Recepti

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Mar 2012, 17:03

...zamisljeno kao tema samo za recepte, da se ne moraju traziti sto godina izmedju svih ostalih zachatanih tema. Komentirati ionako mozemo na svim ostalim temama. :zubo:


Kukurzni kruh by Mulica


hvala na pohvalama, kruh je jako jako jednostavan!
recept mi je dala donata na krstarcici, već sam ga zalipila ode, al mi je do sad dala toliko savjeta da više nema smisla keljit samo to!

sad ću napisat i recept i savjete, izgledat će komplicirano, al je jako jako jednostavno...ovo sam samo ja napisala apsolutno sve bitno!

tu zapravo pocinje recept, ovo prije je blabla by Mulica

Treba: 200 grama kukurznog brasna, 600 grama glatkog brasna, vrecica kvasca, sol

dakle, 200g kukuruznog brašna, preliti s 200ml kipuće vode, promiješati (ja promiješam s pinjurom i razbijem grudice) i pustiti da se ohladi! kad se ohladilo dodati 600gm glatkog brašna, 350ml tople vode, i vrećicu kvasca i soli po želji (ona stavlja 1 i po žličicu jer ne voli slani kruh, a ja sam odma uduplala - dobije se slanost onako ko iz dućana)! sve smiksati mikserom s nastavcima za tijesto i zatim rukom oblikovat kuglu, staviti u zdjelu, pokriti krpom i pustiti da se digne (ako je toplo, oko 2 sata).

kad se tijesto diglo, izvaditi ga na pobranejnu radnu podlogu, ne mijesiti ga ponovno, nego ga razvući kao da radite pizzu, a zatim preklopiti kao kuvertu! preklopljenom stranom prema dole, staviti na pobrašnjenu krpu i pustiti da se još jednom digne!

pripremite posudu s poklopcem (ja sam koristila obični lonac s poklopcem, bez plastičnih dijelova), pećnicu zagrijte na 240C! u lonac sam stavila papir zapečenj, na njega kruh, opet ono preklopljenom stranom put dole! zdjelu poklopiti, staviti u pećnicu i temperaturu odmah smanjiti na 190C! kruh se peče oko 45-60min u poklopljenoj zdjeli! zadnjih 10ak minuta, kad je već pečen, možete ga izvadit iz zdjele i stavit samo na rešetku, tako da se zarumeni sa svih strana!

izvadit iz pećnice, stavit na rešetku da se hladi (kako vlaga ne bi sjela na dno korice)!
bitno je da se prvih 20min pećnica ne otvara, niti diže poklopac, jer bi zbog promjene temperature kruh mogao pasti! :D

može se peći i u običnoj tepsiji, al vam se neće ovako fino dignit i neće se raspuknut po vrhu


Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

21 Mar 2012, 16:28

blue » wrote:Mulice ajd stavi recept za salatu :S :cerek:
Poriluk :klopa: :cerek:
salata od poriluka:

- 2 srednja poriluka - samo donja polovica
- mala konzerva kukuruza šećerca
- 2 tvrdo kuhana jaja - na kockice
- pola kiselog vrhnja (plava čašica) - možeš i manje, koliko želiš
- nisam imala, al odlično bi pasao feta sir na kockice :S
- od začina samo sol

poriluk narežeš na tanke kolutiće! ako ga možeš jest sirovog, samo ga posoli i pusti da odstoji malo! ako ga ne voliš sirovog (kao ja :zubo: ), onda ga prokuhaj u vodi, onoliko koliko ti paše! dobro ga procijedi i pomiješaj sa svim ostalim sastojcima, pusti da se ohladi u frižideru i papaj! :cerek:

(kopirala otamo :o )

kad se ohladi, ljepša je, osvježavajuća! ako voliš svježi poriluk, onda je još osvježavajućija ( :rofl: ), al ono...ja ti ne volim sirovo! :o
meg ti je glupa!!! :xlux:
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

21 Mar 2012, 22:18

Aristocat » wrote:Molim recept za Piletinu s porilukom. :)

Izgleda vrlo ukusno! :)
hvala, evo ga! :cerek:

piletina s porilukom i curryjem:
- 400g pilećih fileta - narezat na veće komade
- 2-3 srednja poriluka - narezat na kolutiće
- 2-3 češnja češnjaka
- malo vode + 1-2 dcl bijelog vina
- 1 dcl kiselog vrhnja
- maslo i maslinovo ulje
- sol, papar, vegeta, curry

na maslu i maslinovom ulju ispečeš piletinu! izvadiš i na istu masnoću staviš poriluk, posoliš i pustiš da uvene! vratiš piletinu, dodaš češnjak, dinstaš 2-3 minute, zaliješ sa pola čaše vode i dodaš curry! kad iskuha, zalijevaš vinom dok se ne skuha! provjeriš začine i dodaš kiselo vrhnje! promiješaj sve i ugasi! nemoj puno kuhat kiselo vrhnje, meni znaju nastat 'mrvice' :zubo:

njoke su bile domaće, smrznute pa sam ih samo skuhala! :D
meg ti je glupa!!! :xlux:
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

27 Mar 2012, 13:32

Morticia » wrote:Mulice, RECEPT za kruh!!! :klopa: :klopa: :klopa:
recept je ovaj: http://www.coolinarika.com/recept/slatk ... s-cimetom/
s tim da sam ja pravila od 500g brašna jer mi je kalup dug 30cm!

šećer za posipanje sam smanjila, i koristila sam tamni muscovado! u tijesto sam stavila koricu cijele naranče, a preko masla, šećera i cimeta sam posula još jednu vrećicu rum šećera, i posula šakom sjeckanih blanširanih badema! :cerek:
kad sam sve posložila u kalup, onda sam još zalila sve sokom i koricom jedne naranče! :D

naravno, možeš i bez svega toga! :o

preporučam ga, mama mi je zabranila da ga više ikad napravim! sinoć je prije kreveta nakon što je oprala zube, otkidala još jedan komad i opsovala samu sebe u bradu! :rofl:
buba će ga žvakat samo tako, garantiram! :S

ajvi, to i ja planiram pravit uskoro! :cerek: odlično mi izgleda!

ja danas pileće filete punjene gorgonzolom zapečene s pasiranom rajčicom! :zubo: recpet ni od kuda, trošim ono što imam u frižideru!
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:30

Bios » wrote:Opet sam pekla ovaj kolač koji radim napamet. Dosta mi ga je. :D

Image
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:32

Vinska torta
ombia » wrote:
Evo link na moj post na onom forumu

http://www.forum.hr/showpost.php?p=3051 ... count=8154
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:35

Bios » wrote:Uvijek zaboravim da sam stavljala sličke na onom forumu ne na ovom. :zubo:

PITA OD JOGURTA

TIJESTO:

40 dkg brašna
15 dkg šećera
6 žumanjaca
25 dkg maslaca
1 prašak za pecivo
1 vanilin šećer
Ribana korica limuna
Izmiješati sve sastojke. Podijeliti tijesto u 2 dijela (2/3 i 1/3). Veći razvaljati (između dva masna papira ili dio po dio stanjiti među dlanovima i staviti na dno pleha). Peći 10-15 min na 180°C. Drugi dio oblikovati u valjak i staviti u duboko oko 40 min, a može i duže.

KREMA:

4 jogurta
2 kisela vrhnja
20 dkg šećera
6 tučenih bjelanjaka
5 žlica brašna
1 vanilin šećer
Limunova korica
Pomiješati sve sastojke i na kraju umiješati snijeg od bjelanjaka. Izliti na pečeno i ohlađeno tijesto. Na vrh izribati smrznuto tijesto. Peći oko 30min na 150.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:36

Bios » wrote:Pogačice sa sirom:

Image

:D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:37

Bios » wrote:Nisu, slane su. :D

Pogačice sa sirom

25 dkg brašna
25 dkg maslaca
2 žumanca
25 dkg svježeg sira
1 prašak za pecivo
na vrh noža soli

Brašno prosijati u posudu. Napraviti malo udubljenje i u njega dodati maslac na listiće, žumance, sir, prašak za pecivo i sol.
Umijesiti tijesto, razvaljati ga, pa presaviti. Ponoviti 5-6 puta. Svaki put kad se presavije, razvaljati ga. Ostaviti tijesto 1-2 sata u hladnjaku. Ohlađeno ponovno razvaljati do debljine 1 cm.
Malom čašicom za rakiju izrezivati pogačice. Premazati ih tučenim žumancima (ja sam to zaboravila, sjetila sam se kad sam ih već stavila peći). Peći oko 15min na 200°C.
Bitno je da su svi sastojci hladni i da radiš brzo da se tijesto ne stigne ugrijati.

S obzirom da je to lisnato tijesto mogu se otvoriti i puniti namazima raznim.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:38

Bios » wrote:Još jedan. :D Mokra čokoladna torta:

Image
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:38

Bios » wrote:Nemam pojma zašto se zove mokra. :D

Recepatić, evo:

Mokra čokoladna torta

150 g čokolade za kuhanje
100 g maslaca
4 žumanjka
3 žlice šećera
2 žlice brašna
snijeg 4 bjelanjka
1 vanilin šečer

Žumanjke pjenasto izmiješati sa šećerom. Čokoladu s maslacem otopiti na pari. Kad se malo ohladi, pomiješati s tučenim žumancima i dodati brašno. Umiješati snijeg od bjelanjaka (da bi snijeg bio čvršći staviti u bjelanjke prstohvat soli i pred kraj 1 vanilin šećer).

Izliti tijesto u namaslani i pobrašnjeni okrugli kalup. Peći 20-25min na 180°.

Ja je još premažem marmeladom (ovaj put pekmezom od šljiva) i pospem mljevenim orasima ili bademima.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:39

Bios » wrote:Kiflići s marmeladom:

Image

:D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:40

Pješčana » wrote:jaffa torta
Image

jednostavno je. Potrebno je
4 jaja, 10 žl šećera, 20 žl mlijeka, 20 žl brašna, 15 žl ulja, pecivni prašak.
Pomiješate ja ja i šećer, zatim dodajete ostalo, promiješate dobro, razdvojite dio i tom manjem dijelu dodate 3 žl kakaa. obje smjese stavite odvojeno peći, a kad se nakon ca. 30 min ispeku, crni dio usitinite, dodate mu koricu 1-2 naranče i sok iscijeđenih 6 naranči, 2 žl marmelade, malo ruma( ja sam stavila umjesto rum šećer). izmiješate i stavite povrh svijetlog tijesta. povrh svega, za glazuru: 200 g čokolade za kuhanje i 10 žl vode ter 5 g maslaca otopiti na pari i preliti vrh.
Sam recept u originalu ima više šećera, no ja sam smanjila jer nema potrebe, meni se više sviđa citrusna nota ovako
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:41

Bios » wrote:Eh, da, dugujem i recept za one kifliće.

KIFLIĆI S MARMELADOM

(ili sirom, čokoladom, blitvom...)

1/2 l toplog mlijeka
4 žličice šećera
1 svježi kvas
1 žličica soli
10-15 dkg brašna

Pomiješati i ostaviti 10-15 min da se diže.

1 kg brašna
2 cijela jaja
4 dcl ulja

Pomiješati s gornjom smjesom dok se ne dobije tijesto koje se ne lijepi za podlogu.

Podijeliti ga na 10 komada. Svaki dio razvaljati (rukama, kao da radite kore za pitu, podlogu ne treba posuti brašnom) u krug i izrezati na 8 dijelova. Na svaki trokut staviti žličicu nadjeva, zarolati u kiflić i peći 15-ak min na 180° na masnom papiru.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:42

Bios » wrote:Keksi s orasima, bademima i čokoladom:

Image
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 11:43

Bios » wrote:Evo samo da ga prepišem s masnog papirića. :D

KEKSI S BADEMIMA, ORASIMA I ČOKOLADOM

1/2 kg brašna
250 g maslaca
15 dkg badema (mljevenih)
15 dkg oraha
2 jaja
1 prašak za pecivo
1 vanilin šećer
20 dkg šećera
1/2 dcl mlijeka

Umijesiti tijesto, otkidati komadiće rukama, oblikovati kuglice i u sredini svake pritisnuti prstom da nastane udubina. Poslagati ih na pleh prekriven masnim papirom i peći na 150-160°, 15-20 min.

Kad se ohlade u svaku udubinu žličicom staviti čokoladnu glazuru.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 10:27

Mulica » wrote:ovo sam pravila za vikend, nema recepta, smućkala sam najjednostavnije što sam mogla jer nisam imala dostupnu aparaturu za neke gluposti činit! :zubo:

enivej, pita s višnjama i čokoladom:


before:
Image

after:
Image

Image
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 10:28

ElliQuinn » wrote: Ovo sam jela u Tortama i tome. Mljac!

Inače, ako hoćete kolač bez brašna i volite kokos možete napraviti i ovo:

Tijesto:
4 bjelanjka i 2-3 žlice šećera istučete u snijeg i dodate 100 g kokosovog brašna (nemojte istresti baš sve brašno, ostavite malo da pospete po kolaču za ukras) te ispečete (15 - 20 minuta na 180 stupnjeva).

Krema:
4 žutanjka i 2-3 žlice šećera izmiješate pjenasto.
100 g čokolade za kuhanje otopite na pari i umiješate žutanjke sa šećerom. Na kraju, u smjesu umiješate 100 g maslaca te izlijete na tijesto.

Pustite da se krema ohladi i premažite kolač šlagom na koji pospete malo kokosovog brašna.


Izvorni recept ima više žlica šećera i više maslaca (u stvari, margarina), a i sama smjesa je dvostruka. Kolač je jela i moja mama, koja inače frnji nosom na kokos.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 10:29

Bios » wrote:Trobojni s borovnicama:

Image

I Ellina torta s kokosom:

Image

Slike su onako žblj, ali nisam imala vremena za naslikavanje jer mi pograbiše eksponate. Ove torte već pola nema. Rekao je stariji da nam je to novi omiljeni kolač. :D

Mortišinu radim u subotu.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 10:30

Bios » wrote:Obični keksi

Image

Po ovom receptu. Hvala Mulice što si me podsjetila da postoji ova stranica. :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 10:30

Morticia » wrote:Evo ti najbolja i najjednostavnija čokoladna torta na svijetu.
Garantiram ti uspješnost, a ako netko ne bude zadovoljan vraćam pare. :o

CRNA TORTA

SASTOJCI:

6 jaja
20 dag šećera u prahu
20 dag maslaca
10 dag oraha
3 žlice kakaa
10 dag čokolade
2 dl slatkog vrhnja

PRIPREMA:

Žumanjke i šećer dobro izmiješajte, zatim dodajte pjenasto izmiješani maslac, mljevene orahe, kakao i rastopljenu čokoladu. Na kraju umiješajte čvrst snijeg od bjelanjaka. Smjesu podijelite na dva jednaka dijela. Jedan dio stavite u namazani i mrvicama posuti oblik za tortu, pa stavite peći na temperaturu od 185°C (458 K) oko 40 minuta. Drugi dio spremite u hladnjak. Kad je prvi dio pečen, ohladite ga i premažite s nepečenim dijelom smjese iz hladnjaka. Ukrasite tučenim slatkim vrhnjem.


NAPOMENA: ove količine su ako radiš kao kolač, ako radiš kao tortu SVE DUPLO.
I naravno, pečeš u kalupu za tortu.
Također, budi jako oprezna s dužinom pečenja, meni je već za 20 minuta gotovo. ako slučajno ostane malo nepečeno u sredini nije bitno jer nema brašna u smjesi.
Bitno je pustiti da se jako dobro ohladi, obavezno barem preko noći u hladnjak.

Ne mo'š nać ništa jednostavnije, a ukusnije, garantiram. :o :top:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 10:31

Bios » wrote:Presjek popodne. Ne mogu je rezati prije nego on puhne u svjećice. :D

Jako jednostavna torta. Dva biskvita, tamni i svijetli (kao za mramorni). Dvije kreme: 100 g tamne čokolade otopiti u 350 ml slatkog vrhnja i 100 g bijele čokolade (radila sam s bijelom kuverturom) rastopiti u 350 ml vrhnja, dobro ohladiti i svaki izmiksati s 3 žlice kremfixa.

Slagati bijeli biskvit (dakle, svaki treba prerezati na pola), tamna krema, tamni biskvit, bijela krema. Preostali biskvit izrezati u trokute i na svaki marmeladom zalijepiti krug od biskvita suprotne boje.

Ostaviti da se dobro stisne u hladnjaku preko noći i ujutro ukrasiti tučenim slatkim vrhnjem i komadićima čokolade.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 10:33

*jezebel* » wrote:evo nesto jednostavno i njezno, a moze se jesti toplo: kolac s citrusima, bademima i maslinovim uljem. vise je kao biskvit (malcice podsjeca na one kupovne mjesavine za kolace od limuna), ali dovoljno socan i aromatican cak i meni koja bas i ne ljubim biskvite. radila sam po izmijenjenom receptu iz linka nize. brasno sam malo smanjila, ulje i mlijeko malo povecala, stavila malo vise badema (kupovni u listicima, nisam dodatno usitnjavala) i dosta vise narancine korice, secer smanjila (obavezno smanjite secer, u receptu je stvarno previse). pokapano s malo cijedjene narance i posluzeno s filetiranom narancom, staubom i koricom. pekla sam u nesto vecem kalupu (onaj uobicajeni 11-incni) pa sam skratila vrijeme pecenja.

http://www.foodnetwork.com/recipes/giad ... index.html

slike su lose i brzinske, ali buduci da ih nema u linku...

Image

Image
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 10:33

blue » wrote:Osnova je ovaj recept s Coolinarike:

Promijenila sam-
pravila sam s višnjama, ne s jagodama;
izbacila sam vodku/martini iz kreme, umjesto želatine koristila sam kremfix;
i glazuru na vrh, nekako mi je kolač prazan bez toga :zubo:

Ispalo je lagano, sočno i malo kiselkasto (višnje). Mislim da treba više čokolade u biskvit, malo mi je bio bljedunjav :D

Image
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 10:34

Bios » wrote:Torta malom za rođendan:

Image
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply