Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Lica spaljena od blica...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Jan 2012, 21:36

Dragi svi,
ovo je tema kojoj je svrha poboljšati podforum Fotografija. Na njoj možete pitati, predlagati, kritizirati i hvaliti. Ako primijetite da nešto treba promijeniti, popraviti, riješiti - recite to ovdje. Tako ćete olakšati moderiranje ovog podforuma i doprinijeti da izraste u mjesto na kojem volite biti.
Svaka ideja je dobrodošla :)

Hvala


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

10 Jan 2012, 22:28

Mislim da je šteta što komentiranje fotki nije otvoreno usporedo s natječajem. Eventualna primjedba o nekakvom utjecanju na buduće glasove mi je groteskna: niti su glasači retardi kojima se može manipulirati, niti su autori fotki egotriperi koji bi dali bubreg za pobjedu. Nekako mi cijela priča s natječajem ima smisla kao "pričaonica o fotkama na zadanu temu", a ne kao superozbiljno natjecanje.

Ovako, pogledam fotke, padne mi na pamet svaštanešto što bih komentirao, i - ništa. Moram čekati tjedan dana, a do tada ću tako i tako sve zaboraviti. : skreloza:

Naravno, mjerodavne komentare bi mogli/trebali dati ljudi koji redovito šalju fotke.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

10 Jan 2012, 22:44

Slažem se s Lordom, s tim da možemo ako treba otvoriti topic za komentare, pa ako netko ne želi čitati prije glasanja, ne mora, nego samo gleda fotke.
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Jan 2012, 23:18

ok. sabaa, želiš li otvoriti zasebnu temu za komentare?
tako neće tuđe mišljnje utjecati na možebitnu ocjenu nekog glasača, a ljudi će imati priliku napisati što misle pravodobno.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

11 Jan 2012, 00:25

Glede ovoga što lord pominje - nije li tek glupo da u momentu kada imamo inspiraciju, uslove, slobodnog vremena itd. za neku temu ne možemo fotkati tada, nego treba da čekamo baš tu sedmicu u kojoj je natječaj?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Jan 2012, 00:49

Zmaj021 » wrote:Glede ovoga što lord pominje - nije li tek glupo da u momentu kada imamo inspiraciju, uslove, slobodnog vremena itd. za neku temu ne možemo fotkati tada, nego treba da čekamo baš tu sedmicu u kojoj je natječaj?
pa, za sada imamo tjedne tematske natječaje. imamo temu gdje možeš postati fotografiju koju si taj dan uslikao, i još jednu temu gdje možeš staviti sliku boli kojeg datuma.
kako si zamislio da taj topik izgleda? da nosi, na primjer, naziv Sreća, a da ljudi tamo stavljaju fotografije s tim motivom kad im se dogodi?


bok zmaj! :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

11 Jan 2012, 00:58

To je jedna varijanta, a druga bi bila da se ukine ograničenje po vremenu fotografisanja.

Bok, bok. :)
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

11 Jan 2012, 06:52

Zmaj021 » wrote:nije li tek glupo da u momentu kada imamo inspiraciju, uslove, slobodnog vremena itd. za neku temu ne možemo fotkati tada, nego treba da čekamo baš tu sedmicu u kojoj je natječaj?
Meni se koncept tematskog natječaja jako sviđa. Postoji prekonekoliko tema u kojima se mogu postavljati fotke nastale u famoznom trenutku inspiracije - ovdje se od ljudi traži da sjednu, razmisle i smisle.

Većina mojih komentara ide pravo u tom smjeru (ne)ispričane tematske priče: najveći dio natječajnih fotografija čine međusobno podjednako tehnički kvalitetne, "lijepe", zanimljive itditditd fotke - čini mi se da ih ponajviše međusobno razlikuje "pogođenost" odgovora na pitanje i priča koju (ne)pričaju.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

11 Jan 2012, 09:53

Meni se sviđa koncept natječaja kakav je, baš kao što Lord kaže najzanimljivije je vidjeti kako će netko osmisliti zadanu temu i prikazati ju kroz fotografiju.

Zmaj (bok!) ti ako imaš osmišljenu ideju kako bi te slobodne teme izgledale mislim da se nitko neće buniti ako otvoriš takvu temu.

@Pješćana, evo otvoriti ću temu za komentare, nadam se da ostalim sudionicima neće smetati, ako bude slobodno briši.
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

11 Jan 2012, 14:37

sad je 7. natječaj otvoren za komentare, ali nema glasanja. ili ne vidim?
je li to još uvijek natječaj?

na kraju će biti kao fotodnevnik ili uradci, s raštrkanim fotografijama između komentara
natječaj je određena forma, naravno da nije važno tko je pobijedio, ali na drugačiji način mobilizira sudionike

i jedne i druge. mislim da se komentarima javljaju i oni koji inače ne prate redovito cijeli pdf, a možda ga shvate kao izazov i oni koji ne okidaju često
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Jan 2012, 14:40

glasanje nastupa na kraju, do tada možete komentirati. po isteku trajanja natječaja nastupa glasanje, tako da nitko nije u neugodnoj situacijii jer gleda kako nitko ne glasa, a ne može mijenjati sliku, ili se većinma odluči za jendu sliku, pa povuku i druge za sobom. zato sad postoje komentari gdje se može raspravljati, a na kraju nastupa glasanje. nešto kao izbori :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

11 Jan 2012, 15:05

samo me još zanima kako će to biti dalje. ako će odmah biti otvoreni komentari, slike neće biti jedna za drugom?

ok, ako svi misle da je to bolje. uvijek se može vratiti na staro ako ispadne da nije :ne zna:

ono što sigurno nije dobro, to je što ste pravila promijenili usred natječaja. sad imate komentare konkretnih slika na načelnoj temi o komentarima, zasad nijedan na slikama, a kad se ubaci anketa, ljudi će komentirati ponovno zašto su dali glas određenoj slici?

mislim, sve prijedloge treba razmotriti, ali baš isti čas poskočiti za njima, ne znam
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

11 Jan 2012, 21:15

Promjene nisu loše ako se vidi da ono što je postavljeno baš i nije najbolje. A i meni se čini da nije, al eto, probali smo :D

Jedino bi mi bilo drago da se promjene ne rade usred natječaja koji je pokrenut po već postavljenim parametrima. Ima između svakog sasvim dovoljno vremena da se svi prijedlozi prodiskutiraju do u detalj, pa da i prije postavljanja novog natječaja pripreme neka nova pravila. Nije da se nešto strašno desi ovako, al opet ne bi se desilo ni ništa strašno da se pričeka dan, dva i do kraja se dogovore promjene i onda se krene s njima od nove teme.

Čak i što se tiče tema, ne vidim ništa problematično u tome ako netko ima neku ideju ili želju za nekom temom koja nije na listi čekanja da predloži da se ta neka nova tema ubaci.
Onaj popis tema koji smo radili nije loše imati za slučaj da nikome ništa posebno ne padne na pamet, dapače, nek stoji. Samo nek ne bude fiksan.
Happy Easter!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Jan 2012, 21:26

imate pravo, mogla sam pričekati do sutra s promjenom :)
no, kako nisam molila bih za razumijevanje, i meni je kasnije na poslu to palo na pamet.
što se tiče podjele, možda nije jasno svima: tema gdje se stavljaju slike je jedna. tu će se, na kraju natjecanja, dodati anketa.
druga tema je za komentiranje od početka. na primjer: dobijem sliku koju naljepim večeras. onda pol foruma orgazmički reagira na nju, podijeli puste komplimente na Komentarima, strpi se da prođe natječaj, glasa i tamo napiše čestitke ili što već.
ostavila bih ovo sad da bude ovako i za idući krug, da vidimo kako ide, najmanji je problem promijeniti ili vratiti na staro. pokušavam od pdfa učiniti dovoljno širok podforum za ukus većine, pa ispipavam teren
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

11 Jan 2012, 21:28

Pješčana, rekoh, nije se ni ovako desilo ništa strašno. Samo za ubuduće malo pripazit i sve pet.
Sad imaš vremena pa preobliči postojeća pravila i onda kad krene nova tema imaš sve spremno (da ne krenemo u novu temu s pravilima u kojima se spominje zabrana komentiranja i slično). Malo možda picajzliram, al malo samo :D
Happy Easter!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Jan 2012, 21:31

Ali dio s komentarima maknut je prijepodne, tamo negdje kad smo počeli sa ovim svim :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

11 Jan 2012, 21:32

Prije je bilo i prigovora na anonimnost. Ja i dalje stojim pri tome da mi je fora gledati fotke bez potpisa autora, al samo podsjećam da je možda pravo vrijeme da se i to mijenja ako više ljudi želi maknuti taj dio.
Happy Easter!
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

11 Jan 2012, 21:33

Pješčana » wrote:Ali dio s komentarima maknut je prijepodne, tamo negdje kad smo počeli sa ovim svim :ne zna:
Iskreno, nisam ni gledala. Nije mi palo na pamet da ste ih promjenili za vrijeme trajanja natječaja i crno na bijelo, no nema veze :D
Happy Easter!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

12 Jan 2012, 20:43

OBAVIJEST
Neću biti blizu kompa iduća tri dana. Otvoriti ću natječaj, ali do ponedjeljka ujutro neću moći postati slike.
Molim vas za razumijevanje. Slobodno šaljite slike za novi natječaj, samo da znate razlog zašto se ne objavljuju.
hvala
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Feb 2012, 19:54

zanima me kako gledate na ideju da se omogući glasovanje za dvije fotografije?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 Feb 2012, 20:01

:zubo: upravo sam kod glasanja veceras na to mislila
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

16 Feb 2012, 22:09

Pješčana » wrote:zanima me kako gledate na ideju da se omogući glasovanje za dvije fotografije?
to bi bilo zgodno, ali ima smisla ako se na natječaj prijavi barem pet fotki
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

18 Feb 2012, 22:17

zašto je određen točan sat od kojeg trebaju biti snimljene fotke koje se prijavljuju za natječaj?
evo, ja imam danas par fotki s maskama, snimljene su oko 19 h
a na natječaj se prijavljuju one snimljene od 22 nadalje :crying:

provirila sam na prethodni natječaj, mislila sam da su ta 22 h neki birokratski default. kad tamo, jeboteled bio od 19 nadalje :crying:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Feb 2012, 22:23

blaze, svaki natječaj je prilagođen terminu otvaranja.
s obzirom da sam danas bila radna i nisam stigla uz posao u 7 navečer otvoriti novi natječaj, kad sam došla doma i napokon ga otvorila, poriktala sam i vrijeme.
ako misliš da baš imaš dobru sliku za natječaj, možemo izaći u susret( ja i moje podvojene ličnosti)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

18 Feb 2012, 22:24

ima logike, datum bi trebao biti nevažan :moli:
Post Reply