Četvrti fotografski natječaj

Lica spaljena od blica...

Najbolja slika četvrtog natječaja jest...

Poll ended at 21 Dec 2011, 17:49

1. slika
10
45%
2. slika
5
23%
3. slika
7
32%
 
Total votes: 22
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

12 Dec 2011, 14:02

Naziv teme: Voda
Početak natječaja: 12. 12. 2011. u 14.00.
Završetak natječaja: 19. 12. 2011. u 14.00.

Pravila:
1. na natječaju mogu sudjelovati isključivo fotografije snimljene između 14 sati u ponedjeljak, 12. 12. i 14 sati u ponedjeljak, 19. 12. 2011.

2. na natječaju mogu sudjelovati svi registrirani trkeljaši isključivo svojim autorskim fotografijama (nije dozvoljeno slati fotografije skinute s interneta ili one koje je slikao vaš susjed, ljubavnik, dijete, bilo tko drugi)

3. možete sudjelovati s jednom fotografijom po natječaju

4. fotografiju na natječaj šaljete anonimno, tj. privatnom porukom pošaljite fotografiju moderatoru ElliQuinn koja će je postaviti na temu natječaja pod rednim brojem

5. fotografije ne smiju prelaziti veličinu od 600 piksela po dužoj strani. (Radi li se o panorami iznimno je dozvoljeno 800 piksela po dužoj strani)

6. Obrada koja uključuje
- izrez
- uoštravanje (uostalom i neophodno je kod umanjenja)
- neselektivnu saturacija
- konverziju u crno-bijelo (čitave fotografije, na bilo koji način)
- kontrast / osvjetljenje
dozvoljena je, no ako značajno prelazi tu mjeru napomenite da se radi o manipulaciji.

7. za vrijeme trajanja natječaja autori šalju fotografije isključivo moderatoru koji ih postavlja na za to predviđenu temu. Glasanje i komentiranje slijedi po završetku natječaja i to:
- 19. 12., nakon 14 sati, moderator otvara anonimno glasanje. Glasati mogu svi registrirani trkeljaši iako nisu osobno sudjelovali na natječaju. S glasanjem se tema otvara i za komentiranje fotografija.
- 48 sati od početka glasanja i komentiranja moderator zatvara glasanje i objavljuje imena (nadimke) autora fotografija.
- nova tema za slanje fotografija otvara se 19. 12. iza 14 sati, odmah po završetku natječaja iako glasanje i komentiranje još traju na prethodnoj.

8. tema će biti zaključana do 14 sati ponedjeljka 19. 12. 2011.

9. jednom kad je natječaj objavljen, nema promjene pravila. Sve dogovorene promjene primijenit će se na sljedećem natječaju.

NAPOMENA: čak i kad ste prilično sigurno tko je autor koje fotografije, nemojte to dijeliti s forumskom javnošću dok rok za glasanje ne istekne. Hvala.


Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

14 Dec 2011, 19:03

1. slika

Image
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

17 Dec 2011, 19:29

2. slika

Image
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

18 Dec 2011, 11:58

3. slika
slika je izbrisana
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Dec 2011, 20:20

Glasala sam srcem.
Iako mi je prva realno bolje izvedena sve me vuklo drugoj, nemam pojma zasto. Uglavnom, ovaj put su mi sve tri odlicne, svaka cast autorima. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

19 Dec 2011, 20:20

glasala sam za filigranski sudoper

druga fotka mi je prereklamna, takvih varijacija ima bezbroj

u trećoj me kap vode na dlanu podsjeća na vodenu kozicu
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

19 Dec 2011, 20:24

A što ako je treća kap suze na dlanu?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Dec 2011, 20:27

blaze » wrote:glasala sam za filigranski sudoper

druga fotka mi je prereklamna, takvih varijacija ima bezbroj

u trećoj me kap vode na dlanu podsjeća na vodenu kozicu
Moram priznati da su meni sve tri pomalo "vec vidjeno". Al' ne smeta me.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

19 Dec 2011, 20:37

ElliQuinn » wrote:A što ako je treća kap suze na dlanu?
to je autorov dlan. ako plače i fotka istovremeno... :misli:
psihoza :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

19 Dec 2011, 20:40

ElliQuinn » wrote:A što ako je treća kap suze na dlanu?
Onda ju treba diskvalificirati zbog nepridržavanja teme. :zubo:
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

19 Dec 2011, 20:40

Morticia » wrote:
Moram priznati da su meni sve tri pomalo "vec vidjeno". Al' ne smeta me.
ne smeta ni meni. žao mi je što se više ljudi nije javilo. da je ljeto, netko bi snimio i kakvu vodu do grla :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

19 Dec 2011, 20:42

blaze » wrote: ne smeta ni meni. žao mi je što se više ljudi nije javilo. da je ljeto, netko bi snimio i kakvu vodu do grla :zubo:
Mene malo čudi da nema slapova. Jasno mi je da se more nitko ne usudi snimit na temu voda.
Happy Easter!
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

19 Dec 2011, 20:54

Glas za prvu.

Imam veliku želju i barem isto toliko veliku nelagodu komentirati fotke na ovim natječajima. Želju zato što mi, kad već imam nešto za reći, prilično logično izgleda da to i napišem. Nelagodu zato što se ne radi o fotkama nabačenim iz arhive, nego se ljudi pomuče i nagnjave samo i jedino za Trkeljanje - i sad ću im ja, s rukama u džepovima, mudrovati "znaš, ovo bi bilo bolje ovako, a ono onako...".

Istina, sva tri motiva nisu nova - ali, to ne smatram velikim problemom. Kod prve me fotke najviše "zarobila" ta nekakva metalna oštrina, atmosfera u kojoj voda prestaje biti voda. Taj mi prijelaz u materiju koja s vodom ima tek neku daleku vezu, nedostaje kod druge fotke.

S druge strane, sve tri fotke imaju vrlo ambiciozne motive - ovakvi motivi (koji su namješteni, a zasnivaju se na vodi koju se ne može namjestiti ni kontrolirati) zahtijevaju milijun i šest pokušaja u nadi da će se barem jednom poklopiti svi elementi i nastati The Fotka. Tu sad dolazi ona nelagoda prolaznika koji s rukama u džepovima objašnjava ljudima koji su se potrudili da su se mogli još truditi :brukica:, ali nadam se da će ove rečenice biti prihvaćene dobronamjerno. U tom smislu, treća otka izgleda kao posljedica najmanje eksperimentiranja i pokušaja.

Postoji jedan kriterij po kojem je druga najbolja: mislim da ovakvi motivi moraju biti jako simetrični i "pravilni". U tome je druga fotka uspjelija: ne prvoj je čisti višak rešetka odvoda na desnoj strani; vjerojatno bi bio bolji kvadratni izrez sa žlicom u sredini i pokušajem postizanja simetričnog rasprskavanja vode o žlicu, uz asimetrične kapljice vode u sudoperu.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

19 Dec 2011, 20:56

Inače, glasala za prvu. Čista je, svježa nekako. Vodena :D

Drugu gledam očima koje je žele popraviti, pojačati osvjetljenje, izglancati čašu nakon svakog okidanja da nema mrlja, pomaknuti je malo da rub dolje ne bude rezan. Nije loša, samo ima tih par detalja koji baš traže ponovno okidanje s malo više pažnje na detalje.

Treća mi je čudna, pomalo neprirodan kadar, onaj crni dio lijevo od kapi je precrn. Fokus ko da malo bježi u donjem dijelu i ko da je fulan za koji milimetar. Ideja je klišej, al ipak bolja od realizacije.
Happy Easter!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Dec 2011, 21:03

glasala sam za prvu.
nekom čudnom strujom svijesti, podsjetilo me na život. kako sve dobro koje ti drugi daju ne ostaje samo u tebi, nego se prelijeva na sve strane, svima.

sviđa mi se jasnoća slike i njena nesimetričnost. paše mi odvod u ćošku slike.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

19 Dec 2011, 21:08

Prva. Ne da mi se elaborirati, nikad to nisam dobro činio kad je posrijedi osjećaj u trbuhu.
Potpisi su za budale.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

19 Dec 2011, 21:09

i meni se sviđa odvod, bez njega to ne bi bila ta slika
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

19 Dec 2011, 23:17

Glasala sam za prvu sliku.
I meni se baš sviđa odvod na slici, nekako mi je punija s njim.

Na drugoj bi mi možda pasao više neki "zanimljiviji" kadar.

Na trećoj mi se sviđa ideja, možda opet da je ta ruka smještena u prostor. :xne zna:
The planet is fine. The people are fucked.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

19 Dec 2011, 23:21

Jel jako pogrešno ako smo glasovali na temelju onoga na što nas je fotka podsjetila?
Znam koje bi mogle biti zamjerke trećoj (neke ste i naveli), ali kako netko napisa, osjećaj u trbuhu.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

19 Dec 2011, 23:22

Almost Rosey » wrote:Jel jako pogrešno ako smo glasovali na temelju onoga na što nas je fotka podsjetila?
Znam koje bi mogle biti zamjerke trećoj (neke ste i naveli), ali kako netko napisa, osjećaj u trbuhu.
Meni je to najispravniji način.
Jebeš tehničko savršenstvo, ako od fotke nemaš taj osjećaj u trbuhu.
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

19 Dec 2011, 23:23

Prva mi je slika najdojmljivija, treća slika ima zanimljivu priču - kap vode na dlanu - ali opet sam glasala za onu koja mi je djelovala najtoplije - drugu.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

20 Dec 2011, 09:28

Prva :) najljepša mi je :ne zna:

Treća bi mi bila super bez te vode :zubo:
User avatar
Pomona
Posts: 22
Joined: 24 Sep 2011, 10:22

20 Dec 2011, 09:39

Almost Rosey » wrote:Jel jako pogrešno ako smo glasovali na temelju onoga na što nas je fotka podsjetila?
Znam koje bi mogle biti zamjerke trećoj (neke ste i naveli), ali kako netko napisa, osjećaj u trbuhu.
Meni upravo treća izaziva neugodan osjećaj, htjela bih maknuti tu kapljicu koja nalikuje pliku, a i dlan je čudno izbrazdan, vodoravna jako osjenčana crta naglo se prekida... Mislim da bi skupljen dlan odavao više brige za to malo vode na njemu....

Glasam za prvu - sjajno je uhvatila trenutak.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Dec 2011, 10:21

druga i, naročito, prva su mi sjajne tehničke izvedbe
toliko da nakon prvotnog "wow" nemam dubljih emocija prema njima
dala sam glas trećoj, ostavlja mjesta mašti

unaprijed čestitke svima, divne fotke :cerek:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

20 Dec 2011, 10:35

S estetske strane (i/ili tehničke) najbolja mi je prva :top:

Na drugoj mi fali kontrasta, a i nekako mi je neuredna (Aisling je već spomenula brisanje ruba čaše) pa mi izaziva neku vrst nelagode koja me sprečava da je duže promatram :o

Treća je osvojila moj glas unatoč tome što mi donji rub izgleda (loše) fotošopiran.
Sviđa mi se život koji se vidi na koži dlana.
Sviđa mi se kapljica koja je gotovo neprirodno (masnoća? :zubo: ) opstala.

Da sam u žiriju koja bira fotku za Svjetski dan voda ova "Čuvajmo je kao.." bi odnijela Grand Prix zbog ideje :Patetična: :cerek:
Locked