Modrić

Svi smo mi izbornici
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2018, 22:18

MmeTipfeler wrote:
11 Oct 2018, 20:59
Potrudit ću se da budem pristojna pa ma koliko mi to teško padalo. Neću citirati, ionako je ovdje jedna jedina tema: Haram. Točnije, silna Haramova pamet i naša glupost.
Tema se sama od sebe nameće nakon tolikih lekcija iz nastavnih programa od 19. stoljeća.
Haram je stanje, ne osobno ime, no dobro... ako je tebi glupost zadnjih 50-60 godina znanstvenih istraživanja ljudskog uma nego se pozivaš na zastarjela diletantska tumačenja , e to nije dobro.
MmeTipfeler wrote:
11 Oct 2018, 20:59
Dakle, najprije da nešto razjasnimo: svi imamo Google i svi možemo doći do raznoraznih inforamacija. Kako ćemo ih trijažirati, ovisi o mnogočemu. No do informacija dolazimo i mimo interneta, mnogo toga znamo i bez Wikipedije. Hrvatska enciklopedija po kojoj svisoka pokušavaš pljuckati ima svoju svrhu: ne, nije savršena, ali bar nije netočna - sažeta je i ostavlja svakome mogućnost da dalje sam istražuje.
I ja kažem da je Google ograničen onoliko koliko je ograničen njegov korisnik.
Hrvatska enciklopedija obzirom na informacije kojima barata mogla bi se zvat i hrvatska gerijatrija.
Nemoj reć da onu dubiozu koja prejadno opisuje najteži gorući problem s kojim se čovječanstvo susreće smatraš imalo relevantnom informacijom? :facepalm:
Aj me nemoj više nasmijavati s HE...
MmeTipfeler wrote:
11 Oct 2018, 20:59
Usput, što se tiče istraživanja, baš sam nedavno vidjela foru na Fejsu. Kaže otprilike ovako: veliš da si obavio istraživanje, blago tebi. Riješio si to u deset minuta. Ja imam na raspolaganju - pa sad nabraja aparaturu - i proveo sam 20 godina radeći s time, a tek sam malo zašao ispod površine. Otprilike onako kao što se priča za pokojnog Filipovića kada mu je na ispit iz grčke filozofije izišla cura koja mu je na pitanje je li pročitala zadana Aristotelova djela i je li joj tu sve jasno odgovorila potvrdno: da, sve mi je jasno. A Vladimir će na to: "Blago vama, kolegice, ja već desecima godina proučavam Aristotela i još mi nije sve jasno. :raspa:
Gle; neki savladaju gradivo u deset minuta, neki nikad. Stvar je u neuroplastičnosti koja jako varira od individue do individue. Tako recimo mladi skuže neke tehnološke cake s gađetima od šuba, stari nikada. Neki ne skuže niti razliku izneđu peer-review znanstveno validnih sajtova i žute štampe, nego se ko pijan plota drže prijespomenute HE. Ne znam kako neuroplastičnost i brain pruning još nisi izguglala.
MmeTipfeler wrote:
11 Oct 2018, 20:59
De Waal nije socijalni antropolog, kao što si mu u jednom postu pokušao pripisati: čovjek se bavi primatima i nije jedini. Socijalna antropologija nešto je posve drugo. Možemo ga nazvati biologom, što se možda u današnje vrijeme, kada se i liječnici specijaliziraju za lijevu nosnicu, a ne umiju prepoznati najobičniju prehladu, čini preširokim pojmom. No tumačiti ponašanje primata upotrebljavajući rječnik kojim se opisuje ljudsko ponašanje, to je ono što nazivam nepotrebnim humaniziranjem životinja. Zašto ljudi to rade, posebna je priča i zapravo je psihološko pitanje.
Aha. A ljudi nisu primati, nego, ono, Marsovci.
MmeTipfeler wrote:
11 Oct 2018, 20:59
Zašto misliš da si jedini ovdje tko zna za de Waala, ne znam. Meni je fora naslov njegove najpoznatije knjige, ali da mu postavke stoje, ne stoje, a da nam je njegova pamet potrebna, nije. Čovjek se u biti nije promijenio od pamtivijeka: promijenio se samo način na koji djeluje. No osim priprostog djelovanja postoji i misao, nešto za što je samo čovjek sposoban, a iz misli proizlaze smijeh i igra (jesi li bar bacio pogled na Huizingu?), što je opet svojstveno samo čovjeku.
Aj ne piši pizdarije, čovjek nije ni po čemu nešto ekskluzivno osim što ima hipertrofirani organ zvan mozak od koga je napol lud, da nešto ne štima s de Waalovim postavkama bilo bi opovrgnuto u znanstvenim magazinima a ne tvojim prosvjetljenjima, a Huizinga je viktorijanski salonski idealist u uštirkanoj košulji koji se sramio priznati da navlači kožicu ko zadnji majmun na Borneu i to ga isključuje kao ozbiljnog antropologa.
MmeTipfeler wrote:
11 Oct 2018, 20:59
O stvarnosti govoriš? I misliš da je objektivna? Znaš li što je zbiljnost? Što je s drvetom koje pada u prašumi, a nitko ne čuje taj pad?
Aj mi nemoj prodavat te filozofske fore molimte dok rezultate znanstvenih istraživanja diskvalificirate jer vam se ne sviđaju.
MmeTipfeler wrote:
11 Oct 2018, 20:59
Zbroji se malo, dečko. :mig:
Ja sam savršeno spokojan :kava:


what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2018, 22:41

Riona wrote:
11 Oct 2018, 21:37
A tebi ce se ljudi ispricavati jer misle svojom glavom? I to se usude reci?
Znaš, i one munjare s alternative govore da misle svojom glavom :giggle:
Riona wrote:
11 Oct 2018, 21:37
Trudis se uciniti ovu "raspravu" sto osobnijom.jasno mi je da zazires od osoba koje su o bilo cemu obavijestene,naucile i procitale nesto. Opca kultura ti je bekina, smrdi. Zakopavas se u nekakva besmislena istrazivanja, i ne dopustas -pajsaovo-da netko ne mislio tom istrazivanju ista osim dobrog.
- Eto, ja se trudim učiniti ovu "raspravu" što osobnijom :rofl: :S
Besmislena istraživanja o tome šta se kako kada i zbog čega u ljudskom umu zbiva? A nešto je jako smisleno čitat kak neku Baru iz Donje Špičkovine žuljaju gaće zbog tamo nekog Pere Bojlera :facepalm:
Riona wrote:
11 Oct 2018, 21:37
ja, na primjer, nisam fascinirana doktorovom titulom, pa ni time sto je proglasavan za strucnjaka godine. Malo je, ako uopce, institucija koje nisu prostituirale svoja proglasavanja najboljim. Pa to lijepo zapakiraj, za neku iducu upotrebu.
Opet si nešto slabo čitala. Čovjek je životnu karijeru izgradio proučavajući funkcioniranje ljudskog mozga i stanja uma i educirajući druge o tome i desetljećima bere priznanja sa svih strana. Valjda na kraju ima i nešto pametnije reć od neke Bare iz Špičkovine. Ali dobro, nekima je Bara ipak fascinantnija od psihoneurologa svjetskog kalibra :giggle:
Riona wrote:
11 Oct 2018, 21:37
Ukoliko budes i nadalje zao -da naglasim,bez ikakvog razloga, ispricat cu ti o jednom bijelom klupku krzna.pa ti zazivaj bogoveImageImage
Kako -bez ikakvog razloga? Ja sam zao jer to tako volim...
isss, nemrem sad zakeljit sliku dr. Evila... evo filmić, valjda je to to...

Riona wrote:
11 Oct 2018, 21:37
Sent Image
:bonk:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

11 Oct 2018, 23:32

Kaj ti se javila neka bivsa? Pa o tome toliko razmisljas da je stalno spominjes...
Sam si trazio: bijelo klupko krzna je jedna maca.

Sent

User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Oct 2018, 00:41

haram wrote:
11 Oct 2018, 10:35
Da, ak smo u djećjem vrtiću "Ivica i Marica"
https://trkeljanje.com/viewtopic.php?f= ... 7&start=50
Što je tu problematično? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

12 Oct 2018, 11:33

Nisam sve pročitao, ali jesam većinu onoga što je napisano o temi, dakle na prve 2-3 stranice ....

Za one koji ne znaju, navijač sam, idem na tekme, putujem svijetom po tekmama i tak...
Stitch wrote:
27 Sep 2018, 23:37
Sad kad se malo stišala euforija zbog brojnih Modrićevih nagrada - koje je, da se razumijemo, zaslužio - moram pitati je li on dorastao kapetanskoj vrpci hrvatske nogometne reprezentacije. Ne trolam, doista. Kapetan mora biti primjer, na terenu i izvan njega. A ne kukavica i lažac. Govorim o Mamiću i njegovu svjedočenju na sudu, jasno.
Kad sam ovo pročitao pomislio sam "Evo čovjeka koji Fausta nije pročitao s razumijevanjem ... za Fausta."
Stitch wrote:
01 Oct 2018, 08:20
Da se vratimo na bitno - tko bi od vas frajera svjedočio protiv Mamića? :raspa:
OK, ovo pitanje me je ipak navelo da pomislim kako je tebi ipak više jasno nego što to proizlazi iz uvodnog upisa.

Da, na pitanje bi li prodao dušu Mefistu u zamjenu za sretan ovozemaljski život (tj. lagao na sudu u zamjenu za desetke milijuna eura Mamićeve/"Mamićeve" prljave love), jasno je da bi većina javno, jasno i glasno odgovorila "ja ne bih".

No, tko bi pri tome uistinu tako moralno i postupio kad bi došao u takvu situaciju?

Ne tvrdim da bi svačiji niječni odgovor na to pitanje nužno bio i svjesna laž, ali kad bi se zbrojile sve svjesne laži, sve prazne samohvale onih koji zbog nedostatka talenta nikada neće doći u takvu situaciju, iskreni, ali nesvjesno neistiniti odgovori onih koji misle da znaju sami sebe, a u stvari o sebi nemaju pojma itd. - ja tvrdim da bi na koncu bar 90% ljudi postupilo jednako kao Modrić.

Ma kako se javno busali o moralna prsa. :kokice:
Stitch wrote:
27 Sep 2018, 23:37
Zadnji pravi kapetan poginuo je 1993. na autocesti kraj Denkendorfa. I otad vođu, rasnog vođu za kojeg bi se u vatru i vodu išlo - nismo imali, u bilo kojem sportu. Taj kapetan, Dražen Petrović, nije čovjek koji bi se družio s Mamićem. Niti bi ga zvali na suđenje. Takvo što ne bi si dopustio. I to me strašno muči. Jer baca ljagu na sve pozitivno što je inače dobronamjerni, prostodušni Modrić učinio. :tuzni:
Stitch wrote:
28 Sep 2018, 17:23
Uza sve to, mora biti i vođa. Jer kapetan predstavlja igrače, svlačionicu. Ta je funkcija simbol. On nije igrač koji se na početku utakmice smješka sucu i suparničkom kapetanu dok bacaju novčić da bi izabrali stranu - iako mu i to ulazi u opis posla - on je motivator i predvodnik. To je ključno. U ovom slučaju, Modrić je Dalićeva desna ruka, njegov emisar.
Kao što su neki od kasnijih sudionika u raspravi primijetili, ovdje se krije više od jedne dileme glede Modrićeve sposobnosti da bude vođa i kapetan.

Ta jedna je, naravno, moralna, a druga je pitanje nije li Modrić, glasom i konsitucijom, ipak previše "tihi miš" da bi uspijevao momčad motivirat.

I ne, nije Dražen Petrović bio "zadnji pravi kapetan" u HR sportu. Po meni osobno, najveći kapetan u nogometnoj reprezentaciji bio je Niko Kovač, iako je bio daleko od toga da bude pri tome i najbolji igrač. Jer to su dvije odvojene stvari koje niti nužno idu, niti nužno ne idu skupa.
Donna Sole wrote:
29 Sep 2018, 09:40
Tko zna što bi od Dražena bilo da je bilo.. Njega inače ja nisam doživljavala tako idealnog. Imao je i on svojih tajni i mračnih strana ali sad je to ionako posuto zvjezdanom prašinom.
Tako je.

Primjerice, sjećam se kako su u NBA njegovi suigraći bili ugodno iznenađeni kako je brzo savladao tzv. trash talk, tj. verbalno vrijeđanje protivnika na terenu. (Za pretpostaviti je da protivnici i nisu bili baš jako oduševljeni time.)

Sjećam se također, još i prije toga, dok je bio u Ciboni, kako se znao neugodno izderavati na suigrače slabije osobnosi (npr. na Branka Vukičevića zvanog "Grančica").

A o brojnim financijskim repovima koji su ostali od njegovoog prelaska iz Cibone u Real da i ne pričamo. Druga su to vremena bila pa se manje vuklo po medijima od današnjih Mamićevih vragolija ...
Donna Sole wrote:
29 Sep 2018, 09:40
Glede Modrića, vidim ga samo kao genija na terenu.
To je druga, ili, bolje rečeno, prva strana medalje. Ono bitno je da se te dvije strane ne miješaju na mjestima na kojima nije primjereno da se mješaju.

Nije normalno na svaku nagradu koju Modrić dobiva kao nogometaš skakat s moraliziranjem o njegovoj vezi s Mamićem. Jednako tako ne bi bilo normalno na sudskom procesu koji se vodi protiv njega osloboditi ga s obrazloženjem da je on, eto, sjajan nogometaš.

Bez obzira što je te dvije stvari možda danas teško odvojit.
Donna Sole wrote:
30 Sep 2018, 13:29
Michael Jackson.
Kralj pop glazbe. Nije on samo to bio nego čovjek od krvi i mesa , pun kompleksa, pri tom pedofil, volio dječake. Umanjuje li to njegovu vrijednost kao umjetnika?
haram wrote:
30 Sep 2018, 15:16
Nisam siguran da su optužbe za pedofiliju baš bile utemeljene.
Nevažno jesu li bile utemeljene ili nisu, bitno je da stoji ono što je Donna htjela reći.

Ako već tražiš dlaku u jajetu, evo ti bolji primjer:

Nije mi na kraj pameti prestat uživat u Kineskoj četvrti, Balu vampira, Roremarinoj bebi, Stanaru itd...

Nije normalan onaj tko gleda te filmove i pri tome stalno misli na činjenicu da je Roman Polanski pedofil, a jednako je nenormalan onaj tko kaže da bi Polanskog trebalo oslobodit optužaba samo zato jer je genijalni režiser.

Isto vrijedi i za filmove (također pedofila) Woodie Allena, (četnika) Kisturice. sjajne uloge (silovatelja) Kevina Spaceya, slike (nasilnog ubojice) Caravaggia, .... Dovraga i o Charlie Chaplinu se govorilo da je tiranizirao obitelj... itd. ... :misli:
Stitch wrote:
30 Sep 2018, 21:38
A zašto je onda pokojni Stamać dovodio dinamovce na predavanja iz teorije književnosti? ;)
Nije to ništa, i ne tako pokojni Ćiro Blažević, u doba kad se to "nije smjelo", vodio je Dinamovce u crkvu na molitvu, a u doba kad se se "u crkvu moralo" (a ljevičarit "nije smjelo"), vodio ih je u - kazalište na predstavu "Vaginini monolozi". :p

Doduše, ono prvo je (lažno) negirao, a zbog onog drugog je (javno) zažalio.

PS
A tko vam je taj Bazinga o kojem toliko trkeljate? :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 Oct 2018, 12:45

nvnk wrote:
12 Oct 2018, 11:33
Nisam sve pročitao, ali jesam većinu onoga što je napisano o temi, dakle na prve 2-3 stranice ....
Pametno. :raspa:
PS
A tko vam je taj Bazinga o kojem toliko trkeljate? :zubo:
Hvala ti za šlagwort: prije tvojega posta htjela sam napisati i poslije Miljenka Miljenko. :cerek:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Oct 2018, 15:59

Pa kak neznaš ko je Bazinga, @nvnk? :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Oct 2018, 16:25

Stitch wrote:
12 Oct 2018, 00:41
Što je tu problematično? :raspa:
Ne znam, definirati ljudsku prirodu a izostaviti seksualni nagon, to mi je kao recept za vojnički grah bez mesa :ne zna:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Oct 2018, 16:26

Riona wrote:
11 Oct 2018, 23:32
Kaj ti se javila neka bivsa? Pa o tome toliko razmisljas da je stalno spominjes...
Sam si trazio: bijelo klupko krzna je jedna maca.

Sent Image
Sve su bivše...
Mace jedem za doručak :kava:
Još nekaj?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Oct 2018, 20:01

nvnk wrote:
12 Oct 2018, 11:33
OK, ovo pitanje me je ipak navelo da pomislim kako je tebi ipak više jasno nego što to proizlazi iz uvodnog upisa.

Da, na pitanje bi li prodao dušu Mefistu u zamjenu za sretan ovozemaljski život (tj. lagao na sudu u zamjenu za desetke milijuna eura Mamićeve/"Mamićeve" prljave love), jasno je da bi većina javno, jasno i glasno odgovorila "ja ne bih".

No, tko bi pri tome uistinu tako moralno i postupio kad bi došao u takvu situaciju?

Ne tvrdim da bi svačiji niječni odgovor na to pitanje nužno bio i svjesna laž, ali kad bi se zbrojile sve svjesne laži, sve prazne samohvale onih koji zbog nedostatka talenta nikada neće doći u takvu situaciju, iskreni, ali nesvjesno neistiniti odgovori onih koji misle da znaju sami sebe, a u stvari o sebi nemaju pojma itd. - ja tvrdim da bi na koncu bar 90% ljudi postupilo jednako kao Modrić.

Ma kako se javno busali o moralna prsa. :kokice:
Čovjek stvari mjeri po sebi. To je jedina istina. Lašci misle da svi lažu, varalice da svi varaju, poštenjaci da su svi pošteni... Nastavi niz po volji. ;)
nvnk wrote:
12 Oct 2018, 11:33
Kao što su neki od kasnijih sudionika u raspravi primijetili, ovdje se krije više od jedne dileme glede Modrićeve sposobnosti da bude vođa i kapetan.

Ta jedna je, naravno, moralna, a druga je pitanje nije li Modrić, glasom i konsitucijom, ipak previše "tihi miš" da bi uspijevao momčad motivirat.

I ne, nije Dražen Petrović bio "zadnji pravi kapetan" u HR sportu. Po meni osobno, najveći kapetan u nogometnoj reprezentaciji bio je Niko Kovač, iako je bio daleko od toga da bude pri tome i najbolji igrač. Jer to su dvije odvojene stvari koje niti nužno idu, niti nužno ne idu skupa.
Da, Niko je bio dobar kapetan. Bodrio je suigrače, branio ih, bio im glasnogovornik. Te kvalitete Modrić nema. A nije ni previše inteligentan. Da jest, sjetio bi se boljeg izgovora od onog "ne sjećam se". :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

14 Oct 2018, 17:52

haram wrote:
11 Oct 2018, 22:18
Tako recimo mladi skuže neke tehnološke cake s gađetima od šuba, stari nikada.
Za stručnjaka mlađe generacije. :D


Moguće je da nije tako savršeno kao da su radili dvanaestogodišnjaci, moguće je da je starim dečkima tu i tamo zadrhtala ruka, ali kako god okrenemo, smislenije je od lova na Pokemone. Osim u financijskom smislu, dakako. No to već ovisi o... kako smo ono rekli?... onome za što svatko misli da toga ima dovoljno. :cerek:

Mislim da su se jedino zeznuli pri onom iskakivanju iz broda - očito su se ipak odlučili na podilaženje suvremenom "senzibilitetu": ne tvrdim sa stopostotnom sigurnošću, ali rimska se vojska redovito iskrcavala u komadu, ne jedan po jedan, jer bi tako bila ranjivija.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Oct 2018, 19:08

Ne vidim kakve to veze ima s napokon pronađenom temom. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 Oct 2018, 20:47

E jebiga... sad me je sram nekaj Madam odgovoriti :shy:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Oct 2018, 10:05

Mogao bi recimo prokomentirati glasine da Mamić premješta bazu u Široki Brijeg, odakle će pregovarati o novim transferima. Dosad je sramotio Zagreb, na redu je Međugorje! :D
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

15 Oct 2018, 10:18

Stitch wrote:
15 Oct 2018, 10:05
Mogao bi recimo prokomentirati glasine da Mamić premješta bazu u Široki Brijeg, odakle će pregovarati o novim transferima. Dosad je sramotio Zagreb, na redu je Međugorje! :D
On je jedan obični majmun! :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Oct 2018, 10:23

Meni je žao Širokobriježana. Kakvi im god grijesi bili, nisu to zaslužili. :tuzni:
Potpisi su za budale.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

15 Oct 2018, 15:06

Stitch wrote:
12 Oct 2018, 20:01
Čovjek stvari mjeri po sebi. To je jedina istina. Lašci misle da svi lažu, varalice da svi varaju, poštenjaci da su svi pošteni...
Kad bi to bilo tako jednostavno i jednoznačno, svijet bi bio raj za varalice.
Stitch wrote:
12 Oct 2018, 20:01
.... Te kvalitete Modrić nema. A nije ni previše inteligentan. Da jest, sjetio bi se boljeg izgovora od onog "ne sjećam se".
Nije se on "sjetio" tog izgovora, nego mu je bio sugeriran od strane Mamićevih odvjetnika.

Taj izgovor je na sudovima sasvim uobičajen, prolazi skoro uvijek, a prošao bi i u ovom slučaju da se Mamić prema svojim odvjetnicima ne ponaša kao prema Dinamovima trenerima. Dakle, kao prema neznalicama od kojih on bolje zna njihov posao.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

15 Oct 2018, 15:11

Image
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Oct 2018, 16:39

Ah, i Groening ga je ovjekovječio? Lijepo. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

15 Oct 2018, 17:16

Oh, kako naivno, apsolutno romantično! :cerek:
nvnk wrote:
15 Oct 2018, 15:06
Kad bi to bilo tako jednostavno i jednoznačno, svijet bi bio raj za varalice.
Je li to zato što svijet jedino varalicama može biti raj ili zato što postoji i zavaravanje mimo samozavaravanja? :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

15 Oct 2018, 18:23

Pa, ne baš Groening osobno...

https://100posto.hr/sport/popularni-hrv ... simpsonima

https://www.24sata.hr/sport/ikonski-luk ... ima-594980

Adise, pitanje ti je retoričko, naravno .... ?
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

15 Oct 2018, 18:50

nvnk wrote:
15 Oct 2018, 18:23
Adise, pitanje ti je retoričko, naravno .... ?
Ne znam. Je li? :zubo:

Da preformuliram: je li svijet varalicama raj usljed samozavaravanja (a znamo da svijet nije niti može biti nešto drugo osim - svijeta), ili je i njih neko zapravo prevario tako što im nije (ili jeste?) objasnio da svijet je zapravo pakao - za pravednike? Jel' stvarno misliš da je promašeno ono što Stič kaže? :cerek:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Oct 2018, 18:57

Šabović Adis wrote:
15 Oct 2018, 18:50
Jel' stvarno misliš da je promašeno ono što Stič kaže? :cerek:
Aha, i ti misliš da sam u pravu? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

15 Oct 2018, 19:51

Stitch wrote:
15 Oct 2018, 18:57
Aha, i ti misliš da sam u pravu? :D
Idibegaj, pa de si vido Bosanca da misli... :rofl:

:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

15 Oct 2018, 22:27

nvnk wrote:
12 Oct 2018, 11:33
...
Nevažno jesu li bile utemeljene ili nisu, bitno je da stoji ono što je Donna htjela reći.

Ako već tražiš dlaku u jajetu, evo ti bolji primjer:

Nije mi na kraj pameti prestat uživat u Kineskoj četvrti, Balu vampira, Roremarinoj bebi, Stanaru itd...

Nije normalan onaj tko gleda te filmove i pri tome stalno misli na činjenicu da je Roman Polanski pedofil, a jednako je nenormalan onaj tko kaže da bi Polanskog trebalo oslobodit optužaba samo zato jer je genijalni režiser.

Isto vrijedi i za filmove (također pedofila) Woodie Allena, (četnika) Kisturice. sjajne uloge (silovatelja) Kevina Spaceya, slike (nasilnog ubojice) Caravaggia, .... Dovraga i o Charlie Chaplinu se govorilo da je tiranizirao obitelj... itd. ... :misli:
...
Ne slažem se. Nemožeš kao skalpelom odsjeć nečiji lik od djela.
Recimo ovo je još deblja dlaka u jajetu: Leni Riefenstahl. O da, možeš se diviti njenoj tehničkoj dosjetljivosti, vizualnoj estetici i blabla sve u svemu tzv.umjetničkoj žici... ali ako ignoriraš poantu, i vlastiti si lik doveo u opasnost (u smislu da pušiš zloćudnu propagandu). Tako na kraju možeš pomislit i da je moralno sasvim u redu društvo u kome penzići kopaju po smeću da bi preživjeli iz mjeseca u mjesec. :mig:

I može Modrić žonglirat loptom ko Višnu i vodit juriše na protivničku mrežu ko Sava Kovačević, to je sve tek puka zabava za zaboravne primitivne mase, i kad se reflektori pogase on će ostat ono što jest, kao što bi ostao i da mu pukne mišić od pretjeranog treniranja. Sport je zahvaljujući komercijalizaciji (ili možda treba reći konzumerizmu) odavno izgubio svoj originalni smisao u modernom društvu.
Samo je ostala davna navada da se neki ljudi prodaju za judine škude.
what we've got here is failure to communicate
Post Reply