Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

11 Jan 2012, 00:32

Dragi gurmani,

ovo je tema kojoj je svrha poboljšati podforum Gastronomija. Otvoreni smo za pitanja, prijedloge, kritike, pohvale… Ako primijetite da nešto treba promijeniti, popraviti, riješiti – recite to ovdje. Tako ćete olakšati moderiranje ovog podforuma i doprinijeti da izraste u mjesto na kojem volite biti.

Hvala! :)


how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

11 Jan 2012, 01:10

Evo, ja ću biti toliko slobodna... :D

Vjerujem da trenutno nema potrebe za ispisivanjem konkretnih i strogih pravila, ali bih, radi svima ugodnog boravka na gastronomiji, preporučila suzdržavanje od korištenja degutantnih izraza i smajlija koji imaju veze s povraćanjem i sličnim.
Nadam se da pretjerano zagušivanje tema chatom, trollanjem i offom, reklame, vrijeđanje, svađanje i sve ono što teme čini nepreglednima i neprivlačnima za čitanje ili korisnicima pdf-a uzrokuje grč u želucu ne moramo ni spominjati.

Nadam se da se svi slažu, odnosno da ove preporuke nikome neće teško pasti.

Fala!

jez
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Feb 2012, 11:06

*jezebel* » wrote:quiche sa brokulom, blitvom, rikulom, mladim lukom i svjezim sirom.

ja bih fine pancete, sve smo potrosili. :tuzni:

dio prepiske prebacen na chat. judolino (i ostali), za zahodski rjecnik, kao i za jezicne opaske, ubuduce predlazem chat ili pdf trkeljanje.
A zar tebi smeta kad svoje kolege forumaše upozorim da griješe u izričaju? I što je to zahodski rječnik? Hajde budi dobra pa ovaj post prebaci negdje gdje ćemo porazgovarati o tome, da ne bih ponovno upotrijebio zahodski rječnik na neprimjerenom mjestu.

Mortiša, smeta li ti što sam te ispravio?
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

06 Feb 2012, 11:23

Dapače.

Ali mislim da nije stvar u tome da jez smeta što si me upozorio, žena je jednostavno to prebacila na chat jer ne spada u domenu gastronomije.
I to je ok. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Feb 2012, 11:32

Morticia » wrote:Dapače.

Ali mislim da nije stvar u tome da jez smeta što si me upozorio, žena je jednostavno to prebacila na chat jer ne spada u domenu gastronomije.
I to je ok. :ne zna:
Nije točno!
To itekako spada u domenu gastronomije!
Ako ćemo raspravljati o kuhanju i kuharstvu, nije li poželjno da uskladimo terminologiju?
Ako napišem da ne treba pisati "posipati" nego "posuti", to treba ostati na ovoj temi, a ne biti premješteno na chat, zaboga! Zato sam to i napisao da mogu pročitati forumaši s teme.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

06 Feb 2012, 11:35

A dobro, kako god, ne da mi se oko toga raspravljati. :ne zna: :zubo:
Što se mene tiče moglo je i ostati, al' ne vidim smisla da se modovima i oko takvih pizdarija zagorčava život.
Žena procijenila, a čak i ako je procijenila pogrešno nema veze, ta odluka ne utječe ni na tebe ni na mene ni na smisao teme. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Feb 2012, 11:36

Oho, jez je odjednom otkrila i kvačice na slovima. Hajde, Djevice Marijo, sada daj popis degutantnih izraza. Nekome je degutantan napoj, a meni je sojino mlijeko. Kako ćemo to riješiti?
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Feb 2012, 11:39

Morticia » wrote:A dobro, kako god, ne da mi se oko toga raspravljati. :ne zna: :zubo:
Što se mene tiče moglo je i ostati, al' ne vidim smisla da se modovima i oko takvih pizdarija zagorčava život.
Žena procijenila, a čak i ako je procijenila pogrešno nema veze, ta odluka ne utječe ni na tebe ni na mene ni na smisao teme. :ne zna:
O, kako si ignorantna, pa to je za ne povjerovat!
Naravno da utječe! Zašto forumaši ne bi trebali znati kako se nešto pravilno kaže? Zašto im ja to ne mogu reći?
Je li moderatorici cilj širiti nestručnost i nepismenost, a tebi je to ionako posve svejedno, jer, jebiga, nećemo promijeniti svijet?
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

06 Feb 2012, 11:42

Nisam ignorantna i ne vrijeđaj.
Nije mi svejedno da li su svi oko mene nepismeni tukci, ali ne smatram dramom ako je moderator preselio opasku o gramatici s gastro teme na čet.
Eto, pati. :o :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Feb 2012, 11:48

ček, vi ste se uzjebali oko trpnih glagola? na Gastru? ozbiljno?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Feb 2012, 11:51

Pješčana » wrote:ček, vi ste se uzjebali oko trpnih glagola? na Gastru? ozbiljno?
Kaj si me i došla jebat?
Ne, nismo se uzjebali oko "trpnih" glagola, već oko toga da BB i besmisleno laprdanje možda i nije smisao života.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

06 Feb 2012, 11:56

judolino, kvacice sam koristila da bih izbjegla nesporazume. ono, da mi netko poslije ne kaze ''nismo znali''. ali ispada da zaista nisam morala. :D

odgovor na svoje (po meni besmisleno) pitanje si vec procitao (to su oni dijelovi s kvacicama).

pa da jos malo pojasnim:
pdf je specijaliziran, ako ti to nije jasno, zalim slucaj. a znam da ti je jasno, samo se volis ama bas svugdje ispucavati.

moderira se labavije nego na nekim drugim forumima, ali bilo bi dobro kad bi se ljudi barem pokusavali drzati teme. ti se teme nerijetko ne drzis cak ni rubno.

naravno da necemo mesti sve mrvice, ali to ne znaci da zelimo graditi nepregledan i neugodan pdf. stoga sam predlozila da ponekad neciju pozornost radije potrazis na chatu ili na nekom drugom pdf-u. i zaista ne znam cemu cudjenje.

a s obzirom na tvoj nerijetko neugodan ton, sumnjam da si ikoga isao ispravljati iz altruistickih pobuda (na koje se volis trolerski furati). sve i da jesi, gastro nije mjesto za to. pdf s jezicnim pitanjima je, recimo, prikladniji. iako ces tamo mozda teze doci do izrazaja, pogotovo ako ne spomenes ''sranje'', ''seres'', ''kurac'' i ''supak'' barem sest puta u jednoj recenici. :crying:

evo, ako bi ostali forumasi i modovi da se u nista ne dira, ja cu rado prihvatiti svoja stara tamnoplava slova.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Feb 2012, 12:02

judolino » wrote: Kaj si me i došla jebat?
Ne, nismo se uzjebali oko "trpnih" glagola, već oko toga da BB i besmisleno laprdanje možda i nije smisao života.
judolino, ti si ovdje dobrodošao kao i svi ostali.
nemaš razloga osjećati se napadnutim ako ti se obratim. stvarno ne vidim potrebu da tako reagiraš, jer mislim da Gastro nije neki nabrijani pdf. Ako imamo chat, sve što je dio razgovora i ležernih tema, molim te piši tamo.
ako nije za chat nego za neku već postavljenu temu, piši na toj temi. ako misliš da nešto fali, otvori novu temu ili javi meni ili jez da ju otvorimo. mislim da se bar ovdje za većinu toga možemo u miru dogovoriti.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Feb 2012, 12:06

Pješčana » wrote:ček, vi ste se uzjebali oko trpnih glagola? na Gastru? ozbiljno?
Ne do njih nismo ni dosli. :zubo:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Feb 2012, 12:26

Ok, jez i pješčana.
Neću da mi se brišu postovi koji imaju veze s temom. Ako nemaju, bacite ih u pičku materinu.
BTW, jesam ispravljao iz altruističkih pobuda. Zar su ti kurci, pičke i jebačine u mojim postovima tako fascinantni da se osim njih ne može ništa drugo iščitati?
Da rezimiramo: ispravio sam Mortišu i ona se nije na to uvrijedila. Ispravku je mjesto na temi, jer ako je tema o gastronomiji, onda je nedvojbeno i tema o stručnim terminima koji spadaju u gastronomiju, a ne u jezikoslovlje.
Bog ja jebo da ga jebo, već dvadeset godina čitam i slušam "posipajte" i onda kad pokušam ispraviti krive drine, ode mi post na čet. To nije za čet, to je ozbiljno! Daj me shvatite malo, pobogu!
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

06 Feb 2012, 12:33

pa naravno da si neshvacen :crying: kad to posipavanje koje na prvi pogled nije neki croquembouche :D ilustriras dodatnim wc-primjerom. :D

btw, nijedan tvoj post nije obrisan.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Feb 2012, 12:37

*jezebel* » wrote:pa naravno da si neshvacen :crying: kad to posipavanje koje na prvi pogled nije neki croquembouche :D ilustriras dodatnim wc-primjerom. :D

btw, nijedan tvoj post nije obrisan.
Jel uživaš sad, a?
Nije obrisan, ali je bačen u pizdu materinu.
Razlike drastične.
A samo zato da ne bi netko slučajno na temi pročitao da ne treba reći "posipajte" nego "pospite" i pritom pročitao neku "prostu" riječ.
Zašto mi uskraćuješ pravo da učim ljude?
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Feb 2012, 12:46

Mene je sad strah. Ja cu se grant koji put zeznuti ko Morticia i onda ce me judolino istuci. :zubo:
Mislim pa ja se neki dan u razgovoru s mamom nisam mogla sjetiti rijeci valjak i rijeci vatrostalna zdjela. :zubo:
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

06 Feb 2012, 12:49

ne uzivam, zasto bih? meni ovo nije ni najmanje ugodno, nemam bas tolike sadomazo porive. :D

hoces da otvorimo temu ''judolino vas poducava''? ili ''judolino vs. ramsay'' ili ''ramsay je nula, judolino car'' ili nesto slicno?

ekvivalent pizdimaterinoj bi ovdje bilo smetliste, a ne chat. a chat, vjerujem, citaju svi koji navracaju na gastro. znam da nakon nekih prelamanja i seljenja prica gubi na sarmu (ako ga posjeduje), al' jbg. :(

ako ti se jos diskutira o ovome, morat ces pozvati ostale forumase, modove, smodove... ja zapravo vise nemam nista za reci.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

18 Feb 2012, 22:51

Nemaš tolike sadomazo porive? :zaintrigiran:

Da budem skroz off topic: Želio bih pozdraviti guranje Gastronomije tamo gdje joj je i mjesto. Sada počinjem lobirati da se pomakne prema gore. :zubo:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

18 Feb 2012, 23:04

Potjeh » wrote:Nemaš tolike sadomazo porive? :zaintrigiran:

Da budem skroz off topic: Želio bih pozdraviti guranje Gastronomije tamo gdje joj je i mjesto. Sada počinjem lobirati da se pomakne prema gore. :zubo:
Iznad ili ispod LjiS-a?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

18 Feb 2012, 23:04

Kamo gore bi ti, skroz na vrh da ne moraš niš skrolat, a? Lijenost. :o
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

18 Feb 2012, 23:07

Naravno. Nemam ja što raditi na Ljes-u samo mi smeta tamo gore. :rofl:

Sutra ću početi ozbiljnije lobirati trenutno sam dobro napapan.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Feb 2012, 23:10

hmmm..Potjeh kao mod na Gastru? :misli:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

18 Feb 2012, 23:12

predlažem da se napravi tema u koju bi se kopirao gurmanluk s četerskih tema. kelj i slično. ja se moram ubit tražeći mirzine i ine recepte na nemogućim mjestima

dakle, ne da se brišu ondje gdje su osvanuli (jer se iza njih zna divno zadivaniti i ne bi bilo u redu da se izrezuju), nego da se jednostavno kelje i tu na gastronomiji
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Post Reply