Hrana koju volimo, a i ona koju ne volimo

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

06 Mar 2012, 11:29



gonj špadi
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

06 Mar 2012, 16:48

Herp » wrote:
Ocat, maslinovo ulje, brokula, cvjetača, skoro sve ukiseljene stvari, govedina, fileki, kuhano meso na razne načine... da, nije mi fino, da, ne jedem to.
I da, ako mi netko to posluži, reći ću mu da to ne jedem, i ako se priča o hrani, također.
Nit' je vrlina, nit' mana, već činjenica.
Nije ni hvaljenje, samo konstatacija. Ne vidim zašto bi to bilo "na razini vrtića".

S tolikim popisom "zabranjenih" namirnica sigurno ćeš mi pomoći da konačno riješim misteriju.

Jesu te šopali s time dok si bila mala pa ti se zgadilo? Ili se nikad nisi pokušala naviknuti na, recimo, maslinovo ulje? Postoji li neka hrana koju nisi jela kao dijete, ali si u međuvremenu počela jesti?

I ono što me najviše zanima - ako neko počne pričati o brokuli i razmjenjivati recepte, je li ti dovoljno reći "ja to ne volim" ili počneš praviti face i slikovito opisivati kako je brokula fuj odurna, tjera te na povraćanje ili tako nešto? Imaš li potrebu barem jednom mjesečno istaknuti svoj prezir prema brokuli?

Znam da gnjavim :cerek: ali poznajem takve ljude, a nije mi baš oportuno pitati koji im je kurac krasni. Pa pitam tebe. :raspa:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

07 Mar 2012, 00:09

Lastan » wrote: Molim?

Netko je rekao da ne voli teletinu?

Mislim, vidio sam na Jubitu – netko mi je proslijedio – neku nedavnu kokoš koja je svaki dan govorila da nešto drugo ne voli, a onda kad je sama kuhala, upotrijebila je iste te sastojke koje kod drugih “nije voljela” samo da bi im sjebala ocjene.

Ali da jedeš meso a ne voliš teletinu… daj me nemoj jebat. “Jedem meso, ali samo ako je loše, žlundravo ili od nepoznate životinje.”
Pa ono, da su rekli da ne vole nešto jako neobično, zar bih ja to uopće primijetila? :cerek:

Ali, brate mili, kad netko kaže da daje nižu ocjenu jer baš ne jede čokoladne kolače ili pak neko meso vulgaris, onda i meni padne na pamet da ga ima biti malo sram i koji vrag ne sjedi doma i ne kuha te svoje dvije varijacije na temu.
Leteća wrote: EDIT: I daj mi, molim te, posudi onaj detektor sarkazma. Treba mi da pomnije proučim Zekoslavine postove. :cerek:
Jao, jao... Godinama ga pokušava utopiti i sad da uspije zato što netko ne može pročitati jedno ovako prostodušno stvorenje? Daj, uštedi koju kunu, koji će ti to vrag. :cerek:

Inače, odgovor na gornje pitanje o finoj nijansi između jednostavnog odgovora "ne volim nešto" i "bljakfujkakamičimisočiju"... Nekako mislim da je rijetko da tkogod ovo potonje kaže iz prve. To je obično reakcija na opetovano maltretiranje "Ali probaj, probaj!" ili pak "Ma kako? Kako to ne voliš?" Jer brokula... Brokula je nešto što možeš voljeti ili pak ne moraš, ali svaki put kad se s njom suočiš, uvjeravat će te se da je ipak jako voliš, samo nisi nikad probao tako skuhanu. Sve u svemu, malo tolerancije, narode. Ima ljudi koji doslovno jedu samo da prežive i ne može ih se impresionirati. Kad neće tu brokulu, kažeš "tko te jebe". A ne tu "Kakokakozaštozašto?" :rolleyes: :D
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

07 Mar 2012, 08:47

Leteća » wrote:

S tolikim popisom "zabranjenih" namirnica sigurno ćeš mi pomoći da konačno riješim misteriju.

Jesu te šopali s time dok si bila mala pa ti se zgadilo? Ili se nikad nisi pokušala naviknuti na, recimo, maslinovo ulje? Postoji li neka hrana koju nisi jela kao dijete, ali si u međuvremenu počela jesti?

I ono što me najviše zanima - ako neko počne pričati o brokuli i razmjenjivati recepte, je li ti dovoljno reći "ja to ne volim" ili počneš praviti face i slikovito opisivati kako je brokula fuj odurna, tjera te na povraćanje ili tako nešto? Imaš li potrebu barem jednom mjesečno istaknuti svoj prezir prema brokuli?

Znam da gnjavim :cerek: ali poznajem takve ljude, a nije mi baš oportuno pitati koji im je kurac krasni. Pa pitam tebe. :raspa:
Šopali su me praktički sa svime jer nisam htjela jesti skoro ništa kad sam bila mala, a kelja se naročito sjećam. :mama: S ostalim nabrojanim, doduše, nisu previše forsirali.

Na ocat sam alergična, a i nikad mi nije odgovarao, na njega me nisu tjerali.
Ostalo sam jela prije dok sam ovisila o maminoj kuhinji. :o Maslinovo ulje sam, recimo, jela sve do kasne :D mladosti u nekim jelima dok nisam skužila koliko su mi finija (čitaj: podnošljivija) bez njega.
S druge strane, vjerujem da postoji dosta toga što nisam jela uopće, a sada jedem.
Nisam voljela ni pizzu do 5. razreda, zaboga. :giggle:

Generalno sam vrlo izbirljiva u jelu, dosta stvari jedem samo od određenog proizvođača ili spremljeno na određeni način, primjerice. Onaj moj je jednom rukama morao cijediti krivo (vruće, dakako) ulje iz piletine a jučer sam ga nazvala taman 5 minuta nakon što je kupio vino koje sam mu rekla da ne stavlja u umak jer ja to neću jesti. Princezica sam, jebiga. :o

Ako netko u društvu počne pričati o brokuli i razmjenjivati recepte, vjerujem kako bih rekla nešto u stilu da je ne mogu ni nacrtanu vidjeti.
Kad mi dragi u šopingu uzme snopić brokule sa štanda, kažem mu da ću ga ostaviti ako mi to donese doma. :kava:

:D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

07 Mar 2012, 09:06

Ko klinka nisam navikla na začine (čak ni sol) jer smo doma jeli manje više dijetnu hranu zbog bolesnog očuha. Dobra strana toga je što sam jela jako kvalitetne namirnice i zapravo onako kako doktori preporučaju da se ljudi hrane, a loša da sam zapravo tek u kasnim dvadesetim počela otkrivati okuse i stvarno uživati u klopi, do tad mi je meni bio izuzetno skučen.
Sad je stvarno malo toga što ne jedem: u pravilu ne volim kolače (volim kremu i tijesto posebno, ne volim kad se krema upije :zubo: ), ne jedem janjetinu, svinjetinu iznimno (prerađevine), a od povrća ne volim jedino poriluk (dosadan mi je). Grah, slanutak, ječam, bob, artičoke, šparoge,...sve je to hrana koju danas obožavam, a koju praktički nisam okusila do kasnih dvadesetih. Kuhana jaja sam prvi put s guštom pojela tek s trideset i nešto. Maslinovo ulje sam jela i voljela oduvijek i danas mi je zapravo odbojan okus ostalih ulja. To je valjda stvar navike. Ocat rijetko koristim, ali imam nekad jaku potrebu za kiselim, ljutim, slanim, masnim, naročito kad sam premorena. Pizdekam s mesom i zapravo ne uživam u ničem osim bifteka, savršenog telećeg šnicla ili piletine. Uvijek ću radije pojesti varivo ili musaku umjesto mesa koje mi je imalo sumnjivo.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 09:08

Mislim da ja jedem (i uživam u istom, ovisno o tome kako je spremljeno) sve, osim čiste salse.
Uz tunu ili neki dodatak jedem bez problema, al' sama salsa s paštom- :horor:.

Ako se sjetim još nečeg javim. :o

E, i nisam ljubitelj kombinacije voća i čokolade, pogotovo kiselog voća, npr. naranče s čokoladom. :flop:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

07 Mar 2012, 09:16

Ne znam što ti zoveš salsom. Meni je to bila ultra bezvezna hrana dok mi je undica nije napravio prvi put :cerek: Sad mi spada među draže večere.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 09:18

:durica:

Eto, to je to- sigurno bi voljela, samo nisi probala BAŠ OVAKO spremljeno. :o

Ne bih voljela, mrzim iz dubine duše salsu s paštom, sve da je spremi i sam Isus Krist.
Nije da nisam probavala, svako toliko probam, jela sam je i u Italiji, kod ljudi kod kojih mi je sve drugo što sam jela bilo najbolje ikad.

Jednostavno mrzim taj okus, komadiće pomidora, sve ikad što se salsom zove! :o

Pfuf, al' sam se ispuhala. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

07 Mar 2012, 09:20

:rofl: :rofl:

Sjetila sam se još nečeg što ne volim: pizza s voćem. Bljak.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

07 Mar 2012, 09:27

Pa, da, sve je to stvar navike. Ili razmaženosti. Ako si navikao da se za tebe kuha posebni ručak, samo s onim što voliš, onda jebiga, ostane ti. :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 09:27

E vidiš, općenito te egzotične kombinacije voća s nečim slanim su mi loše.
Osim pršuta s dinjom, to nije loše, ali u malim količinama.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 09:30

Bios » wrote:Pa, da, sve je to stvar navike. Ili razmaženosti. Ako si navikao da se za tebe kuha posebni ručak, samo s onim što voliš, onda jebiga, ostane ti. :D
Pa ne znam baš.
Ja sam turbo razmažena, kod nas doma se uvijek kuhalo samo ono što smo mi klinci htjeli jesti ili ako nešto nismo htjeli nikad nas nitko nije tjerao.
Također, nisam imala nikakve posebne rituale, da se ručak morao jesti za stolom, u tom i tom vremenu ili nešto slično.
A izrasla sam u totalnog žderonju svejeda koji jako voli i jest i kuhat i hranu općenito. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 09:32

Meni je nona do dvadeset i koje tu i tamo čistila ribu. :brukica:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

07 Mar 2012, 09:34

Dovraga, zašto sam se javljala na ovoj temi :gaah: Sad sam se sjetila što još ne jedem. iznutrice, hladetinu, krvavice. To moja mama, recimo, obožava, glodat kuhane pileće nogice :horor:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 09:36

Iznutrice, krvavice! :klopa: :klopa: :klopa:

Hladetinu nisam imala baš puno prilike jesti, al' mi je dosta gadljiva, međutim, vjerujem da bih je bez beda jela kod nekog u koga imam povjerenja da je čist i tko bi je dobro napravio.

Pileće koščurine i koščurine uopće NISU hrana, tako da to ne računam. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

07 Mar 2012, 09:36

Meni još uvijek mama ili baka očiste ribu. :D Samo da "mala" pojede.

A, eto, meni je ostalo. Neću nikad bit svejed. Al' neću se ni prijaviti za VZ5. :zubo:
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 09:38

Bios » wrote:Meni još uvijek mama ili baka očiste ribu. :D Samo da "mala" pojede.

A, eto, meni je ostalo. Neću nikad bit svejed. Al' neću se ni prijaviti za VZ5. :zubo:
Ja se neću prijaviti ni ovako ni onako. :o :zubo:

I meni nisu čistili zato da pojedem, nego zato što sam bila lijena čistiti. :brukica:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

07 Mar 2012, 09:39

Bios » wrote:Al' neću se ni prijaviti za VZ5. :zubo:
A o tome pričamo? :o Ta emisija mi je vrhunska seljačija, većina jela je bezveze, ali kad vidim one interijere... :rofl:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 09:39

Križeve i tabletiće! :horor: :trk:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

07 Mar 2012, 09:39

Morticia » wrote:

I meni nisu čistili zato da pojedem, nego zato što sam bila lijena čistiti. :brukica:
Ja sam sad lijena, ko klinka sam bila super ponosna na tu vještinu :zubo:
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

07 Mar 2012, 09:40

Je, pa i meni su zato čistili. Inače je ne bih pojela. :D To je bilo jedino meso koje sam htjela jesti.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

07 Mar 2012, 09:43

Silajn » wrote:Dovraga, zašto sam se javljala na ovoj temi :gaah: Sad sam se sjetila što još ne jedem. iznutrice, hladetinu, krvavice. To moja mama, recimo, obožava, glodat kuhane pileće nogice :horor:
Jetrica, srčeka, svinjske nožice i ušesa, pileća krilca, za to ubijam :klopa: :klopa: :klopa: :klopa: :klopa:

Jednom prilikom sam zadnje svinjsko uho otela ispred nosa čovjeku koji sad čuči u bajbokani radi Pukanića. :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

07 Mar 2012, 09:43

Jesam li već negdje pisala o mirisu špeka? E pa, neuki Silajn iz grada nije imao pojma kak miriši dim :zubo: Kad je unda prvi put naložio rijetko korištenu peć na drva što je zadimilo cijelu kuću, ja sam proslinila i sjurila se dole krkat finu slaninu, a kad ono, samo dim :mama: :mama:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 09:44

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

07 Mar 2012, 09:48

Herp » wrote:
Jetrica, srčeka, svinjske nožice i ušesa, pileća krilca, za to ubijam :klopa: :klopa: :klopa: :klopa: :klopa:

Jednom prilikom sam zadnje svinjsko uho otela ispred nosa čovjeku koji sad čuči u bajbokani radi Pukanića. :D
Jetrica mi također fantastično mirišu, čak i okus volim, ali smeta mi što je samo meso sipko u ustima. Onda pojedem saft sa žgancima, a meso ostavim :o
Post Reply