Mače traži topli dom

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Jan 2015, 21:57

judolino » wrote: imam ja krasnu malu macu, tigra malenoga. I neće narast velika. Ak oćeš, pošalji mi broj na PM pa se čujemo.

sviđaju mi se , ali izgleda , kako rekoh gore, stiže maca uskoro



@ undo, hvala i tebi, ne bi mi smetala oštećena maca s pokvarenim repom inače...ali kako i sam veliš, oko kontejnera po gradu ću ioh naći i bliže, a i oko moje kuće se vrzmaju razne...


kurvanjski avatar, a
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

06 Jan 2015, 22:11

Chili će postatati baka! :xlux: :cerek:

Obavezno stavi slike malecke kad stigne. Ja ću ti slati robicu i knjige što moja Lolica preraste. :D

I nemoj je kupati u moru na -5. :zubo:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

27 Jan 2015, 23:29

Ima dvije egzistencijalne dileme...

1. Htjela bih metnit Loli ogrlicu jer je krasna ljubičasta i jer bi valjalo da se navikne na nju, ali me strah da se ne udavi. Jel vaše imaju ogrlice i je li ikad bilo ikakvih problema?

2. Trebam je voditi na sterilizaciju ovih dana i sad su me počele mučiti moralne dileme tko sam ja da odlučujem o njezinom seksualnom životu. :mama:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

27 Jan 2015, 23:52

Zekoslawa » wrote:Ima dvije egzistencijalne dileme...

1. Htjela bih metnit Loli ogrlicu jer je krasna ljubičasta i jer bi valjalo da se navikne na nju, ali me strah da se ne udavi. Jel vaše imaju ogrlice i je li ikad bilo ikakvih problema?

2. Trebam je voditi na sterilizaciju ovih dana i sad su me počele mučiti moralne dileme tko sam ja da odlučujem o njezinom seksualnom životu. :mama:
.. ako mos kvalitetno udomit poslije te macice i prije toga se brinut o njima jedno dva, tri mjeseca, pari je. dovedi joj macka u kucu. :kokice:

ima nekih ogrlica koje su, ne znam, napravljene tako da ne mogu gusit macku ako negdje zapne s njom. ima neki nesto, jel osigurac, jel nesto da se otkopca ako bas zapne..
tvrde da je tako, a sad, ne znam, provjeri negdje. ima valjda negdje po netu.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

28 Jan 2015, 01:16

Ma kud ću još mačiće, šta ti je. Nemerem ja to hendlat. I znam zašto je sve dobro sterilizirati kućnu mačku i sve tako to, al ono opet... Da, kućnu mačku valja sterilizrati jer je u kući i u kući se ne seksa, pa onda šizi i dobije razne bolesti i sve, ali mačka nije birala biti kućna i mačka ne bi šizila da dobije šta joj treba i u biti sam ja odlučila da će biti kućna, a ne ona i ako ja nju baš tako jako volim, onda joj mogu dovest mačka i brinut se za mačiće. Jadna beštijica, jadna najjadnija. :tuzni:

Čula sam za te ogrlice i znam da to ima, samo mi nije jasan princip. Ako se mačka može iz toga izvući kad zapne, šta je priječi da se i inače iz toga izvuče? :misli:
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

28 Jan 2015, 02:34

Zekoslawa » wrote:Ima dvije egzistencijalne dileme...

1. Htjela bih metnit Loli ogrlicu jer je krasna ljubičasta i jer bi valjalo da se navikne na nju, ali me strah da se ne udavi. Jel vaše imaju ogrlice i je li ikad bilo ikakvih problema?

2. Trebam je voditi na sterilizaciju ovih dana i sad su me počele mučiti moralne dileme tko sam ja da odlučujem o njezinom seksualnom životu. :mama:
nikad nikakve ogrlice nije nosio, tako da s tim nemam isustva

sto se tice sterilizacije, nemas zbog cega imati dileme, bar ih ja nisam imao ni kad sam skotne macke nosio. kad macka bude imala svijest da odlucuje da li zeli da rodi macice i ne bude se vodila samo instiktom za produzenje vrste, rekao bih da ne trebas ti da odlucujes. dok je ovako kako je samo to obavi i ne razmisljaj o tome.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

28 Jan 2015, 15:49

Ali, ali, ali... Ja nisam sigurna ima li ona svijest. Nije šta je moja, al samo šta ne progovori. :mama:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

28 Jan 2015, 16:10

Zekoslawa » wrote:Ma kud ću još mačiće, šta ti je. Nemerem ja to hendlat. I znam zašto je sve dobro sterilizirati kućnu mačku i sve tako to, al ono opet... Da, kućnu mačku valja sterilizrati jer je u kući i u kući se ne seksa, pa onda šizi i dobije razne bolesti i sve, ali mačka nije birala biti kućna i mačka ne bi šizila da dobije šta joj treba i u biti sam ja odlučila da će biti kućna, a ne ona i ako ja nju baš tako jako volim, onda joj mogu dovest mačka i brinut se za mačiće. Jadna beštijica, jadna najjadnija. :tuzni:

Čula sam za te ogrlice i znam da to ima, samo mi nije jasan princip. Ako se mačka može iz toga izvući kad zapne, šta je priječi da se i inače iz toga izvuče? :misli:
Nema mačjih vibratora?
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

28 Jan 2015, 16:19

Misliš da mi nije palo na pamet. :zubo:

Postoji kao neka točka oko repa koju se može masirati da se umire kad se tjeraju, ali ja ne mogu seksat vlastitu mačku, pobogu. :facepalm:
Ali nije stvar samo u tome, dobivaju upale reproduktivnih organa i tumore kad se tjeraju i ne kote.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

28 Jan 2015, 16:33

Ako ništa drugo, nabavi joj pak kurtona, kad su već mačori neodgovorni. :D
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

28 Jan 2015, 16:47

Zekoslawa » wrote: Ali nije stvar samo u tome, dobivaju upale reproduktivnih organa i tumore kad se tjeraju i ne kote.
Mogu dobiti tumore i ako se kote, ne igra ulogu. Vjeruj mi da ne želiš ni razmišljati o onome što sam ja prolazila s mojom mačkom i tumorima.
Što se ranije napravi sterilizacija rizik od tumora je manji. Najbolje napraviti oko prvog tjeranja. Što se više odgađa to je veći rizik od tumora. Ako je steriliziraš kad bude imala dvije godine ili bude starija onda više nema utjecaja na razvoj tumora tj. zakasnila si. U tom slučaju sterilizacijom jedino možeš spriječiti da dobije upalu maternice, ali i dalje ostaje rizik od pojave tumora mliječnih žlijezda kao da i nije sterilizirana.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

28 Jan 2015, 16:53

Daš, ne daš, umireš. :ne zna:
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

28 Jan 2015, 17:46

A ne mili im se dat kad su sterilizirne, to je nezgodno. :D
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

28 Jan 2015, 19:42

Tea Tree » wrote:A ne mili im se dat kad su sterilizirne, to je nezgodno. :D
A nije da im je seks užitak ni kad su nesterilizirane, ako ćemo pravo. :D

Ma znam ja to sve da sterilizacija ima brojne prednosti i sve tako to, znam da i da se ne seksaju iz gušta jer im onaj bodljikavi pimpač i nije neka sreća, nego eto, razmišljam možda bi se mala pronašla u majčinstvu, možda nije ovakva nemajka ko ja. :D A onda opet, ako se njoj mili majčinstvo, mogu ja njoj nešto i posvojiti, barem mačića moš nać di oš, nije da ih fali i nije da ću učiniti dobro djelo ako ih naštancam još par u ovaj okrutni svijet. Ma zapravo mi je muka jadnu beštijicu voditi na operaciju, neka je i za njezino dobro dugoročno, al mi muka od pomisli da će je jadnu tamo rezuckati i frka me ako šta pođe po zlu. :tuzni:
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

28 Jan 2015, 20:46

Zekoslawa » wrote: A nije da im je seks užitak ni kad su nesterilizirane, ako ćemo pravo. :D

Ma znam ja to sve da sterilizacija ima brojne prednosti i sve tako to, znam da i da se ne seksaju iz gušta jer im onaj bodljikavi pimpač i nije neka sreća, nego eto, razmišljam možda bi se mala pronašla u majčinstvu, možda nije ovakva nemajka ko ja. :D A onda opet, ako se njoj mili majčinstvo, mogu ja njoj nešto i posvojiti, barem mačića moš nać di oš, nije da ih fali i nije da ću učiniti dobro djelo ako ih naštancam još par u ovaj okrutni svijet. Ma zapravo mi je muka jadnu beštijicu voditi na operaciju, neka je i za njezino dobro dugoročno, al mi muka od pomisli da će je jadnu tamo rezuckati i frka me ako šta pođe po zlu. :tuzni:
:gaah: :gaah:

nista nece poci lose, to je rutinski zahvat. meni se cini da macke bas i ne vole macice, odgoje ih da se osamostale i to je to vec je sledeca generacija na redu za podizanje. cisto produzenje vrste nikakvo uzivanje u majcinstvu
Zekoslawa wrote:Misliš da mi nije palo na pamet. :zubo:

Postoji kao neka točka oko repa koju se može masirati da se umire kad se tjeraju, ali ja ne mogu seksat vlastitu mačku, pobogu. :facepalm:
:rofl: :rofl: :S :S
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Jan 2015, 21:31

Eto, dogovorila sam sterilizaciju za utorak. Sad sam samo na sto muka kakvu vrstu zahvata želim. Običaj je da se vade samo jajnici, ali postoji mogućnost da se vadi i maternica i jajnici. U Americi obično vade sve, u Europi ostavljaju maternicu. Vet preporučuje europsku metodu, ali će napraviti kako ja hoću. I sad ja kao tu nešto moram odlučiti. :mama:
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

29 Jan 2015, 23:47

moj predlog je da vade sve. ne znam zasto bi ostavljali organ koji nema nikakvu funkciju, bolje se rijesiti i nje kad je vec operisu.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Jan 2015, 23:59

Tako i ja mislim, ali eto, veterinari su podijeljeni oko toga, šta će reć da nije baš ta logika tako samorazumljiva kako izgleda. Kao, manja je mogućnost krvarenja, rez je manji i zahvat jednostavniji kad se ne vadi maternica. A mogućnost kasnijih upala i tumora prilično je mala jer maternica atrofira. Kod pasa nije tako i preporučuje se da se vadi sve, kod mačaka, tvorova, kunića i drugih malih beštija ne. Onda je tu i argument da Ameri to čine jer se boje tužbi, pa vade sve što može dovesti do bilo kakvih komplikacija, kao što rade i kod ljudi. I aj ti sad tu budi pametan. :gaah:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

30 Jan 2015, 00:32

;;;;;:::::::::::************************

vibrice za bebicu!
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

30 Jan 2015, 16:34

E, tako, tako, vibrati treba. I onda kad bude sve gotovo, treba joj donijeti agrume i banane i sok u tetrapaku. :D
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

30 Jan 2015, 21:26

Zekoslawa » wrote:Tako i ja mislim, ali eto, veterinari su podijeljeni oko toga, šta će reć da nije baš ta logika tako samorazumljiva kako izgleda. Kao, manja je mogućnost krvarenja, rez je manji i zahvat jednostavniji kad se ne vadi maternica. A mogućnost kasnijih upala i tumora prilično je mala jer maternica atrofira. Kod pasa nije tako i preporučuje se da se vadi sve, kod mačaka, tvorova, kunića i drugih malih beštija ne. Onda je tu i argument da Ameri to čine jer se boje tužbi, pa vade sve što može dovesti do bilo kakvih komplikacija, kao što rade i kod ljudi. I aj ti sad tu budi pametan. :gaah:
rez je rez koliki god bio. ovde mi se cini da su meni rekli da obicno vade sve (mada mi ni nismo nesto po cemu bi trebalo da se mjeri :zubo: ) ali meni je i trebalo da ide sve zbog obavljenog parenja. mozes i na f.hr-u jos malo prouciti ili pitati sta preporucuju?
Zekoslawa wrote:E, tako, tako, vibrati treba. I onda kad bude sve gotovo, treba joj donijeti agrume i banane i sok u tetrapaku. :D
od mene moze samo misa da dobije pa da joj ga ti pripremis :zubo:
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

02 Feb 2015, 02:25

zec jesi odlucila sta ces ili se jos premisljas?
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

02 Feb 2015, 07:43

Bar su Japanci bili toliko samokritični da izmisle tamagoči. :kava:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

02 Feb 2015, 15:16

dexter » wrote:zec jesi odlucila sta ces ili se jos premisljas?
A šta ja znam, neka naprave kako već inače rade. Ne mogu ja tu odlučivati kad nemam na temelju čega, ne kužim se u to, a ako se ni oni sami ne mogu dogovoriti, značči da su obje metode legitimne.
judolino wrote:Bar su Japanci bili toliko samokritični da izmisle tamagoči. :kava:
:zubo:

Moje jadno diiiiteeeeee! Nemate vi pojma. :mama:
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

02 Feb 2015, 19:41

judolino » wrote:Bar su Japanci bili toliko samokritični da izmisle tamagoči. :kava:
:rofl: :rofl:
jel ti to poredis zecicinu macku sa tamagocijem?
Zekoslawa wrote: A šta ja znam, neka naprave kako već inače rade. Ne mogu ja tu odlučivati kad nemam na temelju čega, ne kužim se u to, a ako se ni oni sami ne mogu dogovoriti, značči da su obje metode legitimne.


:zubo:

Moje jadno diiiiteeeeee! Nemate vi pojma. :mama:
mozda je tako i bolje. neka urade kako misle da je bolje.
sretno sutra i nemoj da se previse nerviras. kad se vrati u toplo i ako mozes zatamni sobu gdje ce biti smjestena kad se vrati.
i neka bude na podu, mog sam ja kad sam ga vratio stavio na krevet (mislio sam da je kao covjek i da ce lezati) naravno da je pao sa kreveta :facepalm:
Post Reply