Upočom! Imam goste!

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

27 Feb 2012, 11:31

Opet imam problem. :o

Svi ovdje prisutni znaju da sam totalni debil za kuhinju, em sam lijena, em mi ništa ne ide od ruke.
E, al sad ću imat goste na nekoliko obroka koje bih htjela uvjerit da ipak nisam propali slučaj. Ono, znaju da se meni to ne da i da nisam ekspert, ali treba pokazat da mogu spremit nešto jestivo. :o
Tu dolazimo do problema. Kad kuham, uvijek kuham za jednu osobu. I moji su okusni pupoljci totalno poremećeni. Pa ono, nalazim se u mraku i ne znam što i kako da spremim.
Uzmite u obzir da pol uobičajenih kuhinjskih preparata nemam. Mikser, npr.

Trebaju mi ideje za nekoliko obroka koji će:
a) imat mesa u sebi
b) bit jednostavni za pripremit
c) bit poprilično jeftini :student:
d) lijepo izgledat (to mi najbolje ide, dekoracija tanjura, osim ako spremam neko povrće, to je uvijek ružno)

E da, imam tri tjedna za izvježbat jela. :o


Molim vas, pomozite! :udavača: :crying:


Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

27 Feb 2012, 11:34

Jel ti to deĆkovi :o roditelji dolaze u posjetu? :cerek:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Feb 2012, 11:34

Obzirom da si ograničena u svemu :o najbolje ti je ulovit se piletine u nekim umacima i s prilozima tipa riža ili pašta.

Znaš li IŠTA?

Ono, kako se uključi štednjak, i to? :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

27 Feb 2012, 11:39

Ne dolaze roditelji, za to ima nekoliko mjeseci vremena. Za to ću topik otvorit sutra. :kava:

Morti, znam upalit štednjak. I stavit lonac na vatru. :o
I dobro se koristim nožOm. :o
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Feb 2012, 11:50

Čekaj, tko ti dolazi?
To je bitno znati.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

27 Feb 2012, 12:01

1. pileća prsa gril + basmati riža + zelena salata
2. svinjska kotleta gril + pire/pečeni/restani krumpir + umak s graškom (za umak: kapula i pasata od pomidora)
3. carbonara
4. maneštra fažol
5. pizza na kupljenom gotovom tijestu
6. dinstani kiseli kupus + kobasica/kotleta + cikla na salatu
6. špageti bolognese
7. moj čokoladni kolač za netalentirane kuharice :zubo: (recept je tu negdje)
8. gavelino :D + krumpir u pećnici
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

27 Feb 2012, 12:03

s koliko para barataš za te obroke? sorry ak je nepristojno, inače ne pitam za pare, ali daj okvirno da znamo što ti ponuditi.

kako je morticia rekla, ako svi jedu sve, razne pašte/riža/možda pire krumpir koji je lako izvediv
+ meso u nekom saftu
+ salata
+ kupi par kolača ili tortu u slastičarni, torte nisu skupe - jedna torta je u Horaku oko 50 kuna.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

27 Feb 2012, 12:05

sad sam se sjetila onih enčilada i sličnih lada:
kupiš konzerve graha, kukuruza, pelata, smznutog povrća, malo mesa( piletine, junetine, svinjetine, što želiš)
- zagriješ ulje, na ulje komadiće mesa, nakon toga sve ostalo iz konzerve, začini, pusti krčkat
- za to vrijeme napravi palačinke to jest tortilje
i to je to!
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

27 Feb 2012, 12:09

Pare? Što jeftinije, to bolje. :zubo:
Slatkiše nećem radit, to se ne jede.

Tortilje. :xlux:

I kod mirze bi se dalo štošta probrat.



Osjećam da ću se udat. :raspa:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

27 Feb 2012, 12:12

Bolognese ili neke šnicle u saftu možeš sad skuhati i zamrznuti, pa kad dođu samo skuhaš tjesteninu ili rižu ili krumpir, složiš neku salatu i to je to.

Mirzin kiseli kupus i kobaje je dobar prijedlog. Nije skupo, a jednostavno je za napraviti. I brzo.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

27 Feb 2012, 12:18

Tortilje neće baš ispasti jeftine (tortilja, povrće, meso, sir...), a za pire treba i gnječilica (ako nemaš, bolje onda i obični krumpir skuhan u kori i samo posoljen, nego pire s grudicama :horor:).
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

27 Feb 2012, 12:30

dejzi » wrote:...
Trebaju mi ideje za nekoliko obroka koji će:
a) imat mesa u sebi
b) bit jednostavni za pripremit
c) bit poprilično jeftini :student:
d) lijepo izgledat (to mi najbolje ide, dekoracija tanjura, osim ako spremam neko povrće, to je uvijek ružno)
pošto si dobila već sijaset dobrih prijedloga za jelovnik, ja ti mogu pomoći za c) - možemo otići ukrasti kokoš :D
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

27 Feb 2012, 12:35

- pileća krilca (mislim da je to najjeftiniji komad piletine)! mariniraj ih 2 ure u frižideru u mješavini pive, meda i senfa! (na 6-7 krilaca, oko 2dcl pive, 1 puna žličica meda i 1 puna senfa). nakon toga posoli i začini slatkom crvenom paprikom! peci u pećnici s jako jako malo ulja, na papiru za pečenje, okreći ih tu i tamo! uz to krumpir peci u drugoj tepsiji, na papiru za pečenje, začunjen ružmarinom, sol i papar i jako malo ulja! :s uz to neka salata!

- pileća prsa nareži na filete, začini po želji, popeci na tavi na malo ulja, makni s tave! na tavu stavi češnjak i peršin sitno sjeckan, jako kratko, na to rezane šampinjone. kad uvenu zaliješ bijelim vinom (imaš jeftinjavu od 10ak kuna). kad ispari alkohol, ubaciš passatu, začiniš. vratiš piletinu, nek se kuha 10ak minuta! uz to ružu bilo kakvu (s graškom, s kukuruzom, običnu, sa špinatom...)

- kupiš kiseli kupus, pureći batak (nije jako skup, al je jako ukusan), možeš i neko suho meso ako imaš doma i napraviš ovo: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3762 ... stcount=11

-tjestenina s nekim umakom! mljeveno meso, okruglice od mesa u šalši, carbonara!

- variva se daju napravit jako jeftino! a meso u njima mogu bit one kobasice iz dućana, debrecinke, šta li, pojma nemam :rofl: ječam ti košta 3-4kn, a možeš napravit 3 variva s njim za 3-4 osobe! :S šampinjoni i bukovače, kupiš miješano i napraviš varivo! kapula, mrkvica, malo slaninne (pečenice, ili neko treće suho meso) na maslinovo ulje, kad zažuti, češnjak, onda gljive i bukovače, zalit temeljcem, dodat ječam (prije toga ga kuhaj posebno 10ak minuta)! malo passate, i ostavi neka se kuha i kuha dok ječam se smekša! na kraju začini: sol papar i sjeckani peršin!
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

27 Feb 2012, 13:18

Zu bilo koje jelo puna zdjela salate, sto sarenije to bolje. To ti je odma i dekoracija, a za male novce napravis ogromnu zdjelu. Sa strane smuckas neki jogurt dressing i jedan ocat ulje, pa nek svatko uzme sto hoce.
Za dorucak peces palacinke. Jeftine su a da se najesti od njih. Ak se strgaju, nazoves ih kajzersmarnom.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

27 Feb 2012, 15:17

Odbijam sudjelovati korisnim savjetima u ovoj velikoj podvali jadnim ljudima koji misle da ih Dejzi može prehraniti.

Dejzi, budi iskrena i kupi im čips. Ako trebaš mesa, pospi s konzervom ribica ili naribanom šunkom.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

27 Feb 2012, 15:21

vrrrlet » wrote:Odbijam sudjelovati korisnim savjetima u ovoj velikoj podvali jadnim ljudima koji misle da ih Dejzi može prehraniti.

Dejzi, budi iskrena i kupi im čips. Ako trebaš mesa, pospi s konzervom ribica ili naribanom šunkom.
Zao si. :crying:
Mogao si reć da napravim kajganu, ako već moram bit iskrena prema njima, ne ovako. :durica:



Mulice, jesi ti to meni pisala o cijeni vina? :S :S
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Feb 2012, 15:23

Daj, reci nam tko dolazi.
Jer ako ti dolazi dečko s kojim si nešto kratko, a ti planiraš kuhat mogu ti odmah reći da je to gubitak novaca i vremena. :o

To je vrijeme za jebat se, a ne izigravat domaćicu! :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

27 Feb 2012, 15:26

dejzi » wrote: Mogao si reć da napravim kajganu, ako već moram bit iskrena prema njima, ne ovako. :durica:
Kajgana je komplicirana. :nono:


Dakle, čekamo. Broj ljudi koji ti dolaze na večeru i vaš rilejšinšip status. :ceka:
gonj špadi
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

27 Feb 2012, 15:40

Morticia » wrote:Daj, reci nam tko dolazi.
Jer ako ti dolazi dečko s kojim si nešto kratko...
... onda mu serviraj malo pseće hrane u mlijeku. To je mesan i uravnotežen obrok.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

27 Feb 2012, 15:47

klonka » wrote: Kajgana je komplicirana. :nono:
Manje nego jaje na oko, npr. :o

Dakle, čekamo. Broj ljudi koji ti dolaze na večeru i vaš rilejšinšip status. :ceka:
Jedan.
Duga veza. :o
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Feb 2012, 15:51

Dejzi, daj molim te, zajedno ste 5 dana.
Sad trebate u krevetu žderat naručenu pizzu između dva seksa, a ne trošit vrijeme na batke i krumpire. :facepalm:

Saberi se. :samar:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

27 Feb 2012, 15:53

dejzi » wrote:

Jedan.
Duga veza. :o
:lol: :rofl:
Morticia » wrote:Dejzi, daj molim te, zajedno ste 5 dana.
Sad trebate u krevetu žderat naručenu pizzu između dva seksa, a ne trošit vrijeme na batke i krumpire. :facepalm:

Saberi se. :samar:
Da, ali ona bi htjela da ta veza preraste u nešto ozbiljno. Nešto poput špageta.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

27 Feb 2012, 15:56

Glupi ste. :durica:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

27 Feb 2012, 16:15

dejzi » wrote:Glupi ste. :durica:
Nismo. Dao bih ti jednostavne i jeftine recepte kojima bi mu pokazala da te treba ženit', ali solidaran sam kao muškarac. :D
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Feb 2012, 16:16

Uzmi bilo koje komadiće mesa (ostatke od jučer ili nešto iz dućana - piceka, šunku...bilo kaj) i sasjeckaj na male kockice. Skuhaj špagete, koliko ti treba...Ohladi ih i ocijedi, stavi u neku zdjelu i ubaci unutra komadiće mesa, namrvi nekakvog sira (najbolje fete, ne puno) ubaci 2,3 jaja prethodno izmućena, popapri i začini i sve ubaci (malo poravnaj tj. stisni) u neku tavu ili u nekakvu posudu i zapeci dok ne dobije koricu. Režeš je po želji i serviraš uz neku svježu salatu. Možeš dodati i neki dresingić koji ćeš učiniti na bazi milerama ili rajčice (jednostavno dodaš neke začine ili kukuruz iz konzerve ili kaj ti je pri ruci...)...Uz to bubni na stol dobro ohlađenu bocu nekog rozea i uživaj.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply