Drugi fotografski natječaj!

Lica spaljena od blica...

Najbolja slika drugog natječaja je:

Poll ended at 07 Dec 2011, 09:48

1. slika
6
26%
2. slika
1
4%
3. slika
5
22%
4. slika
11
48%
 
Total votes: 23
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

27 Nov 2011, 23:01

Naziv teme: Doba parenja: izbori 2011.
Početak natječaja: 28. 11. 2011. u ponoć.
Završetak natječaja: 4. 12. 2011. u ponoć.

Pravila:
1. na natječaju mogu sudjelovati isključivo fotografije snimljene između ponedjeljka, 28. 11. i nedjelje, 4. 12. do ponoći.

2. na natječaju mogu sudjelovati svi registrirani trkeljaši isključivo svojim autorskim fotografijama (nije dozvoljeno slati fotografije skinute s interneta ili one koje je slikao vaš susjed, ljubavnik, dijete, bilo tko drugi)

3. možete sudjelovati s jednom fotografijom po natječaju

4. fotografiju na natječaj šaljete anonimno, tj. privatnom porukom pošaljite fotografiju moderatoru ElliQuinn koja će je postaviti na temu natječaja pod rednim brojem

5. fotografije ne smiju prelaziti veličinu od 600 piksela po dužoj strani. (Radi li se o panorami iznimno je dozvoljeno 800 piksela po dužoj strani)

6. Obrada koja uključuje
- izrez
- uoštravanje (uostalom i neophodno je kod umanjenja)
- neselektivnu saturacija
- konverziju u crno-bijelo (čitave fotografije, na bilo koji način)
- kontrast / osvjetljenje
dozvoljena je, no ako značajno prelazi tu mjeru napomenite da se radi o manipulaciji.

7. za vrijeme trajanja natječaja autori šalju fotografije isključivo moderatoru koji ih postavlja na za to predviđenu temu. Glasanje i komentiranje slijedi po završetku natječaja i to:
- 5. 12., odmah nakon ponoći, moderator otvara anonimno glasanje. Glasati mogu svi registrirani trkeljaši iako nisu osobno sudjelovali na natječaju. S glasanjem se tema otvara i za komentiranje fotografija.
- 48 sati od početka glasanja i komentiranja moderator zatvara glasanje i objavljuje imena (nadimke) autora fotografija.
- nova tema za slanje fotografija otvara se 5. 12. iza ponoći odmah po završetku natječaja iako glasanje i komentiranje još traju na prethodnoj.

8. tema će biti zaključana do ponoći u nedjelju, 4. 12. 2011.

9. jednom kad je natječaj objavljen, nema promjene pravila. Sve dogovorene promjene primijenit će se na sljedećem natječaju.

NAPOMENA: čak i kad ste prilično sigurno tko je autor koje fotografije, nemojte to dijeliti s forumskom javnošću dok rok za glasanje ne istekne. Hvala.


Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

29 Nov 2011, 20:09

1. slika

Image
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

30 Nov 2011, 20:11

2. slika

Image
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

30 Nov 2011, 21:41

3. slika

Image
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

03 Dec 2011, 19:49

4. slika

Image
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

05 Dec 2011, 09:48

Malo kasnim, ali evo, neka glasanje o izborima počne. :)
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Dec 2011, 09:54

Dala sam glas trećoj.

Iza magle se nazire sunce (iako ja osobno nisam toliko optimistična :zubo:), narod čeznutljivo gleda na promjene.

Barem sam ja to tako shvatila. :ne zna: :)
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

05 Dec 2011, 11:43

Glasam za četvrtu sliku jer volim mice, fora mi je perspektiva i baš se lijepo uklopilo sve skupa. :cerek:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

05 Dec 2011, 13:40

Herp » wrote:Glasam za četvrtu sliku jer volim mice, fora mi je perspektiva i baš se lijepo uklopilo sve skupa. :cerek:
Na toj fotografiji mačka kao da govori "Ja gledam od čega živim, a vi zjakate okolo". :xd:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

05 Dec 2011, 13:56

Prva fotka: sviđa mi se priča koju ja čitam, a to je poruka s plakata u kombinaciji s majkom i djetetom u ruševnoj zgradi kaže da bi stvarno trebali razmisliti. Možda bi samo odabrala neki drugačiji, zanimljiviji kadar.

Druga fotka: starica gleda u nju, a ona prezrivo preko nje u daljinu. Smetaju me sve silne sjene i bilo bi bolje da se ne vidi žena između s mobitelom.

Treća fotka: kužim ideju, ali ne vidim izbor, fali mi neki subjekt na fotki.

Četvrta fotka: maca mi ima izraz lica koji govori; Opet ćete glasati za njih, ovce jedne glupe!, a oni iza nje stvarno svi bulje u nju na plakatu. Šteta zbog spaljenog gornjeg desnog dijela.

Dadoh glas 4. fotki. :xlux:
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

05 Dec 2011, 14:14

Glasala sam za četvrtu jer mi je presmiješna ova mačka :xo:
I odlična mi je isto zato što mačka djeluje osuđujuće - plakat, ljudi koji gledaju u njega i mačka koja pogledom govori pizdavammaterina samo se usudite :xd:
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

05 Dec 2011, 14:26

I ja sam dala glas četvrtoj. :cerek:
Štaš kad padam na mačketine.
Mačka se ruga Jaci jer Jaca nema devet žifota. :xne zna: :rofl:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

05 Dec 2011, 14:36

dadoh glas trećoj zbog maglovite budućnosti pred nama :D

prva i treća imaju dobru ideju ali je malo zaštekala tehnička izvedba
a na četvrtoj mi maca i jaca imaju presličan pogled :zubo:
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

05 Dec 2011, 14:55

glasah za 4.
zato što mi se najviše zviđa.
ijako mačketine ne volim, ni jacu ne volim, nekako mi je taj pogled prolaznika u smjeru jace, i mačketine u suprotnom smjeru baš će-će simbolika.
Nek(v)arljiva.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Dec 2011, 17:09

..aj da se i ja oglasim.

buduci da postoji tema, kojoj je naslov, cini mi se..doba parenja: izbori 2011, onda bih taj naslov teme mogao razumjeti i kao naslov na svakoj od ovih fotki.

treca fotka..jel treca, ona sa zicom, nekako mi je najitimnija i najpoeticnija u ovom kontekstu, ostavlja najjaci autorski dojam.
ok, ta fotka je mozda mogla bit i na temi.. cijena kumpira neposredno nakon recesije u albaniji, ali nije, na ovoj je temi i mislim da jako dobro, kako se to kaze..oslikava :xzubo: odnos, stanje duha jednog drustvenog trenutka, pa i neku nemoc, pa i neko suprotstavljane toj nemoci izrazavajuci ga kroz tu fotku, pokusavajuci nekako reagirati, izraziti se onim sto se ima u tom trenutku..
eto glasam za 3.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

05 Dec 2011, 20:12

dvoumila sam se između prve i četvrte, na kraju sam glas ipak dala četvrtoj

modni mačak usklađen s jacom :xzubo: slika ima humora, to je valjda prevagnulo
na prvoj je fenomenalan 'party', i par u daljini
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

05 Dec 2011, 20:33

Odiza:

četvrta slika - Na izlokanoj fasadi (kakva nam je i država) koči se Jadranka Kosor. Njena nametljiva pojava odaje dojam da je prolaznici (narod) slijede, očima jel, no oni se čudom čude pojavi u bijeloj tuti koja pokušava spasiti palu premijerku nad čijom slikom je izvršena psina kojoj se prolaznici vesele. Zašto je spašava nakon svega, nije im jasno. E pa za to je plaćen. Ali bez brige, danas je njega malo a njih napokon više. Mačka komentira situaciju govoreći: ...ovo su im zadnji skosi...
Nisam glasala za četvrtu zbog pametnjakovića koji je nakeljio klimu na prekrasnu kamenu fasadu.

treća slika - Sloboda je tu, treba samo precvikati žicu. Tek nakon što je precvikamo moći ćemo otvoriti prozor i vidjeti što nas čeka... Ideja pet, izvedba slabija.

druga slika - Gospođa je hadezeovka. No kako nekima treba crtati tako je i ona tek sada otvorila oči i vidjela tko siše život iz Lijepe naše. Gospođa je šokirata. Nepravdu ispravlja na dan izbora.

prva slika - u ruševinama i magli, razlog za ples. Majka i dijete unaprijed slave promjenu. Ne znaju što ih čeka ali slute da će se magla razići, možda će se sve nanovo izgraditi, neko bolje sutra...
Glasam za prvu sliku.



:zubo:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

05 Dec 2011, 21:23

Četvrta. Miconja :cerek:
User avatar
daze
Posts: 819
Joined: 10 Nov 2011, 22:43
Location: Karlovačko društvena mreža

06 Dec 2011, 00:28

A.P. » wrote:Glasala sam za četvrtu jer mi je presmiješna ova mačka :xo:
I odlična mi je isto zato što mačka djeluje osuđujuće - plakat, ljudi koji gledaju u njega i mačka koja pogledom govori pizdavammaterina samo se usudite :xd:
Ja isto za četvrtu. Svi gledaju izborni plakat, a mačka gleda šta ima za jesti. Surova realnost.
0 new messages
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

06 Dec 2011, 00:58

Da malo iskomentiram detaljnije. Prva slika, mislim da shvaćam poruku, u svakom slučaju, Nikolajevnino tumačenje ono je s kojim mi se lako složiti. Svejedno imam dojam da nisam sve razumjela i stup me zbunjuje.
Druga slika s vampiricom bila bi mi bolja da nema toliko zrcaljenja. Interakcija promatrača i plakata pada u drugi plan u odnosu na zrcaljenje. Ne znam, možda je to namjerno tako napravljeno.
Treća slika je isto fora, mi, oni u magli, ograda između nas. Lijepa simbolika odvojenosti od političke elite i magle koju proizvode ili u koju nas vode.
No, kao što rekoh, četvrta mi je najdraža, ne nužno zbog mačke nego zbog duhovitosti. Mislimo da znamo što je bitno, a u biti, sve je to šala na naš račun.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

06 Dec 2011, 08:00

Glasala sam za 3. fotku. Nekako odiše atmosferom iščekivanja i neznanja što nas sada čeka, a to je baš ono kako se osjećam. :D
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

06 Dec 2011, 11:56

Kad sam prvi put išla pogledati ovu temu, bila je na natječaju samo prva fotka. Nažalost, nije se još moglo glasati, a ja sam željela baš njoj odmah dati glas bez obzira na eventualnu konkurenciju.
Sad sam joj dala. Još uvijek mi je najbolja - tehnički bi mogla biti i bolja, ali motiv je ono što je čini nenadjebivom.

Vukovar :misli:
I kao da to nije dovoljno samo po sebi, Vukovar u magli. Dobro razmislite. Dobro razmislite! Radi se o Hrvatskoj. Hrvatskoj. Party stiže ljudima. Duspara te zove. HSP bliže ljudima. Dobrrro razmisliteee!! :mamić: O Hrvatskoj! Radi se o Hrvatskoj! Party bliže ljudima.....
Žena i dijete žive svoje živote bez obzira na nametnutu nečiju želju da baš sada eto "razmišljaju", oni plešu, igraju se, gledaju svoja posla. Uostalom, vjerojatno su se narazmišljali ranije, 365 dana godišnje imaju priliku "razmišljati o Hrvatskoj" i "imati (nemati) party".
Boli ih kurac za taj stup. Više ne žive za tuđe parole. Sad su konačno važni samo oni.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

06 Dec 2011, 17:18

Nikolajevna » wrote: druga slika - Gospođa je hadezeovka.
to sam i ja pomislila :zubo:
moja primjedba na drugu sliku bila bi kao i ellina - previše zrcaljenja. možda me i to navelo na pomisao o gospođi u kaputu kao hadezeovki. jacu vidim kao maćehu iz snjeguljice (ogledalce, ogledalce), a gospođu također također kao maćehu u 'vještica' izdanju, koja u torbi nosi otrovne jabuke

snjeguljičin obraz nalazi se na trećoj slici, iza žice :xzubo:

ps: eh, da. na prvom je natječaju glasalo više ljudi. spavači, izađite na izbore :cerek:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

07 Dec 2011, 20:25

Dakle, krajnje je vrijeme da objavimo autore:

1. slika - Zmaj021
2. slika - sabaa
3. slika - Herp
4. slika - ..a unda.

Hvala svima na sudjelovanju i glasanju i čestitke ..a undi. :lux:

A sad, svi na slikanje portreta, inbox mi je prazan. :tuzni:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

07 Dec 2011, 20:28

ElliQuinn » wrote: 4. slika - ..a unda.
Znala sam! :rofl:
Locked