Loša gastro iskustva

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 Sep 2013, 13:14

Kako naslov kaže, ovdje ćemo pisati o lošim gastro iskustvima enivej..
pišite koja su vas jela razočarala, koje ponude, nemaštovitost u jelima..

Pa eto, ja ću sa svojim iskustvom u portugalskoj kuhinji.
Razočarala me nemaštovitost i neukus kuhinje od koje sam očekivala dosta. OK, moj grijeh, sama sam si kriva što sam se nadala nečem .U Portugale nema što nema, od ribe, povrća, voća ali NE ZNAJU kuhat..I da se zna, nije samo moje mišljenje nego i drugi su mi isto tako rekli a ja nisam vjerovala nadajući se obilju raznih jela od bakalara i ostale ribe koje su najveći potrošači u Europi ili jedni od najvećih. Iako ja baš i nisam željna ribe jer se kod mene doma riba jede svakodnevno, svejedno sam se radovala novim načinima kuhanja i ostala začuđena neukusu i lošim kombinacijama predjela, jela, priloga..Zaključili smo da je kuhar zanat naučio negdje u zatvorskoj kuhinji i to ne negdje u hrvatskoj jer i ovdje zatvorenici bolje jedu.
Kako mi rekoše gastro znanci, lošiji su samo Skandinavci .

pa eto...sad možete vi... :D


kurvanjski avatar, a
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

24 Sep 2013, 13:21

Nemaš 24Kitchen na kabelu?
Nisi prethodno gledala Papa Quilometros?
To je zato. :zubo:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 Sep 2013, 13:35

Nemam kabelsku, tv ne gledam, a ne znam što mi želiš reći...
kurvanjski avatar, a
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

24 Sep 2013, 13:43

Skandinavija kažeš...khm...računa li se Island u to područje?

Na tom je otoku jedno "krasno" blagdansko jelo. Badnjačko, zapravo...Na Badnju večer se, danas u zemlji blagostanja (barem je tako bilo dok im nisu banke otišle u qrac :D ), a nekada u siromašnoj zemlji ribara koji ribare u ledenim morima to je bila juha puna proteina u dugim noćima...
Kako na Islandu nije uspijevalo baš mnogo toga, osim vulkana i pare, jelovnici nisu nikada bili šareni niti maštoviti poput mediteranskih, npr...
Zaboravio sam kako se točno zove ta juha, ali nije ni važno. Juha izgleda poput mnogih bistrih juha na planeti u kojoj plivaju komadi bijelog mesa. Ribe neke, čovjek bi pomislio i bio sasvim u pravu. Riba jest, naravno, ali...
Stari su Islandski ribari ulovivši neku ražu ili morskog pasa u ta davna vremena te riblje primjerke u koži konzervirali tako da su svi pišali po njoj. Amonijak, kažu, ima ta svojstva da očuva....to nešto... :zubo:
Dolaskom na kopno taj se ulov stavljao u trap i čuvao u tim prirodnim uvjetima do pred Božić kada se spravljala ta juha puna proteina od baš te ribe koja je "obogaćena" procesom čuvanja istoj toj juhici dala jedan krasan, nepodnošljiv smrad po pišalini...i truleži...
Bogtemazo kako to smrdi, ali ne na daleko već kad dođe blizu nosa...a tek kad je staviš u usta... :raspa:
Radili su to da se podsjete kako su nekada siromašni bili i na Badnjak im bijaše najpriličnije zahvaliti se dragom Bogeku što takve stvari više ne moraju jesti više od jednom godišnje...

:zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

24 Sep 2013, 13:51

Chilimama » wrote:Nemam kabelsku, tv ne gledam, a ne znam što mi želiš reći...
Eto , nismo ravnopravni, nisi informirana. Meni je to omiljen kanal. 24 sata na dan imaju emisije o kuhanju. I kuhari govore svojim materinjim jezikom. Pa tako slušaš flamanski, bugarski, srpski... Naši naravno uredno titluju sve jezike. Pa mi je zabavno slušati srpski i čitati hrvatski. A inače znaju imati urnebesne kombinacije jela koje su ti fuj dok priča od čega ih priprema. I nešto je uvijek u trendu, npr. korijandar. Samo što ga ne stavljaju u kolače. A Papa Quilometros je emisija o portugalskoj kuhinji u kojoj je glavni kuhar Srbin. I tako on lijepo šeće po Portugalu, kuha urnebesne navodno autohtone portugalske recepte, priča srpski i titlovan je hrvatski. :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

24 Sep 2013, 13:58

Karambole, ti si se bome najeo i govana i pišaline :rofl:
Postoji li išta šta ti ne bi probao? :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

24 Sep 2013, 13:58

Samo jednom sam u restaču baš ono loše jeo.

U nekom mjestašcu na Pelješcu nedaleko Orebića naručili dagnje na buzaru.

Mislim da su ih samo skuhali bez imalo češnjaka i nedajbože vina.

Mogao sam komotno kuharu održati kratki tečaj pripremanja dagnji na razne načine.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

24 Sep 2013, 14:09

Beau » wrote:Karambole, ti si se bome najeo i govana i pišaline :rofl:
Postoji li išta šta ti ne bi probao? :zubo:

Tuđu ženu. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

24 Sep 2013, 14:21

:vidiga: ...ne zna šta valja
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

24 Sep 2013, 14:45

karambol » wrote:

Tuđu ženu. :zubo:
:rofl:

sviđam odgovor :top:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Sep 2013, 16:44

Austrijska nacionalna klopa - doduše, ne znam ni što sam ja mislila, trebala sam pretpostavit. A mislila sam da sigurno imaju neki prehrambeni eldorado za koji još nitko nikad nije čuo, a mi ćemo ga okusit u tom, preporučenom, lokalnom, cijenjenom restoranu.
Pa... kartofel, kiseli kupus i kobasice me nisu raspametile :zubo:
Post Reply