ATP/WTA tenis

Svi smo mi izbornici
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

16 Nov 2011, 13:37

Tema za komentiranje Federerove frizure i sklonosti plaču, Đokovićeve čarobne prehrane, žalosnog Čilićeva govora tijela, Ljubičićeve porezne evazije i Nadalove nabildane ljevice.

OK, možete i o tenisu ako baš želite. :facepalm:


Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

16 Nov 2011, 20:57

Evo, da otvorimo temu. Goran Prpić je danas, nakon duge i teške bolesti, konačno odstupio sa funkcije izbornika obje teniske reprezentacije. 11 odnosno 5 godina prekasno, no tako je kako je. Poslo čoek emajl, jelte.
S obzirom da protiv Japana igramo početkom veljače, nije neka pretjerana žurba s imenovanjem novog izbornika, ali isto tako ne bi bilo dobro previše otezati. Najspominjanije ime u tom kontekstu se zna, Goran Ivanišević.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

28 Nov 2011, 16:23

Ivaniševiš potvrđen, a Federer osvojio Masters Cup, 6. put i time postao najtrofejniji masterkuposvajač.
Do siječnja i Australian Opena smo mirni s tenisom.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

08 Jan 2012, 12:37

Dijeli nas oko tjedan dana (nisam siguran koji je danas dan, naime :o :rofl: ) od početka prvog Grand Slama sezone, Australian opena, turnira koji je najpoznatiji po neočekivanim pobjednicima i velikim iznenađenjima, češće u muškoj konkurenciji doduše. Još uvijek su nam u sjećanju Petr Korda, Thomas Johansson, pa čak i pomalo zaboravljeni Marat Safin. Ne možemo zaboraviti ni velikane koji su nastupali u finalu, poput Rainera Schüttlera, Marcosa Baghdatisa, ili dečka koji se iz anonimnosti probio 2008. godine, Jo-Wilfrieda Tsongu.
Prvi favorit za osvajanje AO 2012 je prošlogodišnji pobjednik i čovjek koji je pokorio teniski svijet u 2011., Novak Đoković. Srbin je osvojio tri od četiri GS titule, jedini poraz na najvećim teniskim turnirima mu je nanio Roger Federer u Parizu. Ipak, podloga u Melbourneu je (uz onu u New Yorku) Đokovićeva najjača, i teško je pretpostaviti da će itko imati snage suprotstaviti mu se.
Naravno, tu su i velikani bijelog sporta, Roger Federer i Rafael Nadal. Obojica se muče, prvi s godinama, drugi s ozljedama, ali su i dalje još uvijek dovoljno opasni i snažni da mogu izdržati dva teška tjedna na ogromnim vrućinama južne hemisfere. Četvrti favorit, unatoč dva uzastopna nastupa u finalu ovog turnira je Škot Andy Murray. IMHO, četvrti je jer još uvijek ima mentalnu barijeru osvajanja GS-a, a ako nije ništa promijenio po tom pitanju, bojim se da mu je još jedno finale maksimum.

Od potencijalnih iznenađenja, izdvojit ću tri mladića koji bi trebali obilježiti narednih desetak godina, a to su Miloš Raonić, Bernard Tomić i Grigor Dimitrov. Među njima će vjerojatno najopasniji biti Tomić, s velikom podrškom domaće publike. Raonić je od trojice najbolje rangiran, no, podloga je ipak malo prespora za njegov način igre. Dimitrov je igrač koji bi mogao postati posljednji Mohikanac jednoručnog bekhenda, i zato ga jako simpatiziram. Talent nije sporan, pitanje je samo kada će eksplodirati. Možda upravo na ovom turniru. :ne zna:

Što se tiče naših igrača... teško je očekivati neki značajniji rezultat. Marin Čilić je u trajnom PMS-u i nije pretjerano uračunljiv, Ivan Ljubičić pokušava ušićariti još koji euro prije umirovljenja, Ivo Karlović slično, Ivan Dodig bi mogao napraviti dar-mar ukoliko mu se posreći sa ždrijebom, ali ga ne vidim dalje od 1/8 finala.

Glede ženskog dijela ždrijeba, KBKKZOSN? :ne zna:
Ženski tenis nikad nije bio na nižim granama, a sve zahvaljujući Nicku Bolettieriju, koji štanca igračice koje jedna drugoj nalikuju kao jaje jajetu, s istim prednostima i manama, a koje potpuno pomahnitaju kad upoznaju penisiće, tamo negdje oko 18.-19. godine.

Turnir koji se gleda uz doručak i ručak nas očekuje, uživajmo u njemu. :ne zna:
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

08 Jan 2012, 14:38

Ups, nisam apdejtan, Čilkan propušta AO radi ozljede koljena.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

12 Jan 2012, 16:46

Chiro » wrote:... pa čak i pomalo zaboravljeni Marat Safin....
Nikad Marat neće biti zaboravljen, dok ja živim.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

12 Jan 2012, 22:09

kukuriku » wrote:
Nikad Marat neće biti zaboravljen, dok ja živim.
Da, samo, koliko će biti ljudi poput tebe? Puno, puno manje no što je trebalo biti, a to je samo i jedino Maratova krivnja. Frajer je imao sve predispozicije za 7-10 GS titula, a ovako će biti u rangu Sticha, cca. :ne zna:
Skinheadsi, takav si!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

13 Jan 2012, 11:05

Chiro » wrote:
Da, samo, koliko će biti ljudi poput tebe? Puno, puno manje no što je trebalo biti, a to je samo i jedino Maratova krivnja. Frajer je imao sve predispozicije za 7-10 GS titula, a ovako će biti u rangu Sticha, cca. :ne zna:
Jebiga, čovjek se voli i kurvat i pit i pizdit, a ne samo trenirati, pa nije ni izbliza iskoristio bogomdani talent. Slažem se s tobom u potpunosti. Ali se bar kurvao i pio i pizdio, neki i to cijene. :D
Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

13 Jan 2012, 14:40

kukuriku » wrote:
Jebiga, čovjek se voli i kurvat i pit i pizdit, a ne samo trenirati, pa nije ni izbliza iskoristio bogomdani talent. Slažem se s tobom u potpunosti. Ali se bar kurvao i pio i pizdio, neki i to cijene. :D
Istina. :D Ja neću nikad moći prežaliti Nalbandiana. Kakve je taj čovjek predispozicije imao, samo nebo mu je bilo granica. :tuzni:
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

13 Jan 2012, 15:05

Inače, izašao je ždrijeb AO.

Muški:

Image

Image

U gornjem dijelu ždrijeba imamo mogući dvoboj teniskih metuzalema, Hewitta i Roddicka, mada neću staviti ruku u vatru da će Andrija proći Haasea... Murray ide na Harrisona u prvom kolu, moguće na Malissea u drugom i Gulbisa u trećem, što bi mogli biti zanimljivi mečevi, Dodig u donjem dijelu gornjeg dijela ždrijeba ima solidan raspored, Gil u prvom, eventualno Granollers u drugom i Tsonga u trećem, ako bude pravi, sve je moguće.

Donji dio odmah nudi dobar meč u prvom kolu, Fish protiv Mullera, a Bernard Tomić će odmah u vatru, protivnik mu je Verdasco (Berdasko).
Karlović igra protiv Melzera, sva tri znaka su moguća. Gornji dio donjeg dijela ždrijeba zatvara Roger Federer, koji bi bez većeg problema trebao doći do 1/4, a onda protiv Fisha se bar malo namučiti za 1/2 finale.
Zadnja četvrtina ždrijeba je IMHO najzanimljivija, i tu bi se moglo svašta dogoditi. Ljubičić je u Nadalovom dijelu, ali nisam siguran da će ga susresti. Razlog tome bi mogao biti Donald Young, mladi tamnoputi Amerikanac bi konačno mogao napraviti neki značajniji seniorski rezultat, nakon što je prije nekoliko godina poharao juniorsku konkurenciju. I da, ako mu se dogodi dobar dan, a Nadal bude muku mučio s ozljedom, vjerujem da bi imao snage pobijediti ga. Ako pak Nadal prođe, mogao bi naići na Grigora Dimitrova, onog momka kojeg vaš omiljeni modulator ovih foruma iznimno cijeni, i koji bi mogao napraviti dar-mar na ovom turniru. Isner bi isto tako mogao biti opasan.

Ajmoooo! :lux:
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

13 Jan 2012, 15:16

Žene:

Image

Image

Premda nas BKKZOSN većma, prokomentirat ćemo ukratko. :ne zna:

Gornji dio ždrijeba će dati polufinalisticu u dvoboju Wozniacki - Clijsters. Druga iz gornjeg dijela bi trebala biti Azarenka, a vjerojatno će joj jedina prijetnja biti Radwanska. Na Li je svoje odsvirala, a čujem i da se svađa s mužem po turnirima, to mi nekako nije dobar temelj za kvalitetan rezultat.

U donjem dijelu bi trebalo biti nešto zanimljivije, a sve će ovisiti o tome koliko je Serena spremna. Ako je preko 75%, ovo se ne mora igrati uopće. Ako je ispod toga, onda će najopasnije po nju biti... Zvonareva :ne zna:, Kuznetsova :ne zna:, Sharapova ako je spremna :ne zna:, Stosur s podrškom domaće publike :ne zna:, Bartoli :s :ne zna:, Kvitova. :ne zna:


Ma, Serena.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

13 Jan 2012, 15:19

Ćiro, vidi se da kušiš tenis. Nalbandian, da. Debeli car!
Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

13 Jan 2012, 15:34

Hvala, kukuriku. :D Istini za volju, zadnjih godinu-dvije gledam samo GS-ove, nemam baš volje gledati sve turnire ikada, pa nisam 100% ap tu dejt. Onako, zapeo sam u 2006. :zubo:

A Nalbi je stvarno isuspok.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

13 Jan 2012, 15:41

Chiro » wrote:Hvala, kukuriku. :D Istini za volju, zadnjih godinu-dvije gledam samo GS-ove, nemam baš volje gledati sve turnire ikada, pa nisam 100% ap tu dejt. Onako, zapeo sam u 2006. :zubo:

A Nalbi je stvarno isuspok.
Lijepo je vidjeti da nikad, pa ni tad, ne prestaješ misliti na mulicu. :cerek:

OT: Ima li išta gluplje od šenskog tenisa od kada je otišla JH? Ima li jadnije No1 igračice od one, neću joj se imena ni spominjati, što reklamira letenje u krevetima s prehranom. :gaah:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

13 Jan 2012, 16:13

kukuriku » wrote:
Lijepo je vidjeti da nikad, pa ni tad, ne prestaješ misliti na mulicu. :cerek:
Khm, postoji apdejt glede toga. :o
OT: Ima li išta gluplje od šenskog tenisa od kada je otišla JH? Ima li jadnije No1 igračice od one, neću joj se imena ni spominjati, što reklamira letenje u krevetima s prehranom. :gaah:
Eh, da je samo ova bezlična posrijedi. A one prije nje? Maratova tupava sestra? Lijepa Ana, ne tako lijepa Jeca? :facepalm: Danas - sutra Kvitova? :facepalm:

Dobro je rekao Enzo. Bez sestara i JH to liči na seoski vašar sisa i guzica.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

16 Jan 2012, 15:27

Chiro wrote:Khm, postoji apdejt glede toga. :o
A zašto ja to ne znam? Taj apdejt?
Daj linak!!! :kokice:

Inače,

"Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić oprostio se od daljnjeg nastupa na prvom "Grand Slam" turniru sezone Australian Openu već u 1. kolu. Ljubičić je protiv Slovaka Lukaša Lacka propustio vodstvo od 2-0 u setovima, te je nakon tri sata i 10 minuta igre Slovak slavio sa 3-6, 4-6, 6-3, 6-4, 6-4, javlja Hina.
Bio je ovo drugi međusobni susret Ljubičića i Lacka i druga pobjeda Slovaka koji je prije dvije godine svladao našeg igrača u 2. kolu turnira u Zagrebu.
Ivo Karlović se ranije plasirao u 2. kolo svladavši Austrijanca Jurgena Melzera sa 7-6 (3), 7-5, 6-3, te će u 2. kolu igrati protiv Argentinca Carlosa Berlocqa."

Od ostalih vijesti, favoriti prošli, a zanimljiva je, makar ne i neočekivana, pobjeda Bernarda Tomića nad Verdascom.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

16 Jan 2012, 20:38

kukuriku » wrote:
A zašto ja to ne znam? Taj apdejt?
Daj linak!!! :kokice:
Ma ništa sad, prošla fora. :o



Gledao sam samo Federera danas, čuo za Tomića, navodno je bio jako zanimljiv meč. Monte Karlović je propisno izeducirao vukovarskog zeta, samo nek izdrži do Rođe, a onda u boj, mač iz toka, braćo. :s
Šta se tiče sirotog Ljubana, najvažnije je da je on dobro, živ i zdrav. :(

Večeras nastupa Dodig, vaaaaljda će dobiti Gila, mada nije ovaj baš totalni indijanac. Najzanimljiviji mečevi večeras bi trebali biti Gulbis-Llodra, Troicki-Ferrero, Tipsarević-Tursunov, Stepanek-Mahut( ovo bi mogao biti pravi oldschool tenis :s ) i Roddick-Haase.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

19 Jan 2012, 13:54

Andrija Rodić predao meč simpatičnom Hewittu pri vodstvu potonjeg od 2:1 u setovima. Navodno neko uganuće/istegnuće/puknuće/uće/će ligamenata skočnog zgloba. Šteta što je meč dvojice mastodonata teniskih završio tako naprasito, i što smo mi, čru ljubitelji ovog lijepog sporta ostali zakinuti za još jedan GS klasik. :(

Raonić je prošao Petzchnera i bit će sljedeći Australčev suparnik. IMHO, ako mladić pobijedi, neću se začuditi Hewittovoj objavi o povlačenju u mirovinu, danas nakon meča je u razgovoru s Jimom Courierom istaknuo kako je imao nekoliko teških operacija i da su ovo strašni fizički napori za njega, a i spominjao je obitelj, tako da mi se čini da je ovaj turnir njegov oproštaj od profi tenisa.

Večeras na teren izlazi Dr. Monte Karlović, u veliki boj kontra teniskog princa, velikog Rogera Federera. :cheer: To se ne propušta. :kava:
Skinheadsi, takav si!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

20 Jan 2012, 16:53

Monte Karlović u tri seta pade. Nije da sam šokirata. :facepalm:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

21 Jan 2012, 23:14

Od mladih lavova koje sam najavljivao kao potencijalna iznenađenja, šansu da dočeka drugi tjedan ima jedino Bernard Tomić, ako se odlazak na megdan Rogeru Federeru može nazvati šansom.

Dimitrov je još uvijek zelen, malo me i razočarao. Raonić je odigrao dobro, ali jutros je bio nemoćan protiv motiviranog poluumirovljenika Lleytona Hewitta. Nažalost, njegov put će najvjerojatnije biti zaustavljen u sljedećem kolu, jer ga tamo čeka Đoković, koji izgubljene gemove u mečevima broji na prste jedne ruke.

Osim dvojice Australaca, jedini nepostavljeni igrači u 4. kolu su Kohlschreiber, koji je fino iskoristio rupe koje su se otvarale u njegovom dijelu ždrijeba (i još nije gotov, Del Posro je daleko od neprolaznog), te najveće iznenađenje turnira, Mikhail Kukushkin. Kazahstanac je skidao Garciu Lopeza, Troickog i Monfilsa, a njegov sljedeći protivnik, Andy Murray, djeluje moćno, i to bi trebao biti kraj puta za njega.

Kod žena nije bilo pretjeranih iznenađenja, ali samo zato jer nema izrazitih favorita. Osim Serene, dakako. Kako je ona još u turniru, procjenjujem da su joj šanse za osvajanje oko 90%. Jedina koja joj može zaprijetiti, i to ako Mars bude u konjukciji s Venerom, je Kim Clijsters. Ostatak ždrijeba nije vrijedan spomena u kontekstu tenisa, već samo u kontekstu Playboyeve duplerice. :šovinist: A i to je ozbiljno narušeno ispadanjem Sorane Cirstee u 3. kolu. :tuzni:

Od naših je najviše, odnosno, jedini nešto, pokazao Dr. Karlović, ali dalje od Federera se nije moglo. Nema veze, Ivo, mi te i dalje volimo.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

24 Jan 2012, 13:34

Ispade i Serena kod žena, ostala je još samo Kim.
Nole se zajebavao na 2:0 u setovima i 3:0 u trećem, pa ga je to koštalo ostajanja na terenu sat vremena više no što je trebao.
Četvrtfinala... Roger je lagano prošao Del Posru (bar rezultatski gledano, bez izgubljenog seta, nisam gledao meč), a Nadal ima break u 4. setu as we speak i trebao bi proći Berdića.
Večeras i sutra Đoković ima Ferrera, a Murray Niškoristija. Mi ovdje željno iščekujemo polufinala. :kava:
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

26 Jan 2012, 16:35

Došli smo i do samog kraja. Ostala su četiri najveća, one minimalne šanse koje su postojale da netko od njih kiksa/ ozlijedi se/ naleti na nekog tko će imati meč života se ipak nisu ostvarile. Jutros su Nadal i Fed imali dvadesetineki duel po redu (27., čini mi se), naravno da je Španjolac opet pobijedio. Fed je uzeo prvi set, ali sve nakon toga je otišlo na Rafinu stranu. Puno dijagonala, puno spinova, ovaj to nije mogao iskontrolirati, šta se tiče tehničke strane, a taktički je to bio još jedan klasični mindfuck.
Večeras drugo polufinale igraju Đoković i Murray, Nole je jak, prejak. Ali isto tako, i Murray igra možda najzreliji tenis u životu, uvelike zahvaljujući suradnji s Ivanom Lendlom. Vjerojatno će Nole proći dalje (mora, utrpao sam neku svoticu da će osvojiti turnir :zubo: ), ali neće mu biti lako.

Kod žena, otpala je i zadnja istinska tenisačica u ždrijebu, Kim Clijsters. :(
U urlačkom finalu Azarenka-Šarapova, navijat ćemo za manje glasnu, Azarenku.


Ma šta i ja pričam, kao da ikoga BKKZTSN.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

27 Jan 2012, 14:29

Image
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

29 Jan 2012, 15:44

:S :S :S :S :S

Najvjerojatnije meč godine. Već sada. Ovo nadmašiti je jako teško, da ne kažem nemoguće.

P.S. Nole, pozdravio te moj džep. :o :zubo: :lux:
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 Jan 2012, 09:32

Chiro » wrote:Image
:rofl: :rofl: :rofl:

E OVO je psiho smajli. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply