Gastro chat

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Jan 2013, 12:21

Lakše bi mi bilo nabrojat šta nisam jeo...

Bojim se stat na vagu, mislim da sam prešao 90kg.

A čekaju me pripreme, stradat će mi koljena i zglobovi :(


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Feb 2013, 20:54

dobila sam kilu špinata.
ja dosad nikad nisam spremala svježi špinat. de mi dajte kakav dobar savjet što s njim.

fala! :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

17 Feb 2013, 21:10

Pješčana » wrote:dobila sam kilu špinata.
ja dosad nikad nisam spremala svježi špinat. de mi dajte kakav dobar savjet što s njim.

fala! :)
Što god voliš. Zeljanicu, popečke, na lešo, varivo, s bobom, na salatu, na naglo na maslinovom, s jajima,gratiniran sa sirom, s tjesteninom, njoke od špinata, punjene palačinke špinatom, s rižom, prosom, omotan oko lungića u tijestu... Ili najbolje, nahrani Popaja i čekaj rezulatat.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Feb 2013, 21:35

naglo na maslinovom će biti.
što, da pofurim i prelijem s maslinovim?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

17 Feb 2013, 22:11

Pješčana » wrote:naglo na maslinovom će biti.
što, da pofurim i prelijem s maslinovim?
Ne, nareži na rezance i baci na tavu s maslinovim. Ali, prazno je to. Da dodaš malo sira, pancete, češnjaka?
Kad već četam, sinoć sam večerala u Malom baru, minijaturnom restaću Ane Ugarković. I iako kritike pišu da su premale porcije, meni je bilo dovoljno. Do doma. Tamo sam još malo čalabrcnula. Prvo sam uzela paštetu od pilećih i gusjih jetrica, i bi dobro. Nije foie gras ali nit sam to očekivala niti je takva cijena, osim toga ja ih radim sama, da, hvalim se, jako dobro. Bilo je topljivo u ustima na prepečenom kruhu i dovoljno aromatično za moje žestokim stvarima naviknuto nepce. Onda je išla dimljena tuna. Nešto kao karpačo, tanke šnite s potočarkom i umakom od šafrana. Volim potočarku ali ne znam gdje da je kod nas kupim, trošila sam je kad sam kuhala u Londonu i St. Moritzu. U Americi i Francuskoj je isto nisam našla u najbližem dućanu, u daljim zemljama Afrike i Azije nemam povjerenja u dućane pa jedem u hotelu. OK, sad ne želim pričati o strasti za putovanjima nego o strasti za žderanjem. Umak je bio ljutkast pa sam pitala ima li u njemu hrena i ljubazna teta konobarica je rekla da ima. Nakon toga su išli prženi gavuni. Ribice ko ribice ali uz njih je bila zdjelica čudnovate smjese. I, najveće iznenađenje večeri, hrskavi listići peršina, Nisu bili čisti a nisu bili ni pohani, kao u nekoj jako rijetkoj tempuri koja ostavlja tanušni, jedva vidljivi sloj na njima. To stvarno nikad prije nisam jela i voljela bih ponoviti. Za umak u zdjelici mislila sam da je od sira začinjenog meni neprepoznatljivom dodatkom. Pa sam pitala. Uvijek pitam. To je bio češnjak kuhan četiri puta u mlijeku (otuda sirnomliječni okus) pa onda pasiran. Desert mi nije trebao jer ga uzimam samo prije jela ili ako nakon jela ostanem gladna ili ako imaju rožatu. Naravno, uzimam vino, i naravno crno. I bilo je dobro. Dovoljno jako za moj ukus i dovoljno pristojno da ne bude prenametljivo. Bila sam zadovoljna. Prije toga sam gledala film kojim sam također bila zadovoljna ali o tome ću vam pričati sutra.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Feb 2013, 22:19

fala ti, ali ne mogu jest pancetu ni sir.
znači, na rezance i friško na maslinovo ulje? fala, sutra ću to za večeru :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

17 Feb 2013, 22:25

E, pa Mardz...hvala ti lijepo na ovoj prici za laku noc...
:zubo:

Sad mi se otvorila crna rupa u zelucu i krenuo vodopad sline u ustima.
Sreca je da mi se ne da ustati i rostati po kuhinji pod izgovorom da ne probudim usnule zene...
:cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

17 Feb 2013, 22:27

Pješčana » wrote:fala ti, ali ne mogu jest pancetu ni sir.
znači, na rezance i friško na maslinovo ulje? fala, sutra ću to za večeru :)
Poprzi prije malo pinjola na tavi pa na njih dodaj taj spinat...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

17 Feb 2013, 22:34

karambol » wrote:
Poprzi prije malo pinjola na tavi pa na njih dodaj taj spinat...
Bosiljak, menta, parmezan (uh, ne smije sir), naribana korica limuna. Kuskus. I alkohol, Pješčana, ne reci da ne smiješ alkohol.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

17 Feb 2013, 22:39

jooooo....ajd ti vraze vecernji gastronomski :cerek: ....prestani.... :zubo:

Pjescana, ujutro cu ti pisati.... :cerek:

Sad sam zbog M :zvrko:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Feb 2013, 22:50

Margarita » wrote: Bosiljak, menta, parmezan (uh, ne smije sir), naribana korica limuna. Kuskus. I alkohol, Pješčana, ne reci da ne smiješ alkohol.
smijem vino :cerek: malo, ali smijem.

znači, smijem začine. to je super. nešto sam čitala (išla sam večeras na Kulinariku) da je dno stabljike otrovno za ljude i da to treba odsjeć. Znači to maknem, i na ulje?
kako bi se špinat slagao s dimljenim lososom? jel tko možda probao?

Margarita, onaj opis gore o hrani kod Ane Ugarković, nije za čitanje prije spavanja!
dići ću se usred noći i ići spremati nešto :mama: : cure sline:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

17 Feb 2013, 23:18

Napravila bih balkanski suši. Rolat (rolada?) od riže, dimljenog lososa i špinata. Jel ti to kuhaš samo za sebe ili i kakvog muškića da ga obrlatiš? Stvar je samo u prezentaciji. Ženama je bitno da fino klizi a muškićima da dobro izgleda.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

22 Feb 2013, 18:40

karambol » wrote:
Poprzi prije malo pinjola na tavi pa na njih dodaj taj spinat...
Jebeš pinjole, pinjoli su stopostotni ugljik. To sam skužio po cijeni. :gaah:

Pješčana, spanać upravo savršeno ide uz losos. Kad se tog najedeš, jača si od Karla Vikinga!

Nego, ja ne znam koji mi je kurac, ja sam poludio za ječmom. Paše mi u svim mogućim i nemogućim kombinacijama.
Možda zato što sam stari konj.

Skuhao sam orzoto s vrganjima i bio je apsolutno fantastičan. Isti kurac ko rižot, ali s ječmom.
Jesam li to već napisao? :misli:
Izgleda da sam ošo u kurac... :tuzni:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Apr 2013, 22:23

Otvorio sezonu roštiljanja i nahranio 25 gladnih usta...

Image

e, da... blagoslovljena bila perilica suđa, danas se našljakala svjetski...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

22 Apr 2013, 14:19

I ja jučer otvorila sezonju roštiljanja :klopa:

Blagoslovljeni bili pvc tanjuri i čaše, svjecki sam ih se nahitala u smeće :S

:zecoD:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Jun 2013, 20:27

ne znam jel ikome išta znači, ali ja sam pronašla ajmoreći plantažu jagoda i bila danas u berbi jagoda :cerek:
znači, dođete tamo, dobijete kašetu i plastične zdjelice i krenete u berbu. na kraju donesete i važete.
kila je 10 kuna.

napunila sam ležerno 6 zdjelica, ispalo je 3,5 kile, oduzeo je težinu kašete i zdjelica i platila sam sve 25 kuna.
na štandova pored kojih prolazim jedna zdjelica je 10 kuna. ispalo bi 60.

eto, ako nekog zanima, da ode.
ja ću si sad pola baciti u škrinju, dio ću probati ukuhati u nešto pekmezasto.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

08 Jun 2013, 21:43

Djevojčica brala jagode.
Nešto je ubode.
Mislila je da je trava...

A sad bez zajebancije - odlična ideja! :top:
Nažalost, preskočit ću je jerbo posadih jagode svoje, a u okolici niču šumske... :raspa:
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

08 Jun 2013, 21:44

Pješčana » wrote:ne znam jel ikome išta znači, ali ja sam pronašla ajmoreći plantažu jagoda i bila danas u berbi jagoda :cerek:
Ajme! :cerek: Gdje?
Nije mi toliko do uštede, koliko do činjenice da bi mi klinci vjerojatno uživali... NIje da misle da jagode rastu u zdjelicama, ali život u gradu bi se dao začiniti berbom jagoda...
BTW, pretpostavljam da se smiju jesti tijekom berbe? :misli:
Naime, ne vjerujem da bi odoljeli :D
eto, ako nekog zanima, da ode.
ja ću si sad pola baciti u škrinju, dio ću probati ukuhati u nešto pekmezasto.
Mene zanima, pa molim vrijeme i mjesto radnje. :)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

08 Jun 2013, 21:54

Blesava » wrote:
BTW, pretpostavljam da se smiju jesti tijekom berbe? :misli:
Pa, pička mu materina, kaj nismo živjeli u zemlji čiji je moto glasio - snađi se druže?! :rofl:
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

08 Jun 2013, 22:02

judolino » wrote: Pa, pička mu materina, kaj nismo živjeli u zemlji čiji je moto glasio - snađi se druže?! :rofl:
Ajebemu... ne samo da im ne želim priuštiti nepotrebni stres, ne želim ih podržavati ni u svojevrsnoj krađi - ili je dozvoljeno ili nije. :o
Kako ću klincima reći "nije dozvoljeno, al' navalite kad nitko ne gleda"? :misli:

Jest da je sad to već za drugi PDF, ali ako to napravim onda se ne smijem čuditi niti im pizditi kad sami na isti način budu reagirali i na neke druge zabrane i ograničenja...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Jun 2013, 22:38

smije se jesti dok se bere :)
to ti je pored Laništa, ideš u smjeru Brezovice.
kila jagoda= 10 kuna :cerek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

08 Jun 2013, 23:32

Pješčana » wrote:smije se jesti dok se bere :)
:lux:
to ti je pored Laništa, ideš u smjeru Brezovice.
Pored Laništa u smjeru Brezovice? Hm...:misli:

Jel smiješ išta preciznije? Neću nikome reći :no: :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Jun 2013, 23:46

znači, ja sam vako išla:
rotor, pa ideš u smjeru Jaske i Karlovca.
prije autoputa, u biti malo nakon Arene je s desna Inina pumpa na semaforu. e na tom semaforu ti ideš lijevo. i onda pičiš lijevo u smjeru Brezovice (postoje znakovi)
onda dođeš do malog raskršća i nastaviš desno recimo 2 km, nakon dva veća zavoja s desne strane je kiosk s jagodama, koji nema veze s plantažom. tu skreni na zemljani put, i nakon 2 minute vožnje si stigla:)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

09 Jun 2013, 11:02

Pješčana » wrote:znači, ja sam vako išla:
...
...nakon 2 minute vožnje si stigla:)
To te ja pitam. :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Jul 2013, 19:09

Jelovnici izgubljenog vremena.

Meni je ta emisija napetija od nekih utakmica LP.
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply