Tehnikalije (gdje kupiti, što s tim napraviti)

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

06 Jul 2012, 15:04

Pero » wrote:Mi je uzgajamo na balkonu. Već godinama. Ove godine se naročito razrasla, izgleda da joj godi voda iz klima uređaja kojom je pretežno zalijevamo.
Osim ako mi ne misliš poklonit tu teglu sa svojeg balkona, nije mi baš korisna informacija :p

Da preformuliram - jel se može kupiti u marketima u tegli kao što se može npr. bosiljak? Ako da, gdje? :kokice:

I ja bi mojito :tuzni:


User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

06 Jul 2012, 15:10

blue » wrote: Osim ako mi ne misliš poklonit tu teglu sa svojeg balkona, nije mi baš korisna informacija :p

Da preformuliram - jel se može kupiti u marketima u tegli kao što se može npr. bosiljak? Ako da, gdje? :kokice:

I ja bi mojito :tuzni:
Mogli bi ti poslati sadnicu. Inače toga povremeno imaš u Intersparu, Bauhausu, svuda gdje prodaju začinsko bilje u teglicama. Gdje je žena točno to kupila prije par godina, ne znam.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Jul 2012, 15:12

blue » wrote: Osim ako mi ne misliš poklonit tu teglu sa svojeg balkona, nije mi baš korisna informacija :p

Da preformuliram - jel se može kupiti u marketima u tegli kao što se može npr. bosiljak? Ako da, gdje? :kokice:

I ja bi mojito :tuzni:
Ima subotom na utrinskoj tržnici... :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

06 Jul 2012, 15:14

Pero » wrote: Mogli bi ti poslati sadnicu. Inače toga povremeno imaš u Intersparu, Bauhausu, svuda gdje prodaju začinsko bilje u teglicama. Gdje je žena točno to kupila prije par godina, ne znam.
karambol wrote:
Ima subotom na utrinskoj tržnici... :)
E hvala, hvala :cheer:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

06 Jul 2012, 15:42

Uzmi sadnicu limete pa na nju nacijepi mentu i šećernu trsku. I direktno u šejker.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Jul 2012, 15:45

Margarita » wrote:Uzmi sadnicu limete pa na nju nacijepi mentu i šećernu trsku. I direktno u šejker.
Aaaa...vidiš, vidiš... Ili recimo, posadiš orahe po Biokovu, oni rode plodom, pričekaš jaču buru koja ih otrese i oni se kotrljajući do podnožja Biokova lijepo sami očiste lupkajući po kamenju, a ti ih spremno dočekaš i pakiraš u vrećice spremne za plac... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Nov 2012, 10:10

kupila wok, Delimanov, keramički premaz iznutra, premazala uljem prije prvog korištenja, oprala toplom vodom bez deterženta nakon.
ispalo da je sve to Lastan rekao u prvom postu ovdje :D
ovako, s obzirom da je to moj prvi wok/prvo keramičko posuđe, sve mi je novo.
sviđa mi se, ne lijepi se hrana, ne treba masnoća, ne treba vode dodavati da ne zagori.
i sve izlazi iz voka. povrće ostaje "svježije" i u komadima.
ja zadovoljna :cerek:

sad si razmišljam piknuti i tavu na toj akciji
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

09 Nov 2012, 11:13

Pješčana » wrote:kupila wok, Delimanov, keramički premaz iznutra, premazala uljem prije prvog korištenja, oprala toplom vodom bez deterženta nakon.
ispalo da je sve to Lastan rekao u prvom postu ovdje :D
ovako, s obzirom da je to moj prvi wok/prvo keramičko posuđe, sve mi je novo.
sviđa mi se, ne lijepi se hrana, ne treba masnoća, ne treba vode dodavati da ne zagori.
i sve izlazi iz voka. povrće ostaje "svježije" i u komadima.
ja zadovoljna :cerek:

sad si razmišljam piknuti i tavu na toj akciji
Ajde, molim te, probaj drži li ta tava na sebi onaj magnetić za frižider. Ili pogledaj piše li na njoj da se može koristiti i za induktivne ploče. Sviđa mi se ideja ali ne znam bi li to radilo na mom štednjaku.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

12 Nov 2012, 10:39

Margarita » wrote: Ajde, molim te, probaj drži li ta tava na sebi onaj magnetić za frižider. Ili pogledaj piše li na njoj da se može koristiti i za induktivne ploče. Sviđa mi se ideja ali ne znam bi li to radilo na mom štednjaku.
Čak i ako ide na induktivnu ploču, mislim da se hrana u woku treba pržiti na jakoj vatri, otvorenom plamenu - na nekim novijim plinskim pločama stavlja se dodatna "pojačana" ringla baš za wok. Ne znam može li induktivna ploča biti jednako učinkovita :misli:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

12 Nov 2012, 11:14

Moj željezni wok žestoko cvrči.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

12 Nov 2012, 13:59

Margarita » wrote: Ajde, molim te, probaj drži li ta tava na sebi onaj magnetić za frižider. Ili pogledaj piše li na njoj da se može koristiti i za induktivne ploče. Sviđa mi se ideja ali ne znam bi li to radilo na mom štednjaku.
Ako fata magnetice, a ne radi bas dobro na elektricnom spaheru uvijek moze visjeti na zidu s magneticima... Tema dana, zuti cvijetni magnetici ili obidjite svijet jednim pogledom u tavu...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

14 Nov 2012, 01:08

Margarita » wrote:Moj željezni wok žestoko cvrči.
provjerila sam, ne drži magnetiće.

inače, danas sam pekla osliće na njemu.u njemu. kako već.
ništa se ne lijepi, svi oslići pečeni :cerek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

14 Nov 2012, 08:58

Pješčana » wrote: provjerila sam, ne drži magnetiće.

inače, danas sam pekla osliće na njemu.u njemu. kako već.
ništa se ne lijepi, svi oslići pečeni :cerek:
Ajd neka. Mislim da su oslići uživali.... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

14 Nov 2012, 10:50

Pješčana » wrote: provjerila sam, ne drži magnetiće.

inače, danas sam pekla osliće na njemu.u njemu. kako već.
ništa se ne lijepi, svi oslići pečeni :cerek:
Hvala. Imaju li keramičke protvane? Tako nešto bi mi dobro došlo.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

14 Nov 2012, 13:18

Margarita » wrote: Hvala. Imaju li keramičke protvane? Tako nešto bi mi dobro došlo.
vele da imaju

http://www.delimano.hr/protvan/

Image
Image
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

14 Nov 2012, 13:34

Super, za sljedeće lazanje.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

02 Feb 2014, 16:46

Zna li netko gdje se može kupiti jestivi papir (ili male okrugle oblatne) za kolače? To se zove baking paper, baking wafers, back-oblaten, može izgledati pakirano kao ovo ovdje, a koristi se za njemačke kolačiće kao što su ovi hazelnut macaroons.

Image
.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

03 Feb 2014, 06:55

Whereabout » wrote:Zna li netko gdje se može kupiti jestivi papir (ili male okrugle oblatne) za kolače? To se zove baking paper, baking wafers, back-oblaten, može izgledati pakirano kao ovo ovdje, a koristi se za njemačke kolačiće kao što su ovi hazelnut macaroons.

Image
U Srupniku ima trgovina. Mislim da je naziv "sve i svašta" za kolače...imali su i web život. Ima jedan mali dućan u Velikoj Gorici, ali sam zaboravio naziv, jbga... I jedan u Jakovlju u Zigorju...kojem ne pamtim naziv... :gaah:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

03 Feb 2014, 08:53

karambol » wrote:
U Srupniku ima trgovina. Mislim da je naziv "sve i svašta" za kolače...imali su i web život. Ima jedan mali dućan u Velikoj Gorici, ali sam zaboravio naziv, jbga... I jedan u Jakovlju u Zigorju...kojem ne pamtim naziv... :gaah:
Tc, tc, tc. :zubo:

http://www.sveisvasta.hr/
http://www.veseli-ducan.hr/
http://www.dora-usluge.hr/oc/

:raspa:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

03 Feb 2014, 22:18

:S :S :S

:cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

03 Feb 2014, 22:31

neko će se večeras znojiti ispod popluna... :ckzubo:
'if you fall, i'll be there' (floor)
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

04 Feb 2014, 00:25

Puno vam hvala na pomoći, g. i gđa. :) Istražit ću navedeno, nisam se ni sjetila na specijalizirane trgovinice (i šta sve imaju na tim linkovima, čudo jedno :eek:) - meni je to zvučalo kao da bi trebalo biti svugdje gdje ima oblatni, ali šipak. Najradije bih da to uspijem naći u recimo Mulleru ili Lidlu. :lijena:

Euklid, c, c.
.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

18 Feb 2016, 23:01

Ajmo kuhari :lux:
Šta da radim s prokulicama? Kuhala sam ih, pekla sam ih u rerni, ostala sam bez ideja ... :zubo:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Feb 2016, 07:35

blue » wrote:Ajmo kuhari :lux:
Šta da radim s prokulicama? Kuhala sam ih, pekla sam ih u rerni, ostala sam bez ideja ... :zubo:
A ja bi ih pojeo skuhane ili pecene ;)
User avatar
AliceInMess
Posts: 670
Joined: 22 Feb 2017, 18:13
Location: Berkshire
Been thanked: 1 time

18 Mar 2017, 18:54

Moze provjereno super recept za strukle sa sirom? Btw najblize svjezem siru imam cottage cheese :tuzni:
Post Reply