Doručak

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

28 Mar 2012, 14:56

Imam par pitanja. Trenutno sam u krizi jer su moji na selu prodali kravu.
Što znači da nemam više sira :mama: Kupovne sireve ne podnosim, tako da oni ispadaju iz jednadžbe. Nisam mislila da će to biti prevelik problem, kao kombinirat ću nareske i salame s ajvarom i maslacem, kako mi već paše. Ali već sad mi je to dosadilo, ne slaže mi se onako dobro kako sam mislila.

Problem je i što obožavam jesti raznoliko. Dakle, nisam tip koji može dan za danom jesti pahuljice ili tako nešto. A i mlijeko mi loše utječe na ten.

Rezultat je da više ne znam što bih jela za doručak.
Imate li vi ovako glupe dileme?
Što volite i najčešće jedete ujutro?


Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

28 Mar 2012, 15:08

Vikendom je obavezan zaprženi vrući kruh (tost), hladno mlijeko (obavezno svježe), maslac.

Preko tjedna šta stignem. Al ne pašu mi sirevi i salame rano ujutro.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

28 Mar 2012, 15:10

Voće.
Ili nes.
Ili dva keksa.
Ili suncokretove sjemenke.
Često doručak preskočim pa mi prvi obrok bude ručak. :facepalm:



Nekad davno sam jela čokolino, to je najbolji doručak. :love:
Ili kraš. :cerek:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Malo Pljase
Posts: 41
Joined: 18 Mar 2012, 00:39

28 Mar 2012, 15:28

Palačinke kad je svekrva kod nas.
Prženice kad je mater kod nas.
Pahuljice ako doručkovam u uredu.
Za vikend naresci, sir, hrenovke, sve je nagurano na stol pa se ćopa.

Erm, a zašto ne kupiš domaći sir od nekoga?
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

28 Mar 2012, 20:04

Doručak sam redovno preskakala jer tako rano nisam raspoložena za jelo, ali sad pijem neke lekiće koji zahtevaju da se pre njih nešto konkretno ubaci u kljun.

Voće (pomorandža, mandarina, jabuka).
Par krekera.
Pahuljice.
Malo belog sira.

Zatim nes. :kava:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Mar 2012, 20:07

ne znam kako vi, ali mene voće ne može zasititi za doručak.
mislim, može, na sat vremena.
ja doručkujem:
- meko kuhana jaja
- jaja na oko/s feta k sirom
- bademi, med i tekući jogurt
- bademi, sjemenke, med i tekući jogurt
- ako imam domaću kobasu, nju i abc sir

vikendom ovisi di sam, jedem što ima
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

28 Mar 2012, 20:10

zobene pahuljice skuham s mlijekom, kad se ohladi, naribam jabuku, nakrcam cimeta i zasladim s medom...kojeg sad nemam, pa stavljam natren! :klopa:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 Mar 2012, 20:12

Uglavnom nareske, sir, namaze, palacinke, jaja, burek, mlijeko, jogurt, kakao.
Ali prvo kava i dvije cigarete. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

28 Mar 2012, 20:25

Cornflakese, zobenu kašu (valjda, u zakipjelu vodu stavim zobene i malo promiješam pa skinem sa šparheta), zblendane zobene pahuljice sa zblendanim bademima i bananom i vodom (pa to popijem), kruh i marmeladu. To je višemanje to. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

29 Mar 2012, 12:02

Malo Pljase » wrote:Palačinke kad je svekrva kod nas.
Prženice kad je mater kod nas.
Pahuljice ako doručkovam u uredu.
Za vikend naresci, sir, hrenovke, sve je nagurano na stol pa se ćopa.

Erm, a zašto ne kupiš domaći sir od nekoga?
Nisu mi fini ili nisu kompaktni već svježi. A i budući da moji svi tamane ove dućanske, od mene se očekuje da se prilagodim, ne da se samo za mene posebno kupuje. Điberi :durica:
Nadam se ipak siru jer imaju novu junicu. :cerek:

E da, ni ja ne mogu živjeti na voću, više ga volim navečer pojesti kad prigladnim.
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

29 Mar 2012, 21:01

Ja sam se radi dužeg sna morala odreći doručka odmah po ustajanju iz kreveta, što sam redovito prakticirala otprilike četvrt stoljeća :zubo:
Najdraži doručak mi je bila Nutela (s bijelim kruhom, jedem isključivo njega) ili naresci tipa Poli. Ili oboje. :o
Zadnjih par godina doručak kupujem u pekarama usput i jedem ga čim dođem na posao. Mora biti nešto slatko i nešto slano. Trenutno najviše volim kroasan od čokolade, krafnu od čokolade ili šaum rolu od Mlinara, te pivski perec, lisnati prutić od kukuruza ili ličku pizzu iz Dubravice.

Vikendom kako kad, nerijetko se vratim svojoj ljubljenoj Nuteli, a ako se onaj probudi prije mene zna napraviti hrenovke i/ili jaja na neki način ili palačinke.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Mar 2012, 21:16

Serenità » wrote: Imate li vi ovako glupe dileme?
Što volite i najčešće jedete ujutro?
Dileme nemam. Za dorucak obozavam musle ili zobene sa jogurtom, malo meda ili agave i friskim vocem. Sve bobicasto obozavam. To jedem vecinu dana.
Nareske tipa cajna i salame ne jedem skoro nikad, valjda par puta godisnje i to kulen.
Vikendom idu pecena jaja sa sunkom, isjedjena naranca, toplo pecivo. Nekad uz to narezano paradajza i krastavca.
Dorucak nikad ne preskacem.
Maslac koristim samo za kolace.
Cokolino obozavam al to mi je vise kao desert. Palacinke jedem vikendom kad nadjem zrtvu da mi ih ispece i dofura u odaje. :o
E da nekad svjezi sir smiksam s vocem, to je umjesto jogurta.
Burek bih mogla za gablec, kao prvi obrok ujutro da ga pojedem pala bih valjda na mjestu mrtva. Bilo bi mi premasno nataste.
Isto tako da kao Herp doruckujem saumrolu i pizzu ja bih tezila 200 kila.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

29 Mar 2012, 21:23

ombia » wrote:
Isto tako da kao Herp doruckujem saumrolu i pizzu ja bih tezila 200 kila.
:nono: Nije to prava pizza nego bijeli kruh sa slaninom, sirom, šunkom, lukom i paprikom preliven maslacem i zapečen u pećnici.
Isuše, još gore. :facepalm: :zubo:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

29 Mar 2012, 21:43

Obavezno doručkujem.
Eventualno nekad prvo popijem kavu, kad sam doma i kad imam vremena, ali najčešće prvo doručak.
Zbog doručka ranije ustajem ako treba, jerbo ako ne doručkujem upadam po tramvajima a nije mi to neka sreća :facepalm:

Cornflakes s mlijekom, naresci (najčešće domaća kobasica s nekim sirnim namazom), nutella, marmelada, med, pohani kruh, jaja, hrenovke, peciva... Rijetko jedem voće za doručak premda bi kao trebalo. Nastojim ga složiti i pojesti doma umjesto obilaženja pekara.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

29 Mar 2012, 22:04

Herp » wrote: šaum rolu od Mlinara
O bože, ja sam mislila da ja jedina jedem "to bijelo sranje" (kako je neki, kad me vide s tim, zovu).
U Konzumu je jeftinija ali nešto sitnija, no zato imaju šampitu za 7 kn koja ima više tog bijelog sranja. :zubo:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

29 Mar 2012, 22:08

Obavezno doručkujem, ako preskočim postanem vrlo nervozna (i inače sam vrlo nervozna kad sam gladna :o ). Radnim danom kavu i pecivo, možda pecivo sa maslacem ili maslacem i marmeladom ili sirni namaz. Kako je uglavnom samo pecivo, onda svako malo neku drugu vrstu, da bude uzbudljivije :mirko:
Vikendom isto to samo produžena verzija, znači plus neko povrće, paradajz, paprika ili pohani kruh ili pečeni krumpiri s korom. Rijetko kad me uhvati želja za zdravim doručkom, onda jedem muslije i mlijeko. Ako mi se jede slatko onda uz doručak pojedem i krafnu :klopa:
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

29 Mar 2012, 22:46

Ja sam hormonalni jedač- jedan dan se jedva natjeram ugurati bananu u sebe, drugi dan popijem kakav šejk, onda jedem štrudlu, pa bi onda jedan jogurt, onda bih mogla pojesti i rižoto spremljen za ručak i tako- tih dana doručkujem do osam navečer :D .
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

29 Mar 2012, 23:03

Umrla bih, valjda, da ne pojedem nešto odmah kad se izvučem iz kreveta. Dok spremam djeci doručak i školsku užinu, jedem s nogu.

Musli ili pahuljice, jogurt, banana, tost, sir, bilo šta. :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

29 Mar 2012, 23:11

e što se peciva tiče, kad mi nestane zobenih, onda si kupim pecivo...trenutno sam luda za savijačom od špinata! :klopa:
inače, imam faze s tim pecivima! uvatim se jednog i ne puštam dok mi ne dopizdi! :S

prošla sam: trokut sa sirom, čoko čips kuki s lješnjacima, integralni štapić, kroasan mazan čokoladom (nije punjen, nego je namazan pa zarolav...konzum :klopa: ), piroška sa sirom, piroška s čokoladom, štrudel od višanja... :misli: ne mogu se sjetit više!
uglavnom bi jela jedno te isto pecivo non stop, svaki dan dok ne dosadi! i po godinu dana je trajalo! trenutno sam na savijači od špinata, jel...al samo jednom tjedno!

ako naiđem u pekari milaković, kupim slanu kiflicu, to pojedem uz kavu oko podne! :klopa:
mislim da me to nikad neće pustit! :S
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Mar 2012, 23:12

Herp » wrote:
:nono: Nije to prava pizza nego bijeli kruh sa slaninom, sirom, šunkom, lukom i paprikom preliven maslacem i zapečen u pećnici.
Isuše, još gore. :facepalm: :zubo:
:rofl:

E da mene to s doruckom u fazama. Ova faza me drzi stoljece, al bilo je i drugih faza. I onda opet tako dugo i ne dojadi mi. :zubo: Jedno vrijeme sam imala shake od mlijeka, banane, meda, sjemenki itd. Tjednima.
Prije toga je bila faza kuhano jaje.
E da kad god ustanem, makar i u dva popodne :o moram prvo dorucak. Nikad ne mogu zapoceti dan obrokom koji je rucak. Nedavno se netko pitao kome to uopce birtije po gradu sluze dorucak do popodne? Kako kome? :o
I uvijek pijem kavu ujutro, espresso. Dakle stisnem kavu, odem pod tus i tamo popijem i kavu, ne pod tusem al u kupaoni. Onda dorucak.

edit:
nače, imam faze s tim pecivima! uvatim se jednog i ne puštam dok mi ne dopizdi
Vidim ima jos netko faze. :rofl:
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

30 Mar 2012, 08:55

ombia » wrote:
:rofl:

E da mene to s doruckom u fazama. Ova faza me drzi stoljece, al bilo je i drugih faza. I onda opet tako dugo i ne dojadi mi. :zubo:

edit:



Vidim ima jos netko faze. :rofl:
A kod mene baš obrnuto. Ne mogu tri dana za redom jesti istu hranu. Dakle, može biti na stolu i domaćeg pršuta i kulena, iako ih obožavam treći dan ću uzeti npr. paštetu i majonezu za marendu. Znam, sad ćete se svi iščuđavat kako to mogu jesti zajedno. Probajte, meni je jedino tako pašteta fina.

ombia, ti se zdravo hraniš, vidim. Dobro da uspiješ biti dosljedna. Moja braća krenu s tim shakeovima pa odustanu za par dana. :giggle:
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

30 Mar 2012, 09:24

Mulica » wrote: inače, imam faze s tim pecivima! uvatim se jednog i ne puštam dok mi ne dopizdi! :S

prošla sam: trokut sa sirom, čoko čips kuki s lješnjacima, integralni štapić, kroasan mazan čokoladom (nije punjen, nego je namazan pa zarolav...konzum :klopa: ), piroška sa sirom, piroška s čokoladom, štrudel od višanja... :misli: ne mogu se sjetit više!
I ja imam faze s pecivima. A najviše sam bila navučeno na nešto slično ovom , ali od Mlinara. To sam 4 godine svako jebeno jutro kupovala, dva komada. Tete u dućanu si mi uvijek sačuvale da ih netko ne otme prije mene. A prestala sam ih jest ne zato jer su mi dosadili, nego jer su ih prestali proizvodit :crying:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Mar 2012, 10:14

Serenità » wrote:
A kod mene baš obrnuto. Ne mogu tri dana za redom jesti istu hranu. Dakle, može biti na stolu i domaćeg pršuta i kulena, iako ih obožavam treći dan ću uzeti npr. paštetu i majonezu za marendu. Znam, sad ćete se svi iščuđavat kako to mogu jesti zajedno. Probajte, meni je jedino tako pašteta fina.

ombia, ti se zdravo hraniš, vidim. Dobro da uspiješ biti dosljedna. Moja braća krenu s tim shakeovima pa odustanu za par dana. :giggle:
Ja ti se ne cudim, ja sam isto jela tvoj kombo. :zubo:
Lezi na cinjenici da bi s majonezom i drek pojela. Tak da ju zaobilazim u ducanu.

Meni je jednostavno takav dorucak fin :ne zna:, ono neki dan sam napravila navecer shake od jogurta, malina itd. I pomislila da bih mogla tako svako jutro. :cerek:
S druge strane - da stavim navod o zdravoj prehrani u realne okvire - je jedem glavne obroke zdrave dakle jako puno svjeze ribe, svaki dan ful puno svjezeg voca i povrca. Ali.
Obozavam peci kolace i pecem ih redovito. I jedem.

I strasno strasno mi fali Mlinarova strudla od visanja. Za nju bih prodala bubreg, jer meni nikad tako ne ispadne.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

30 Mar 2012, 10:53

Spremam se za doručak. Već dva sata. Gledam u jabuku, gleda ona mene. Pa mi se ne da. Pa buljim u pecivo, ali ni to mi se ne da. Ni čaj mi se ne pije. Stalno mi se ništa a ja ne volim kad mi se ništa. Ja volim kad mi se svašta.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

30 Mar 2012, 10:53

Bios » wrote:Umrla bih, valjda, da ne pojedem nešto odmah kad se izvučem iz kreveta. Dok spremam djeci doručak i školsku užinu, jedem s nogu.

Musli ili pahuljice, jogurt, banana, tost, sir, bilo šta. :D
isto 'vako :cerek:
i ako je doručak bio slab onda podebljam još nekim pecivom na putu do posla
Margarita wrote:Gledam u jabuku, gleda ona mene
pa napadni je prije nego ona napadne tebe :D
zašto ti se ne da?
Post Reply