Prvi trkeljaški fotonatječaj!

Lica spaljena od blica...

Najbolja slika prvog natječaja je:

Poll ended at 30 Nov 2011, 10:14

1. slika
6
21%
2. slika
1
3%
3. slika
6
21%
4. slika
1
3%
5. slika
15
52%
 
Total votes: 29
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

15 Nov 2011, 20:12

Naziv teme: Omiljeni kutak moga grada
Početak natječaja: 17. 11. 2011. u deset sati ujutro
Završetak natječaja: 27. 11. 2011. u deset sati ujutro

Pravila:
1. na natječaju mogu sudjelovati isključivo fotografije snimljene između četvrtka, 17. 11. u deset sati ujutro i nedjelje, 27. 11. u deset sati ujutro

2. na natječaju mogu sudjelovati svi registrirani trkeljaši isključivo svojim autorskim fotografijama (nije dozvoljeno slati fotografije skinute s interneta ili one koje je slikao vaš susjed, ljubavnik, dijete, bilo tko drugi)

3. možete sudjelovati s jednom fotografijom po natječaju

4. fotografiju na natječaj šaljete anonimno, tj. privatnom porukom pošaljite fotografiju moderatoru ElliQuinn koja će je postaviti na temu natječaja pod rednim brojem

5. fotografije ne smiju prelaziti veličinu od 600 piksela po dužoj strani. (Radi li se o panorami iznimno je dozvoljeno 800 piksela po dužoj strani)

6. Obrada koja uključuje
- izrez
- uoštravanje (uostalom i neophodno je kod umanjenja)
- neselektivnu saturacija
- konverziju u crno-bijelo (čitave fotografije, na bilo koji način)
- kontrast / osvjetljenje
dozvoljena je, no ako značajno prelazi tu mjeru napomenite da se radi o manipulaciji.

7. za vrijeme trajanja natječaja autori šalju fotografije isključivo moderatoru koji ih postavlja na za to predviđenu temu. Glasanje i komentiranje slijedi po završetku natječaja i to:
- 27. 11. u 10 sati moderator otvara anonimno glasanje. Glasati mogu svi registrirani trkeljaši iako nisu osobno sudjelovali na natječaju. S glasanjem se tema otvara i za komentiranje fotografija.
- 48 sati od početka glasanja i komentiranja moderator zatvara glasanje i objavljuje imena (nadimke) autora fotografija.
- nova tema za slanje fotografija otvara se odmah po završetku natječaja 27. 11. u 10 sati iako glasanje i komentiranje još traju na prethodnoj.

8. tema će biti zaključana do nedjelje, 27. 11. 2011.

9. jednom kad je natječaj objavljen, nema promjene pravila. Sve dogovorene promjene primijenit će se na sljedećem natječaju.


Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

21 Nov 2011, 11:57

1. slika

Image
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

21 Nov 2011, 20:54

2. slika

Image
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

25 Nov 2011, 19:29

3. slika

Image
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

26 Nov 2011, 21:14

4. slika

Image
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

27 Nov 2011, 00:01

5. slika

slika je izbrisana
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

27 Nov 2011, 10:16

Drage trkeljašice, dragi trkeljaši, komentiranje i glasanje mogu započeti. :lux:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

27 Nov 2011, 10:32

Nisam fotograf i nemam uvježbano oko za fotografiju i moji će komentari biti izrazito laički i nadasve subjektivni.

Najviše mi se sviđaju prva i peta fotografija, djeluju mi toplo i mislim da sam tu toplinu nekako očekivala od svih fotografija s obzirom na temu. Od prve i pete, ipak mi se više sviđa peta, jer je šarenija i ima ljudi. A možda i zato što svaka ima drugačije obećanje što je to što nas čeka na kraju slike.

Druga fotografija možda treba bolje isticanje plaže. Želim da me nagovori da gacam kroz vodu, a ne da pazim da se ne zaprljam dok ne stignem u kafić na kavu.

Treća i četvrta fotografija mi djeluju zbog nedostatka boje rezervirano. Mislim da bi treća bila impresivna na većem formatu, a četvrta me podsjeća da će i ovo božićno razdoblje proći i da je Trg stvarno mogao biti bolje uređen.

Toliko od mene što se tiče komentara. Glasat ću tijekom dana, ne odmah sad.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

27 Nov 2011, 11:42

Dođoh glasati prije nego Elli zaspama cijela Trkeljanja pozivima.

Isto kao njoj, najviše mi se sviđaju prva i peta, ali za razliku od Elli, biram prvu. I to iz potpuno subjektivnog razloga - želim biti tamo. :D

Druga je odlična ideja ali malo nespretna izvedba. No, ni ja ne bih znala kako je učiniti boljom.

Trećoj i četvrtoj nemam zamjerki, no eto, samo jedna može biti pobjednik. :zubo:

Nakon ovih komentara ne moram niti isticati koliki sam laik u ovome.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

27 Nov 2011, 12:50

I meni su najbolje 1. i 5., ali glas mi je otišao petoj, samo zbog topline kojom mi odiše.

Sad komentari, koji isto tako neće biti profesionalni.

Prva mi je prekrasna, bajkovita i bez zamjerke. Na drugoj mi se kao i nekima sviđa ideja, ali je izvedba malo zaštekal, nekako mi nije ni panorama, ni slika plaže. Treća mi je lijepa noćna fotka, most poziva da uđeš u grad. Na četvrtoj mi se sviđa božićni ugođaj. Peta mi je krasna, topla, možda najviše ima naglaska na najdražem kutku grada.
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

27 Nov 2011, 14:55

Prva slika je bajkovita ali generalno ne volim polja na fotografijama. :zubo:

Druga slika mi je jako lijepa ali nekako...beživotna. Iako, generalno, ne volim ni ljude na fotografijama (da, znam da sam poremećena :facepalm: ) nešto mi fali na njoj, previše mi je statična.

Četvrta je zgodna ali ne volim Pošić, pa nema šamse. :D

Peta je jako lijepa, odlična perspektiva, životna.

Ali samo me jedna ostavila bez daha, a to je slika broj 3.
Predivna je, tajanstvena, moćna :cerek:
I nikako ne mogu dokučiti gdje je slikana, zato mi je još nekako draža, tjera me da razmišljam o njoj, da poželim letjeti iznad tog mosta sad, odmah, sad :cerek:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

27 Nov 2011, 15:06

Sviđa mi se peta, iako bi bilo bolje da je malo odrezana na dnu.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

27 Nov 2011, 16:08

Herp » wrote:poželim letjeti iznad tog mosta
K'o Margarita Nikolajevna. :cerek: Gola naravno. :zubo:
JPK wrote:Sviđa mi se peta, iako bi bilo bolje da je malo odrezana na dnu.
Možda da ima malo više kaldrme a malo manje pločnika...
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

27 Nov 2011, 17:09

Naj mi se sviđaju treća i peta, ali glasala sam za treću zato jer sam jučer išla uz radićevu 6 puta i popela mi se nakurac :xo:
Ne, glasala sam za treću ovako kako je herp opisala, a i malo me podsjeća na njujork, a ja jako volim njujork :xzubo:


Prva je lijepa, ali ja sam iz slavonije i tako mi izgleda dvorište.
Drugoj mi fali nešto, ne mogu dokučit šta, nešto da izgleda malo... mističnije ili romantičnije.
Četvrta mi je lijepa, ali kako sam jučer prošla radićevom, tako sam i trgom i gadi mi se taj vašar :o
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

27 Nov 2011, 17:35

Sve slike su lijepe, ali glasala sam za 3. sliku, obožavam mostove i još k tome fotografija je crno-bijela, predivna :cerek:
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

27 Nov 2011, 17:57

Ne vidim četvrtu. :ne zna:
gonj špadi
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

27 Nov 2011, 18:54

klonka » wrote:Ne vidim četvrtu. :ne zna:
Meni je sve vidljivo. Probaj kliknuti direktno na link:
http://dl.dropbox.com/u/17255784/201111 ... educed.jpg
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

27 Nov 2011, 18:59

glasala za petu. isto bih radije da je malo manje plocnika, ali me svejedno sarmirala. :)

''najsavrsenija'' mi je treca (izgleda mi kao da ju je uslikao netko tko zna sto radi), ali u odnosu na petu mi fali ''ono nesto''. nekako je skolski savrsena, kao kakav poster koji se prodaje u kiki. takodjer, ova fora s dugom ekspozicijom (ili kako se to vec zove :brukica:) me nikad nije pretjerano privlacila.

prva je lijepa, ali fali mi neki odmak od neutralnog screensavera. vidjela sam ostale slike iz iste ''serije'' i mozda bih radije odabrala neku drugu. iako su mi ti ''pojasevi'' fora, mozda bih ipak rado skratila prednji dio polja i malo se priblizila kucici i drvecu. al' dobro, ja ionako nemam pojma. :xzubo: fotka bi mi vjerojatno bila ljepsa da je vrijeme malo manje koma.

na drugoj mi se svidja sama ideja ovakvog spajanja vode, zemlje i neba, ali ne zove me da uskocim.

cetvrta mi je ok, ali me malo previse podsjeca na svakodnevne slike s raznih portala.

napominjem da sam subjektivna i o fotografiji nemam pojma. nadam se da nitko nije povrijedjen zbog komentara i da cete me prosvijetliti ukoliko smatrate da lupetam gluposti. fala. :xzubo:
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

27 Nov 2011, 19:23

ElliQuinn » wrote: Meni je sve vidljivo. Probaj kliknuti direktno na link:
http://dl.dropbox.com/u/17255784/201111 ... educed.jpg
Jesam, još prije, i dalje je ne vidim. :ne zna:
gonj špadi
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

27 Nov 2011, 19:30

klonka » wrote: Jesam, još prije, i dalje je ne vidim. :ne zna:
Tako je i meni bilo jučer, danas se pojavila sama od sebe. :xne zna:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

27 Nov 2011, 21:40

peta mi je najbolja od ponuđenih, iako ju je trebalo dolje podrezati

prva i druga su kompozicijski jako dobre
za crno-bijele treba razlog, ovdje ga ne vidim
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

27 Nov 2011, 22:00

Sviđaju mi se 3. i 5. , ali kao što je jezbel napisala 3. fakat djeluje kao poster u marketima. Pa glasam za 5. simpatična je i isto mi se čini da ju treba malo skratiti :D
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

27 Nov 2011, 22:14

Glasala sam za treću. Jedina po meni fotografija koja ima nekog smisla, kompoziciju, nešto.

Prva ima dobar motiv, no jako je loše iskorišten. Moglo se napraviti puno više da se pripazilo na kadriranje, ovako se oko na ničem ne zadržava nego luta po fotografiji izgubljeno. S lijeva i s desna je rezano drveće dosta neoprezno i to smeta. Ona kućica koja izviruje je mogla biti iskorištena na način da ipak bude neka okosnica, ovako se utopila u svemu. Od sveg ponuđenog na fotografiji ipak je trebalo nešto odabrati i onda oko toga izgraditi ostatak, ovako tek snapshot.

Druga vrlo slično kao i prva s dodatnim problemom boja (ako se ne radi o mom lošem ekranu, sve previše ide u žuto, paziti na whitebalance). Kadriranje na način da se hvata obala po dužini i stavlja u sredinu, a isto to se radi i okomito ovdje jednostavno ne funkcionira. Puno bolji efekt bi se dobio ili pomicanjem za otprilike trećinu na više ili niže. Ovako djeluje jako dosadno, po ničem pamtljivo.

Treća ima kompoziciju, linija mosta je jako dobro ukomponirana i vodi oko tim mostom, jednostavno putuje tamo gdje treba. Odabir crno bijele korektan, iako dosta ziheraški. Dosta korektno sve skupa.

Četvrta crno bijela šuma motiva koji su se ugurali u kadar pošto poto. Crno bijelo mi ovdje više izgleda kao zadnja slamka spasa da ipak po nečem bude posebna i dobra, a to ne valja. Bolje da se koncentriralo na neki motiv nego ovako pokušavati uhvatiti sve iz prevelike blizine. Za tako nešto se trebalo popesti na neki krov u najmanju ruku.

Peta ima neki ton žutonarančaste koji je prekriva i to ne znam koliko je dobro. Onaj automobil u dnu se nikako ne uklapa u sveukupni dojam.

Ne znam trebam li pisati disklejmer, ali nadam se da nitko ovo neće doživjeti kao poruku da je bolje ne sudjelovati. Ja bi upravo suprotno, da se u komentarima hvali, ali i kaže što i zašto nekome ne valja, da bi drugi put bilo bolje.
Happy Easter!
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

27 Nov 2011, 22:59

meni se oko na prvoj zadržava na mrazu koji pleše :)
mogao je izgledati zlokobno ili mrtvo, a oko fotografa ga je vidjelo kao zasebno živo biće. ne smeta mi rezano drveće slijeva i zdesna, doživljavam ih kao otvorene margine za kružnu fotografiju

na drugoj mi se sviđa borba između perspektive i plošnosti. totalno opičeno

treća me ljuti zbog odabira crno-bijelog u situaciji gdje kolora ionako nema. napetost između svjetlucanja i mraka zakodirana je u nekakav tehnički negativ. ja tu ne vidim smisao :ne zna:
Last edited by blaze on 27 Nov 2011, 23:14, edited 2 times in total.
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

27 Nov 2011, 23:10

treća :s :cerek:
i ne znam točno uprijeti prstom o ono što me :s ali tako mi je sjela :zvrko:

slika mraza je divna, mogu se zamisliti kako u bucama hodama sa šalicom kave ujutro dok idem po šiblje po njivi :cerek:

ostale mi se sviđaju također, ali ove dvije naj, a od njih dvije treća
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Locked