Sportanje i sportsko prigovaranje :D

Svi smo mi izbornici
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Feb 2012, 11:38

dakle, ja se u sport slabo kužim ali toliko koliko kužim daje mi naslutiti da profesionalni sport ima manje veze sa sportom nego s biznisom
svako malo osvanu afere o namještenim utakmicama, dopingiranim sportašima...

koliko vas, sportoljupce, to udaljava, ili ne, od uživanja u sportu?
i da li smatrate da su vrtoglavi honorari, za vrhunske sportaše, opravdani?

hvala :D


User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

20 Feb 2012, 16:44

bili opravdani ili ne, netko im je spreman platiti najviše novaca da rade to što rade.
bar da je i meni netko spreman dati najviše novaca. :tuzni:
Nek(v)arljiva.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

20 Feb 2012, 16:49

Kao i sve u ovom manirističkom društvu, sport je izvitoperen do neprepoznatljivosti. Želiš li biti vrhunski sportaš, pristaješ da si invalid u tri'spetoj, ako ne i prije. Po mom skromnom mišljenju profesionalni sport bi trebao biti ilegalan. Nogometašima se valjalo diviti dok su išli na trening nakon rada u bolnici, tvornici, uredu, i dok su putovali trećom klasom vlaka. Ne vidim niti jednog razloga da se divim ovim današnjim polupismenim idiotima.

Sport mi je kao i seks, puno bolji za prakticiranje nego za gledanje.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

20 Feb 2012, 18:06

baja » wrote:dakle, ja se u sport slabo kužim ali toliko koliko kužim daje mi naslutiti da profesionalni sport ima manje veze sa sportom nego s biznisom
svako malo osvanu afere o namještenim utakmicama, dopingiranim sportašima...

koliko vas, sportoljupce, to udaljava, ili ne, od uživanja u sportu?
A ono, to s namještanjem mi je očaj živi, tim više što imam dojam da je to tolkio duboko ukorijenjeno, da nema šanse ić na bolje, bar ne u sljedećih 10-ak godina. Stvarno mi se čini da bi se 90% svih sportskih saveza raspalo da pohapse sve koje bi trebali.
Doping, a ne znam, generalno sam protiv dopinga, ali i podugačke su im te liste zabranjenih stvarčica. Možda griješim, al fakat mi je bilo žao kad su Andrei Raducan uzeli medalju u Sydneyu. Mislim, šta je ona mogla znat, dijete je bila...ono, tu se ni udahnut ne smije više puta neg što trener dozvoli...Je, znam i da je nepravedno da neko osvoji medalju, a ima nedozvoljenu prednost. Mah, nema dobrog rješenja.
Kad se pogleda ono što se desilo s biciklistima prije par godina, zapita se čovjek da li je postojao bilo tko, a da se nije tad dopingirao.

baja » wrote:i da li smatrate da su vrtoglavi honorari, za vrhunske sportaše, opravdani?
Samo pod uvjetom da se honorari mogu pokrit zaradom/sponzorstvima kluba. A rijetko mogu, al dobro-i običan svijet diže kredite, jelte.
To mu ga dođe ko čista ponuda i potražnja.
E sad, to je nekakav ekonomski aspekt, al istovremeno mislim i da te pare iskvariše igrače, odnosno igru. Doduše, to je drugi par opanaka.

Sport, nažalost, jest biznis. I to izrazito moćan biznis, moćniji i od države. Nije ovo nikakvo apokaliptično predviđanje budućnosti, ovo se već događa. FIFA i UEFA su nedavno pokazale da su njihova pravila moćnija od švicarskih zakona, sudova i presuda (Sion).
Ma gori su od terorista, teba ih zbombat. :usama:
:rofl:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

21 Feb 2012, 15:24

kukuriku » wrote:bili opravdani ili ne, netko im je spreman platiti najviše novaca da rade to što rade.
nu tebe, platim ti ja najviše novaca da mi upucaš npr. šefa, o'š li? :D
vrrrlet wrote:Sport mi je kao i seks, puno bolji za prakticiranje nego za gledanje
u kojoj si vještini šampion? :D
nina williams wrote:Doping, a ne znam, generalno sam protiv dopinga, ali i podugačke su im te liste zabranjenih stvarčica. Možda griješim, al fakat mi je bilo žao kad su Andrei Raducan uzeli medalju u Sydneyu. Mislim, šta je ona mogla znat, dijete je bila...ono, tu se ni udahnut ne smije više puta neg što trener dozvoli...
evo, ja o ovome ne znam ništa; što je na listama? može li se dogoditi da neke supstance iz prehrane odvedu testove na krivi trag, namjerno il' slučajno? odnosno, da se nekoga lažno optuži?
mislila sam da pod doping spadaju točno odreženi preparati
E sad, to je nekakav ekonomski aspekt, al istovremeno mislim i da te pare iskvariše igrače, odnosno igru. Doduše, to je drugi par opanaka
to vas ja, sportoljupce, i pitam - možete li uživati u sportu znajući da je to uglavnom šou spektakl
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

21 Feb 2012, 16:06

mogu uživat. jašta nego mogu. k tomen, kriva je pretpostavka da je sport za većinu šou spektakl i silna para. to je za manjinu.
Nek(v)arljiva.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

21 Feb 2012, 16:20

Ne mogu uživati, niti uživam. Iskreno, nekada sam uživao, a sada bih najrađe potpisao ovo što vrrrlet kaže.
vrrrlet wrote:Kao i sve u ovom manirističkom društvu, sport je izvitoperen do neprepoznatljivosti. Želiš li biti vrhunski sportaš, pristaješ da si invalid u tri'spetoj, ako ne i prije. Po mom skromnom mišljenju profesionalni sport bi trebao biti ilegalan. Nogometašima se valjalo diviti dok su išli na trening nakon rada u bolnici, tvornici, uredu, i dok su putovali trećom klasom vlaka. Ne vidim niti jednog razloga da se divim ovim današnjim polupismenim idiotima.

Sport mi je kao i seks, puno bolji za prakticiranje nego za gledanje.

Jednako mi idu na žifce i nadimci tipa - vatreni, kauboji, barakude, profesor...kao i oni debili čije glasove uvijek stišam, ako netko od ukućana gleda neki šport, a predstavljaju se kao novinari i reporteri. Uživo me frustrira krš i lom i sveopća buka s neizostavnim repertoarom svih mogućih psovki, zahodi na stadionima, čikovi za vratom i gaženje te naguravanje.
Najviše od svega me ždere zanemarivanje pojedinačnih uspjeha onih kojima je šport način života i koji se odriču nečega kako bi napravili rezultat. Ukoliko nisu pod patronatom nogometnog saveza nema šanse da se o njima piše više od 2 reda u bilo kojim novinama.
Na onu stvar mi ide i podcjenjivanje i sveopća pljuvačina, npr. po rukometašima kad su završili na petom mjestu nekog prvenstva, mislim svjetskog. Ti takozvani reporteri su nam svima nastojali uliti u glavu kako je to strašan neuspjeh i razočaranje... :gaah:
Pa, nek oni budu peti u bilo čemu na svijetu! Neka sami izaberu i budu peti u čemu god!
Sveukupno...ima mnogo elemanata zbog kojih više ne uživam u športu. Namjerno - u športu.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

21 Feb 2012, 18:52

baja » wrote: evo, ja o ovome ne znam ništa; što je na listama?
Mnoštvo toga. :zubo: Broje ti i krvna zrnca.
baja » wrote:može li se dogoditi da neke supstance iz prehrane odvedu testove na krivi trag, namjerno il' slučajno? odnosno, da se nekoga lažno optuži?
Ovo što pitaš za prehranu, to je već malo teže, sportaši (i ovi što se brinu za njih) znaju što je na listi i što ne smiju uzimati. Ali evo ovaj naš plivač, Marko Strahinja, pao je na doping testu, a ispostavilo se da nije riječ o dopingu nego o tumoru. Tijelo mu je proizvodilo višak nekog hormona (hCG) i koncentracija je bila izvan dozvoljene.

Lažna optužba...to je isto malo diskutabilno, ne lupe oni kaznu momentalno. A mogu se sportaši i žalit. Stvari stoje tako da ako u tijelu imaš nešto što tamo ne smije bit-ne priznaje se rezultat. Ako imaš neki osnovan razlog za žalbu-nećeš dobit suspenziju ni kaznu (ili će ih naknadno poništit), ali rezultat se i dalje ne priznaje. I to mi je O.K.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

23 Feb 2012, 17:15

baja » wrote: to vas ja, sportoljupce, i pitam - možete li uživati u sportu znajući da je to uglavnom šou spektakl
Opet sam nešto pobrkala sa kvotanjem, tek sad vidim da mi ovog dijela nema u odgovoru. Ne znam zašto se to događa, al oće to u mene. :zubo:

Mogu. Stvar je očekivanja. Ne očekuješ doseg nekih moralnih ideala, nego izvedbu samu. Možda se momče počesto krevelji na terenu, možda ga više vidiš po reklamama za parfeme/gaće/sokiće i limuniće neg na utakmicama...al većinu ih je i dalje lijepo gledat kad se igra.
A i...sport je uglavnom uvijek i bio šou spektakl, nije to novost. Kolko terena znaš bez tribina? :zubo:
Dobro, ne moraju bit tribine, može i trava oko linija. Ma može i šoder. Uvijek imaš mjesta za publiku.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

24 Feb 2012, 15:23

nina williams » wrote: Opet sam nešto pobrkala sa kvotanjem, tek sad vidim da mi ovog dijela nema u odgovoru. Ne znam zašto se to događa, al oće to u mene. :zubo:

Mogu. Stvar je očekivanja. Ne očekuješ doseg nekih moralnih ideala, nego izvedbu samu. Možda se momče počesto krevelji na terenu, možda ga više vidiš po reklamama za parfeme/gaće/sokiće i limuniće neg na utakmicama...al većinu ih je i dalje lijepo gledat kad se igra.
A i...sport je uglavnom uvijek i bio šou spektakl, nije to novost. Kolko terena znaš bez tribina? :zubo:
Dobro, ne moraju bit tribine, može i trava oko linija. Ma može i šoder. Uvijek imaš mjesta za publiku.
jašta. i ja bi navlas ovo isto rekla da nisam tako odvratno lijena.
Nek(v)arljiva.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

24 Feb 2012, 15:35

aj, aj ne mudrujte :D
znate vi što sam ja mislila pod šou spektakl - izrežirana predstava koja hini natjecanje :o
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

24 Feb 2012, 16:25

baja wrote: u kojoj si vještini šampion? :D
U penjanju na drvo i sinhroniziranom betoniranju.

Ti misliš da je naša nogometna liga masovno izrežirana? Mnijem da nije masovno, masovno je loša i bez srca, ali kriminalna je u manjem dijelu.


Meni je smiješno da masu mojih prijatelja iz gušta svaki drugi dan pretrči više nego ti pederi (koji su za to još i plaćeni) na utakmici koja je jednom tjedno.

Siguran sam da ima dečkiju kojima bi bila čast da bez naknade igraju za nekakav Hajduk ili Dinamo, i koji bi ako ništa drugo ostavljali srce na terenu. Ne znam za vas, ali meni je zaista zanimljiviji nogomet na srednjoškolskom igralištu nego na stadionu prve hrvatske lige.

I to je još jedan dokaz da profesionalni nogomet treba zabraniti. Mase neka si nađu neku kulturniju zabavu. Neka odu na igralište recimo.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

25 Feb 2012, 00:11

baja » wrote:aj, aj ne mudrujte :D
znate vi što sam ja mislila pod šou spektakl - izrežirana predstava koja hini natjecanje :o
Teško je s vama koji ne volite i ne želite razumjet ljubaf... :zubo:
Kako da ti pojasnim...slušaj vamo, to može bit dopadljivo. :azdaja: (O igri sad govorim.) I sad, recimo, čoek zarađuje milijune, vara ženu, reklamira Pepsi, gaće, britvice i ko zna šta sve ne, kad progovori uglavnom poželiš da ušuti...svašta nešto čoek radi, al u međuvremenu radi i ovo: http://www.youtube.com/watch?v=vCFm2Czsr44.
Il Ronaldo, koji je također većinu vremena maneken, koji svako malo priča o tom kako je lijep (?!?), mislim, ono, kompletan balvan u slobodno vrijeme, al...http://www.youtube.com/watch?v=xVXInyEafpA.

I ne mora to bit nogomet, ja recimo jako volim gledat gimnastiku. Sport koji ima katastrofano neujednačene kriterije ocjenjivanja, u kom će se svako malo (a na istom natjecanju) desit kiks poradi kojeg će fasovat prvi/a koji/a nastupa, jer će sljedeći bit ocijenjeni drugim (blažim) aršinom...ma užas živi...al ta nepravda ne znači da ću prestat gledat gimnastiku. Samo se malo više živciraš i to je to.

Natjecanja nisu hinjena. :nono: Možda se malo više natječu za pare, a malo manje za neke druge stvari, al svejedno se natječu i žele pobjedu. Uostalom, radi para je možda žele i više, golovi i razna obaranja rekorda su financijski stimulirani.
To što je, štajaznam, Bubka preko trijest puta rušio (vlastiti :zubo: ) svjecki rekord, a možda je mogo to obavit u pet puta, nije nešto što mu mogu zamjerit. Em je popularizirao disciplinu, em atletiku, em je stekao gomilu obožavatelja...a jebga, šta sad ako je i pare zaradio?
Eno mu rekordi više od 15 godina stoje neoboreni, kako takvo što nazvat hinjenim?


Pare upropaštavaju sport na jedan drugi način, ne baš toliko kroz natjecanja. Eve ti primjer na onoj gorespomenutoj dvojici, a to je razlika od svega par godina:
Beckham je bio jedan od prvih nogometaša koji je svoju slavu kapitalizirao na mnoštvu drugih šou-biz područja. Onaj put kojim Ronaldo danas ide, Beckham je prtio.
Al u toj eksploziji vlastite superzvjezdane nogometne prašine taj pičkasti Emglezić je, prije par godina, dok je bio na vrhuncu estradne (i laganom zenitu nogometne) karijere, izgubio mjesto u reprezentaciji. Inače, bio je on i kapetan, značio je puno, al stigli su novi. E vidiš, taj je Beckham tad došo i, nimalo prepotentno, reko: ja ću trenirat još više i pokazat svojom igrom da zaslužujem povratak u reprezentaciju. Ma nek je sto puta vakav i onakav, nek reklamira gaće, nek radi šta oće mimo terena, al za takvu izjavu mu moraš skinut kapu.
E tu je razlika. U tih par godina dobili smo Ronalda koji bi valjda sazvao liječnički konzilij da potvrdi trenerovo ludilo ako on ne bude imao mjesto u reprezentaciji.
Jer...njemu se sve uvijek i jedino vrti oko njega, a nekad su se igrači prvo vrtili oko lopte pa su tek nakon nje druge stvari dolazile na red.
Post Reply