Hrana koju volimo, a i ona koju ne volimo

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 09:50

Silajn » wrote:
Jetrica mi također fantastično mirišu, čak i okus volim, ali smeta mi što je samo meso sipko u ustima. Onda pojedem saft sa žgancima, a meso ostavim :o
Ajme, sad si me sjetila na dolce garbo s palentom!!! :mama: :klopa: :klopa: :klopa: :klopa:
I gdje, gdje da ja sad nabavim friška jetrica?! :gaah:


MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 10:00

Nabavila!!! :lux:

Friška, teleća! :klopa: :klopa: :klopa:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

07 Mar 2012, 10:26

Ajme što ste produktivni :zubo:

Sjetilo me to na moju priču s grahom.
Kao mala nisam grah mogla smislit. Ono, gađenje, povraćanje, jela sam sva variva, kelj, kupus, poriluk, ali grah božesačuvaj. Mama ga nije ni kuhala jer smo ga i ja i sestra prezirale.
Prije par godina bila sam na jednoj amo reć radnoj akciji :D u gorskom Kotaru, i jedan dan je za ručak bio grah, s nekom divljači. Kojeg je skuhala mama mi od bivšeg i sjela s nama za stol, proćaskat malo :zubo: i šta sad, kako sad, jebote ne mogu se sramotit i tražit nešto drugo, a cijeli dan ribam prozore, gladna ko ćuko... I probam ja malo tog graha, pojedem tanjur... pa drugi... :facepalm:
I sad najnormalnije jedem taj nesretni grah, nekad se poželim dpoštenog tanjura graha i mama je presretna jer ga opet može kuhat, još mi ga zamrzne i pošalje. A i njezin je ipak najbolji :love:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Mar 2012, 11:05

ovo tako zaslužuje posebnu temu :D ah, well, budem prijavila :o
mo kao djeca smo morali jesti sve što je bilo na stolu, što je rezultiralo mojim nevoljenjem mnogih stvari i nejedenjem od trenutka kad više nisam jela za tim stolom. cijelo djetinjstvo tikvice i zelena salata i čušpajzi bili su najgora hrana ikad. onda sam skužila da je do kahara, ne do hrane :D i počela spremati odlične čušpajze bez zaprške, i zelenu salatu bez litre bijelog ocsta, i najednom je sve bilo u redu. no, dobro, meni je zaista djetinjstvo bilo obojano tim prisilnim jedenjem svega, tako da neke stvari sad uopć ne jedem.
krvavice. fileki. meni to smrdi, a što mi smrdi ne mogu jesti.
vanilija i kokos me odbijaju. i moram biti jako jako gladna da uzmem čokoladu ili kolač koji to sadrže.
dodatan je problem što se gorenavdeni nalaze u svemu, od parfema, gelova za tuširanje i krema, do hrane :rolleyes:
voće s čokoladom prihvaćam u kombinaciji banane i čokolade.
moj otac radi najbolju hladetinu na svijetu. zaista. i pokušava ju kuhati kroz cijelu godinu :facepalm:
iznutrice su mi fine ako su svinjske ili teleće, i to jetra i plućica. pečena na naglo, ili na varivo (kisela), jetrica s češnjakom :klopa:
totalno padam na kisele stvari. živjeli smo u stanu gdje je gazdarica imala razmaženu vlastitu djecu, pa je onda ona znala doći nama u goste i donijeti nam svoje turšije : pada u nesvijest: ja sam tad prvi put probala turšiju i ostala zaljubita u nj. s druge strane, kiseljenje povrća ljudi često zajebu jer ne znaju pogoditi mjeru, pa obično uliju u tegle valjda sami alkohol
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 11:10

Što je turšija?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Mar 2012, 11:18

Morticia » wrote:Što je turšija?
ukiseljeno razno povrće.
mrkva, luk, zeleni paradajz, zelje...u velikim komadima. :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 11:21

Mmmmm...
Osim pomidora! :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

07 Mar 2012, 11:36

Morticia » wrote:
Ajme, sad si me sjetila na dolce garbo s palentom!!! :mama: :klopa: :klopa: :klopa: :klopa:
I gdje, gdje da ja sad nabavim friška jetrica?! :gaah:
Daj nam recept za dolce garbo s palentom. :trep: :moli:
Može i na Gastronomiji.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Mar 2012, 11:37

što je uopće Dolce Garbo? :misli:
odite na Gastro!
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 11:39

To je ono što vi na kontinentu zovete jetrica na venecijanera, ili tako nekako.

Slatko kisela. :klopa: :klopa:

S tim da u ovo idu i ostale iznutrice, al' kad ih nema bit će dobro i samo s jetricama. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

07 Mar 2012, 11:40

Pješčana, natjeraj Morticiu da napiše recept na Gastronomiji! :durica:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Mar 2012, 11:41

Evo, evo idem. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

07 Mar 2012, 11:41

Od iznutrica jedem samo jetricu. :o
Groupie :cerek:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Mar 2012, 11:53

Morticia » wrote:To je ono što vi na kontinentu zovete jetrica na venecijanera, ili tako nekako.

Slatko kisela. :klopa: :klopa:

S tim da u ovo idu i ostale iznutrice, al' kad ih nema bit će dobro i samo s jetricama. :o
mislim da jetrica na venecijanera čujem prvi put u životu :D
idem dolje čitat recepat
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Mar 2012, 12:19

Morticia » wrote:Mmmmm...
Osim pomidora! :o
U turšiju ide zeleni, ne zreli.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

07 Mar 2012, 12:29

Pješčana » wrote:ovo tako zaslužuje posebnu temu :D ah, well, budem prijavila :o
hol
Ima tema, sta to ne bi pasalo na onu od Rosey?

Iznutrice me odbijaju zbog funkcije koju vrste u zivotiniji.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Mar 2012, 12:41

ombia » wrote:
Ima tema, sta to ne bi pasalo na onu od Rosey?

Iznutrice me odbijaju zbog funkcije koju vrste u zivotiniji.
A u čovjeku? :zubo:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Dinja
Posts: 187
Joined: 01 Mar 2012, 12:40

07 Mar 2012, 19:43

Jao, muka mi je od ove stranice misterija.

Od živina se u mene jedu samo mišići i eventualno prepržena i presoljena koža.

Davno je kraljica majka zabrijala da sam anemicna. Lijecila me jetricom, a za sve ostalo tu je bila preventivna žlica ribljeg ulja.
Cucumis melo vulgaris
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

07 Mar 2012, 23:11

Mene je maloprije eleuthera pokušala uvjeriti da nisam izbirljiva jer jedem samo bijeli kruh. :confused:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Mar 2012, 02:37

Herp » wrote:S druge strane, vjerujem da postoji dosta toga što nisam jela uopće, a sada jedem.
Nisam voljela ni pizzu do 5. razreda, zaboga. :giggle:
Ja kao klinac nisam mogao smisliti šljive.
Nisam ih htio ni probati; jednostavno su mi onakve plave (ili kakve već; ne zajebavajte daltonista) bile odvratne.

Ni špinat nije dolazio u obzir. OK, dijelom zato što se nerijetko radi na mlijeku, ali ponajviše zato što me izgledom i teksturom podsjećao na [spoiler]bljuvotinu[/spoiler].

A ni dan-danas ne mogu smisliti papriku koja nije svježa ili ukiseljena. Kuhana, pečena, u ajvaru… ne. Užas. Držim se definicije da je paprika nejestivi dio filane paprike. :D
Generalno sam vrlo izbirljiva u jelu, dosta stvari jedem samo od određenog proizvođača ili spremljeno na određeni način, primjerice. Onaj moj je jednom rukama morao cijediti krivo (vruće, dakako) ulje iz piletine a jučer sam ga nazvala taman 5 minuta nakon što je kupio vino koje sam mu rekla da ne stavlja u umak jer ja to neću jesti. Princezica sam, jebiga. :o

Ako netko u društvu počne pričati o brokuli i razmjenjivati recepte, vjerujem kako bih rekla nešto u stilu da je ne mogu ni nacrtanu vidjeti.
Kad mi dragi u šopingu uzme snopić brokule sa štanda, kažem mu da ću ga ostaviti ako mi to donese doma. :kava:

:D
Ja fakat ne kužim gdje je problem u brokuli. Sve su to kupusoidi.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Mar 2012, 02:39

Morticia » wrote::durica:

Eto, to je to- sigurno bi voljela, samo nisi probala BAŠ OVAKO spremljeno. :o
Eh, ali događa se. Recimo, veli mi majka da ona nije podnosila čušpajz od poriluka – dok nije isprobala kako ga pravi moja baka, njena bivša svekrva.
Način pripreme puno znači.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Mar 2012, 02:41

Silajn » wrote:Dovraga, zašto sam se javljala na ovoj temi :gaah: Sad sam se sjetila što još ne jedem. iznutrice, hladetinu, krvavice. To moja mama, recimo, obožava, glodat kuhane pileće nogice :horor:
Ajme, to moj djed radi. OK, ne toliko s piletinom jer on ima navodne traume od pronalaska komada pera u nekoj pilećoj prerađevini, ali kad krene hrskati kosti… a meni želudac ubaci u centrifugu od samog zvuka. :eek:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Mar 2012, 10:15

ja sam neki dan saznala da se špinat može jest svjež :D
da, da, kasno palim, znam, ali past će mi u salatu :klopa:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

08 Mar 2012, 14:34

Zekoslawa » wrote:
Jao, jao... Godinama ga pokušava utopiti i sad da uspije zato što netko ne može pročitati jedno ovako prostodušno stvorenje? Daj, uštedi koju kunu, koji će ti to vrag. :cerek:

Inače, odgovor na gornje pitanje o finoj nijansi između jednostavnog odgovora "ne volim nešto" i "bljakfujkakamičimisočiju"... Nekako mislim da je rijetko da tkogod ovo potonje kaže iz prve. To je obično reakcija na opetovano maltretiranje "Ali probaj, probaj!" ili pak "Ma kako? Kako to ne voliš?" Jer brokula... Brokula je nešto što možeš voljeti ili pak ne moraš, ali svaki put kad se s njom suočiš, uvjeravat će te se da je ipak jako voliš, samo nisi nikad probao tako skuhanu. Sve u svemu, malo tolerancije, narode. Ima ljudi koji doslovno jedu samo da prežive i ne može ih se impresionirati. Kad neće tu brokulu, kažeš "tko te jebe". A ne tu "Kakokakozaštozašto?" :rolleyes: :D
Ma nešto sam jako glupa ovih dana, pet puta čitam post i malo mi izgleda kao sarkazam, a malo kao autoironija i prirodno pitanje koje mi se ovdje nameće jest "Lastane, što da radim?" :facepalm:

Znam da zecovi vole brokulu, pojedoše mi sve iz vrta. :cerek:

Živce mi pojedoše ovi koji viču "fujbljakrigamise", a uopće ih ne nudim brokulom. Niti bilo čime. Samo razgovaramo o hrani. Smatraj se sretnom ako ih nisi srela. Postoje. :tuzni:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

08 Mar 2012, 20:55

Morticia » wrote:Iznutrice, krvavice! :klopa: :klopa: :klopa:

Hladetinu nisam imala baš puno prilike jesti, al' mi je dosta gadljiva, međutim, vjerujem da bih je bez beda jela kod nekog u koga imam povjerenja da je čist i tko bi je dobro napravio.

Pileće koščurine i koščurine uopće NISU hrana, tako da to ne računam. :o
O bog te u šumu okreno, skuhaj sama hladetinu!
Meni su se fileki gadili dok ih nisam sam skuhao. I pozvao frenda koji je lud za filekima. I frend reko da duuugo nije pojeo tako jebačke fileke! :mirko:
Bez jebe, hladetinu nije teško skuhati, a jebomenemalipas ak ti se ne svidi.
Post Reply