Sjeckalica i multipraktik

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Mar 2012, 02:48

Dinja » wrote:Ima i neka reklama za sjeckalicu hrane.
Vodi je neki mali iritantni ćelavi lik.
..and there's nothing worst than seeing a grown man cryyy :mama:
Meni ta sjeckalica uopće nije jasna.

Postoji, naime, točno jedna namjena koja mi pada na pamet, a nisam je vidio u reklami: kad imaš malo dijete koje baš hoće sudjelovati, a ne želiš mu još dati oštar nož u ruku.
Mislim, šta to čudo radi a da ne možeš brže i bolje i jednostavnije izvesti najobičnijim nožem?
Last edited by dejzi on 08 Mar 2012, 10:36, edited 1 time in total.
Reason: izdvojeno s Loših televizijskih reklama


User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Mar 2012, 10:05

Lastan » wrote: Meni ta sjeckalica uopće nije jasna.

Postoji, naime, točno jedna namjena koja mi pada na pamet, a nisam je vidio u reklami: kad imaš malo dijete koje baš hoće sudjelovati, a ne želiš mu još dati oštar nož u ruku.
Mislim, šta to čudo radi a da ne možeš brže i bolje i jednostavnije izvesti najobičnijim nožem?
ja imam sjeckalicu za luk doma :D
imam ju zadnjih barem dvadesetpet godina. nijednom ju nisam koristila. kupljena je jer je bila pomodarski hit tad, dobro je jer ti ruke ne poprime miris luka i češnjaka, te ne bježi luk po dasci ili odbija razrezati se
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

08 Mar 2012, 10:06

Kupila sam nekakvu sjeckalicu za luk prije par godina i odustala od korištenje. Em komplicirano, em je luk jednako krupan kao kad ga i ja sjeckam.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Mar 2012, 10:17

Imam Moulinexov multipraktik, vrlo sličan ovome.
Image

Star je cca 16 godina (dala mi ga je mama) i savršen je.
To je pomagalo koje u kuhinji koristim najčešće, od sjeckanja luka, do oraha, za raditi paštete, kolače, SVE ikad.

Fenomenalna stvar, pomaže i debelo skraćuje vrijeme pripremanja hrane. :S :S :S
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Mar 2012, 10:19

To. jednako vremen mi treba i ručno i/ili- ništa nije k'o kad se radi na ruke su fore moje stare none.
Koja nije bila zaposlena i kojoj je svako pomagalo značilo pljusku, jer "ona to zna i može bolje". :raspa:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Mar 2012, 10:26

Pješčana » wrote: ja imam sjeckalicu za luk doma :D
imam ju zadnjih barem dvadesetpet godina. nijednom ju nisam koristila. kupljena je jer je bila pomodarski hit tad, dobro je jer ti ruke ne poprime miris luka i češnjaka, te ne bježi luk po dasci ili odbija razrezati se
Ako ti luk bježi po dasci na taj način, vrijeme je da naoštriš nož. :D

U mojoj su familiji oštri noževi religija; pokojni je djed bio mesar i oštrio je noževe tako da su te porezali ako ih samo krivo pogledaš. Jedino je baka bila izrod u toj priči; njeni su noževi bili toliko tupi da sam jednom, ne gledajući, narezao kruh tupom stranom noža, držeći kažiprst čvrsto na oštrici. I nisam se porezao.
Djelovao mi je nož malo tuplje nego inače, ali ništa posebno. :D

Ajd, kužim još za izbjegavanje hvatanja mirisa na kožu, ali ne čini mi se da je vrijedno truda.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

08 Mar 2012, 10:29

Hm, ima ona nekakva gnječilica za luk koja je korisna utoliko što mi komadići luka izazivaju želučane tegobe, dočim onako zgnječen i iscijeđen ne smeta. Jel to kakva prednost?

Samo da razjasnimo - češnjak, onaj bijeli=luk, crveni luk=kapula. :cerek:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Mar 2012, 10:30

ma kažem ti, skuplja prašinu duboko u ormariću :D

nego, što se tiče multipraktika, ja sam si kupila nešto slično, kombinaciju miksera i štapnog miksera i još nečega, dobra stvar je za raditi guste juhe od povrća, za usitnit kekse za tortu od sira, za napraviti paštete/namaze, a sad se spremam ući u svijet smoothieja pa će isto biti zabavno :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

08 Mar 2012, 10:45

Lastan » wrote: Meni ta sjeckalica uopće nije jasna.

Postoji, naime, točno jedna namjena koja mi pada na pamet, a nisam je vidio u reklami: kad imaš malo dijete koje baš hoće sudjelovati, a ne želiš mu još dati oštar nož u ruku.
Mislim, šta to čudo radi a da ne možeš brže i bolje i jednostavnije izvesti najobičnijim nožem?
Imam dvije sjeckalice, rucnu i elektricnu. Rucnu koristim vise puta tjedno. Ne pada mi napet za vinsku tortu kilu i pol jabuka isjeckati na milimetarske komadice rucno. Ovako je gotovo u par sekundi.
No s tim napravama obicno mozes i napraviti domace namaze :S :S :S i svasta raznog.
Recimo sto duze sjeckas sve je sitnije pa tako jagode onda pretvori u preslasni preljev preko sladoleda. :cerek:
Ak radim wok za hrpu ljudi u napravi cu isjeckati povrce za tren, rucno cu sjeckati tu hrpu 10-15 minuta.
Saker za kucanske aparate.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Mar 2012, 10:58

Zekoslawa » wrote:Hm, ima ona nekakva gnječilica za luk koja je korisna utoliko što mi komadići luka izazivaju želučane tegobe, dočim onako zgnječen i iscijeđen ne smeta. Jel to kakva prednost?

Samo da razjasnimo - češnjak, onaj bijeli=luk, crveni luk=kapula. :cerek:
Da, moraš komplicirati. :rolleyes:
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 Mar 2012, 11:16

meni je odličan za frape i krem juhe!

a i za dječje kašice je dušu dao
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Mar 2012, 11:17

blaze » wrote:meni je odličan za frape i krem juhe!

a i za dječje kašice je dušu dao
Ja i za krem juhe i za dječje kašice (više ih ne radim, ali kad sam radila) koristim štapni mikser.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 Mar 2012, 11:21

a frape?

ps: kašice ti ponovno mogu zatrebati ako ti juniorka ode vaditi mandule
Last edited by blaze on 08 Mar 2012, 11:23, edited 1 time in total.
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Mar 2012, 11:23

Uglavnom isto, osim kad radim veću količinu, onda uvalim u multipraktik.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 Mar 2012, 11:32

ja si razmišljam o kupnji blendera, zbog onih vege frapea i sl. samo kažu da mora biti jak za takve sokove (više od 750 nečega). sokovnik odbaci sve vlaknasto, pa je blender kao bolji (ciklu pretvori u gusti, dok sokovnik u rijetki sok)
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Mar 2012, 11:35

Blenderi su za te stvari odlični, iako ja nemam naviku raditi povrtne sokove/frapee.
Jedino ih je tlaka prati. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

08 Mar 2012, 11:46

Morticia » wrote:
Ja i za krem juhe i za dječje kašice (više ih ne radim, ali kad sam radila) koristim štapni mikser.
Nevjerojatno ali istinito jednu kucansku napravu ipak ne posjedujem. Stapni mikser.

Ovo uopce nije tocno da sokovnik odbaci sve vlaknasto, zavisi kako koji. Ima ih koji ostave jedva vidljiv suhi otpadic iza sebe. :) Jeftiniji su ostavljali vise smeca, dapace prvi sokovnik je znao ostaviti po litru otpadaka samljevenih nakon napravljene boce soka.
Blender imam. :o
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Mar 2012, 11:57

blaze » wrote:ja si razmišljam o kupnji blendera, zbog onih vege frapea i sl. samo kažu da mora biti jak za takve sokove (više od 750 nečega). sokovnik odbaci sve vlaknasto, pa je blender kao bolji (ciklu pretvori u gusti, dok sokovnik u rijetki sok)
Watta :D

Morticia na kolike komade se isječe voće i povrće u multipraktiku? Jel se može sjeći kupus, ili mrkva i celer (tvrdo povrće). Razmišljam o kupnji multipraktika, a nikako da odlučim :daz:


Imam mikser i štapni mikser, i štapni je pametan ulog :top:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Mar 2012, 12:00

Ovisi koliko dugo miksaš, tj. sjeckaš.

Preporučam, ako već kupuješ, da kupiš neki pošten, pravi i jak multipraktik jer ova jeftina sranja otupe u roku odmah i nemaju dovoljno snage.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

08 Mar 2012, 14:59

Nema do čakije. :mudri:

Za krem-juhe tu je štapni mikser.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Mar 2012, 15:17

Morticia » wrote:Ovisi koliko dugo miksaš, tj. sjeckaš.

Preporučam, ako već kupuješ, da kupiš neki pošten, pravi i jak multipraktik jer ova jeftina sranja otupe u roku odmah i nemaju dovoljno snage.
Da, zato još nisam odlučila, zapikirah si za 5-6 tisućica, toliko viška još nisam skupila za sjeckalo, obično ode na nešto drugo :o Ne daje mi se ni 500kn za neki shit, pa ću još neko vrijeme razmišljati :D
Leteća » wrote:Nema do čakije. :mudri:
Čakija traži iskusnu ruku ili strpljenje, ja nemam ni jedno :zubo:
Last edited by blue on 08 Mar 2012, 15:18, edited 1 time in total.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Mar 2012, 15:18

5-6 tisuća????? :eek: :eek: :eek:

Isuspok, hvala ti mama! :S :S :S
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Mar 2012, 15:26

Ma Kitchenaid - osnovna cijena je manja, ali s dodacima, prilično naraste (nije samo multipraktik); makar njihov običan multipraktik je nešto ispod 2000kn.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

08 Mar 2012, 15:30

I mene je cijena iznenadila, Moulinex slovi za dobre, nije ni priblizno te cijene. I Boschov, sa peto milijuna dodataka je oko 300 eura.

http://www.elektriko.hu/admin/product_i ... Mrobot.jpg
blue » wrote:Ma Kitchenaid - osnovna cijena je manja, ali s dodacima, prilično naraste (nije samo multipraktik); makar njihov običan multipraktik je nešto ispod 2000kn.
To placas i brand a ne same funkcije. Mislim i meni je divan :cerek: ali nije da nema nista mimo njega a dobrog. :)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Mar 2012, 15:32

Leteća » wrote:Nema do čakije. :mudri:

Za krem-juhe tu je štapni mikser.
Tako je. :S

Oštar nož je jedino pravo oruđe i oružje... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply