Tableti nove generacije

Računala, IT, nove tehnologije, gadgeti...
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

26 Feb 2012, 22:07

Isprobat ću makar upozoravam da sam odabrao za sučelje engleski jezik. Iz Market-a sam downlodao HR tipkovnicu nekog tipa koji je to volonterski napravio ali je previše minijaturna.


User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

26 Feb 2012, 22:47

ma gle, ja ti sad pišem s tableta, ništa nisam modificirala
evo što se sve krije pod c: čćç, pd s: šśß, pod z: źžż itd.

jedino što ja imam idrk, nisam upratila koji je tvoj
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Apr 2012, 22:26

Kupila Assus - Eee Pad Transformer. Nista ne znam o njemu osim da je mali, smedji i da kad se zaklopi izgleda kao poveca tabakera, da mu baterija drzi 16 sati i da je vrlo vrlo praktican.

I da, upalila sam ga i - radi. :)

http://www.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Pad ... mer_TF101/
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Apr 2012, 22:46

Asus sa jednim s. :zubo: Baterije su im odlicne, imam njihov netbook, drzi mu baterija duze nego novom velikom sony lapu.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Apr 2012, 23:00

ombia » wrote:Asus sa jednim s.
Hvala. Greska poradi brzog pisanja. Da. Asus. Jesi li pronasla jos nesto sto ga karakterizira boljim od ostalih?
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Apr 2012, 23:20

Aristocat » wrote:
Hvala. Greska poradi brzog pisanja. Da. Asus. Jesi li pronasla jos nesto sto ga karakterizira boljim od ostalih?
Ja nemam tablet. A samim time da je taj netbook bio povoljan i da je mali a ne zaostaje za laptopom mu je vec plus. Jedino ne mogu na njemu raditi nesto duze jer mi je ekran premali, tablet je cini mi se mrvicu manji jos.
Zapravo bih rado procitala tvoja iskustva, jer asusov je tablet medju povoljnijima pa time i meni zanimljiviji nego drugi.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Apr 2012, 23:30

ombia » wrote:
Ja nemam tablet. A samim time da je taj netbook bio povoljan i da je mali a ne zaostaje za laptopom mu je vec plus. Jedino ne mogu na njemu raditi nesto duze jer mi je ekran premali, tablet je cini mi se mrvicu manji jos.
Zapravo bih rado procitala tvoja iskustva, jer asusov je tablet medju povoljnijima pa time i meni zanimljiviji nego drugi.
Nema problema, cim ga pocnem koristiti. Jos uvijek koristim laptop, a tablet sam kupila prije neki dan.
Meni cijena nije bila toliko presudna (iako je vazna, naravno) koliko odlicne preporuke i sto je vazniije docking station kakvog Ipod nema. Inace, da nisam uzela njega, uzela bi novi Ipod 3 koji je malo skuplji. Asus je bio oko 500 dollara, a novi Ipod cini mi se pocinje od 519 dollara ili tu negdje.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

14 Apr 2012, 00:19

Pa i nije neka razlika. Osim sto je kod mene skuplje.
Asus oko 455 eura, i pad 100 eura vise.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

14 Apr 2012, 01:30

Aristocat » wrote: Ipod.... Ipod 3...
Ipad. Ipod je sasvim drugi proizvod. Petak popodne....:tuzni:
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

14 Apr 2012, 19:23

Čudnovat smiley za petak popodne. Ovaj bi bio valjda prikladniji - :bliss:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

14 Apr 2012, 20:33

Aristocat » wrote:
Ipad. Ipod je sasvim drugi proizvod. Petak popodne....:tuzni:
Nisam skuzila da si krivo napisala, cjenovno sam se i osvrnula na pad-a. :zubo:
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

15 Apr 2012, 03:36

Potjeh » wrote:Čudnovat smiley za petak popodne. Ovaj bi bio valjda prikladniji - :bliss:
Potjeh... Long time no see. :)

Ma da bio bi - da sam pisala radi petka popodne. Ali, htjela sam tuzno konstatirati da sam se u petak popodne pogubila izmedju engleskog i hrvatskog, a samim time ime proizvoda pisala na ko zna kojem jeziku. :p

Ombia, vazno je da si ti shvatila sto sam htjela reci. Multitasking je nekidan ocigledno zaribao. :cerek:
Eh da, za cijene. Cijene su bez poreza a porez je 5 %. Tako da na kraju ispadnu kojih dvadesetak dolora (ovo sad namjerno) vise. :)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Apr 2012, 10:09

. Tako da na kraju ispadnu kojih dvadesetak dolora (ovo sad namjerno)
:rofl: :rofl:

Vidim isplatilo bi mi se otici u shopping u tvoje krajeve, a i dobila bi garant fejk ljubazni osmjeh. :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Jan 2017, 10:13

Znam da tema prastara, ali na Brzopoteznim pitanjim ili nikada ne dobijem odgovor ili baš i nije vezan uz pitanje, najblaže rečeno.

Dakle, moj je tabletić blago u Gospodinu preminuo u noći sa subote na nedjelju. Podaci: Lenovo A10-70, kupljen 29. srpnja prošle godine. Simptomi prije preminuća: AC adapter nenormalno se grije prilikom punjenja, kontakt mini USB-a u utičnici (valjda se to tako zove) nije pouzdan - ikonica koja pokazuje punjenje baterije ponekad se aktivira tek pošto malo promrdam USB, ponekad se jednostavno ne puni ili se ne puni dovoljno brzo (noć bi trebala biti dovoljna za 100 %, a ne za 66 ili 72 %), a potkraj života, umjesto da puni bateriju, počeo ju je prazniti: baterija pokazuje 25 %, a nakon nekoliko minuta 20.

Stitch mi je dao savjet za prvu pomoć: da provučem i promrdam cijeli kabel kroz prste i to je donekle pomoglo, ali se i dalje sporo punilo. U nadi da će preko noći neka Tablet-vila nekako pomoći tabletiću da ozdravi, ostavila sam ga da se puni. Ujutro je, međutim, više nije davao ni znaka života.

I tako je sada na servisu. Kad sam im ga predavala u ruke, postavila sam blesavo pitanje koje ću sada postaviti i ovdje: postoji li mogućnost da je u pitanju baterija? Odgovor koji sam dobila glasio je: "Do sada ni na jednom nismo mijenjali bateriju." Što zapravo uopće nije bio odgovor na moje pitanje.

S obzirom na to da je u pitanju Zel-cos, nisam ja kriva tablet je pod garancijom, a oni su ovlašteni servis, zanima me kolika je vjerojatnost da na tabletu krepne baterija.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

30 Jan 2017, 10:23

Sansa je mala. Novi je tablet i sumnjam da je do baterije.
Trebala si pokusati s drugim punjacem napuniti.
Ja ih mijenjam kao carape kolko brzo rikavaju.

Inace, kod tableta treba birati Samsungove, upravo zbog dobrih baterija.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Jan 2017, 10:32

Nemam drugi punjač. Jedino od mobitela, a na taj nije reagirao.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

30 Jan 2017, 11:30

mislim da je trebao reagirati
možda je kvar do mini usb priključnice u tabletu

u svakom slučaju zel-cos je jedan od rijetkih dobrih servisa u kojem čak znaju i otkloniti kvar a tebi je tab pod garancijom pa nemaš brige
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Jan 2017, 12:08

Euklid wrote:
30 Jan 2017, 11:30
mislim da je trebao reagirati
možda je kvar do mini usb priključnice u tabletu

u svakom slučaju zel-cos je jedan od rijetkih dobrih servisa u kojem čak znaju i otkloniti kvar a tebi je tab pod garancijom pa nemaš brige
"Čak znaju i otkloniti kvar"... :rofl:

Ovo s "mini usb priključnicom" navela sam u opisu simptoma.

Sa Zel-cosom imam loše iskustvo s laptopom, a popravci kod njih traju stoljećima.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

30 Jan 2017, 12:46

Stvarno? Meni su jedino kod njih uspjeli otkloniti neke kvarove na laptopima kad su svi ostali digli ruke.

Da popravci traju stoljećima to je istina...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

30 Jan 2017, 16:16

Ti utori u tableta su zakurac i od kurca da oprostite na izravnosti. Kupio prije godinu-dvi dana malom prestige ili tako nekako od iljadu kuna, vec nakon 7 dana mu je prestao punit. Odveli na reklamciju a oni na servis i nakon 2-3 tjedna nas zvali da dodjemo po njega uz napomenu kako su ti USB utori tesko sranje i da treba pazit kako se prikljucuje tablet...nakon 10-15 dana mali reko: opet ne puni. Na istom mistu i dalje ceka da ga se popravi :giggle:

Znam, nije utjeha :tuzni:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

30 Jan 2017, 17:00

http://www.ebay.com/bhp/magnet-charger

Većina ima problem s utorom. Ja sam riješio problem kupnjom magnetskog punjača.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Jan 2017, 17:06

Mini USB utičnice općenito su zakurac, pardon my French, kako na tabletima, tako i na mobitelima. Osim ako nije vrhunska pizdarija za što ja nažalost nisam imala love.

Ti si Miky, vjerojatno malome kupio Prestigio - ja imam njihov mob, ali mu je ta miniutičnica otišla tek nakon dvije godine. Kabel je otišao u roku od tjedan dana, ali sam srećom imala drugi, Nokijin. Službeni servis ne znam više kako se zove, ali znaju o mobitelima otprilike koliko i ja. Nudili su mi da ga vrate na tvorničke postavke, što sam odbila jer bih time izgubila sve podatke, pa sam im rekla da samo fizički zamijene tu utičnicu i sve pet.

Kad sam preuzimala mobitel, lik mi jeobjašnjavao kako njemu nešto tu ne štima, mobitel se čudno ponaša, bla-bla. WTF? Ja sam u mobitel bila ubacila dodatnu memorijsku karticu koju su mi vratili prilikom predaje moba na popravak, a na memorijsku karticu bila sam prebacila sve što sam mogla s moba. Kad sam doma vratila karticu - gle čuda! - sve je prošljakalo!

Poanta: treba znati čitati. Sve im je pisalo u radnom nalogu.

A za Lenovo su mi u Mikronisovoj prodavaonici rekli da u roku od tjedan dana mogu vratiti tablet ako nešto ne valja pa će mi ga na licu mjesta zamijeniti novim, a sve poslije ide na servis. Dakako, prvih je tjedan dana, pa i dulje od toga, sve super funkcioniralo.

Ma, ja sam nesretna jer na tabletu čitam knjige onlajn ili u nekom ebook formatu. Kindle mi je premalen, a našla sam rješenje koje mi ne umara oči i dobro vidim. I usput se mogu zaletjeti na forume i Fejs. I sad ću dva tjedna ili posuđivati knjige iz knjižnice ili čitati na mobitelu. :(

P. S. Ipak mislim da je baterija u pitanju, no imam 24 mjeseca garancije da to potvrdim.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Jan 2017, 17:12

karambol wrote:
30 Jan 2017, 17:00
http://www.ebay.com/bhp/magnet-charger

Većina ima problem s utorom. Ja sam riješio problem kupnjom magnetskog punjača.
Nisam za ovo ni znala. Sjajno rješenje. To će mi biti sljedeća investicija. Samo neka se mali sretno vrati kući. :top:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Jan 2017, 16:00

Euklid wrote:
30 Jan 2017, 12:46
Da popravci traju stoljećima to je istina...
Nikakvo čudo. Na primci ne piše vrijeme, nego samo datum, ali bila sam kod njih odmah nakon početka radnog vremena, što znači da su tabletić zaprimili najkasnije jučer u pola daeve. Das pod statusom još uvijek piše na čekanju. Možda se čeka da mali sam preleti onih dva-tri metra udaljenosti od prijemnog pulta do servisa?

Halooo, dečki, ja sam vam na popravak donijela tablet, a ne leteći tanjur. :cerek:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

02 Feb 2017, 18:20

Status i dalje glasi "na čekanju". Sutra ih zovem. :E
Post Reply