Page 1 of 1

Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 00:50
by judolino
Jel se to isplati uzet?
Jebe me prostor u kuhinji, al mislio sam da mi može dobro doć za odmrzavanje mesa i sterilizaciju staklenki.
Postoji li još koja korisna namjena tog čuda? :misli:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 01:02
by Stitch
Nikad je nisam imao, ali pretpostavljam da se može upotrijebiti za mnogo stvari. O nekima sam čitao. :D

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 01:37
by judolino
Stič, jebo te patak mali, ti koristan i dobar ko Malik Tintilinić! :S

Bez zajebancije, car si! :top:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 01:51
by Stitch
Hvala. Zanima to i mene, htio sam je nabaviti. :D

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 07:07
by MmeTipfeler
Možda ću ponoviti nešto s ovih linkova, ne da mi se čitati, ali ovo je vlastito iskustvo.
Imam sto godina staru mikrovalku, najjednostavniji jeftilen, vjerojatno ima i sofisticiranijih koji te na pet jezika pitaju što hoćeš, ali meni se ovo činilo sasvim dovoljnim, a osim svega, bilo je i dovoljno malo.

Dakle, osim odmrzavanja i sterilizacije, može poslužiti za kokice, ali su meni finije kokice iz tave. U mikrovalki podgrijem jelo da ne stavljam na vatru cijeli lonac (ovisno, sarma se svakako podgrijava u kompletu), može poslužiti za zagrijavanje vode za instanticu (u rane jutarnje sate dok još ne stigneš složiti napola oprani špaher), za omekšavanje putra i kruha (samo treba biti pažljiv i motriti kao kobac), a ima i recepata za dijetne cupcakes koji su kao stvoreni za mikrovalku. Idealna za podgrijavnje ohlađene i zaboravljene instantice. :p

Može se komotno živjeti i bez nje, ali ponekad olakšava život. Ovisno o pretrpanosti i zakrčenosti kuhinje, možeš mikrovalku staviti na policu na zidu - čvršća daska bez posebnih kerefeka, samo neka bude dovoljno blizu utičnici.

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 08:38
by Stitch
Mene najviše privlače kokice i slične nezdrave pizdarije. :zubo: Ne smijem ih jesti, istini za volju, trebao bih žuč operirati pa mi je većina finih stvari zabranjena, ali tješim se time da bi domaće grickalice koje puknem u mikrovalnu ipak mogle biti manje štetne od kupovnih, prezačinjenih. :raspa:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 10:36
by MmeTipfeler
Stitch wrote:
23 Jan 2017, 08:38
Mene najviše privlače kokice i slične nezdrave pizdarije. :zubo: Ne smijem ih jesti, istini za volju, trebao bih žuč operirati pa mi je većina finih stvari zabranjena, ali tješim se time da bi domaće grickalice koje puknem u mikrovalnu ipak mogle biti manje štetne od kupovnih, prezačinjenih. :raspa:
Ne znam na koje druge grickalice misliš, ali u tavi možeš kontrolirati količinu masnoće koju ćeš dodati kokicama ili ih napraviti potpuno nemasne, a one gotove i spremne za mikrovalku redovito su vrlo masne. Mi smo imali drugi razlog za izbjegavanje masnoće, a nežuč pa sam sve to dobro proučila. Kukuruz ti ne bi smio škoditi.

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 10:45
by Beau
Meni isto najčešće služi za spravljanje kofeinskih mućkalica, a i podgrijavanje već davno ohlađenih :top:

I dobro mi dođe za odmrzavanje kruva. Kad mi ostane više kruva zamrznem ga da imam u kriznim situacijama :D

Kokice, ofkors.

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 10:46
by judolino
Stitch wrote:
23 Jan 2017, 08:38
Mene najviše privlače kokice i slične nezdrave pizdarije. :zubo: Ne smijem ih jesti, istini za volju, trebao bih žuč operirati pa mi je većina finih stvari zabranjena, ali tješim se time da bi domaće grickalice koje puknem u mikrovalnu ipak mogle biti manje štetne od kupovnih, prezačinjenih. :raspa:
Meni su najdraže leblebije, ali ne znam da bi se mogle spremiti u mikrovalki. U rolu se mogu fino ispeći i bademi, lješnjaci i takoto s raznim začinima, bude super.
A domaći čips ili stiks, e to je već zajebancija, ali je prefino, neusporedivo s kupovnim sranjima.

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 11:26
by Stitch
Daj recept za taj slanutak, zvuči zanimljivo. Volim ga kao varivo, volim ga čak iz konzerve jesti - žlicom, samo ga posolim - ali nikad čuo nisam da se može ispeći. :cerek:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 11:37
by judolino
E jebiga kume, nemam recept, to mi žena sprema. Al mislim da ga je ona našla preko gugleta - leblebije recept. Uglavnom, slanutak iz pikse se ispere pa se pične u protvan. Znam da ide ulja, mljevenoga kima, može i paprike, češnjaka u prahu, svašta nešto... I treba ga peći da postane hrskav, da pucketa pod zubima ko tikva Ž. Markić u pneumatskoj preši... :klopa:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 11:47
by Stitch
Hrskav bude ako ga prije toga dobro osušiš, mislim. Ako pečeš mokre plodove, bit će mekani. Leteća ih vjerojatno ostavi da se suše prije pečenja.

Ali dobro, potražit ću. :top:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 13:13
by judolino
Stitch wrote:
23 Jan 2017, 11:47
Hrskav bude ako ga prije toga dobro osušiš, mislim. Ako pečeš mokre plodove, bit će mekani. Leteća ih vjerojatno ostavi da se suše prije pečenja.

Ali dobro, potražit ću. :top:
Je, to je logično.
Pretpostavljam da se prvo posuše u rolu, onda izvade, naulje i začine, a potom se dopeku. Al dobro, može se naći recepata.

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 13:23
by Stitch
Aha, našao sam. Primamljivo, nema što. :klopa:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 14:43
by judolino
Dobar link!
Preporučujem ti i humus.
Mislim da je žena pekla i bademe s medom, ružmarinom i valjda solju? Super je bilo.

A ako budeš radio čips ili štapiće od krumpira, najbitnije ih je namočito pol čuke do čuku i temeljito osušiti. Sušenje je najveća zajebancija jer ti treba nogometno igralište prekriveno krpama. Ja sam znao koristiti i fen... :zvrko:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 14:57
by Stitch
Ružmarin su mi preporučili za slanutak. S paprikom ili češnjakom u prahu. Pitao maloprije na Fejsu. :zubo:

Neki vele da im je to super, nekima je presuho, a kako je meni - javit ću kad probam. Ovako na prvu loptu, gladan sam samo od gledanja slika. :cerek:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 15:03
by judolino
Ak možeš, samelji ili stucaj ružmarin, ne valja kad je prekrupan, moš se i ranit...

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 23 Jan 2017, 15:05
by Stitch
Okej, hvala. :top:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 24 Jan 2017, 17:34
by karambol
Stitch wrote:
23 Jan 2017, 13:23
Aha, našao sam. Primamljivo, nema što. :klopa:
uh...vrakteskelil...ovo je dobro. :S

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 24 Jan 2017, 18:06
by judolino
A đe ste vi bili dok su Šipci držali monopol na grickaljice... :raspa:

Nego, jel se može leblebija sušit u mikrovalki? :misli:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 24 Jan 2017, 18:07
by judolino
Joj, al ga lupetam... :brukica:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 24 Jan 2017, 18:07
by judolino
:gaah:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 24 Jan 2017, 18:18
by Euklid
judolino wrote:
24 Jan 2017, 18:07
Joj, al ga lupetam... :brukica:
ništa, ništa... navikli smo... :hekla:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 24 Jan 2017, 18:25
by judolino
Naviknem ti babu na tapatalk, čobane... :kava:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 24 Jan 2017, 18:34
by Euklid
nekrofilčino... :mad:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 24 Jan 2017, 19:02
by Stitch
judolino wrote:
24 Jan 2017, 18:06
A đe ste vi bili dok su Šipci držali monopol na grickaljice... :raspa:
Ušećerene bademe, pržene lješnjake i sličnu ambroziju kupovao sam na Britancu, ali davnih je to dana bilo. Ima tomu barem petnaest godina. Ne znam postoje li još ti obrti. Čisto sumnjam, Bandić se dosta trudio da ih rastjera. :facepalm:

A Šipci su monopol imali prije rata, za vrijeme Juge. Poslije su u taj posao ušli i naši ljudi. Danas imaš mnogo OPG-ova koji fine stvari prave, od krekera do kandiranog voća. :cerek:

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 24 Jan 2017, 19:38
by judolino
Ma meni su bili najljepši šiptarski kikirikiji, dobro isprženi i ful slani, skupi al bolji od bilo kakvog Francka...
Čašica dva ili pet dinara ne sjećam se više.

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 24 Feb 2017, 21:17
by Mugen
MmeTipfeler wrote:
23 Jan 2017, 07:07
Možda ću ponoviti nešto s ovih linkova, ne da mi se čitati, ali ovo je vlastito iskustvo.
Imam sto godina staru mikrovalku, najjednostavniji jeftilen, vjerojatno ima i sofisticiranijih koji te na pet jezika pitaju što hoćeš, ali meni se ovo činilo sasvim dovoljnim, a osim svega, bilo je i dovoljno malo.

Dakle, osim odmrzavanja i sterilizacije, može poslužiti za kokice, ali su meni finije kokice iz tave. U mikrovalki podgrijem jelo da ne stavljam na vatru cijeli lonac (ovisno, sarma se svakako podgrijava u kompletu), može poslužiti za zagrijavanje vode za instanticu (u rane jutarnje sate dok još ne stigneš složiti napola oprani špaher), za omekšavanje putra i kruha (samo treba biti pažljiv i motriti kao kobac), a ima i recepata za dijetne cupcakes koji su kao stvoreni za mikrovalku. Idealna za podgrijavnje ohlađene i zaboravljene instantice. :p

Može se komotno živjeti i bez nje, ali ponekad olakšava život. Ovisno o pretrpanosti i zakrčenosti kuhinje, možeš mikrovalku staviti na policu na zidu - čvršća daska bez posebnih kerefeka, samo neka bude dovoljno blizu utičnici.
... kuhat vodu za kavu...

Re: Mikrovalka, jebala je majka

Posted: 07 Mar 2017, 10:05
by X-Plosiv
...ako zbog ničega durugog, samo da zagrije mlijeko za pahuljice ili neki nescaffe...