Excel, Access, MS Office općenito-pitanja i odgovori

Računala, IT, nove tehnologije, gadgeti...
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

02 Jun 2013, 00:48

Tri do četiri posta poviše. :D


User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

02 Jun 2013, 00:56

MightyMe » wrote:Tri do četiri posta poviše. :D
Ajme, fakat te nisam vidjela :eek:

Dakle, nismo se razumjeli: meni je sve čekirano kako treba, ali nije stvar u strait/smart zamjeni (bila bih zadovoljna i s jednima i drugima) , nego s onim ružnim koji izgledaju ovako >> .
Dakle, ja imam ugly ones, a hoću ove strait/smart.

Što, gdje, kako, kuda? :ne zna:

Edit: što je najbolje, kad idem putem insert symbol, kao Shortcut key mi nudi Ctrl (a ne shift)+2, i čak i tada mi stavi one streličaste...

'Ko tu koga? :gaah:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

02 Jun 2013, 01:04

A neman pojma, provaj čekirat pa odčekirat. :ne zna:
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

02 Jun 2013, 01:06

MightyMe » wrote:A neman pojma
Znala sam! :durica:


A niš - onda pješke ' + ' = '' :tuzni:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

02 Jun 2013, 08:44

Blesava » wrote:
Znala sam! :durica:


A niš - onda pješke ' + ' = '' :tuzni:
Možda ti je odabrana kriva tipkovnica, recimo hrvatska, a ne engleska. Prebaci odabir na englesku. (Ili obrnuto; uglavnom promijeni odabir tipkovnice.) To ti je na starim Wordovima na Start traci skroz desno. Imaš gumbić ili HR ili EN. Klikni na to pa vidi. na Wordu 2007 pa nadalje vjerojatno je negdje drugdje; potraži.

Možda ti je to povezano s jezikom, pa ako imaš definiran hrvatski, on ti daje te streličaste navodnike, a engleski ti daje ove s duplim zarezima. To se regulira kroz Tools / Languages / Set language.

Možda da odeš u AutoCorrect i da mu daš nalog da svaki >> pretvori u " i onda drugi nalog da svaki << pretvori u ". To je malo zaobilazno rješenje, ali trebalo bi funkcionirati.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

02 Jun 2013, 12:19

Emericzy » wrote: Možda ti je to povezano s jezikom, pa ako imaš definiran hrvatski, on ti daje te streličaste navodnike, a engleski ti daje ove s duplim zarezima. To se regulira kroz Tools / Languages / Set language.
Ovo je upalilo. :S Tnx.
Možda da odeš u AutoCorrect i da mu daš nalog da svaki >> pretvori u " i onda drugi nalog da svaki << pretvori u ". To je malo zaobilazno rješenje, ali trebalo bi funkcionirati.
Fora je u tome što je to neizvedivo. :gaah:
Naime, kad god u neki od prozorčića moram ukucati streličaste navodnike, onda mi Shift+2 normalno daje " i ni s kojom kombinacijom tipki ne uspijevam dobiti << ili >>. Jedino u dokumentu imam kontra problem. :misli:

Anyway, hvala na savjetu, promjena jezika će mi, očito, spasiti život. :lux:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

02 Jun 2013, 16:22

Nije mi jasno kako dokumenti koje pišem na hrvatskom obično imaju postavku za engleske navodnike, a onda krenem komunicirati na engleskom i pun mi je tekst hrvatskih navodnika.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

07 Sep 2013, 11:17

Molim linak za direktnu instalaciju alata za provjeru gramatike i pravopisa za Word 2007. Nemojte mi objašnjavati niti me upućivati jer sam već luda, čitavo jučerašnje popodne i večer ter današnje prijepodne nastojim to naguglati, poskidala sam desetine servisnih pakovanja i prčkala po Wordovim opcijama satima. Ništa. I dalje dobivam poruku: "Cannot find proofing tools for Croatian (Croatia)."

Zaključila sam da sam glupa. Zaključite i vi i nemojte mi objašnjavati, nego ako može neki linak na direktnu instalaciju. Trebam to, Wordom hranim dječicu. :moli:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

07 Sep 2013, 17:04

Nisam siguran, ali mislim da samo treba uključiti to. Upute su kako uključiti da provjerava, dakle kvačica treba biti uključena.

Click the Microsoft Office Image
Click Word Options.
Click Proofing.
Click Check spelling as you type check box.
Click Check grammar as you type check box.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

07 Sep 2013, 18:23

:) Hvala, Karl.

Al mislim da trebam preoblikovati svoju molbu. Naime, ja sam puuuuno napredniji korisnik Worda od onog kojem bi trebao takav savjet. :)

On ne nalazi proofing tools za hrvatski i ne provjerava hrvatsku gramatiku i praovopis. Engeski provjerava.

Ovo je moj problem: http://support.microsoft.com/kb/2662392

Svih pet ponuđenih rješenja isprobano. S tim da mi nakon prvog, koje nudi instalaciju nekakvog paketića s alatima za hrvatski, nakon skidanja i pokušaja instalacije, on odgovara da je to već na mom kompu instalirano.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
Post Reply