Lijeni kuhar

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

31 Oct 2011, 21:08

dimnjak » wrote:recimo, prokuhas vodu u mikrovalnoj ili u onom aparatu za kuhat vodu, namocis kus kus i pomjesas ga s nekim od gotovih umaka.
nit kuhas nit peres :D

mislim da bi ti tako prosla i ona tjestenia od rize i soje. :)
Kuskus mi je bila prva ideja. Na poslu jedem instant juhe. Samo u šalici prlijem vrućom vodom. Kad sam više gladna unutra ubacim par žlica pahuljica prosa. Oni surimi štapići se isto samo odmrznu u mikrovalnoj i mogu se narezati u salatu. Salata se kupi oprana i natrgana kao i dresing u vrećici. Šteta što kod nas Marks & Spencer ne prodaje hranu, kod njih sam kupovala zanimljiva gotova jela.


"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

31 Oct 2011, 23:12

Gotovo, a da ne moraš ništa mrdnuti oko izvora topline se zove - sendvič ili odeš na pult u dućanu gdje kažeš - pola pečenog pileta i slično :D Vindija ima dućan gdje peče u Harmici, osim piletine ima i kobasa. Totalno brzo jelo je 'uzmi pile, zakipi vodu, smoči mlince, ocijedi, dobar tek' :D
Ili naručiš :raspa: Ne znam gdje si, ali par lokacija mi se profiliralo kao super... nekad je Max Cantina imala dostavu :tuzni:

Veći dućani imaju taj topli pult, ovisno kakav imaš ukus i koliko je jaka glad - može ti biti ok :)
Lasagne u billi su ok, i pohane pileće stvari. Svinja me se nije dojmila, sarmu i slično nisam isprobavala. U dioni imaju pečene svinje i bila je fina :klopa:

Ukazale su se razne stvarčice.
0. imaš pripremljenih (začinjenih) komada piletine, na odjelu svježeg mesa - traje dok se ispeče, ali je princip 'stavi, peci, vadi'.

1. Zaviri u škrinje u dućanima - vindija i slično imaju pileće medaljone/pohance, staviš u mikrovalnu (zgodno je da ih na pola vremena okreneš, ljepše se ponašaju), postoje vege burgeri, postoje razna peciva/slastice za običnu pećnicu, a za kuhanje štrukli, knedli (meni su s pekmezom od marelice super, i billine i čije god već postoje), ima i špinat s pireom, ali zaboraih čije je to, možda čak od nekog lanca hotela i nemam pojma gdje ima, pogledaj billa/konzum (nisam jela, samo jednom vdjela ambalažu kod osobe koja je guštala u klopi tog branda)

2. U odjelu s povrćem ima narezanih i gotovih salata, čak miješanih s mesom (pečena piletina i sl), uzmeš umak, i kruh :D
Kad zaključiš da ti se ne sviđa kako oni to narežu - složiš svoje, samo, to je puno posla pranja i sjeckanja, ali se ne kuha :zubo:

3. Tjestenine u vrećici koje treba miješati do 10 minuta - brokula, špinat, gljive, paradajz od knorra su ok, talijanete od gljiva, mislim da kaufland ima isto nešto, ali ne zvoni mi da li sam probala

4. u intersparu je bio velik izbor raznih umaka/jela gdje eventualno treba skuhati tjesteninu/njoke, ali možeš jesti i uz kruh ako to više voliš (mislim da je podravka ili tako netko) - klasika goveđi gulaš, pa ala čobanac, piletina s gljivama, pa bolognese, pa samo ragu, pa mahune, pa fileki za one koji to vole. U kauflandu ima od nekih drugih marki, ali to nisam probala, barem se ne sjećam. U drugim dućanima završe na 'fileki' i 'goveđi gulaš', interspar mi je bio simpa jer je baš bilo toga dosta.

To gotovo, polugotovo je 'daj mi da jedem' kategorija. Nekad zbilja nemam volje ni želje napraviti ikakav veći napor od - otvori vrećicu, ubaci unutra, sjeti se promiješati. Sendviči i naresci su skroz fina stvar :hekla:
A nekad volim pojesti i 'junk'.

I dosta ovoga je odlično kad ideš nekamo, na more, vikendicu pa imaš jedan lonac, 1 šalicu i dva tanjura na raspolaganju :D
User avatar
harpy
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 09:24

09 Nov 2011, 15:50

Što god sam probala od tih gotovih i polugotovih divota, bilo mi je odvratno, pa se nisam ni trudila previše proučavat.
Jestiva mi je bila neka Ledova smrznuta tjestenina s komadićima piletine i graškom, čini mi se.
Ali to se topi na tavi par minuta.
Odrasla sam na domaćoj dalmoškoj kuhinji, ne mogu ja to iz kutije.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

09 Nov 2011, 19:38

Meni nije odvratno, ali ne bih to baš često jela. Radije si sama nešto jednostavno skuham.

Ima u svakom većem dućanu (tipa Konzum, Billa) gastro odjel s gotovom hranom. Dosta mojih kolega s posla u konzumu kupi ručak/večeru kad im se ne da kuhati. I imaju stvarno dosta velik izbor.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Nov 2011, 20:30

Éowyn » wrote: Ima u svakom većem dućanu (tipa Konzum, Billa) gastro odjel s gotovom hranom. Dosta mojih kolega s posla u konzumu kupi ručak/večeru kad im se ne da kuhati. I imaju stvarno dosta velik izbor.
ja si znam uzeti pečeno pile, ili pečenu pastrvu ili ona kliješta raka. ok je
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

11 Nov 2011, 11:14

Ontopic - ja sam isto lijen i zanima me hrana koja je gotova za maksimalno dvadeset minuta, ali ujedno volim jesti fino i ne volim previše gotovu hranu.
Prijedlozi?
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Nov 2011, 13:11

JPK » wrote:Ontopic - ja sam isto lijen i zanima me hrana koja je gotova za maksimalno dvadeset minuta, ali ujedno volim jesti fino i ne volim previše gotovu hranu.
Prijedlozi?
jel imaš škrinju/ledenicu?
ako imaš, imam par ideja
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

11 Nov 2011, 14:21

Pješčana » wrote: jel imaš škrinju/ledenicu?
ako imaš, imam par ideja
Naravno!

BTW, ontopic, bas sam bio u Ikei. Jesti. Rucak. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

11 Nov 2011, 14:24

JPK » wrote:Ontopic - ja sam isto lijen i zanima me hrana koja je gotova za maksimalno dvadeset minuta, ali ujedno volim jesti fino i ne volim previše gotovu hranu.
Prijedlozi?
za 20 minuta ti je skuhano i tijesto i riza, a njoke i dva puta :D
to najduze traje.

cak i meso i povrce skuhas za manje od 20 minuta.

ako imas ekspres lonac, za 20 minuta mozes napraviti i gulase.

trebaju ti konkretni recepti ili samo ideje?
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

11 Nov 2011, 14:31

dimnjak » wrote: za 20 minuta ti je skuhano i tijesto i riza, a njoke i dva puta :D
to najduze traje.

cak i meso i povrce skuhas za manje od 20 minuta.

ako imas ekspres lonac, za 20 minuta mozes napraviti i gulase.

trebaju ti konkretni recepti ili samo ideje?
Upoznat sam vec s dosta takvih stvari - tijesto s umacima i sirom, salate s tunom, jajima, tijestom, sirom, riza sa smrznutim povrcem i mesom, smrznuto povrce na tavi, etc.
Zanimaju me stvari kojih se jos nisam sjetio. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

11 Nov 2011, 14:33

JPK » wrote: Zanimaju me stvari kojih se jos nisam sjetio. :D
juha/e?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Nov 2011, 14:34

JPK » wrote: Naravno!

BTW, ontopic, bas sam bio u Ikei. Jesti. Rucak. :D
ok, ovo je prijedlog.
kad ti bude jako dosadno, zdinstaj brdo luka i mrkve i podijeli u male zdjelice ili vreećice i baci u škrinju.
onda, kad si jako gladan, uzmi to jedno pakiranje i baci na tavu, tako si uštediš 10 minuta, i gore komad mesa, za umak sam negdje čitala da znaš raditi.
nije neki slijed 5 jela, ali brže ide kad si gladan a ne da ti se jest smeće.

isto tako sve te šalše možeš spakirati u barem par zdjelica da imaš za klopu.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

11 Nov 2011, 14:37

JPK » wrote: Upoznat sam vec s dosta takvih stvari - tijesto s umacima i sirom, salate s tunom, jajima, tijestom, sirom, riza sa smrznutim povrcem i mesom, smrznuto povrce na tavi, etc.
Zanimaju me stvari kojih se jos nisam sjetio. :D
pa recimo...frisko povrce koje nije smrznuto? :D

zapravo, teze mi je naci rucak koji se radi duze od 20 minuta nego krace.
bit ce jer inace radim takve objede. ne volim kad je nesto prekuhano/prepeceno...ubijeno.

no za 20 minuta bez beda mozes apraviti i variva: kelj, buca, poriluk...prilog bilo koje meso. pa cak i fasiranci.

punjene lignje su gotove za 20 minuta.
zapravo, bilo koja riba.
na tavi ili u pecnici.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

11 Nov 2011, 14:41

Pješčana » wrote: ok, ovo je prijedlog.
kad ti bude jako dosadno, zdinstaj brdo luka i mrkve i podijeli u male zdjelice ili vreećice i baci u škrinju.
onda, kad si jako gladan, uzmi to jedno pakiranje i baci na tavu, tako si uštediš 10 minuta, i gore komad mesa, za umak sam negdje čitala da znaš raditi.
nije neki slijed 5 jela, ali brže ide kad si gladan a ne da ti se jest smeće.

isto tako sve te šalše možeš spakirati u barem par zdjelica da imaš za klopu.
Ovo vec radim.
Osim toga, znam sve raditi, kad imam vremena radim lazanje, boeuf bourguignon i slicne stvari koje traju 3 sata. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

11 Nov 2011, 14:42

dimnjak » wrote:[punjene lignje su gotove za 20 minuta.
zapravo, bilo koja riba.
na tavi ili u pecnici.
da, brzo i ukusno
meni je nadraža u foliji
na tavu bacim samo srdele, tu i tamo
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

11 Nov 2011, 14:44

dimnjak » wrote: pa recimo...frisko povrce koje nije smrznuto? :D

zapravo, teze mi je naci rucak koji se radi duze od 20 minuta nego krace.
bit ce jer inace radim takve objede. ne volim kad je nesto prekuhano/prepeceno...ubijeno.

no za 20 minuta bez beda mozes apraviti i variva: kelj, buca, poriluk...prilog bilo koje meso. pa cak i fasiranci.

punjene lignje su gotove za 20 minuta.
zapravo, bilo koja riba.
na tavi ili u pecnici.
Smrznuto povrce je vec narezano i ocisceno, tu dobivam bar 5 minuta. Na tome sto ne moram po njega svako malo u ducan, nego stoji dugo, dobivam jos vise. Da ne spominjem veselje kad nadjem potpuno zelenu grudu necega u frizideru pa pogadjam sto sam zaboravio pojesti. :D

Varivo kod kojeg priprema i kuhanje traje 20 min? Nisam raw food entuzijast. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

11 Nov 2011, 14:44

Preporučam Đepiki da si nađe žensko čeljade koje kuha. :o :zubo:

Jer mi se nekako čini da od ovih vaših prijedloga neće bit' neke vajde. :D
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

11 Nov 2011, 14:45

Morticia » wrote:Preporučam Đepiki da si nađe žensko čeljade koje kuha. :o :zubo:

Jer mi se nekako čini da od ovih vaših prijedloga neće bit' neke vajde. :D
Ma krivo si shvatila, ja volim kuhati, i KUHAM, slozenija jela no sto vecina zenaka ovdje zna. :kava:
Ali radi se o situacijama kad dodjem u ponoc s posla, kao zadnjih par tjedana, i hocu nesto brzo. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

11 Nov 2011, 14:48

Pa zamoliš je da samo spusti pidžamu. :ne zna:

:zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Nov 2011, 14:58

Morticia trola :kava: :zubo:
s obzirom da ima novih, samo da znte: žene se na ovom forumu ne smatraju mesom!
s obzirom da je tema lijeni kuhar, nekako mi je bedasto ovdje davati ideje za kompliciranija jela, ali ima onaj, neznam kako ga vi zovete, kod mene je francuski krumpir. skuhani krumpir izrezati na ploške, i slagati u vatroslatnu red krumpira, red kuhanig jaja u ploškama, red špeka i šunke, i na kraju preliti vrhnjem. ako napraviš veću posudu, imaš za tri dana

enchilade su relativno brze. na naglo ispečeškomade pilete, ubaciš iz konzerve grah, kukuruz i smrznuto povrće(grašak, mrkvu), začine, ubaciš u tortilju i palačinku, oko 30 minuta traje
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

11 Nov 2011, 15:16

ali u ponoc ni ne smijes jesti nesto "tesko". :D

evo, spinat s pohanim kruhom, npr.

ili zganci sa sirom (otopljen sir u zgancima).
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

11 Nov 2011, 17:18

Pješčana » wrote:Morticia trola :kava: :zubo:
s obzirom da ima novih, samo da znte: žene se na ovom forumu ne smatraju mesom!
Meso treba pripremati, a žena se sama pripremi i servira. Dakle, meso je par stepenica iznad žene.

s obzirom da je tema lijeni kuhar, nekako mi je bedasto ovdje davati ideje za kompliciranija jela, ali ima onaj, neznam kako ga vi zovete, kod mene je francuski krumpir. skuhani krumpir izrezati na ploške, i slagati u vatroslatnu red krumpira, red kuhanig jaja u ploškama, red špeka i šunke, i na kraju preliti vrhnjem. ako napraviš veću posudu, imaš za tri dana

enchilade su relativno brze. na naglo ispečeškomade pilete, ubaciš iz konzerve grah, kukuruz i smrznuto povrće(grašak, mrkvu), začine, ubaciš u tortilju i palačinku, oko 30 minuta traje
Ovo prvo je dobra ideja, osim što bih stavio dimljenog lososa umjesto špeka.
Ovo drugo već radim. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

11 Nov 2011, 17:37

Francuski krumpir je odličan, samo ja ga baš ne bih jela nakon tri dana. :misli:
I stavljam sir povrh, smanjim dozu vrhnja.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

11 Nov 2011, 17:44

jetrice! gotove za tren oka.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

11 Nov 2011, 17:57

Kiseli kupus na maslinovom, peršin, papar. Gotovo za 5 minuta. Uz to neke kobase. 15-20 minuta sve skupa. :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Post Reply