Svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje

Svi smo mi izbornici
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

06 Apr 2012, 05:45

I ne otpadnu ti zubi od toga?

Meni je omiljena sporcka hrana bilo pol kile posnog s bananom (ili voćnim jogurtom od "banane" ako nisam bila doma :D) nakon treninga.

I ujutro zblendane zobene, bademi, jogurt/kefir, posni, razno voće kog je bilo doma, banana.


ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Apr 2012, 11:50

Ne smrznes da bude kamen, na pola sata u zamrzivac, jos uvijek mozes pregristi. Ispadne samo ohladjeno i malo cvrsce ali ne i kameno. Iako doma radim sorbet ni od njega mi ne otpadnu zubi.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

20 Jul 2012, 21:58

Ako radim "trening" (Jillian Michaels 30DS) ujutro, odmah po ustajanju, kada bi bilo bolje doručkovati? Prije, dakle čim otvorim oči, ili nakon "treninga"?
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

23 Jul 2012, 23:01

Kažu da se kod aerobnog treninga niskog intenziteta ujutro natašte vrlo brzo počne trošiti energija iz masnog tkiva, a u istim uvjetima kod višeg intenziteta dolazi do katabolizma mišića. Znači bilo bi u interesu pojesti jednostavni ugljikohidrat prije treninga. Osim ako ti 30ds nije niski intenzitet, ako je onda pređi na novi dvd :D .

To tako kažu, a osobno mislim da ljudi previše briju, treba slušati sebe i vidjeti jel ti ok skakutati s punim ili praznim trbuhom :) .
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

19 Jul 2013, 19:59

Zanimaju me recepti s posnim sirom i zobenim pahuljicama pa pliz dijelite ako imate. :o

Moj bazni :o : pet žlica zobenih, tamna čokolada (rebro), kockice zelene jabuke, cimet, mlijeko, dm-ov tekući dijetni zaslađivač - mikrovalna 3 min. Mlijeko bih trebala izbaciti i početi ga mijenjati s napitkom od riže ili sojinim.

Odnekud s neta: posni sir (250 g), banana, žlica maslaca od kikirikija, 300 ml vode, zaslađivač, eventualno jabuke ili neki dodatak - blender.
.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Jul 2013, 21:37

Pola zdjelice zobenih pahuljica (najbolje su mi one iz Lidla),
par zlica mljevenog lana,
prelijem s toplim mlijekom (brijem da moze i sojino itsl.),
dodam zlicu meda u vosku,
promjesam i ostavim 15 minuta.

Ako mi se nadje pri ruci ubacim unutra jos i nesto od sljedeceg: badem, cvebe, bucine kostice, suho voce (marelica, banana i sl.).

To doruckujem ako ne svaki a ono bar svaki drugi dan.
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply