X. fotografski natječaj: Nedovršen posao

Lica spaljena od blica...

Kojoj fotografiji dajete svoj glas?

Poll ended at 08 Feb 2012, 21:14

1. prvoj
0
No votes
2. drugoj
5
36%
3. trećoj
6
43%
4. četvrtoj
3
21%
 
Total votes: 14
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Feb 2012, 00:31

Cestitke pobjednicima :)
Jel ono mrkva ili bundeva na tanjuru?


User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

09 Feb 2012, 00:46

ili batat? :o
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
nevjerna
Posts: 78
Joined: 05 Jan 2012, 00:38

09 Feb 2012, 04:37

blue » wrote:Čestitke svima :)
nevjerna presladak ti je ćuko :cerek:
Hvala blue.
Ćuko se čupa ručno i ne može se dovršiti za jedan dan, ponekad ni za dva.

Čestitke svima! :)

Nisam znala da li mi koje sudjelujemo smijemo glasati pa ovaj puta nisam glasala.

Po kvaliteti fotografije najbolja mi je jezebelina, ali tematski ne odgovara.

Tako da je najbolja Vodenina iako me sjeća na neke obaveze...

Potjeh? Kao da nije ni počeo jesti... :D

@Jaz, ćuko se sasere kad vidi četke i češalj, no to je socijaliziran pas koji stoički trpi radi ljepote. Zimsko je doba pa smo se malo zapustili... :zubo:
Ajme majko, sveti Ante, Duje, Šime, Frane, divico Marijo i svi sveci !!!
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

09 Feb 2012, 08:17

Slika mi je promašaj. :( Al, krenimo redom.

Jelo na tanjuru je :
- svinjski but ispržen naglo na maslacu.
- batat kuhan na pari sa umakom od chillija
- cvjetača pirjana sa senfom i vrhnjem

Kao prvo, uslikao sam na brzinu nekoliko puta iz različitih kuteva bez da sam vidio krajnji rezultat. Razlog je jednostavan - jelo se hladilo. Moram priznati, popriličan je napor napraviti tajming da sva tri sastojka budu gotova istodobno. Treba i iskustva kojeg nemam. :) Uglavnom, blic me je upropastio, reflektirao se.

Drugo, nitko ni shvatio bit slike što je moja krivnja. Naime, jedan komad odreska je pojeden, jedan zalogaj batate je također pojeden. S obzirom na položaj bešteka i na ubrus koji je zgrčen sa strane na slici sam htio predočiti jelo koje je - ostavljeno nepojedeno.

:tuzni:

Mislim da neću više sudjelovati na natječajima. Razlika između onog što je uslikano u 'glavi' i onog što je doista uslikano je jednostavno prevelika. Želja mi je bila staviti barem tehnički i vizualno korektne slike tako da ideja ostane jedina tema za razgovor.

P.S. Nisam za nikoga glasao, nekako mi se to čini jedino ispravno makar ovo je potpuno opušten natječaj.

P.P.S. Hvala svima koji su glasali za mene. :zubo: Slijedeće ljeto imaju kod mene smještaj i priliku probati ovo autentično jelo. :durica:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Feb 2012, 08:23

Čestitam svima, a posebno pobjednici! :lux:

Jez, ajde molim te, stavi sliku u boji, baš me jako zanima kako izgleda. :moli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Feb 2012, 09:17

Potjeh a tanjuri su iz Ikee? :) Imam iste ali ne te boje. Meso je mozda trebalo pojesti manje "pravilno". :zubo:

Zasto ne bi oni koji sudjeluju glasali za druge fotke? :ne zna:
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

09 Feb 2012, 10:10

Ikea? Ne, Magma Home. Ikea je predaleko za mene.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Feb 2012, 10:51

Potjeh » wrote:Ikea? Ne, Magma Home. Ikea je predaleko za mene.
Potjeh, nemoj da te ovaj natječaj spriječi da i dalje šalješ :)
teško je neke stvari verbalizirati, a kamoli prenijeti na fotografiju.
na kraju, ovo je zabava i druženje, a ne visoko cijenjeni natječaj. opusti se i odi slikati palme u ledu ili što se već događa na krajnjem jugu :mig:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Feb 2012, 10:59

Pješčana » wrote:Ovako, postavila sam novu temu kao global announcement, znači trebala bi biti gore na vrhu svakog pdfa, za vrijeme trajanja natjecanja, zatim će pasti kao svaka druga tema. Natjecanje bi trebalo biti vidljivije puku, pa možda oni koji inače ne borave na Fotografiji i/ili Hobijima odluče sudjelovati na bilo koji način, fotografijama i/ili glasom.
bravo, pozdravljam promjene :cerek:

jerbo mi je ovaj natječaj promaknuo, kao i prošli :D
a stvarno mi je žao jer volim vidjeti fotke... i popratim dok pristižu na natječaj i onda mi glasovanje pobjegne

čestitke svima :cerek:

jedva čekam ledovanje :cerek: :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Feb 2012, 11:02

Potjeh, zašto se daš tako lako obeshrabriti? :tuzni:
Ne odustaj, mene svaka slika na fotografiji jako, jako razveseli. :)
Čak i one koje nisu savršene, na ovaj ili onaj način.
Štoviše, raduje me što (još uvijek?) nismo pretenciozni, barem na ovom pdf-u. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Feb 2012, 11:42

Potjeh » wrote: :tuzni:

Mislim da neću više sudjelovati na natječajima. Razlika između onog što je uslikano u 'glavi' i onog što je doista uslikano je jednostavno prevelika. Želja mi je bila staviti barem tehnički i vizualno korektne slike tako da ideja ostane jedina tema za razgovor.
Pretjeruješ. U svakom slučaju je bolje da su i tvoje slike tu, nego da nisu. Ako tebe veseli slikati, ako ljude veseli komentirati i glasati, ništa drugo nije ni bitno. Pa ne radiš nikakvu štetu. :) (nije psiho :rofl: )
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

09 Feb 2012, 11:43

Potjeh, a što bi onda ja rekla, nisam još nikad pobjedila, čak ni sa fotkom mačke koja je svima bila preslatka, al ne preumorna. :gaah:

Al zbilja se trudim. :tuzni:

Evo sad za ovaj idući planiram napraviti ledene kurčeve kako bi ekšuli dočarala naslov teme. Muči me samo nedostatak kalupa. :misli:
Last edited by Vodena on 09 Feb 2012, 11:45, edited 1 time in total.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Feb 2012, 11:45

:rofl:

ili moje depresivne šlape :rofl:

dajte, ljudi, opustite se :) : drži mačetu iza ledja:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

09 Feb 2012, 11:45

Pješčana » wrote::rofl:

ili moje depresivne šlape :rofl:

dajte, ljudi, opustite se :) : drži mačetu iza ledja:

Ti barem imaš šlape.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Feb 2012, 11:47

Vodena » wrote:

Ti barem imaš šlape.
da ne kupuješ toliko mesa za u škrinju, i ti bi imala :zubo:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

09 Feb 2012, 11:49

potjese, don't go! :crying: :grli: ispraksirat ces se vec, ja sam isto truba za fotografiju. cak ni nemam pravi fotic, sve slikam mobitelom, a imam nekoliko krasnih slika prirode (ne, ne mislim na one patke od nekidan).

btw, ne znam zasto, ali meni je bilo neugodno ne glasati. jedino mislim da nije u redu da se glasa za sebe. :rofl:

morticija, evo u boji (iako moram van, a sad zbog tebe kasnim jer cu se jos malo zadrzati na forumu :durica: ):
Image
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Feb 2012, 12:10

Evo, i znala sam da će mi se više svidjeti u boji. :zubo:

Iako, i dalje bih dala glas drugoj, al' ovako mi je nekako puno izražajnije, ne znam zašto. :ne zna:
Uglavnom, super mi je fotka, samo mi je malo "iskočila" s ove teme. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

09 Feb 2012, 12:14

Pješčana » wrote: odi slikati palme u ledu ili što se već događa na krajnjem jugu :mig:
:lol: Što god da uslikam vama će se činiti kao ljeto. Ne skrivam tugu da je jedino moj kraj potpuno lišen iskustva ove polarne zime. Nekako se osjećam izostavljeno. Sada je trenutno +8°C. Jedini led je još uvijek onaj u frižideru. Za vikend očekujem dosadnu kišu.

Makar u jednu ruku valja biti i zahvalan. Imam još hrpu naranči na stablima koje bi stradale, nešto endivije, kupusa, prokulica, čak i pokoju cvjetaču. Sve bi to stradalo na malo jačem minusu.
vrrrlet wrote:Ako tebe veseli slikati
Ne veseli me, jer od ideje koja je u glavi realiziram samo njenu blijedu sjenu. Teško je veseliti se tome.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

09 Feb 2012, 12:34

potjese, mozda da prijedjes na neke zahvalnije motive? ja cu, recimo, rado slikati prirodu. ali predmete po kuci ili ljude... ma prije bih krepala. mrzim to. :D mozda jednostavno jos nisi otkrio sto ti lezi. uhvati onog svog macka, zeninu nogu, odi u prirodu ili u grad, uhvati plavi sat, zalazak sunca, zanimljiv kos za smece, stepenice, stijene, prozore, drvece, more...

ako mozes, nadji dadilju, napuni rezervoar i odvezi zenu nekamo na pristojnu poledicu. btw, ako vam crkne grijanje u autu, uvijek mozete grijati jedno drugo. :cerek: :o
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

09 Feb 2012, 12:44

Potjeh, za slikat hranu ti treba softbox ili makar više svjetla, barem kod prozora, a i slikaj iz više kuteva, gledaj kroz objektiv koji kut ti se čini najbolji, fotografija ima neka pravila, a ona čine fotku boljom, skladnijom, a tu je i obrada, makar minimalna jer rijetko koja fotka ispadne dobra na prvu.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

10 Feb 2012, 09:14

Potjeh » wrote:
Drugo, nitko ni shvatio bit slike što je moja krivnja. Naime, jedan komad odreska je pojeden, jedan zalogaj batate je također pojeden. S obzirom na položaj bešteka i na ubrus koji je zgrčen sa strane na slici sam htio predočiti jelo koje je - ostavljeno nepojedeno.
pardon, ja sam shvatila bit slike - nepojedeno jelo, što sam i napisala, i upravo je ideja ono što me odbilo, a ne realizacija. mislim da si sliku mogao staviti na gastrotemu, s opisom jela na tanjuru i načinom pripreme nekako joj je tamo mjesto

kao ideja mi se bila jako svidjela tvoja slika na natječaju o najmirnijem dijelu dana, tada sam i glasala za tvoju sliku :-)

a što se tiče glasovanja sudionika natječaja, ne vidim problem da se da glas konkurenciji, osim, dakako, ako misliš da je tvoj rad najbolji
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Locked