Grooming - frizure, održavanje dlake i ostale radosti

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

17 Apr 2012, 18:41

Proljece je i dlaka nam je narasla dugacka. :cerek: Mislim da uskoro trebamo na sisanje.

Pitanje onima koji su nekad imali ili koji imaju male cupavce - sisate li ih sami ili u salonima i da li izabirete frizure ili samo onako osisate da lici na ovcu. :)

Ozbiljno sad - kad bi se pas trebao sisati, na koliko kratko/dugo, vjerujete li tim tetama u salonima (cula sam jednom da je zena skarama zarezala psica po trbici).

Naime, koliko god da se ceslja, dlaka mu je na krajevima zapetljana. :( A ja bi bas voljela da bude duga i ravna kao na psecim manekenima. Medjutim, mislim da ce njemu biti lakse bez te zapetljanje dlake. Jesam li u pravu?


User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

17 Apr 2012, 18:51

Aristocat » wrote:Proljece je i dlaka nam je narasla dugacka. :cerek: Mislim da uskoro trebamo na sisanje.
Depiliraj se u tišini ženo božja, kaj to postaš na forumu? :eek:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Psycho Kitty
Posts: 12
Joined: 14 Apr 2012, 01:36

18 Apr 2012, 01:13

Aristocat » wrote:Proljece je i dlaka nam je narasla dugacka. :cerek: Mislim da uskoro trebamo na sisanje.

Pitanje onima koji su nekad imali ili koji imaju male cupavce - sisate li ih sami ili u salonima i da li izabirete frizure ili samo onako osisate da lici na ovcu. :)

Ozbiljno sad - kad bi se pas trebao sisati, na koliko kratko/dugo, vjerujete li tim tetama u salonima (cula sam jednom da je zena skarama zarezala psica po trbici).

Naime, koliko god da se ceslja, dlaka mu je na krajevima zapetljana. :( A ja bi bas voljela da bude duga i ravna kao na psecim manekenima. Medjutim, mislim da ce njemu biti lakse bez te zapetljanje dlake. Jesam li u pravu?
Moji imaju maltezericu, zadnje dvije godine je pred ljeto šišaju, ..ne skroz na kratko, ali dovoljno da joj se dlaka ne petlja i ne povlači po zemlji. Eh, sad..koliko dugodlakom psu znači kratka/duga dlaka je diskutabilno, nije da pokazuje neke promjene u ponašanju :ne zna:

A zapetljana dlaka joj definitivno smeta i svrbi je pa se to redovno reže.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

18 Apr 2012, 08:46

Aristocat » wrote:Proljece je i dlaka nam je narasla dugacka. :cerek: Mislim da uskoro trebamo na sisanje
Apsolutni sam pobornik šišanja pasa koji nisu izložbeni.
Beštiju šišamo svaka 2 mjeseca, vodimo je u salon i prezadovoljni smo. Imaš opciju da budeš uz psa dok ga šišaju ili da ga ostaviš i toplo ti savjetujem da ga ostaviš samog jer su puno kooperativniji kad su solo. :o

Šišamo je na ovu frizuru:
Image

i prezadovoljni smo. Nema više svakodnevnog raspetljavanja čvorova, a trebala si vidjeti kako je ona pomahnitala od radosti kad smo je prvi put ošišali. Jurila je po stanu k'o blesava, trljala se po krevetu...ono, baš se preporodila.

Maltezeri, kao i jorkići, nemaju poddlaku, ne linjaju se i imaju tip dlake koji je jako sličan ljudskoj kosi i jako se petlja. Što je dlaka duža teža je za raščešljavanje, a i vrhovi se jako suše pa ga, u jednom momentu, da spriječiš petljanje, pucanje i sušenje dlake, moraš početi motati u papilotne. A to je, po meni, žešće mučenje psa. Image
Slika govori sve. :crying:

Ošišanog psa dovoljno je jednom dnevno počešljati ovakvom četkom Image, očistiti mu oči (kod maltezera je to jako važno jer jako puno suze i krmeljaju) i to je to.

Za maltiće su mi dobre ove frizure:
Image

Image

Iako ljepše izgledaju kad im se ostavi dlake na nogama, savjetujem da ipak i to skratiš. Niski su i svako govno im se u to petlja, a sad u ljeto kreću one čičkaste i ljepljive trave koje su živi užas za vaditi iz dlake.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

18 Apr 2012, 15:25

:cerek: :cerek: :cerek:

Kakvi bomboni! Vidi ovog malog na predzadnjoj slici! :cerek: Jao kako se to ljubi i gnjavi!

Hvala ti. Nisam znala da bi mu godilo ucestalo sisanje. Bas sam htjela pitati koliko cesto bi se trebao sisati. Za sapice si totalno u pravu. Zato sam mu kupila cipelice. Jedva cekam da ih proba. Ocekujem da ce biti borbe ali neka se nadju za kisne i bljuzgave dane. :cerek:

Vidjela sam jednom u salonu psa kojeg su ostavili da ga zena sredi za izlozbu. Cekao je vlasnike zatvoren u veliki kavez. Srce mi se kidalo. :( Kako da ostavim ovo malo cudo samo? A bojim se i da ne bi bila gruba ako ostane nasamo s zivotinjom.

Da ga bar mogu nauciti da prica. :)

Uglavnom, uskoro se sisamo onda. Boze dragi, imat cu pravo malo janje. :cerek:
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

18 Apr 2012, 15:50

Aristocat » wrote:Zato sam mu kupila cipelice. Jedva cekam da ih proba. Ocekujem da ce biti borbe ali neka se nadju za kisne i bljuzgave dane. :cerek:
:eek: :horor: :(

Reci da se zajebavaš :moli:
Pobogu, ne obuvaj to psu, to je mučenje. Zbilja, mučenje.
Pseće šape između jastučića imaju dlaku koja funkcionira kao "taktilni senzor". Pomaže im kod održavanja ravnoteže i prilagođavanja hoda podlozi na kojoj se nalaze. Obuvanje cipela im to otežava.
Dodatno, sputava im i deformira hod i izaziva stres.


Za kišu/bljuzgu nije bed ako se smoči i zaprlja. Dođete doma, ubaciš ga u kadu/umivaonik i opereš mu trbuh i noge ili samo posušiš ručnikom ako nije jako prljav.
Jedino zimi kad su minusi i kad se ceste posipavaju solju, vodi računa da šapice dobro opereš i prebrišeš onim maramicama za šape ili običnom lanolinskom kremom tipa melem.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

18 Apr 2012, 15:56

Aristocat » wrote:Vidjela sam jednom u salonu psa kojeg su ostavili da ga zena sredi za izlozbu. Cekao je vlasnike zatvoren u veliki kavez. Srce mi se kidalo. :( Kako da ostavim ovo malo cudo samo? A bojim se i da ne bi bila gruba ako ostane nasamo s zivotinjom.
Mi smo našu beštiju najprije odveli na upoznavanje s groomericom. Sjeli smo s njom pred salon i družili se neko vrijeme. Htjela sam vidjeti hoće li kliknuti i kako ju beštija doživljava. Nakon toga smo dali groomerici da je uvede unutra, mi nismo ulazili (znači,ona je otišla od nas, a ne mi od nje) a mi smo bili pred salonom.
Kad si ti s psom unutra on je hrabriji i radi više sranja pa šišanje traje puno duže i stres mu je puno veći jer te vidi, a ne može do tebe niti ti možeš udovoljiti njegovom pozivu u pomoć.
Kad ostane sam, ispari mu hrabrost i puno bolje surađuje.

Bitno je da dođeš po njega čim bude gotov (ili budi ispred salona ili te neka groomer nazove desetak minuta prije kraja da ti kaže kada točno da dođeš po njega). Pohvale i nagrade pod obavezno. :zubo:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

18 Apr 2012, 16:51

Tupelo » wrote:
:eek: :horor: :(

Reci da se zajebavaš :moli:
Pobogu, ne obuvaj to psu, to je mučenje. Zbilja, mučenje.
Pseće šape između jastučića imaju dlaku koja funkcionira kao "taktilni senzor". Pomaže im kod održavanja ravnoteže i prilagođavanja hoda podlozi na kojoj se nalaze. Obuvanje cipela im to otežava.
Dodatno, sputava im i deformira hod i izaziva stres.


Za kišu/bljuzgu nije bed ako se smoči i zaprlja. Dođete doma, ubaciš ga u kadu/umivaonik i opereš mu trbuh i noge ili samo posušiš ručnikom ako nije jako prljav.
Jedino zimi kad su minusi i kad se ceste posipavaju solju, vodi računa da šapice dobro opereš i prebrišeš onim maramicama za šape ili običnom lanolinskom kremom tipa melem.

:(
Ne salim se zaista. Pa zar ne radim dobru stvar? Ove zime su mu se toliko prale sapice da sam mislila da ce mu se oderati koza. Vidjela sam, prosle zime u setnji gospodju s malo starijim maltezerom (4god) koji se cesto izvodi van i kome se nekoliko puta na dan peru sape. Sape su mu doslovno bile crvene kao krv.
Da ne govorim da se ovom mom zna upetljati zvaka medju dlaku. Imam u hodniku i vlazne maramice i rucnik i dekicu, sve, ali pranje je neizostavno. Cipelice koje sam kupila su poprilico mekane, cak im je i potplat napravljen od meke koze. Vidjela sam da ima i carapica ali to mi je bilo smijesno uzimati.
(Sad ces ti reci a kao cipelice nije).
Da se razumijemo, cipelice nisam kupila radi sebe ili nekog modnog hira. Niti zato sto je tesko prati sapice. Mislila sam da je to najbolje za njega, da mu se ne peru sapice i ne isusuje koza, to je bilo prvenstveno - drugo radi zvaka i raznih hracki po cesti.
Naravno ako mu cipelice bude stvarale muku da ga necu muciti. Zeljela sam mu olaksati.
A i nisu bile bas malo novaca. No nema veze. Ali, zasto ih onda proizvode ako vise stete nego koriste? Kvragu i te budale.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

18 Apr 2012, 16:57

Tupelo » wrote:
Mi smo našu beštiju najprije odveli na upoznavanje s groomericom. Sjeli smo s njom pred salon i družili se neko vrijeme. Htjela sam vidjeti hoće li kliknuti i kako ju beštija doživljava. Nakon toga smo dali groomerici da je uvede unutra, mi nismo ulazili (znači,ona je otišla od nas, a ne mi od nje) a mi smo bili pred salonom.
Kad si ti s psom unutra on je hrabriji i radi više sranja pa šišanje traje puno duže i stres mu je puno veći jer te vidi, a ne može do tebe niti ti možeš udovoljiti njegovom pozivu u pomoć.
Kad ostane sam, ispari mu hrabrost i puno bolje surađuje.

Bitno je da dođeš po njega čim bude gotov (ili budi ispred salona ili te neka groomer nazove desetak minuta prije kraja da ti kaže kada točno da dođeš po njega). Pohvale i nagrade pod obavezno. :zubo:
Ajde vidjet cemo kako ce i to proci. Mislim da cu cekati vani. Sjecam se prvog susreta s veterinarom, zapravo sa sestrom koja je bila u ordinaciji. Nikad nisam vidjela do tada da se zivo bice moze toliko tresti. Tresao se svim svojim bicem. Dobro, sad je stariji, ali opet...
Jao jedva cekam da dodjem i da se osisamo. :cerek: Boze sto se to cudo malo voli, pa to je nevjerovatno. Pisem ovo i sva sam raznjezena. Pa kako da mu ne dam sve sto mogu, tko ce ako necu ja?
E sad sam vec otisla na kvasinu. :cerek: Ne citaj ovo, ludujem. :)
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

18 Apr 2012, 17:03

Aristocat » wrote:Ne salim se zaista. Pa zar ne radim dobru stvar? Ove zime su mu se toliko prale sapice da sam mislila da ce mu se oderati koza. Vidjela sam, prosle zime u setnji gospodju s malo starijim maltezerom (4god) koji se cesto izvodi van i kome se nekoliko puta na dan peru sape. Sape su mu doslovno bile crvene kao krv.
Nema potrebe da mu rifljate šape. :ne zna:
Dođeš doma, prebrišeš ih vlažnim ručnikom, osušiš i to je sve.
Niti jednom mojem psu nisu šape stradale od brisanja.
Ako je baš prljav, operem mu šape vodom. Ovim patuljcima ponekad treba oprati i trbuh. Ne koristim šampone, već običnu vodu.
Zimi sam im šape mazala melemom.

Ako mu se u prostor među jastučićima upetlja žvaka ili čičak to odrežeš onim škaricama za bebe (imaju tupi vrh)

Aristocat » wrote:Ali, zasto ih onda proizvode ako vise stete nego koriste? Kvragu i te budale.
Iz istog razloga zbog kojeg proizvode i sunčane naočale za pse, šlafroke, halloween kostime, šešire, lakove za nokte i ostale pizdarije. Kućni ljubimci su industrija, okreću se dobre pare i vlasnici ih obožavaju u tolikoj mjeri da im žele sve priuštiti.
Na žalost, rijetko kad zastanu i zapitaju se koji će penis psu tutica od štrasa i torbica od krokodilske kože. :o
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 May 2012, 20:25

Da prijavim da smo se osisali. Bolje reci obrijali. Dlaka je bila zapetljana naravno. Teta frizerka je dobila ugriz u palac ali nije zamjerila. Bas je bila slatka i strpljiva. Naravno, divljak se otimao. :cerek:

Uglavnom puno se lakse barata s njim sada. Jedino sto izgleda kao da je pao pod kosilicu ili da je izasao iz konc logora za pse.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Jun 2012, 11:13

Moja pahuljica je prekjučer bila na tretmanu.

Jedva sam je prepoznao kak je slatka izašla van:

Image
'if you fall, i'll be there' (floor)
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

22 Jun 2012, 11:29

ajme, što je dobra :cerek: inače nisam fan maltezera, ali ova je baš dandy :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Jun 2012, 11:33

Nije što je moj ali to je najljepši ćuko na svijetu :cerek:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Jun 2012, 11:53

Euklid » wrote:Nije što je moj ali to je najljepši ćuko na svijetu :cerek:
:cerek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

22 Jun 2012, 12:10

Nisam nikako ljubitelj malih pasa. :o
No ovo je preslatko. :cerek:
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

22 Jun 2012, 16:00

Euklid » wrote:Nije što je moj ali to je najljepši ćuko na svijetu :cerek:

Je, prelijep je. Ali moj je ljepsi. :)

Salim se. Svi su oni lijepi i dragi. Nego, moram primjetiti da ima malo neobicnu glavu za maltezera ili je to samo slika.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Jun 2012, 21:01

Aristocat » wrote:

Je, prelijep je. Ali moj je ljepsi. :)
Pale su teške riječi.

Ali ljudi smo, dogovorit ćemo se.

Znam samo da kad se pojavim s pahuljicom na livadi, ljudi ostavljaju svoje pse i maze se s njom jer se ona zaletava svima pod noge i baca na leđa da je češkaju po trbuščiću :cerek:
Aristocat » wrote:

Salim se. Svi su oni lijepi i dragi. Nego, moram primjetiti da ima malo neobicnu glavu za maltezera ili je to samo slika.
Tak je ispala zbog brkova i brade koji su ostali nepodšišani i totalno je smiješna sad :D

Nego, gdje šišate svoje ljubimce (mislim na Zagreb)?
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

09 Aug 2012, 22:33

Euklid,

Kako malena podnosi vrucinu? Gdje spava?

Moj cupavac spava na krevetu a kad ne moze vise izdrzati onda ode ispod kreveta. Naravno ne daj boze da bi otisao u drugu sobu ili negdje gdje nema nikoga. Mislim da bi urlikao iz sveg glasa do jutra. :)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

09 Aug 2012, 23:27

Otisla je za Zagreb :(

Ovo je bilo mucenje za nju.

Izgubili smo bitku s ljepljivom travkom.

Sto se tice spavanja sve identicno kao kod tebe.
Najdraze su joj bile hladne plocice pa kad bi ih zagrijala svojim tijelom pomakla bi se par cm dalje.
Pred jutro bi spavala pokraj mene na jastuku.
Sunkica tatina :(
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

10 Aug 2012, 00:57

Ah. :cerek:

I moj je spavao na mom jastuku. Mislila sam da to samo on radi. Ili na jastuku ili u dnu nogu. I to znas kako spava? Bas spava. Cvrsto. Ponekad kad su noci bile hladnije, znala sam se probuditi i pokriti ga.
On bi nastavio spavati kao mala beba. Niti to sto sam ga zasuskavala i podizala nije ga budilo. :cerek:

Moja pasija ljubav mala. Boze, kako mi nedostaje...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

10 Aug 2012, 08:04

Potpuno te razumijem.

Mozemo plakati zajedno ako zelis :(
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

15 Aug 2012, 19:10

Euklid » wrote:Potpuno te razumijem.

Mozemo plakati zajedno ako zelis :(

Mozemo ako ces mi brisati suze poljupcima. :cerek:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

15 Aug 2012, 21:18

Dva i pol sata rada, žena i ja. Znači pet sati radnog vremena! Za dlaku jednog psa. Danas popodne, usred vrućine. Ajmebože. Ali lijepa je sad kao slika.

Jest da je to Dlaka s veliko D. I Pas s veliko P. Nije baš portabl.

Mi ju ne šišamo ni po vrućini. Pas je takav kakav je. Prirodno mu je da ima dugu dlaku. Jedino izbjegavamo predugi boravak na suncu i na velikoj vrućini. A ona ne pokazuje da joj je posebno teško. ne podnosi ništa lošije od nas.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

15 Aug 2012, 21:39

Voljela bih vidjeti sliku dugodlake ljepotice. :)
Post Reply