Mikrovalka, jebala je majka

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Jan 2017, 19:02

judolino wrote:
24 Jan 2017, 18:06
A đe ste vi bili dok su Šipci držali monopol na grickaljice... :raspa:
Ušećerene bademe, pržene lješnjake i sličnu ambroziju kupovao sam na Britancu, ali davnih je to dana bilo. Ima tomu barem petnaest godina. Ne znam postoje li još ti obrti. Čisto sumnjam, Bandić se dosta trudio da ih rastjera. :facepalm:

A Šipci su monopol imali prije rata, za vrijeme Juge. Poslije su u taj posao ušli i naši ljudi. Danas imaš mnogo OPG-ova koji fine stvari prave, od krekera do kandiranog voća. :cerek:


Potpisi su za budale.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

24 Jan 2017, 19:38

Ma meni su bili najljepši šiptarski kikirikiji, dobro isprženi i ful slani, skupi al bolji od bilo kakvog Francka...
Čašica dva ili pet dinara ne sjećam se više.
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

24 Feb 2017, 21:17

MmeTipfeler wrote:
23 Jan 2017, 07:07
Možda ću ponoviti nešto s ovih linkova, ne da mi se čitati, ali ovo je vlastito iskustvo.
Imam sto godina staru mikrovalku, najjednostavniji jeftilen, vjerojatno ima i sofisticiranijih koji te na pet jezika pitaju što hoćeš, ali meni se ovo činilo sasvim dovoljnim, a osim svega, bilo je i dovoljno malo.

Dakle, osim odmrzavanja i sterilizacije, može poslužiti za kokice, ali su meni finije kokice iz tave. U mikrovalki podgrijem jelo da ne stavljam na vatru cijeli lonac (ovisno, sarma se svakako podgrijava u kompletu), može poslužiti za zagrijavanje vode za instanticu (u rane jutarnje sate dok još ne stigneš složiti napola oprani špaher), za omekšavanje putra i kruha (samo treba biti pažljiv i motriti kao kobac), a ima i recepata za dijetne cupcakes koji su kao stvoreni za mikrovalku. Idealna za podgrijavnje ohlađene i zaboravljene instantice. :p

Može se komotno živjeti i bez nje, ali ponekad olakšava život. Ovisno o pretrpanosti i zakrčenosti kuhinje, možeš mikrovalku staviti na policu na zidu - čvršća daska bez posebnih kerefeka, samo neka bude dovoljno blizu utičnici.
... kuhat vodu za kavu...
Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
X-Plosiv
Posts: 59
Joined: 06 Mar 2017, 07:25
Location: Pula

07 Mar 2017, 10:05

...ako zbog ničega durugog, samo da zagrije mlijeko za pahuljice ili neki nescaffe...
Brainstorm so much that my head is filled with rainbows.
Post Reply