Pošićni slatkiši!!!

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

19 Nov 2011, 19:27

ElliQuinn » wrote: U biti me zanima što napraviti sa smokvama koje bih bila iskoristila za liker. No one definitivno nisu iskoristive za umakanje u čokoladu.
najsigurnije ti ih je samljeti pa s tim napraviti neke zalogajcice koje po zelji mozes umakati u cokoladu. ili napraviti kolac od smokava. mokre, tek izvadjene iz alkohola, najradije ne bih umakala. iako te nista ne kosta probati s par komada.


how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

19 Nov 2011, 20:26

jezebel, odlično izgleda! ne volim suhe smokve, al se baš mislim da bi ih ovakve i mogla pojest! :xzubo: :rofl:
Margarita » wrote:

Ti si prva počela a sad se čudiš što bi Elli umakala.

Image
isuse :rofl:
JPK wrote:Jel ovo topic na kojem se pičke natječu koja je bolja partija za udaju? :top:
ne! :confused:

na to pitanje se već zna odgovor: JA! :kava:
meg ti je glupa!!! :xlux:
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

19 Nov 2011, 20:36

no dakle, da vam kažem što je meni trenutno sve u glavi za radit za pošić! :cerek:
uglavnom ću radit kekse, volim kekse, mogu dugo stat, ne zauzimaju mjesto u frižideru (ko kolači) i lako mi ih je vozat okolo ako idem u goste nekome! :xd:

chocolate chip cookies: http://kuhari.com/recepti/lisas-chocola ... dni-keksi/
dobila ovaj linka 'tamo', ovomi se pare najbolji kukisi do sad! :cerek:

double chocolate cookies: http://www.damijenestoslatko.bloger.hr/ ... 69007.aspx

pužići s cimetom: http://www.coolinarika.com/recept/puzici-s-cimetom/

slatki kruh s cimetom: http://www.coolinarika.com/recept/slatk ... s-cimetom/

white chocolate mocha cookies: http://buddingbaketress.blogspot.com/20 ... okies.html

napravit ću jednu tortu - čizkejk: http://valivolitorte.blog.hr/2010/03/16 ... ecake.html

medenjaci i raspuknuti koje sam već linkala! i praline za koje ne postoji neki posebni recept, al bit će ih brdo i svakakvih okusa! :cerek:

i liker, naravno! :xo:

kolače mama nek peče, meni se ne da to! :xd:

i da, naravno da neću sve ovo peć, ovo mi je za sad u izboru, a ako napravim pola toga,bit će dobro! :xlux:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
emanca
Posts: 33
Joined: 13 Nov 2011, 10:32

20 Nov 2011, 09:25

i ja bih isto neki provjereni recept za paprenjake. molim. i za hurmašice. :xraspa:
vremena su teška, ali moderna
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

30 Nov 2011, 20:58

Ove godine sam i ja odlučila raditi medenjake, ali nikako da nađem savršeni recept.

Napravit ću uglavnom suhe kolače koji mogu stajati.

Evo neki spisak ušporko.

Keksi s druge teme:

Image

Vanilin kiflice:

Image

Pužići s orasima:

Image

Princes krafne:

Image

Zasad to, ali bit će njih više.

Hm, popravila sam se u slikanju kolača.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

30 Nov 2011, 22:25

netko je pitao za paprenjake?
ja radim po ovom receptu:
90 dag oštrog brašna
35 dag domaće masti/margarina/maslaca (ja već godinama mast ne koristim ni za što, margarin funkcionira skroz fajn)
30 dag šećera
30 dag mljevenih oraha (ni njih ne koristim u kolačima. umjesto toga dodam 20-tak dag brašna više. umjesto oraha mogu poslužiti i lješnjaci, bademi)
2 jaja
6 žumanjaka
4 žlice meda
cimet, klinčić, papar crni i bijeli, muškatni oraščić "na vrh noža" (imala sam razrađene i omjere začina prošle godine, i izgubila papir, naravno. radim ih da budu stvarno žestoki)
Brašno i margarin izmrviti među dlanovima. Pomiješati šećer, orahe i začine. Dodati mješavinu brašnu i margarinu. Dodati žumanjke i jaja. Umijesiti i ostaviti da stoji dva sata. (još bolje, preko noći u frižideru) Razvaljati na debljinu oko 1 cm i pomoćukalupa oblikovati paprenjake. Ispeći na namašćenom limu na temperaturi 220 stupnjeva oko 25 minuta.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

07 Dec 2011, 02:15

i ovo mi se sviđa sad: http://bite-my-cake.blogspot.com/2011/0 ... cents.html

krešenti!

Image

možda i njih napravim! :cerek: prefora su! :cerek: bademi + čokolada! :s

ajvi , stavila sam ja gore recept za medenjake, pri početku! ja ću po onome radit...izbjegavam jednostavne recepte za medenjake! keksi jesu jednostavni za napravit ih, al nisu jednostavni za napravit ih dobrima, mekanima! a onaj amonijak mi ulijeva pouzdanje! :rofl:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

14 Dec 2011, 19:09

gingerbread cookies. moje prve! :cerek:
pomoz Bog,odmah sam, dok sam mijesila tijesto, zakuhala sebi malo vina
sad čekam tri sata dok se tijesto ne smisli, pa idem na drugi korak :xlux:

imam najLijepšije modlice na svijetu, one velke čovječuljke! :xd:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

17 Dec 2011, 00:10

Evo mojih prvih pošićnih slatkiša:

Image

Medenjaci. Trebali bi biti jestivi taman oko pošića.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

17 Dec 2011, 16:06

Pitam se hoće li Margarita što primijetiti na njima. :cerek:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

23 Dec 2011, 20:27

upravo su gotovi mekani keksici (integralno pirovo brasno, mljeveni ljesnjaci, kava, kakao, muscovado...), gorkasto-slankasto-slatki. odozgo dulce de leche i polovice oraha.

Image

i pece se torta od tamne cokolade i maslinovog ulja (bez brasna), gore cu je ukrasiti s malo tamne cokoladne glazure i krupne morske soli. pitajboga kak' ce ispast', mijenjala sam kolicine i vrijeme pecenja, a nisam super ni kad treba umijesati bjelanjke. prekrasno, upravo osjetim miris izgorenog... :cerek: :ide izvadit iz rerne: :vraca se za laptop:

ovaj vikend ce jos biti lemon bars i torta od svjezeg sira i vrhnja s limunom, bourbon vanilijom i lavandom.

htjela sam raditi i tart od narance, ali mi se jos ne da raditi orange curd, a nisam smislila nikakav drugi nadjev iznad kojeg bi mogla ici filetirana naranca, pa cu to vjerojatno ostaviti za iduci tjedan ili onaj iza.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

23 Dec 2011, 20:40

Ovo sve odlicno zvuci a i izgleda!

Lemons bars obozavam. Ja cu raditi vinsku tortu od jabuka, suih keksica imam, napekao cimer.
A mama je napravila madjaricu, kokos roladu i jos nesto.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

23 Dec 2011, 20:53

Peku mi se kolačići od đumbira. Brašno, zobene pahuljice, maslac, prašak za pečenje, naribani đumbir, naribana korica naranče, sok od naranče, naribana jabuka, med, cimet.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

23 Dec 2011, 21:06

Jezebel, sviđaju mi se ovi tvoji keksići.

Margarita, može li malo konkretniji recept? :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

23 Dec 2011, 21:18

Konkretan recept je drugačiji, ja stavim ono što imam.
85 g bijelog brašna, 85 g integralnog, pola žličice sode bikarbone, 2 žličice mljevenog đumbira, pola žličice cimeta, 50 g maslaca, 4 žlice slada. Može se dodati još i naribana korica jedne naranče, sok od naranče, krupno naribana jedna jabuka, 50 g grožđica.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

23 Dec 2011, 21:36

Hvala. :cerek:

Nekako mi je malo svega, povećat ću količine. Koji slad? Može li med umjesto toga i na koliko stupnjeva se peku i koliko dugo?
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

23 Dec 2011, 21:53

Ajvi » wrote:Hvala. :cerek:

Nekako mi je malo svega, povećat ću količine. Koji slad? Može li med umjesto toga i na koliko stupnjeva se peku i koliko dugo?
Valjda ječmeni, ne znam, ja sam stavila med. I umjesto integralnog brašna sam stavila zobene pahuljice. Grožđice ne volim pa ih nisam stavila. Peku se na 190, 12 minuta. Moji kolačići su bili dosta gnjecavi pa sam ih nakon što sam isključila pećnicu ostavila još unutra. Sviđa mi se što su ljutkasti.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

23 Dec 2011, 22:05

evo moje skromne jednostavne s maslinovim i dugmeticima. :xzubo:

Image
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

23 Dec 2011, 22:17

Joj, joj, ja bih sve ovo radila. :xlux:
Na kraju neću ništa, rečeno mi je da ima već previše kolača. :tuzni:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Dec 2011, 15:09

hladi mi se svatovski kolač aka supermeka čokoladna torta i torta sa sirom i šumskim voćem.
kasnije idem raditi Jezine i Elline pošićne recepte koje sam si isprintala.
mali je problem što je jez vrlo pjesnički napisala recept bez mjernih jedinica, pa ću se pouzdat u Djeda Mraza da sve njeno što sam odabrala ispadne ok. :xzubo:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Dec 2011, 17:37

jezebel, jal valj ova čokoladna s maslinovim uljem? Ako da, ajd molim te stavi recept :klopa:

Super izgleda :top: Gladna sam ko vuk, mogla bi ekran oblizat :tuzni:
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

25 Dec 2011, 19:25

Nikako da se odlučim na slatko s maslinovim, a već neko vrijeme se spremam napraviti viške kekse s crnim vinom, medom i maslinovim, pa nikako.

Jezebel, osjeti li se jako uje? :D

Bilo mi je dosadno, pa sam ispekla još jedne kekse.

Image
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

25 Dec 2011, 21:38

ovak, Elli, napravila sam tvoje i mrak su :cerek:
jez, napravila sam tvoje :xd: ne bih baš rekla da sam dobila debele diskove, više izgledaju ko čokoladna kravlja mini balega posipana grožđicama, cimetom, muškatnim oraščićem i kokosom :zubo:

ali su jako fini.

kuglice sa svime su zakon.

hvala objema na receptima, odlični su i imam ih brdo!
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

25 Dec 2011, 22:16

Mene ubije ribanje čokolade za kuhanje, pa sam ovaj put uzela čokoladu u prahu. Ispalo mi je malo preslatko i fali mi malo komadićaka koji se nisu savršeno izribali - finije je kad unutra još možeš malo gricnuti bilo čokoladu, bilo orahe. Ukućani su, pak oduševljeni.

Možda bih, da imam kakav fini konjak stavila konjak, za promjenu ili bi i rum koji nije za kuhanje bio zanimljiva promjena.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

27 Dec 2011, 12:52

*jezebel* » wrote:upravo su gotovi mekani keksici (integralno pirovo brasno, mljeveni ljesnjaci, kava, kakao, muscovado...), gorkasto-slankasto-slatki. odozgo dulce de leche i polovice oraha.
Ajme, daj molim te recept!

Nisam nikad koristila muscovado, čini li on konkretnu razliku?
Post Reply