Sladoledi

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

26 Jun 2012, 10:56

Mislim da nam fali baš ova tema.
Nije da po zimi ne jedem sladoled, jedem, ali ljeto je divno razdoblje za sladoled nakon i prije kave, ili u mom slučaju, nekad za ručak :D
Htjela bih da ovdje pišemo o brandovima koji postoje, koje volite a koji nisu baš nešto, te, ako radite home made sladoled, da date kakav tip što i kako :mig:
U zadnje vrijeme kupujem Quattro, ima nekih novih okusa koji su mi baš čeče, makar su to sve neke male količine za par ljudi, ali ajd, fino je.
Koliko volite hrvatske sladolede, ili dajete prednost stranima?
Meni je inače i Lidlov sladoled odličan, onaj Nordstar ili tako nešto se zove, u plavim kutijama.

Što se tiče slastičarni, kretala sam se zadnjih par godina najviše po ruti gdje su Vincek i Millenium, i moram priznati da su se nažalost pogoršali. To jest, nakon što su postali popularni, prestali su biti fini. Na Trgu je prije bio Ledov dućan, e to je bilo fino.

a vi?


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Jun 2012, 11:26

Kupovne bas i ne volim, radim sama cesce. Tocnije izbor mi je ili dobra slasticarna ili domaci.
Ako se ne radi u masini bitno je dodati dosta masnoce (slatkog vrhnja, nesto kiselog ili milrama) da ne nastaju kristalici.
Od masina za sladoled razocarala sam se u jeftine, neke uopce nisu u stanju napravi sladoled neki samo onaj soft ice. One koje su to u stanju su skuplje i imaju vlastiti kompresor.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Jun 2012, 11:30

Meni su najbolji u Zadarskim slastičarnicama.

One po Kalelargi i okolnim uličicama i trgovima. Gdje god sam probao nisam se razočarao.

Isti slučaj i s Porečom.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

26 Jun 2012, 11:57

Obozavam sladoled.:debela:
Iz Lidla mi je super onaj od orah iz plave kantice, a od ostalih kupovnih volim Carte D'or (ili kako li se vec pise), ali mi je prvi izbor neki kremasti fini iz slasticarne.

Ledo sladoledi su se jako pokvarili i nisu mi fini.
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

26 Jun 2012, 12:07

Ja volim samo slastičarske kugle. I to od čokolade, što crnje i gorče, to bolje. I ne smiju bit presmrznute jer su bezokusne.

Ove Ledo pizdarije i slično uopće nemrem jest.
Sjeća li se ko Pekabela sladoleda? E to sam obožavala ko klinka. Kremona i Twiny su mi bili fejvric. :klopa:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Jun 2012, 12:12

Ijoooo Pekabela, ko bi se tog sjetio.

Bila je prije rat njihova škrinja na početku mosta u Omišu koju smo kao klinci svake noći obijali.

S druge strane mosta je bila Ledova koju niko nije dirao.

Ne sjećam se jedino da li su u pitanju bili domoljubni razlozi ili nešto drugo...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

26 Jun 2012, 12:14

podsjetite me, što je Pekabela?

ja sam se sad sjetila onih sladoleda u teniskim kuglama koje sam ko klinka jela. sjećate se toga? sa onom žličicom koja pola sladoleda nije mogla dosegnuti :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

26 Jun 2012, 12:19

Sjećam se tih sladoleda u lopticama, nisam ih voljela nikad jer su bile od vanilije koju prezirem :o

Pekabela su bili srpski sladoledi, prefini.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Jun 2012, 12:21

Od sladoledarskih lanaca: volim svega 2-3 sorti od razvikanog Häagen-Dazs-a, nesto vise sorti od Ben & Jerry's. Najvise volim Australians http://www.australianhomemade.com/

Tog u lopticama ima po vani. Ima isti okus kao i u djetinjstvu. :cerek:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Jun 2012, 12:27

'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

26 Jun 2012, 12:28

ova druga reklama me podsjeća na Baltazara :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

26 Jun 2012, 12:30

Mene na Bojana.

Ne sjećam se ni prve, al guba mi je :rofl:
Zato se sjećam svih pobrojanih slatkača :cerek:
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

26 Jun 2012, 14:40

od pekabele mi je najdrazi bio leni. :cerek: bio je *ebacki i noger jog, s duplom cokoladom, mislim da se to radilo po licenci od neke velike strane firme. prije nekoliko godina sam na nekoj opskurnoj pumpi u srbiji naisla na lenija, ali okus vise nije isti, a ni pekabela vise ne postoji.

od starih mi fali i onaj zeleni amadeus. ima sad king amadeus, ali nije mi to to.

lidlovi sladoledi mi bas i nisu dobri, uglavnom su preprazni i imaju cudnu teksturu. u kutiji su mi zer'cu bolji sparovi.

od leda najvolim macho, a nije mi los onaj novi quattro dalmacija.

od stranih sam uvijek voljela sladolede tipa bounty, milky way, snickers i slicne, ali rijetko ih jedem.

ono sto mi najvise nedostaje su oni veliki dove sladoledi na stapicu, bio mi je super od jagode s debelom cokoladnom glazurom.

od slasticarni najvise volim orijent. kuglice nisu velike, ali sladoled je divan i po meni boljeg u nas nema. taj dio grada mi nazalost nije pri ruci pa rijetko odem. kod vinceka uvijek uzmem iste okuse: tamnu cokoladu, malinu i sacher.

aparat nazalost nemam, bilo bi lijepo igrati se okusima. par puta sam rucno nesto muckala, ali nije mi ispalo bas nesto, a i treba dosta mijesati.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Jun 2012, 14:51

Ma ne treba mijesati nista, probaj ovo :)

250 g malina (mogu i borovnice, jagode)
200 g secera u prahu
2 dl kiselog vrhnja
2 dl slatkog vrhnja
sok od 1 limuna
Voće i šećer izmiješati. Po želji možete voće propasirati. Umiješati ostalo.

I to je to.
Jest da nece biti mekan kao oni kupovni pa ga moras izvaditi 10-15 minuta ranije van nego ga mislis jesti ali od mijesanja nema nista. :)
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

26 Jun 2012, 20:30

Quattro s butter keksom... :cerek:



...a prodala bih se za kulfi, odmah i sad. :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
gonj špadi
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

26 Jun 2012, 22:47

Pekabela :cerek: .
Meni je kapri bio najbolji, kad starci bace malo novaca onda rumenko, a za foru onaj dupli. Lenija se ne sjećam, koji je to?
Radio je i Ledo poprilično dobar rumenko, ne znam ima li ga još.

Mi smo imali pred zgradom Ledo i Pekabelu i nismo obijali niti jedan :D , ali smo jeli samo Pekabelu. Onda nakon što je nestala pekabelina škrinja (u misterioznim okolnostima kao i sve vojne obitelji u kvartu :zubo:), nestao je i ledo.
A najbolju čokoladu je imao šipac u kvartu, ali propade pred dva ljeta i on.

Meni se Quattro prilično pokvario, a dosta novih nisam probala. Nekako nemam niti volje.
Carte D' Or je odličan. Nekad se znalo naći Juicy Fruits sladoleda- taj je pak kao ono voće na reklami što izlijeće iz hidranta :S .

Jela sam neki dan dobar u slastičarnici Zagreb. U Ivici i Marici je prefin. Baš je fini i jagoda je skroz jagodasta, čokolada čokoladna, nije onako da bi vanilija mogla proći pod lješnjak kako to već bude. U biti kao i Orijent.

A ona Ledova ledena ploča je bila prava, čista sreća i onda je maknu! Još je bilo ok prošle godine ono slaganje sladoleda, ali vidim ove godine ni to. Bezveze. Ledena ploča je kao ostvarenje najbolje dječje maštarije.

I ja obožavam sladolede iz aparata, taj ne može biti loš. Samo ih rijetko ima, zadnji sam jela ljetos u Rijeci.

Vidjela sam neki king panna cotta i malina, to bi moglo biti dobro. Jel jeo netko?

A Njofra je Njofra, samo što svaki put ima manje kvržica na čokoladi. Lopovi.

Uglavnom sladoledi :cerek: .
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

27 Jun 2012, 07:46

Od industrijskih najbolji mi je onaj koji prodaje Bofrost, što ti ga dostave u kuću. Najbolji limun od svih limuna. I orah. A bogami i jogurt-sladoled sa šumskim voćem. Joj, fini je... Idem si malo uzeti.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

27 Jun 2012, 10:28

klonka » wrote:

...a prodala bih se za kulfi, odmah i sad. :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
Kupujem na neviđeno :D

Image
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

27 Jun 2012, 10:36

a nis malo sam usporena danas, malo spavam zadnjih noci pa evo razbibrige

Image
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

27 Jun 2012, 18:09

Euklid » wrote:
Kupujem na neviđeno :D
OH! Đe me vodiš? :cerek:
gonj špadi
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

27 Jun 2012, 19:23

U slasticarnu, a gdje bi ti?
'if you fall, i'll be there' (floor)
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

27 Jun 2012, 22:33

Danas sam bila i u Ivici i Marici (i u Ivici i u Marici :zubo: ) i u Orijentu. U Orijentu čovjek ispred mene uzeo sladoled za 30kn :rofl:.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

28 Jun 2012, 00:40

E, to je pravi baja.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

28 Jun 2012, 08:15

Sladolede gutam k'o pelikan. Nema sladoleda kojeg necu smazati u 5 sekundi. Kuglice kupujem, minimalno, po tri komada. Nekada vocne, nekada smedje kombinacije... Od kupovnih Ben&Jerry's, chunkey monkey, ne jedem vec prozdirem, ali ga nema, jos, kod nas u prodaji... Zato, kada se sretnemo, to je borba do posljednjeg daha.... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Jun 2012, 10:02

Euklid » wrote:E, to je pravi baja.
:rofl:
Post Reply