Kupujem bicikl!

Svi smo mi izbornici
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Mar 2012, 12:21

Na tvoju visinu je najbitnije ne kupiti premali bicikl. I posteno ga isprobati. Dosta bicikala po ducanima a zenskih modela znaju biti premali za visoke zene. Ja sam kupila unisex model, stanga nije previsoko.


User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 12:27

To mene i muči, vjerujem da će mi sve biti preniske.

A ustvari i ne znam koja je razlika između muških i ženskih. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

05 Mar 2012, 12:34

Morticia » wrote:To mene i muči, vjerujem da će mi sve biti preniske.

A ustvari i ne znam koja je razlika između muških i ženskih. :ne zna:
Ženski nemaju tako visoko postavljenu prečku da vam ne smeta haljini. Vozne karakteristike "ženskih" bicikala su gej.

Image


Muški imaju horizontalnu prečku na visini na kojoj treba biti, bez faktora haljine.

Image
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 12:37

I to je sva razlika? :confused:
Pa dobro, to znači da si bez problema mogu kupiti muški bicikl, i tako ga nemam ni najmanju namjeru voziti u haljini ili suknji. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 12:50

Jedino me malo muči što će svi muški sigurno biti ovako ružni! :mama:

Ja bih neki pičkasti, rozi ili ljubičasti! :cerek:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

05 Mar 2012, 13:00

Pa moj je muški i pičkast. :zubo: Tirkizno-smeđi s fuksijastim cvjetićima. :cerek:
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 13:04

Pic!!! :moli: :moli: :moli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Mar 2012, 13:17

Morticia » wrote:Samo da vas obavijestim da ovaj mjesec i ja kupujem bicikl! :lux: :lux: :lux:
Još ne znam ni gdje ni kakav, al' kupujem! :o

I malu kacigicu za bubu.
I onu sjedalicu koju ćemo prikačiti na Zeov bicikl da možemo i nju vozati! :lux: :lux:
jeee :cerek:

onda ćemo ovdje postat slike!

moj će biti u boji i imat će i košaru i vozit ću se u haljini i sve ikad :raspa: :cerek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 13:19

I ja bih košaricu!!! :moli:

Ja neću voziti u haljini iz jednostavnog razloga što se kod nas u Ri nema gdje voziti po gradu i ne mogu na njemu na posao ili tako negdje, dakle ostaju mi izleti u prirodu, a tamo ne idem u haljini.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

05 Mar 2012, 13:24

Morticia » wrote:Pic!!! :moli: :moli: :moli:
Sliku? :misli:

Ček, već sam je keljila.

Image

Cvjetići su na spoju dvije boje. Samo što će ti sad svi reći da ne kupuješ kruzer jer je to hipsterski :D bicikl, bla, bla. Kul je pljucati po kruzerima. Meni je odličan.

Edit: I Onaj ima krasan bicikl. KTM bijeli. Eto, ne mora bit ružan samo zato što je muški.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 13:27

To, to, TO hoću!!!! :mama: :mama: :mama:

Meni su divni ti hipsterski biciklići!

Jedino, hoće li to meni biti za u prirodu?
Mislim, ne mislim se voziti po drndavom terenu, ne smijem zbog kičme, samo po betonu.
I hoće li biti dovoljno visokog za mene?
Valjda hoće, ako ima muških. :ne zna:
Je li ugodan?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Mar 2012, 13:49

moj će imati drugačiju prečku :o
ali će biti jednako lijep!
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Mar 2012, 14:26

Trebaju ti blatobrani za prirodu, inace se ako je pala kisica vratis zaspricana do vrata. Mislim trebaju ti blatobrani i inace.
Kosaru nemam. Vozim na posao, na kavu, u kino, dakle da i u haljini.
Stanga je slicna ovome i nis ne smeta.

Image
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 14:34

Ajde vi meni recite kako se točno odredi odgovarajuća visina bicikla u odnosu na visinu vozača.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 14:35

Ajme, vidi kako je ovaj divan... :cerek: :cerek: :cerek:

Image
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 14:36

A ako bi imala ovu košaru mogu bubu unutra utrpat, ne treba mi ni ona stolica! :o :lux:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Mar 2012, 14:39

Morticia » wrote:Ajde vi meni recite kako se točno odredi odgovarajuća visina bicikla u odnosu na visinu vozača.
Tako da sjednes na vise bajkova i strucna osoba - to najcesce nisu oni po mega ducanima - to su oni koji znaju sastaviti bicikl i obicno imaju radionu do ducana - gleda kako ga vozis. A i sama ces vidjeti koji ti bolje "sjeda".
Ima doduse zaista i formula za izracun :zubo: , iz neke knjige o biciklizmu, ali meni nije nesto pomogla.
Frend koji je preko dva metra je dao napraviti bajk, jer mu je svaki kupovni bio prenizak, al to je skup sport.
Ak se fakat ne mislis bas voziti po gradu, onda za u prirodu i gume izaberes nesto drugacije nego za u grad.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

05 Mar 2012, 14:39

Morticia » wrote:Ajde vi meni recite kako se točno odredi odgovarajuća visina bicikla u odnosu na visinu vozača.
Postoje različite veličine rame, s obzirom za što ćeš koristiti bicikl i tvoju veličinu uzimaš odgovarajuću ramu. Stručno osoblje će ti rado reći koju veličinu trebaš.

Ovaj bic koji ti je lijep je za pičkasto šetanje biciklom po nekakvom Maksimiru. Ako te to zadovoljava, onda ok. Misliš li raditi rute gdje ćeš se i oznojiti, uzmi lakši bicikl s brzinama.

Boja i cvjetići ti ne smiju biti faktor pri izboru. Boju lagano promijeniš sprejem, a cvjetići se daju kupiti. Možeš ga i sama oslikati, recimo rozi s malim djevojčicama koje drže unučiće.
Last edited by vrrrlet on 05 Mar 2012, 14:44, edited 1 time in total.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

05 Mar 2012, 14:41

vrrrlet » wrote:
Zelena akcija, Frankopanska 1, Zagreb, svaki četvrtak od 17:00 do 20:00 sati - tu ti imaju organizirane volontere koji pomažu ljudima sastaviti ili popraviti bicikl.

Od ovih profitabilnih popravljaonica ne znam koju bih izdvojio, pošto se njihovim uslugama ne služim pošto popravljam sam, ali čini mi se da su ovi iz Ciklusa fora ekipa i da to ne rade zbog para, nego jer su zaluđeni biciklima.
znaci, ne znas ih? kad sam im vidjela sajt, pomislila sam: mora da je vrlet jedan od koautora. :rofl: bila sam tamo, kupit cu bicikl kod njih. bit ce wheeler, ali se jos dvoumim izmedju dvije velicine i dva modela (jedan je wheeler pro 30 2011, na snizenju je, cini mi se kao best-buy, a drugi isto wheeler, ne znam koji model, znam samo da je crveni, jeftiniji, bez snizenja, bez disk kocnica, s malo slabijom vilicom i ugodnim plosnatim gripovima :o). imaju ducan u nekoj garazi ili sta je vec. biciklic se moze isprobati u dvoristu, ima dovoljno mjesta, meni draze nego u nekom skucenom ducanu u gradu. a lik djeluje pomalo napus..., ovaj, usporeno i ne pretjerano zainteresirano za novac. :cerek: ako zbog nicega, kod njih bih mozda kupila cisto iz principa. ali naravno da nisu u pitanju principi, imaju lijepih bajkova.

jos sam u jednom ducanu gledala neke kone, ali ili nemaju moju velicinu ili nemaju slozeno, pa sam samo probala neku uzasno skupu i nije mi dobro sjela, tak' da konu necu dalje traziti, nit' mislim da ce mi lijepo sjesti, nit' mi se da.
u rog jomi sam probala rog joma bicikl, uzasan mi je. probala sam i neki skupi trek (pod skupi mislim na skuplji od 3000) i isto mi nije sjeo.

u medjuvremenu sam, iako ne znam ni gumu napumpati kako spada, naucila prepoznati ktm na udaljenosti od sto metara, a ta ce se udaljenost vjerojatno jos povecati. mislim da sam se napal'la. :rofl:

btw, svidjaju mi se one starinske trube za bicikl :cerek:, samo sto to stilski ne pase uz bicikl kakav zelim. al' kad bih isla kupovat' gradski bicikl, mislim da bih najprije kupila trubu. :o
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Mar 2012, 14:43

Morticia » wrote:A ako bi imala ovu košaru mogu bubu unutra utrpat, ne treba mi ni ona stolica! :o :lux:
Pa da. Sta ce ti sjedalica za dijete? :ne zna: Vjezba pilates dok joj noge prehitis za vrat. :cerek:

Evo kako u prirodu voze djecu. Ma ne samo u prirodu, po Skandinaviji su ulice do nekog vrtica time zakrcene.

Image

Image
Last edited by ombia on 05 Mar 2012, 14:43, edited 1 time in total.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 14:43

Ombia, ne mislim se voziti po gradu, ali ne mislim ni po kamenjaru.
Znači, priroda, ali negdje gdje je asfaltirano, npr. u Fužinama ili Rapcu.

Ovaj koji sam stavila gore ima veličinu rame 26".
Jel' to puno ili malo? :misli:

Vrlet, koliki je tvoj, mislim da bi i meni tako nešto bilo taman. :rofl: :rofl: :rofl:
Daj, ozbiljno pitam. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

05 Mar 2012, 14:43

Moja frendica ima ovakvo nešto.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Mar 2012, 14:47

Morticia » wrote:Ombia, ne mislim se voziti po gradu, ali ne mislim ni po kamenjaru.
Znači, priroda, ali negdje gdje je asfaltirano, npr. u Fužinama ili Rapcu.

Ovaj koji sam stavila gore ima veličinu rame 26".
Jel' to puno ili malo? :misli:

Vrlet, koliki je tvoj, mislim da bi i meni tako nešto bilo taman. :rofl: :rofl: :rofl:
Daj, ozbiljno pitam. :zubo:
Zaboravila sam, obavezno ali obavezno spomeni svoje stanje kraljeznice. Da znaju da ti definitivno trebaju svi moguci federi koje mogu ugraditi i oni sa sica i ispod rame itd. To ti treba i za po gradu ak naidjes na omanju rupu.

Ovo sa linka od Elli ima strasno male kotace, barem tako izgleda. :ne zna: Znaci za krace je relacije.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 14:48

Ajme, i to mi se sviđa!
Gdje se to može kupiti?

Za mene ovako krakatu i nespretnu možda ne bi bilo loše imati pomoćne kotače. :o

Ombia, ovo sam i ja vidjela, ali mi se ne sviđa, ne djeluje mi sigurno, stolica mi je puno draža.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Mar 2012, 14:58

Razumijem da ti je stolica draza.
No prilicno je sigurno. Dapace nikakvih problema. I vrlo skupo. Oni s postenim gumama, sistemom kocenja itd. su od 500 eura nadalje. Al ljudi kupe jedna kolica pa imaju par godina, obicno u neke modele stane i dvoje djece. I jos uspiju prodati kad vise ne trebaju.

Ali meni prvoj je malo cudna ideja da.
Onda imas ono kad biciklic od malene pricvrstis na svoj, nema da mrda. :zubo:

Image

Image

A ima i tandema

Image

:zubo:
Image
Post Reply