..jel se ovdje ko razumije u fotoaparate..

Lica spaljena od blica...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

21 Jan 2015, 01:02

Zmaj021 » wrote: :D
kužim ja te ideale, nego ponekad se desi da imaš fantastičan kadar, uhvaćen trenutak, što god, a onda skužiš da postoji detalj koji urniše fotku, ne sad nešto krupno, ali ipak te bode i onda si u situaciji da ili otloniš nedostatak, ili odjebeš snimak.. +ako te žena onako molećivo pogleda, i aj ti onda.. :D
ma nema tu ideala. sve se da snimit, ali nema dzabe. ako nesto smeta, onda se to rusi ili na neki drugi nacin izbjegne, ali jest, to je vezano s troskovima, pa ko oce.. :D
inace, odjebes snimak, pa nek to snima ko oce.. svaka kvaliteta ima svoju cijenu.. :D :D

ne, ne.. majstor okida, a asistent mjeri svjetlo onim ručnim metrom. :D
mislis onim svjetlomjerom? kelvinometrom? ..ma jok. to samo ako je slozena rasvjeta od vise temperatura ili neko brzo svjetlo, inace majstor, ako je majstor, zna to vec sve napamet, do u kelvin. :D :D

..ma kakvi, majstor samo da dopustenje da se svijet moze kreirat po majstorovoj volji i da su svi elementi na svom mjestu. okida neki taj serpa, serpas.. a i cesto se nadje neka margarita koja isto moze opalit snimak.. :D :D

trebalo bi da u opcijama imaš i izbor filtera, bar za cb snimke.. baš ću pogledat.
..sta u opcijama? kojim opcijama? na aparatu? ma ima, ima to nesto, ali ne ono sto ja ocu.. :D ..doduse, imaju neki efekti, vrlo zanimljivi. njih nisam odmah gledao jer sam mislio da se radi o nekim onim sepijama, pizdarijama, sarenilima.. :kokice:


User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

22 Jan 2015, 00:25

Evo, ja bih ti rado pomogla ali teško mi je pohvatat šta te muči :zubo:

Koliko sam shvatila, nisi još isprobao aparat :misli: Pa šta ne probaš s tim objektivom kojeg imaš doma, nije isti mount ili šta?

Online shopping ti je šteta ne koristiti, pogotovo za takve stvari gdje nema baš ponude po "pravim" trgovinama. Ja sam kupila 2 na ebayu i niti ne znam gdje bi ih se inače moglo nać u bližoj okolici, a da ne govorim o cijeni :ne zna:

Nađe se i na Njuškalu, za to ti ne treba kartica.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Jan 2015, 10:41

ali » wrote:Evo, ja bih ti rado pomogla ali teško mi je pohvatat šta te muči :zubo:

Koliko sam shvatila, nisi još isprobao aparat :misli: Pa šta ne probaš s tim objektivom kojeg imaš doma, nije isti mount ili šta?

Online shopping ti je šteta ne koristiti, pogotovo za takve stvari gdje nema baš ponude po "pravim" trgovinama. Ja sam kupila 2 na ebayu i niti ne znam gdje bi ih se inače moglo nać u bližoj okolici, a da ne govorim o cijeni :ne zna:

Nađe se i na Njuškalu, za to ti ne treba kartica.
..sta me muci? nista me ne muci. fali mi pet za ucinit sest. :D

aparat cu isprobat danas, nadam se. danas je dobar dan za pocetak. sta ti mislis, da je to meni lako? lako ga je upalit, ali kako se gasi, kako se gasi.. :D
je isti je mount, ali je puno toga ostalog.. ne znam, svasta nesto. ali bitno je da ipak nekako to sve radi.
cuj, radi se o objektivima i ima nesto, da se nac jeftino relativno, ali sta? u kakvom stanju? ko ce vjerovat nekom tamo filipincu sta prodaje objektiv, platis i dodje ti knjiga naslova.. nisu ni objektivi danas sto su nekad bili? :D

mislim, situacija je slozena, bilo sto i da ima taj neki mani bek, mani ritrn i ovako je vec sve na nekoj granici medj javom i medj snom, a jos ako se to tako bude iskompliciralo, nece bit druge nego ako i cipelu dobijem umjesto objektiva, morat cu stavit cipelu na aparat i snimat.. :D

njuskalo, tesko. najprije slabo toga i ma, a ono sto ima nije jeftino, a i ne igra mi kes
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

22 Jan 2015, 11:10

..a unda » wrote: ko ce vjerovat nekom tamo filipincu sta prodaje objektiv, platis i dodje ti knjiga naslova.. nisu ni objektivi danas sto su nekad bili? :D
:rofl:
Ta 2 s ebaya su bili jedan rabljeni i jedan posve nov (white box verzija), Vel.Britanija i Njemačka. U savršenom stanju, savršeno stiglo i sve točno kao u opisu.
Ima super stvari i iz Japana, ali mi se ne da riskirat s carinom pa se nastojim držati EU za neke kao skuplje stvari.
Od Kineza više ne uzimam ništa šta mi je bitno otkad me jedan zajebao za torbu :zubo: osim plastike tipa adaptera, punjača i sl.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

22 Jan 2015, 11:17

Gle:

http://www.njuskalo.hr/objektivi/nikkor ... s-10007709

Ili ovo za 500kn, šta fali :ne zna:
http://www.njuskalo.hr/objektivi/nikkor ... s-14103194

Taj šta već imaš je manualac? Evo uzmeš fino za prvu ruku ovaj drugi u top stanju za male pare i imaš za svakodnevno brzinsko okidanje a s njim ćeš moći (konačno!) bolje upoznat aparat i komplet sve funkcije :ne zna:




Ja bi na tvom mjestu već držala telefon u ruci :S

Jedino ne berem... ako ne igra keš, ne igra kartica...a šta igra onda bokte? Maslina :ne zna: :rofl:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Jan 2015, 11:40

ali » wrote: :rofl:
Ta 2 s ebaya su bili jedan rabljeni i jedan posve nov (white box verzija), Vel.Britanija i Njemačka. U savršenom stanju, savršeno stiglo i sve točno kao u opisu.
Ima super stvari i iz Japana, ali mi se ne da riskirat s carinom pa se nastojim držati EU za neke kao skuplje stvari.
Od Kineza više ne uzimam ništa šta mi je bitno otkad me jedan zajebao za torbu :zubo: osim plastike tipa adaptera, punjača i sl.
..da vidis, kolko sam smotan, mislio sam da kad smo u eu da nema ni carine iz japana.. :D
a bas sam se cudio kako tamo kong hong ima jeftinije te nove objektive, fri kroejsa siping i jos ti poslaju tri kila kave.. :D
polovne i gledam nabavit, a i ti polovni su mi skupi. i da gledam eu, lakse mi je i radi drugih stvari.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Jan 2015, 11:56

ne fali nista. gledao sam to. dalo bi se tu skucat kes, nije neka lova,a objketiv je dobar. radje njega nego onaj 18-105 koji i sto do 500 moze kes, a sve vise od toga.. ne moze. :D
..ali, ali.. ima tu jos poneki ali .. :D

oba objektiva su mi nekako nemoc objektivi, narocito ovaj veci koji ce da stvar bude gora najvjerojatnije i ic. ne bas taj sa njuskala, ali jedan od brace mu. :D


Ja bi na tvom mjestu već držala telefon u ruci :S

Jedino ne berem... ako ne igra keš, ne igra kartica...a šta igra onda bokte? Maslina :ne zna: :rofl:
e, kako ti to ide u zivotu. tesko je to objasnjavat. koji put moras imat i srece za nazvat na telefon (jedan moj je nekada govorio da treba imat srece za stavit film u aparat) .. :D :D

..a pa igra ono sta ni je ni kes ni kartica, a nije u naturi.. :D :D
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

22 Jan 2015, 20:21

unda, jesi li..? :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Jan 2015, 20:25

..nisam. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Jan 2015, 20:27

..znas sta.. mislim, jel.. nekako, cuj, ono.. znas da me malo frka neka.. :D :D

nemoj me pitat zasto i kako jer ne mogu to objasnit ni sebi.. :D
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

22 Jan 2015, 21:56

Mene si zadivio samokontrolom i da si uopće u stanju normalno danima funkcionirati a da te ne svrbi nova igračka :S


Bojiš se da će te razočarati kompromisi?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Jan 2015, 22:03

..ma nije samokontrola i nije kompromis. prvi put u zivotu, mislim, rtfm-am. ono, od slova do slova. ne zelim znat da sam ista znao. ako jesam. potpuno se dekodiram. :D

..a to drugo.. cuj, mozda se bojim da cu sebe razocarat.. :D
Last edited by ..a unda on 22 Jan 2015, 22:04, edited 1 time in total.
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

22 Jan 2015, 22:03

..a unda » wrote:..znas sta.. mislim, jel.. nekako, cuj, ono.. znas da me malo frka neka.. :D :D

nemoj me pitat zasto i kako jer ne mogu to objasnit ni sebi.. :D
ništa te neću pitat.. prvi put jeste poseban.

..jer dok srce žudi i nestrpljivo očekuje taj tren, mozak postavlja hiljadu pitanja, unosi zebnju i napetost.. i iz minuta u minut želja se pojačava, želja da sve bude savršeno, da u datom trenutku eksplodira sva tvoja kreativnost, sve ono što godinama raste u tebi, o čemu maštaš još od kad si se igrao u onoj prostoriji. a tu su i godine.. bojiš se da će te tijelo možda izdati, da u datom trenutku možda nećeš imati fokus kakav bi trebao.. tijelo je za tebe nepoznanica.. nesigurnost se uvlači, jer šta ako ne dodirneš prave dirke, šta ako poslije dodira koljena budeš predugo čekao? hoće li spremnosti nestati? ..šta ako kreneš prebrzo? hoćeš li promašiti pravi trenutak? da li postoji samo jedan odlučujući trenutak? ..koliko će trebati čekati do sljedećeg?

uzmi si vremena.. ne mari za okolinu, jer to su tvoje želje i tvoji snovi, i tu nema mjesta za druge. prvi put.. biće možda nespretno, možda ćeš se i smijati, ali ćeš zakoračiti u jedan čudesan svijet, svijet u kojem fantazija postaje stvarnost, a slike koje se kreiraju ostaju za cijeli život.

:D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Jan 2015, 22:09

Zmaj021 » wrote:
ništa te neću pitat.. prvi put jeste poseban.

..jer dok srce žudi i nestrpljivo očekuje taj tren, mozak postavlja hiljadu pitanja, unosi zebnju i napetost.. i iz minuta u minut želja se pojačava, želja da sve bude savršeno, da u datom trenutku eksplodira sva tvoja kreativnost, sve ono što godinama raste u tebi, o čemu maštaš još od kad si se igrao u onoj prostoriji. a tu su i godine.. bojiš se da će te tijelo možda izdati, da u datom trenutku možda nećeš imati fokus kakav bi trebao.. tijelo je za tebe nepoznanica.. nesigurnost se uvlači, jer šta ako ne dodirneš prave dirke, šta ako poslije dodira koljena budeš predugo čekao? hoće li spremnosti nestati? ..šta ako kreneš prebrzo? hoćeš li promašiti pravi trenutak? da li postoji samo jedan odlučujući trenutak? ..koliko će trebati čekati do sljedećeg?

uzmi si vremena.. ne mari za okolinu, jer to su tvoje želje i tvoji snovi, i tu nema mjesta za druge. prvi put.. biće možda nespretno, možda ćeš se i smijati, ali ćeš zakoračiti u jedan čudesan svijet, svijet u kojem fantazija postaje stvarnost, a slike koje se kreiraju ostaju za cijeli život.

:D
..ok, ok, dobro, to ti mene ka ono malo, jel..? pa je, zasluzio sam, dobro, sta sad. :D

..ali, ne znam sta je. ne mogu samo nesto tu sad doc i ono, skljocnut. ne mogu jebiga. cek malo dok se ne naviknem. i on na mene. mi moramo bit ono, jedno tijelo, jedan um. ne kao kentaur, nego kao konj i jahac, potpuni sklad i razumijevanje.. :D :D
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

22 Jan 2015, 22:13

..a unda » wrote: ..ok, ok, dobro, to ti mene ka ono malo, jel..? pa je, zasluzio sam, dobro, sta sad. :D

..ali, ne znam sta je. ne mogu samo nesto tu sad doc i ono, skljocnut. ne mogu jebiga. cek malo dok se ne naviknem. i on na mene. mi moramo bit ono, jedno tijelo, jedan um. ne kao kentaur, nego kao konj i jahac, potpuni sklad i razumijevanje.. :D :D
ma jok, gdješ lično.. :D

jesi li napunio bateriju? ubacio karticu? ..prilikom montaže objektiva skinuo onaj poklopac s tijela? .. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Jan 2015, 22:16

Zmaj021 » wrote: ..
jesi li napunio bateriju? ubacio karticu? ..prilikom montaže objetiva skinuo onaj poklopac s tijela? .. :D
..jesam.. check

..jesam.. check

..poklopac, koji poklopac? aaa, taj poklopac..

..jesam.. check..

:D
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

22 Jan 2015, 22:17

šta te buni?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Jan 2015, 22:19

..nista nista, sve ok. ma ko bi rekao da je tu poklopac, kako su ga samo sakrili.. :D :D
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

22 Jan 2015, 22:23

šta, problem na psihičkoj bazi? :D

nije ovo film pa da moraš 16 puta razmislit prije okidanja.. :D
..što zna bit i problem :D

svjetla, dobrog svjetla.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Jan 2015, 22:29

..ma kakvi, lakse je film. :D

e, to, svjetla, svjetla.. neka svjetlo i sjena budu s tobom. :joda: :mudri:


..e, kad smo vec kod jode.. :D :D

Image
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

22 Jan 2015, 23:05

de podijeli.. ako nije preintimno :D
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

26 Jan 2015, 18:15

Da, čekamo :ceka:

Jesi se osokolio više?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

26 Jan 2015, 19:01

..ma problemi trece vrste..
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

26 Jan 2015, 19:36

..a unda » wrote:..ma problemi trece vrste..
E.T. se isto hoće igrati s fotoaparatom?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

26 Jan 2015, 20:56

ali » wrote: E.T. se isto hoće igrati s fotoaparatom?
..di ima kontakta, ima i igre.. :D
Post Reply