(Ne)kultura držanja životinja

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

16 Mar 2012, 10:20

Ok, mislim da su vlasnici pasa dotakli samo dno kulture držanja životinja.

Bez zajebancije, mislim da smo jedini u cijelom kvartu koji skupljaju drek za svojim psom.
Ne, ovo nije tema u kojoj se hvalim kako skupljam drek za psom. :zubo:
Moj kvart je velik, ima pseću livadu i zbilja puno pasa.
Na livadi su postavljeni koševi za odlaganje vrećica s drekom, no isti zjape prazni. Po broju vrećica doslovce mogu pratiti koliko je puta naša beštija srala tijekom trjedna. :facepalm:

Psi jurcaju cijelim kvartom bez povodnika. Vlasnici ih vežu valjda jedino kad ih ostavljaju ispred dućana/birtije :facepalm:
Pseća livada je ogromna i zbilja je dovoljna za šetnju, no to im nije dosta, već i dalje šeću pse po običnim parkovima. Park ispred moje zgrade već sada smrdi k'o kuga. A još nije ni krenulo toplo vrijeme. Ljeti se po njemu ne može šetati od smrada.

K'o zadnji debil hodam po livadi i dijelim ljudima vrećice za drek, svađam se s njima, objašnjavam im da ovakav nemar dovodi do bacanja otrova na pseće livade/širenja boleština među psima...no, bez ikakvog učinka.
Sad sam odlučila svaki dan zvati komunalne redare.
Dobila sam broj telefona komunalnog redara zaduženog za naš kvart i mislim ga zvati do iznemoglosti.

Čemu ova tema?
Da vas potaknem da i vi zovete komunalne redare.
Na broju 610-1566 možete dobiti podatke o komunalnom redaru zaduženom za vaš kvart i krenite s prijavama. Natjerajte ih da češće posjećuju vaš kvart.
Možda nakon nekog vremena isplivamo iz dreka. :ne zna:


...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Mar 2012, 10:42

Tupelo, čitala sam članak o tome. mislim da redari na žalost nemaju ovlasti izdati neke novčane kazne.
inače se slažem s idejom, prerijetko vidim da se skuplja drek. jednom u pet slučajeva.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

16 Mar 2012, 10:59

U Zg je Odlukom o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimcaca predviđeno da komunalni redari mogu naplaćivati mandatne kazne, a ako vlasnik odbije platiti takvu kaznu, podnosi se prekršajna prijava.

Naravno, ostaje problem što su komunalni redari ovlašetni naplatiti kaznu/podnijeti prekršajnu prijavu, ali nisu ovlašteni legitimirati osobu, nego za to moraju zvati policiju.

Kazne su od 600-1000 kuna i mislim da bi se gradovima isplatilo, u suradnji s policijskim postajama, malo pojačati takve patrole. :ne zna:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

16 Mar 2012, 11:45

Većina vlasnika pasa su kreteni svugdje. Danas je nekakav mikropas, štakor-pas, izletio iz dvorišta na mene. No, nosio sam ogromnu kutiju od Amazona iz lokalne pošte, pa se valjda toga prestrašio i izletio na cestu ravno pred auto (koji mi je dolazio s leđa, ali sam ga čuo iz daljine i već slutio da će pas skočiti na cestu baš kad se približi).
Ne znaš tko je gluplji, psi ili vlasnici.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

16 Mar 2012, 11:53

JPK » wrote:Većina vlasnika pasa su kreteni svugdje. Danas je nekakav mikropas, štakor-pas, izletio iz dvorišta na mene. No, nosio sam ogromnu kutiju od Amazona iz lokalne pošte, pa se valjda toga prestrašio i izletio na cestu ravno pred auto (koji mi je dolazio s leđa, ali sam ga čuo iz daljine i već slutio da će pas skočiti na cestu baš kad se približi).
Ne znaš tko je gluplji, psi ili vlasnici.
Psi nisu glupi. Samo imaju debile za vlasnike. Zbilja.
Našim ljudima je i dalje pod normalno ne skupljati za psima, držati ih u nedovoljno ograđenim dvorištima ili ih namjerno puštati da bez nadzora jurcaju okolo.
Na žalost, jako često glupost svojih vlasnika psi plaćaju životom.

Jel ovaj šakor-pas iz tvoje priče ok? Mislim, nadam se da nije stradao?
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Mar 2012, 12:02

JPK » wrote:Većina vlasnika pasa su kreteni svugdje. Danas je nekakav mikropas, štakor-pas, izletio iz dvorišta na mene. No, nosio sam ogromnu kutiju od Amazona iz lokalne pošte, pa se valjda toga prestrašio i izletio na cestu ravno pred auto (koji mi je dolazio s leđa, ali sam ga čuo iz daljine i već slutio da će pas skočiti na cestu baš kad se približi).
Ne znaš tko je gluplji, psi ili vlasnici.
Isuse, nije valjda ogulio i zaprljao auto?



Meni je fascinantna nekultura ljudi. Da imam para, platio bih gladnima iz Afrike da prate te koji nisu pokupili pseća govna, pa da im se poseru ispred kućnog praga. Za počinitelje dvaput uhvaćene u prekršaju organizirao bih skupno kakanje cijelog sela. Treći put bih mu se posrao u usta. Tako je Mussolini uspio disciplinirati digiće.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

16 Mar 2012, 13:24

Tupelo » wrote:
Psi nisu glupi. Samo imaju debile za vlasnike. Zbilja.
Našim ljudima je i dalje pod normalno ne skupljati za psima, držati ih u nedovoljno ograđenim dvorištima ili ih namjerno puštati da bez nadzora jurcaju okolo.
Na žalost, jako često glupost svojih vlasnika psi plaćaju životom.

Jel ovaj šakor-pas iz tvoje priče ok? Mislim, nadam se da nije stradao?
Pas može biti glup jednako koliko može biti i pametan, a kako ljudi stalno karakteriziraju pse pametnima zbog koječega, tako se i psa koji skoči pred auto od tone i pol može nazvati glupim. :D

Nije stradao jer je auto stao na vrijeme, nekim čudom je išao dosta sporo.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

16 Mar 2012, 14:18

JPK » wrote:Pas može biti glup jednako koliko može biti i pametan, a kako ljudi stalno karakteriziraju pse pametnima zbog koječega, tako se i psa koji skoči pred auto od tone i pol može nazvati glupim. :D
Napisao si da se pas prepao kutije u tvojim rukama.
Znači javio se strah koji pokreće jedan od četiri velika nagona kod pasa tj. nagon za bijeg.
U tom smislu, uopće ne možemo govoriti o pameti/gluposti.
Inače, većina sisavaca instinktivno bježi "prema naprijed" tj. ne vraćaju se na točku s koje su krenuli, već u trenutku kad dožive nelagodu koja pokrene nagon, automatski bježe u smjeru u kojem se okrenu kad izbjegavaju ono što im prijeti, a ako ih preplaši zvuk kojem ne mogu odrediti porijeklo (npr. petarda) jednostavno će krenuti u trk u smjeru u kojem su okrenuti kad ga čuju.
Nema tu razmišljanja. Ovo je čista priroda. :ne zna:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

16 Mar 2012, 14:43

Kod nas komunalna policija naplaćuje mandatne kazne. Kreću se u tročlanim ekipama - jedan komunalni, jedan pravi pandur i jedan papak koji snima kamerom pa ne možeš reći da nisi kriv.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

20 Mar 2012, 09:56

I kod mene naplacuju kazne. Da vidis kako onda svi marljivo skupljaju. Tko ostavi, valjda ga ovi ostali grupno ubiju i zatrpaju u taj drek. :cerek:
Po parkovima ima dio samo za pse, tam ne skupljaju vlasnici ali tam dolazi cistoca i kupi par puta tjedno. Ogradjeno je i ne mozes greskom uci u taj dio jer smrducka.
Psima je zabranjen ulaz i na djecja igralista, ista imaju ogradicu i zakljucavaju se navecer.
Pas ne preskoci bas ali alkosi znaju. :mad:
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

23 Mar 2012, 01:26

Meni bar pol sata dnevno prođe u strahu od pasa jer recimo gospon s tri staforda koji su na 100m od njega, i često ih niti nema na vidiku, nema osjećaj da bi se netko tih psića mogao bojati. I tako svaki dan :tuzni: .
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Mar 2012, 01:41

Prije par godina, dok su kazne još bile jeftinije, komunalac mi je napisao kaznu na 200 kn, jer je pas bio bez lajne. Nisam je nikada platila, ne znam u kojim bespućima je nestala. :zubo:

Istovremeno se obratio nekim klincima od cca 10-12 godina, koji su bili u parku u isto vrijeme kad i ja, u namjeri da i njima napiše takvu kaznu, jer ni pas koji je bio s njima nije bio vezan. Smijali su mu se i otišao je. :ne zna:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

23 Mar 2012, 11:24

zeleni zub » wrote:Meni bar pol sata dnevno prođe u strahu od pasa jer recimo gospon s tri staforda koji su na 100m od njega, i često ih niti nema na vidiku, nema osjećaj da bi se netko tih psića mogao bojati. I tako svaki dan :tuzni: .
Odakle ti strah od psa? Imas losa iskustva?
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

25 Mar 2012, 23:57

Bojim se nepoznatih pasa, to je tako bilo oduvijek. Nije to jedina stvar koje se bojim, nisu me ni štakori nikad napali pa ih se panično bojim.
Poznati psi su mi super.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Mar 2012, 14:06

Moja mama osjeća smrtni strah od pasa i mačaka.
Svih, ne samo nepoznatih.
Nije se jednom skoro bacila pod auto samo zato što joj je u susret išla mačka ili pas.

Nikad nije imala nikakvo neugodno iskustvo, jer oduvijek bježi od svih životinja, nije je niti stiglo nešto ugristi. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

26 Mar 2012, 20:31

Najdraži su mi u takvim slučajevima, da budem ontopic, oni vlasnici "neće ti niiišta" :serek:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

26 Mar 2012, 20:59

Almost Rosey » wrote:Najdraži su mi u takvim slučajevima, da budem ontopic, oni vlasnici "neće ti niiišta" :serek:
Znaš što, većinom su u pravu. Psi načelno ne grizu ljude, pogotovo ne bez povoda.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Mar 2012, 21:09

Morticia » wrote: jer oduvijek bježi od svih životinja, nije je niti stiglo nešto ugristi. :zubo:
:rofl: :rofl:
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

26 Mar 2012, 21:30

vrrrlet » wrote:
Znaš što, većinom su u pravu. Psi načelno ne grizu ljude, pogotovo ne bez povoda.
Je, neće mi ništa, u smislu da me neće ugrist.

To što mi je živina već skočila na ramena i namazala me blatom, nema veze, jel. :durica:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

26 Mar 2012, 21:50

Morticia » wrote:Moja mama osjeća smrtni strah od pasa i mačaka.
Svih, ne samo nepoznatih.
Nije se jednom skoro bacila pod auto samo zato što joj je u susret išla mačka ili pas.

Nikad nije imala nikakvo neugodno iskustvo, jer oduvijek bježi od svih životinja, nije je niti stiglo nešto ugristi. :zubo:
Imali smo takvu gošću na slavi. Kad je ugledala našu Zverku bez reči je pala licem pravo u tortu. Nikad nam više neće doći! :yess:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Mar 2012, 08:23

blackcoffee » wrote: Imali smo takvu gošću na slavi. Kad je ugledala našu Zverku bez reči je pala licem pravo u tortu. Nikad nam više neće doći! :yess:
Ovo zvuči kao da smatraš da su ljudi koji se boje životinja manje vrijedni, u najmanju ruku.
Zašto?
Ti misliš da je to njima neka fora, da oni to rade samo zato da bi tebe nervirali?
Onako, misliš da njima život ne bi bio lakši da nemaju tu fobiju?

:flop:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

27 Mar 2012, 08:53

ombia » wrote:
Odakle ti strah od psa? Imas losa iskustva?
Moja sestra se isto smrtno boji pasa. Svih mogućih. Poznatih i nepoznatih, malih i velikih.
Kad je imala kojih tri godine neki pas lutalica je skočio na nju i pojeo joj sladoled :rofl: :tuzni:
No, uvjerena sam da bi ih se bojala i bez te epizode. Jer ona se boji i mačaka i svega.
Zbog tog njenog straha ruta puta se ponekad zna i poduplati. Jer ako se neki veći pas nađe na putu, onda smišlja nemile okolne puteve ne bi li izbjegla da ju džukela uhvati i rastrga :o

Al najčudnije je što psa kojeg mi svi svaki dan dragamo i sve ona odbija prihvatiti kao bezopasnog :ne zna: Kak?
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Mar 2012, 08:58

BoDerek » wrote:Al najčudnije je što psa kojeg mi svi svaki dan dragamo i sve ona odbija prihvatiti kao bezopasnog :ne zna: Kak?

Jesi li ikad čula za fobije?
Nema u tome ničeg racionalnog.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

27 Mar 2012, 09:09

Morticia » wrote:

Jesi li ikad čula za fobije?
Nema u tome ničeg racionalnog.
Ma jasno, da. Imam i ja svojih, skoro jednako glupih, fobija.
Al ipak je to čudno da ti se i dijete igra s pesekom, a ti, ne da se nećeš igrati, nego se odmičeš od njega da te ne ugrize :D Mislim, istina je da na jedno oko žmiri kad se djeca igraju sa psom.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Mar 2012, 09:27

BoDerek » wrote: Ma jasno, da. Imam i ja svojih, skoro jednako glupih, fobija.
Al ipak je to čudno da ti se i dijete igra s pesekom, a ti, ne da se nećeš igrati, nego se odmičeš od njega da te ne ugrize :D Mislim, istina je da na jedno oko žmiri kad se djeca igraju sa psom.
Pa čuj, moje dijete će se sutra možda igrati sa hrčkom, a ja mu se ne usudim približiti na 10 metara. :ne zna:
I neću.

To što su psi i mačke nama bucibuci i opće je prihvaćeno da su superduper, osobi koja od njih ima fobiju ne znači baš puno.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply