Kako se slažu zec i tvor? :D

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

06 Aug 2012, 02:04

Sad ih samo još više volim. :cerek:

Moji susjedi imaju mačku, sijamku, koja svaki put kad dođem donijeti stanarinu uredno leži nasred stola. I ni makac. :D

Jebeš šporkicu, ništa me ne može razgaliti kao takva scena. :)

Ali da, dobro zboriš - afrički tvorovi recimo u SAD-u treća su vrsta po zastupljenosti kao kućni ljubimci, ali kod nas je to nešto novija pojava. Nisam sigurna koliko su sami veterinari upućeni i opremljeni, a ni za ostalo ne mogu garantirati, pogotovo izvan Zagreba. Ako već tražim ljubimca koji će mi biti jednostavniji od mice mace, ne bi bilo baš zgodno da na kraju moram potegnuti do susjedne države, jel. :D

Kuniće i vjeverice vidjeh i u mojim krajevima, što će reći da se ljudi valjda nekako snalaze s njima, vlasnike tvorova, s druge strane, baš i nisam imala prilike susresti.


User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

06 Aug 2012, 08:11

Mislim da je za jednu damu tvojih godina najprikladnija ovakva zvijer.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Aug 2012, 08:36

Zekoslawa » wrote:Viš ti tih mačaka, za sve one imaju opravdanje. I kad prde, one ne prde, nego, pazi ti, protestiraju. :rolleyes:
Ombijo, izmanipulirana si, prde one kad ih ti ne vidiš. :zubo: a:
:rofl: :rofl: :rofl: ae :facepalm:

Zeko ja bih nazvala par veterinata oko tebe koji bi dolazili u obzir i pitala njih jesu vec imali takve pacijente i jel znaju sto reci o bolestima i ponasanju.
I ako je nocna zivotinja u pitanju, imas li odvojenu prostoriju. Ja imam i opet ih cujem. :gaah: :gaah: :gaah: kad unisono mlate po staklenim vratima.
Sad trazim zvucno potpuno izolirana vrata i cijene su me smlavile. :mama:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

06 Aug 2012, 12:10

Emericzy » wrote:Mislim da je za jednu damu tvojih godina najprikladnija ovakva zvijer.
Đe ga nađe? :facepalm:

No dobro, znam na koju si vrstu mislio, nećemo se hvatati za detalje. :D

To je navodno vrlo prikladan ljubimac za dame svih godina, samo moram priznati da pet shopovi i uzgajivači oskudijevaju u takvim primjercima. Osim toga, ko što reče Ombia, treba se raspitati mazi li se to, prede li i odaziva se kad ga imenom zoveš. :o
ombia wrote:
Zeko ja bih nazvala par veterinata oko tebe koji bi dolazili u obzir i pitala njih jesu vec imali takve pacijente i jel znaju sto reci o bolestima i ponasanju.
I ako je nocna zivotinja u pitanju, imas li odvojenu prostoriju. Ja imam i opet ih cujem. :gaah: :gaah: :gaah: kad unisono mlate po staklenim vratima.
Sad trazim zvucno potpuno izolirana vrata i cijene su me smlavile. :mama:
To ću i napraviti - raspitati se kako su opremljeni pet shopovi i kako veterinari stoje. A prije svega ne bi bilo loše ni provjeriti s gazdom ima li što protiv tvora. :D

Ja sam noćna ptica, a i kad spavam, ne smeta mi bogzna što. Štoviše, spavam s upaljenim svjetlom i mrzim tišinu, tako da mi beštija i treba da buči po noći. :D Tvorovi spavaju nekih dvadeset sati, koliko sam skužila, znači ne mogu puno laprdati i da hoće.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

06 Aug 2012, 12:24

Zekoslawa » wrote: Đe ga nađe? :facepalm:

No dobro, znam na koju si vrstu mislio, nećemo se hvatati za detalje. :D
Što fali Karabatiću? Jesi ga vidjela kad se skine?

A mazi li se... ne znam. Nisam probao (i ne bih), ali nekako sumnjam da on to rezolutno odbija. I nije li ljubimac kojemu ti sjediš u krilu bolji od onoga koji sjedi tebi?
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

06 Aug 2012, 12:32

Emericzy » wrote: Što fali Karabatiću? Jesi ga vidjela kad se skine?
A jel on mene? :raspa:

Ništa mu ne fali, u tome i jest problem. :D
A mazi li se... ne znam. Nisam probao (i ne bih), ali nekako sumnjam da on to rezolutno odbija. I nije li ljubimac kojemu ti sjediš u krilu bolji od onoga koji sjedi tebi?
Pa, najbolje bi zapravo bilo da imam jednoga kojemu ja mogu u krilo, a onda tvor meni u krilo, ali šta se može kad je trenutno raspoloživo samo moje krilo. :crying:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Aug 2012, 12:35

Mi smo ovakvoga imali doma...
Image

Uploaded with ImageShack.us

...Jer je dijete htjelo neku zvijer, a mi smo to držali pametnom idejom. Za zeca i tvora su nam rekli kako mogu biti "agresivni", više nervozni, u vrijeme parenja ili kada im se zvijezde tako slože... :D
A za ovu zvijerčicu smo imali kavez, kućicu u kavezu, piljevinu u peletima i bočicu vode. Jede gotovo svu zelenjavu, a za blitvu je pokazivao neviđenu strast. Ne grize, ne grebe, rijetko se miče, nabije dupe uz nešto i oprezno promatra i kuži svijet oko sebe...Nije baš nešto pametan (ili sam ja loš u komunikaciji :ne zna: ) , ali kad ga staviš u krilo neće nikamo dok ga sam ne makneš.
Otprilike je živahan kao plišanac na baterije... :zubo: . E da, voli čohanje i češljanje (malo mu ispada kosa, ali tak' je sa svim dlakavcima)...djeluje terapeutski... :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

06 Aug 2012, 12:42

Lipi čupavac. :)

Ali, kažeš "imali"... :crying:
Znam da oni ne mogu dugo, nekih 6-7 godina max. Pa mi to nije baš drago. A i zapravo volim zvijeri, gušt mi se natezati s njima. :D

Ovi mirni mi nekako izazivaju samilost. I kad bi me tako milo gledao da imam osjećaj da ništa ne kuži, imala bih neodoljivu želju da s njim ozbiljno porazgovaram i da mu pomognem da se oslobodi, da ne bude stidljiv i tako to. Uginuo bi od muke i prije nego što doživi tu svoju duboku starost od par godina. :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Aug 2012, 13:05

Zekoslawa » wrote:Lipi čupavac. :)

I kad bi me tako milo gledao da imam osjećaj da ništa ne kuži, imala bih neodoljivu želju da s njim ozbiljno porazgovaram i da mu pomognem da se oslobodi, da ne bude stidljiv i tako to. Uginuo bi od muke i prije nego što doživi tu svoju duboku starost od par godina. :D
Istina je i da bi ispalila jer je, sudeći po ovom koji je živio s nama,stvorenje prilično kratkog pamćenja i dosta tumplavo osim kad je hrana u pitanju. U tim situacijama kada smo mu mahali peršinom ispred nosa pokazivao je neuobičajenu živost i čak se penjao i skakao (!) što je, inače, bilo nezamislivo. Osim, ako se nije preplašio mene kad bih banuo u prostoriju... :cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Aug 2012, 14:53

Ja sam noćna ptica, a i kad spavam, ne smeta mi bogzna što. Štoviše, spavam s upaljenim svjetlom i mrzim tišinu, tako da mi beštija i treba da buči po noći. :D Tvorovi spavaju nekih dvadeset sati, koliko sam skužila, znači ne mogu puno laprdati i da hoće.
Opa! Evo ti moje macke. Odazivaju se na ime. Na sva imena koja im u napadu ludila izgovorim. :o
I jos kupim tvora od tebe.
I jos mi ostane puno eura od toga koje bi dala za zvucno izolirana vrata. :gaah:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Aug 2012, 15:17

Heh...khm, kako ti se ova sviđa? :zubo:

Image

Uploaded with ImageShack.us
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

06 Aug 2012, 15:31

Čini mi se da sam negdje pročitala kako tvorove treba dosta tetošiti i igrati se s njima inače postanu zločesti.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

06 Aug 2012, 16:20

Opa! Evo ti moje macke. Odazivaju se na ime. Na sva imena koja im u napadu ludila izgovorim. :o
I jos kupim tvora od tebe.
I jos mi ostane puno eura od toga koje bi dala za zvucno izolirana vrata. :gaah:
I mislila sam da mi samo pokušavaš uvaliti svoje mačke. Mora biti neka caka. :zubo:
karambol wrote:Heh...khm, kako ti se ova sviđa? :zubo:

Image

Uploaded with ImageShack.us
Dražesno! :cerek:
Leteća wrote:Čini mi se da sam negdje pročitala kako tvorove treba dosta tetošiti i igrati se s njima inače postanu zločesti.
I sama sam takva. :cerek:
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

25 Aug 2012, 18:15

A da uzmeš činčilu? :ne zna:

Nisu komplicirani, jedino moraš pazit da ne grizu kablove za internetse.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

27 Aug 2012, 03:40

Ne izlazi mi taj Tvorum iz glave otkad sam to pročitala. Sad bih htjela tvora samo da se mogu registrirati tamo. :rofl:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Aug 2012, 01:37

Eksačo, kad ja nabavim tvora i ti nabaviš tvora, onda će tvoj i moj tvor tvorumariti. :D

Tejsi, razmišljam o činčili, da znaš. Razmišljam o svemu, zapravo. Jerbo sam posjetila par pet shopova u potrazi za smrdljivcem i onda sam vidjela činičile i zečeve i miševe i čileanske vjeverice i hrčke i zamorce i svašta nešto... i...i...i... Ja b' to sve. :love:

Uglavnom, tvora ovdje nema u pet shopovima, ali se može naručiti i u tom slučaju košta nekakvih 200 eura. Ili tražiti po oglasima, gdje ih ima i za nekoliko stotina kuna, samo su najčešće nesocijalizirani, a i valjalo bi potegnuti par stotina kilometara po njega. Tako da mi dođe na isto. Kaveze i ostale potrepštine imaju, ali ni to nisu baš male pare kad se sve zbroji (kavez od par stotina kuna da do 1500, sterilizacija/kastracija 400 kn, cjepivo 400 kn...). Tako da će moj smrdljivac pričekati bolje dane, kad počnem štogod raditi. U međuvremenu si eventualno možda nabavim kakvu manju beštijicu. Ali tvora ću sigurno imati. Oću, majke mi! Difan je! :love:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

29 Aug 2012, 06:39

A što fali nekakvom malom psiću? Skloništa ne znaju više kamo bi s njima, a najjednostavnija je životinja za održavanje od svih, po mojem iskustvu. Minimalnih je zahtjeva. I interaktivna; stvarno živi s tobom. Ja ne bih svog psa dao ni za što na svijetu. Nema bolje životinje za čovjeka. A to kažem iz perspektive čovjeka koji je od djetinjstva do danas imao valjda sve moguće životinje osim egzotičnih, tipa tarantule i majmuna.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Aug 2012, 13:56

Napisala sam na početku zašto ne pas, a pogotovo ne mali - bojim se većih pasa. Ne znam se ponašati kad mi se približi kakva veća psina. A bogu hvala, veće psine šeću nesputane češće nego one male bezopasne. :rolleyes:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

29 Aug 2012, 16:20

Veći psi ne moraju biti nužno opasni, većinom i nisu, ali vlasnici većih pasa (koji žive u kućama) znaju imati lošu naviku puštanja pasa navečer da samo slobodno lunjaju okolo. Posebno u Dalmaciji.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Aug 2012, 16:54

Upravo tako. A ja sam u Dalmaciji. :D

I tako bi mi se svako malo dogodilo da do mene i mog frenda maltezera doleti kakva psina koja slobodno šeće ulicom ili pak ima otvorena vrata da protegne šape i izvan dvorišta. Nije da su to uvijek bile opasne vrste, niti su uvijek imale namjeru napasti, štoviše uglavnom nisu, nekad su samo njuškali, ali ja naprosto ne znam ništa drugo nego ovo.

Čemu da se sramotimo i ja i pas? :D
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

29 Aug 2012, 18:58

A vidi ga. Jedva čeka da ga netko usvoji. Danas našao na fejsu. Frendica mi objavila:

Image
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Aug 2012, 20:42

Joj, daj, Em, nemoj i ti. :zatvara oči, pokriva uši rukama i urla la-la-la-la:

Pun mi je zid na fejsu svakojakih divnih četvernonožnih dlakavaca kojima bih ja rado pružila topli dom, ali neću psa ni mačku. I nemojte da se sad javi netko tko ima konja, pa da me uvjerava kako je konj najdivniji na svijetu jer ja za drugu štalu osim vlastita radnog stola nemam mjesta. :D

Ne, ne mogu nabavljati psa, barem ne još. Sama sam i trebam životinju koja može ostajati sama, po mogućnosti u nekom vlastitom živortnom prostoru.

Jest, gadi mi se plaćati za životinju pored toliko životinja koje trebaju udomitelje, ali kvragu, kad su tvorovi uglavnom zbrinuti i bezobrazno skupi, što mi preostaje.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

29 Aug 2012, 20:51

Tvorum :rofl: ... jel to postoji? Ako ne, trebalo bi izmislit. :cerek:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Aug 2012, 20:52

Pa postoji, eno sam metnula link na prvoj stranici. :D
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

29 Aug 2012, 21:35

Aukurac, imaju više članova nego mi. :lol:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply