Kuhinjski pribor, posuđe, aparati...

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

30 Jan 2012, 17:32

Potjeh » wrote:
Bi li napravio video gdje radiš te 3-5mm kockice? Koliko si investirao u nož za rezanje? :S
E, to je pravo pitanje! Nož je sveto oruđe u mojoj kući. Neprocjenjivo!


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

30 Jan 2012, 17:33

Moram dati noževe na oštrenje.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

30 Jan 2012, 17:45

ElliQuinn » wrote:Moram dati noževe na oštrenje.
Tup nož, grozno tup nož je u mojoj percepciji kao nedostatak erekcije s Monicom Bellucci... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

30 Jan 2012, 17:55

karambol » wrote:
Tup nož, grozno tup nož je u mojoj percepciji kao nedostatak erekcije s Monicom Bellucci... :zubo:
:cerek:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

30 Jan 2012, 18:43

karambol » wrote:
Tup nož, grozno tup nož je u mojoj percepciji kao nedostatak erekcije s Monicom Bellucci... :zubo:
Hehehe...
A ovaj dubrovački mačak se tu igra nekakvog kuhanja... :rofl:
Čakija, gosparu! Jebo život bez rakije i Bosanca bez čakije! :mudri:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

30 Jan 2012, 19:53

karambol » wrote:
Tup nož, grozno tup nož je u mojoj percepciji kao nedostatak erekcije s Monicom Bellucci... :zubo:
:D

nego, recite mi jel koristite keramičko posuđe i što mislite o njemu?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

30 Jan 2012, 22:48

Imam samo keramičku tavu (nije bila pre-skupa, oko 130 kn, kupljena u Plodinama (ili Metrou :misli: :brukica:))
Zadovoljna sam, hrana se ne lijepi, prži dobro, treba dosta manje ulja. E, da za baratanje na toj tavi koristim silikonski beštek (kako se već zovu kuhače i ostalo, što nije nož, žlica, vilica). Mislim to koristim i inače, jer se ježim na zvuk grebanja nečim metalnim po dnu lonca/tave, blaženi izumitelji plastike i silikona :S Al kao osjetljive su na grebanje :ne zna:

Osim tave namjeravam kupiti jednu manju keramičku padelu s ručkom - za grijanje mlijeka, kuhanje krema i tako. Za sve druge vrste lonaca, ne vidim neke koristi od keramike :ne zna:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

30 Jan 2012, 23:13

Pješčana » wrote: :D

nego, recite mi jel koristite keramičko posuđe i što mislite o njemu?
Ja koristim keramičke tanjure. Mislim da su odlični.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Jan 2012, 23:58

blue » wrote:Imam samo keramičku tavu (nije bila pre-skupa, oko 130 kn, kupljena u Plodinama (ili Metrou :misli: :brukica:))
Zadovoljna sam, hrana se ne lijepi, prži dobro, treba dosta manje ulja. E, da za baratanje na toj tavi koristim silikonski beštek (kako se već zovu kuhače i ostalo, što nije nož, žlica, vilica). Mislim to koristim i inače, jer se ježim na zvuk grebanja nečim metalnim po dnu lonca/tave, blaženi izumitelji plastike i silikona :S Al kao osjetljive su na grebanje :ne zna:

Osim tave namjeravam kupiti jednu manju keramičku padelu s ručkom - za grijanje mlijeka, kuhanje krema i tako. Za sve druge vrste lonaca, ne vidim neke koristi od keramike :ne zna:
I? Koja je glavna razlika izmedju takve i teflonske tave? Mislim dobre teflonke, imam jednu wmf vec par godina i jos je ko nova. A imam i one od rostrfraja te ce nadzivjeti i mene.
Keramicke zdjele koristim za nabujke iz pecnice. :zubo:
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

31 Jan 2012, 00:16

ombia » wrote:
I? Koja je glavna razlika izmedju takve i teflonske tave? Mislim dobre teflonke, imam jednu wmf vec par godina i jos je ko nova. A imam i one od rostrfraja te ce nadzivjeti i mene.
Keramicke zdjele koristim za nabujke iz pecnice. :zubo:
keramicku tavu imam samo jednu, i to neku jeftinu, pa nisam neki izvor informacija, ali meni u usporedbi s teflonkom (imam tefal i isto neke jeftine) nema velike razlike. jedino mi keramicka ne odgovara za palacinke, nekako mi je previse nonstick. znas ono kad ulijes smjesu u vrucu tavu pa okreces tavu da se lijepo raspodijeli? to mi je kod keramicke teze jer smjesa teze ostaje na mjestu na kojem je bila, previse mi se premjesta. ako razumijes sto hocu reci. :D
uglavnom, za palacinke koristim radije teflon. u keramickoj uglavnom pecem jaje ili nabrzinu obradim povrce za quiche i slicno. za sve ostalo nekako najvise volim inoks.

s gusanima mi se ne da zezat' jer je njih, kao, bolje ne prati. jedino bih voljela probati nesto od emajliranog posudja.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

31 Jan 2012, 00:58

Da dobro si objasnila. Smjesa bjezi po tavi. :zubo:

Ma zanimalo me ako ima puno prednosti da i to dodam hrpi koju imam u kuhinji (single domacinstvo i sedam raznih tava :zubo: ). Da, inoks/rostfraj na to sam mislila. Na ovo:

http://img809.imageshack.us/img809/4945/4245706.jpg

Nepoderive su.
Gusnati imam wok, ima sto kila i skoro me ubio vec. :zubo: Da, samo ga prebrisem kuh. papirom s nesto ulja.
Zasto si zelis emajlirano, koje karakteristike ti se svidjaju?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

31 Jan 2012, 09:05

JPK » wrote: Ja koristim keramičke tanjure. Mislim da su odlični.
:zubo:
imaju mi frendovi keramičku tavu, ne ljepi se ništa za dno, lako za oprati, ne treba ulja/masti za peći
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

31 Jan 2012, 09:09

Ima li tko ovu gnječilicu za naranče i funkcionira li?

Image
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

31 Jan 2012, 09:21

Možda funkcionira, ali prije cijeđenja bi trebala dobro oprati naranču, jer sok ide preko kore. Ima li to smisla?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

31 Jan 2012, 09:29

Ova gnječilica izgleda odlično! :cerek:
ja sam počela nedavno prati agrume, pod vodom i s deteržentom.
dugo vremena mi kolegica na poslu priča da to radi, ali mi je bilo bedasto prati deterdženstom.
i sad se zaredalo par priloga o tome s koliko stvari se te voćkice špricaju, onaj vosak je najmanji problem.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

31 Jan 2012, 09:38

judolino » wrote:Možda funkcionira, ali prije cijeđenja bi trebala dobro oprati naranču, jer sok ide preko kore. Ima li to smisla?
Pazi, piše da se polovica naranče stavi u to 'naopako', onako kako logika ne nalaže, jel. :zubo: U ovu zdjelicu s rupicama - pulpom prema dole. Tako da ova kugla gore pritisne narančinu koru i 'izokrene' naranču, izvrne ju. Sok se iscijedi kroz rupice.

Ne znam, napravica izgleda tako lijepo primitivno, baš za mene. :cerek:

Pješčana wrote:Ova gnječilica izgleda odlično! :cerek:
ja sam počela nedavno prati agrume, pod vodom i s deteržentom.
dugo vremena mi kolegica na poslu priča da to radi, ali mi je bilo bedasto prati deterdženstom.
i sad se zaredalo par priloga o tome s koliko stvari se te voćkice špricaju, onaj vosak je najmanji problem.
Perem naranče prije guljenja jer gulim prstima ali ne perem deterdžentom. Misliš da treba?
Ne znam... lijeno mi to.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

31 Jan 2012, 09:41

Ja ih perem u vešmašini, na 40. Bez omekšivača i centrifuge.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

31 Jan 2012, 09:54

Pješčana » wrote:ja sam počela nedavno prati agrume, pod vodom i s deteržentom.
jednom sam naišla na savjet od jezine mame :D; utrljati solju i isprati, pa ih tako i perem
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

31 Jan 2012, 10:03

baja » wrote: jednom sam naišla na savjet od jezine mame :D; utrljati solju i isprati, pa ih tako i perem
a jel?
tako perem salatu, negdje je modesti objašnjavala. pospem solju i pustim neko vrijeme, zatim isperem.


ako je jezina mama rekla, budem onda probala :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

31 Jan 2012, 11:02

Pješčana » wrote:Ova gnječilica izgleda odlično! :cerek:
ja sam počela nedavno prati agrume, pod vodom i s deteržentom.
dugo vremena mi kolegica na poslu priča da to radi, ali mi je bilo bedasto prati deterdženstom.
i sad se zaredalo par priloga o tome s koliko stvari se te voćkice špricaju, onaj vosak je najmanji problem.
Meni uvijek prodaju one koje nisu špricane. I čudim se kako ih na onim hrpama znaju razlikovati od špricanih. Zar me muljaju? :misli:
Što se tiče keramike, nemam niti jedan komad takvog posuđa, ali imam onih glinenih ili zemljanih :ne zna: koje sam jednom prilikom nakupovao u Turskoj za sitnu lovicu.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

31 Jan 2012, 11:58

Pješčana » wrote:Ova gnječilica izgleda odlično! :cerek:
ja sam počela nedavno prati agrume, pod vodom i s deteržentom.
dugo vremena mi kolegica na poslu priča da to radi, ali mi je bilo bedasto prati deterdženstom.
i sad se zaredalo par priloga o tome s koliko stvari se te voćkice špricaju, onaj vosak je najmanji problem.
Al ne moze se to oprati, sta to nije ispod kore?
Salatu perem normalno pod vodom, narancu ne perem uopce.:prljavica:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 Jan 2012, 12:02

ombia » wrote:
Al ne moze se to oprati, sta to nije ispod kore?
Salatu perem normalno pod vodom, narancu ne perem uopce.:prljavica:
Tako i ja. :brukica:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

31 Jan 2012, 12:04

Napisala sam prljavica al mi se onaj beljko ugurao. :ne zna: :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

31 Jan 2012, 12:04

Ma kakvo pranje naranči.
Mene jebe što mi jabuka bez kore nije fina. A znam da tu koru ne mogu dovoljno oprati.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

31 Jan 2012, 12:12

Ma ja properem naranču vodom jer se vukla po kojekakvim skladištima a gulim je prstima pa jedem istim tim prstima. :zubo:

Jabuka bez kore ne dolazi u obzir, kora je najfinija. :D
Post Reply