Kolači, sladoledi, kreme i ostali deserti!

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Apr 2012, 09:51

Kako si ti vrijedna. :S Sva sreca da ovo gledam nakon dorucka.


Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

26 Apr 2012, 13:17

Morticia » wrote:Ajme meni, Mulice, svaka ti čast. :S :S
Pa kojim povodom si napekla toliko kolača?
ovi umotani i torta su bili za pir! muffini i cupcakesi su bili za dječji rođendan! :D

evo sad recepti :o

sraciatellina torta:
http://sweetcorner-jasenka.blogspot.com ... mment-form ja sam pravila u kalupu od 26cm, sve ostavila isto i ispala je eno onako! :cerek:

čokoladni cupcakesi
: http://www.coolinarika.com/recept/devil ... a-stewart/ radila sam pola smjese i ispalo mi je 12 velikih cupcakesa! :o

MUFFINI S JABUKOM
- 30dkg brašna
- pola praška za pecivo
- 10dkg šećera + 1 vanilin šećer
- cimet po želji

- 1 jaje
- 1 dcl mlijeka
- 2dcl običnog jogurta
- 1 dcl uljda

- 2 jabuke, naribane
- 12 kockica mliječne čokolade

u jednoj posudi pomiješaš suhe sastojke (brašno, šećeri,pzp i cimet), u drugoj posudi pjenjačom lagano umutiš mokre sastojke (jaje, jogurt, mliko i ulje). mokre sastojke dodaš u suhe, odmah dodaš i naribane jabuke i špatulom ili kuhačom miješaš dok se smjese ne povežu (nemojte miksat,nemojte koristi pjenjaču, nemojte dugo miješat )
u kalupe za muffine stavite papirnate košarice, punite ih do 1/3 smjesom, utisnite kockicu mliječne čokolade, pokrijte smjesom do 2/3 visine košarice.

peći na 180C (valjda, kod mene je na 130 ) 20ak min!
ja sam ih posipala šećerom u prahu!

browniesi: http://www.joyofbaking.com/brownies.html smanjila šećer za pola i na kraju dodala još i sjeckane lješnjake i čokoladne kapljice! prošli put sam dodala sjeckane bademe i višnje...isto su bili odlični :cerek:

pita s jogurtom je iz mamine kuharice, al ima brdo recepata na coolki! prhko tijesto sa žumanjcima ide dole, na to krema od bjelanjaka, jogurta i vrhnja, i po tome se nariba ostatak tijesta! :o
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Apr 2012, 13:24

Jbte, jel' tebi netko plaća za to? :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

26 Apr 2012, 13:31

Morticia » wrote:Jbte, jel' tebi netko plaća za to? :o
a na pir sam išla, pa je to ono bilo kao dio poklona za kući nosit za goste! :D

a za dječji rođendan mi je plaćeno :D
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Apr 2012, 13:45

Opa, bravo!
Znači bacaš se u biznis? :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

26 Apr 2012, 18:45

Mulice, predivno. :S

I hvala za ovaj stračatela recept. Već dugo tražim neki dobar recept za tu tortu.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

26 Apr 2012, 18:53

Morticia » wrote:Opa, bravo!
Znači bacaš se u biznis? :top:
kad nemam posao, nema mi druge :rofl:
Bios wrote: I hvala za ovaj stračatela recept. Već dugo tražim neki dobar recept za tu tortu.
možeš smanjit želatinu na samo jednu vrećicu! ili stavi šlagfix manje! meni je toga puno previše! :o

p.s. u lidla imaš kanticu straciatella jogurta, kilo je u njemu, cijena je nekih 20ak kuna, odličan je! :S al znam da ti nije na ruku, pa kupi bilo koji jogurt od straciatelle ili vanilije! obični jogurt mi je kisel :ne zna:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

26 Apr 2012, 18:57

Sve što mi je udaljeno 20 min pješke mi je na ruku. Trebala bih neki spisak što sve tamo kupiti, a znam da si to negdje napisala. :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

26 Apr 2012, 19:05

Bios » wrote:Sve što mi je udaljeno 20 min pješke mi je na ruku. Trebala bih neki spisak što sve tamo kupiti, a znam da si to negdje napisala. :D
pisala je i jez mislim :misli:

vako, tamne čokolade sa 74% kakaa, nalaze ti se odma na ulazu, na policama s lijeve strane (ideš na onaj ispod pitaela, jel da? :misli: ). 100g je oko 7kn :S tamno smeđe je pakiranje.

crna kuvertura, ona ima oko 50% kakaa, se nalazi skroz naprid, desno, di su pizdarije za kolače (šećčer u prahu, vanilin šećer, arome i to) - 200g oko 10kn! pakiranje je bež!

slatko vrhnje, milbona, u čašici od 200g...najbolje ikad! nije slatko, možeš ga i u slana jela stavljat! 5kn čašica!

posni sir milbona, 500g, 10ak kuna! odlično, kremasto :S

imaš arome na dijelu di su kolači! ja sam ih kupila, pakiranje je sa 5 vrsta aroma: rum, vanilija, gorki badem, limun i još nešto, dobiješ po 3-4 epruvetice svake, cijena je oko 15ak kuna!

gorgonzolu nisam probala, al rado bi, nije skupa! :ne zna:
kupila sam njihov wannabe feta sir, nije skup, nije preslan, nije ko pravi, al je sasvim dobar!
i imaju još i skutu, cheddar...svakakve sireve, pare mi se neskupi! :ne zna:

čokoladne kapljice su kod njih mislim najjeftinije, pa kupi ako ti tribaju uskoro! općenito mi se one sitnice za kolače pare najjeftinije kod njih!

enivej, ne pada mi sad više ništa na pamet, pitaj i jez, ona je imala popis dobrih stvari mislim! al tamnu čokoladu i kuverturu obavezno! dobre su i najjeftinije! :S


p.s. offtopic smo, pješčana, makni nas! i baniraj bios, ona ja počela :o
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

26 Apr 2012, 19:09

Fala puno, Mulice. :cerek:

Isprintat ću ovo ko listu za kupovinu.

I zašto off, nije off. Sve ima veze sa slatkim. Mene će banat, ma nemoj. :durica:
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

26 Apr 2012, 19:26

Bios » wrote:Fala puno, Mulice. :cerek:

Isprintat ću ovo ko listu za kupovinu.

I zašto off, nije off. Sve ima veze sa slatkim. Mene će banat, ma nemoj. :durica:
nemoj još printat, čekaj da se jez javi! mislim da je i pješčana tamo kupovala, možda i ona ima kakav prijedlog šta valja! :D

off je.
ti si kriva.
tebi ban.
banajmo ajvi! :amen:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

26 Apr 2012, 21:05

Izvrstan je i Pilos svježi sir :o

Mulice svaka čast, super kolači :S I ja bi ti platila :zubo:
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

26 Apr 2012, 23:50

blue » wrote:Izvrstan je i Pilos svježi sir :o
svježi nisam kupovala, uvik kupujem posni! :zubo:
al mi se pare svi sirevi super :ne zna:

i hvala :kiss:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Apr 2012, 10:33

Mulica » wrote: kad nemam posao, nema mi druge :rofl:
Pa super, jbte. :top:
Em imaš smisla, em imaš volje i vremena, zašto to ne iskoristiti. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

27 Apr 2012, 12:38

mulice, nesto si pobrkala, ja nisam ljubitelj lidla. :D

kuverturu preferiram sparovu, lidlova mi nije nesto, a i preslatka je. sirevi su mi losi.

u lidlu kupim svjeze lisnato tijesto, kondenzirano mlijeko (za dulce de leche), papirnate rucnike, tamne cokolade (j.d. gross), vrecice za hranu od 3l (lijepo su cvrste) i to je manje-vise to. lazanje su im ok. jalapeno u staklenci jeftine.
znala sam u slovenskom lidlu kupit' dosta avokada i manga jer su tamo fakat jeftini, ali to sad vec neko vrijeme ne jedem.

ova stracciatella torta mi je s tim stracciatella jogurtom i kremfiksima pomalo friki. :rofl: al' ono... nije da ne bih probala. :o
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

27 Apr 2012, 12:49

Cini mi se da je Pjescana bila u pitanju.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

27 Apr 2012, 12:58

*jezebel* » wrote:mulice, nesto si pobrkala, ja nisam ljubitelj lidla. :D
ma nabijem te :o
kuverturu preferiram sparovu, lidlova mi nije nesto, a i preslatka je. sirevi su mi losi.

u lidlu kupim svjeze lisnato tijesto, kondenzirano mlijeko (za dulce de leche), papirnate rucnike, tamne cokolade (j.d. gross), vrecice za hranu od 3l (lijepo su cvrste) i to je manje-vise to. lazanje su im ok. jalapeno u staklenci jeftine.
znala sam u slovenskom lidlu kupit' dosta avokada i manga jer su tamo fakat jeftini, ali to sad vec neko vrijeme ne jedem.

ova stracciatella torta mi je s tim stracciatella jogurtom i kremfiksima pomalo friki. :rofl: al' ono... nije da ne bih probala. :o
meni je lidlova kuvertura bolja od sparove, jer mi sparova brzo dobije one mrlje! :o

e da, ajvi, svježe lisnato kupi! :lux: već je razvaljano, u savršen pravokutnik, i na papiru za pečenje...svo kažu da je super! ja se još zajebavam sa valjanjem zamrznutog lisnatog :crying:

straciatella torta je super! :cerek: krema je zakon! meni malo smeta ta želatina, nisam obožavatelj, al se u kremi ne osjeti! :o

uostalom, bila si pozvana da pohvališ lidlove proizvode, kozo! :madkava:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

27 Apr 2012, 22:15

To svježe lisnato kupim kad sam mega turbo lijena. :D Ovo smrznuto je flafasto i meko.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

27 Apr 2012, 22:18

Mulica » wrote: al mi se pare svi sirevi super :ne zna:
Uf nisu, jedan sam bacila cijeli - probala, bacila. Samo nemam pojma koji, znam da je bio tvrdi i u listićima, ne onim socijalnim za dvopek, nego kao narezani sir :misli:

Bios, kako flafasto i meko? Jel nije lisnato hrskavo? :misli:
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

29 Apr 2012, 20:22

blue » wrote: Uf nisu, jedan sam bacila cijeli - probala, bacila. Samo nemam pojma koji, znam da je bio tvrdi i u listićima, ne onim socijalnim za dvopek, nego kao narezani sir :misli:

Bios, kako flafasto i meko? Jel nije lisnato hrskavo? :misli:
ma mislila sam na one coolerske sireve, kojih nema na drugim mistima! gaudu i podravec i ementaler i slične sireve kupujem u našim dućanima, domaće proizvode!
al ovi cheddari, brievi, fete, gorgonzole...i tako te stvari mi se kod njih pare neloši! :ne zna:

lisnato ti more bit i hrskavo i nehrskavo...ovisno kako ga spremiš! :misli:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

29 Apr 2012, 20:44

Blue, flafasto jer se bolje napuše. Divljaci kažu da je meko. U prijevodu s dječjeg: bolje. :D

A hrskavost, kako je i Mulica rekla, ovisi o tome kako ga spremaš, koliko dugo i na kojoj temperaturi pečeš.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Apr 2012, 20:55

ombia » wrote:Cini mi se da je Pjescana bila u pitanju.
ne znam u kom kontekstu me spominjete :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

03 May 2012, 16:39

zaostatak :zubo:

Image

Image

Image

Image

e inače, ovo se zove PIZZOKIE! riječ nastala spojem pizze i cookie-a!
inače, desert koji je, valjda, izmišljen u restoranu BJ's restaurant, a to je u Meriki, jel! :zubo: enivej, Amerikanci valjda poludili za ovim desertom pa ga sad svi spremaju doma!

inače, ništa revolucionarno, uzmete najdraži recept za cookiese, stavite u vatrostalnu posudicu, za jednu porciju, i pečete na 170C taman dok se krajevi zapeku! unutra bude mekan, vanka bude pečen! preko toga ide kugla sladoleda i onda se njupa! ovo vruće, a sladoled se preko topi :klopa:

ovaj moj je napravljen po uobičajenom receptu za chocolate chip cookiese, samo sam ja radila sa smeđim maslom (nije ono smeđe, nego se rastopi i onda se još grije dok ne postane smeđe i dobije aromu oraha). i koristila sam bijelu čokoladu koju sam nasjeckala na kockice, uz to i prepečeni sjeckani lješnjak!
na svemu je sladoled od lješnjaka! :cerek:

preporučam! :s
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

03 May 2012, 17:44

slično tomu je Apple Cobbler, prhko tijesto s jabukama, vruće, povrh sladoled :cerek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

03 May 2012, 17:57

Pjescana neces vjerovati :zubo: u kontekstu Lidla. Netko je nabrajao sta mu je tamo o.k., a jeze nije bila ta.
Mulice meni su takva jednostavna jela najdraza. Nista komplicirano a super fino.
Ovo tvoje znam kao apple cobbler.
Post Reply