Tableti nove generacije

Računala, IT, nove tehnologije, gadgeti...
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

11 Nov 2011, 16:05

Ja kao zagriženi ljubitelj desktop računala ipak sam počeo pomalo čeznuti za mobilnim internetom kao i za solidnim čitačem knjiga i razno raznih trkeljaških foruma. Postalo je blesavo trčkarati u radnu sobu da još jednom škicnem recept a ono luk se već dobrano na ulju dimi i žuti. :facepalm:

Laptopi su preveliki i nezgrapni za takvu ulogu, pametni mobiteli su premali pa mi se nekako čini da su ove napravice poput iPad2 taman ono što mi treba.

Gdje vi stojite po pitanju tableta? Budućnost kućnog računalstva ili pomodna napravica kratke životne dobi?

Sada razmišljam kako da prođem što jeftinije u ostvarivanju svoje 'slobode'.


JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

11 Nov 2011, 17:45

Ja čekam ovo: http://www.theverge.com/products/eee-pa ... prime/3279
Dovoljno za gledanje HD filmova i igre, a može se prištekati tipkovnica i tada je odlična zamjena za laptop na putovanjima.
Zapravo, mislim da ću odustati od laptopa, koji su nominalno pokretni, ali mi ih se nikad ne da tegliti okolo, pa mi stoji doma. Desktop i ovakav "konvertibilni" tablet su odlična kombinacija.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

11 Nov 2011, 19:16

Potjeh » wrote:Ja kao zagriženi ljubitelj desktop računala ipak sam počeo pomalo čeznuti za mobilnim internetom kao i za solidnim čitačem knjiga i razno raznih trkeljaških foruma. Postalo je blesavo trčkarati u radnu sobu da još jednom škicnem recept a ono luk se već dobrano na ulju dimi i žuti. :facepalm:

Laptopi su preveliki i nezgrapni za takvu ulogu, pametni mobiteli su premali pa mi se nekako čini da su ove napravice poput iPad2 taman ono što mi treba.

Gdje vi stojite po pitanju tableta? Budućnost kućnog računalstva ili pomodna napravica kratke životne dobi?

Sada razmišljam kako da prođem što jeftinije u ostvarivanju svoje 'slobode'.
Ja ga želim jer mi je fora i lijep. Funkcionalnost bih mu našla nakon što bih ga kupila. :raspa:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

11 Nov 2011, 19:28

Pa ima on pun kurac funkcionalnosti.
Recimo, možeš gledati filmove u krevetu, autobusu, tramvaju, vlaku, avionu. Visit na internetu na svim tim mjestima. S laptopom teoretski možeš, ali u praksi ti se nikad ne da.
Zapravo, kladim se da će mi kupovina tableta promijeniti život nabolje otprilike kao i gubitak nevinosti.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

12 Nov 2011, 12:20

cek, to je isto sto i ajped?

ak je, Eli, bila je tema o tome.

Jpk, kad se treba pojaviti?
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

12 Nov 2011, 12:31

U Americi sljedeći mjesec, u Europi vjerojatno u siječnju. Nadam se da će Švicarska bit izuzeta od ostatka Europe, pošto ljudi tu kupuju takve stvari kao k'o glavice zelja otkad je franak narastao. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

12 Nov 2011, 12:35

JPK » wrote:U Americi sljedeći mjesec, u Europi vjerojatno u siječnju. Nadam se da će Švicarska bit izuzeta od ostatka Europe, pošto ljudi tu kupuju takve stvari kao k'o glavice zelja otkad je franak narastao. :D
weeeee...taman mi netko ide u jameriku :D sljedeci mjesec i kao doma me se nagovara na ajped, a ja se ne dam.
ovo je odlicna alternativa :)
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

30 Nov 2011, 05:37

JPK » wrote:Ja čekam ovo: http://www.theverge.com/products/eee-pa ... prime/3279
Dovoljno za gledanje HD filmova i igre, a može se prištekati tipkovnica i tada je odlična zamjena za laptop na putovanjima.
Sve sam više zainteresiran za ovo čudo. Još sam negdje naišao na članak da je jedna od najiščekivanijih stvarčica ove godine. Doduše, napisali su negdje da će biti u prosjeku oko 100$ skuplji od iPad2. Solidno.

Je'l itko prati kada će ovo u lijepu našu?
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

30 Nov 2011, 08:42

Ovdje ga ima u pretprodaji po 589 CHF (480 eura). iPad koji je usporediv (osim docka koji je tamo uključen u cijenu) košta 540 CHF.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

28 Jan 2012, 03:40

Zanimaju me misljenja o Blackberry tabletu. (playbook). 16GB , 16 HZ nasla sam da je ovaj tjedan na rasprodaji za 200 dolara.
Ima li iskustava kako funkcionira koristenje interneta na njemu?
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Jan 2012, 14:11

Potjeh » wrote:Ja kao zagriženi ljubitelj desktop računala ipak sam počeo pomalo čeznuti za mobilnim internetom kao i za solidnim čitačem knjiga i razno raznih trkeljaških foruma. Postalo je blesavo trčkarati u radnu sobu da još jednom škicnem recept a ono luk se već dobrano na ulju dimi i žuti. :facepalm:

Laptopi su preveliki i nezgrapni za takvu ulogu, pametni mobiteli su premali pa mi se nekako čini da su ove napravice poput iPad2 taman ono što mi treba.

Gdje vi stojite po pitanju tableta? Budućnost kućnog računalstva ili pomodna napravica kratke životne dobi?

Sada razmišljam kako da prođem što jeftinije u ostvarivanju svoje 'slobode'.
Prije tableta ja sam koristila netbook, majusni je, lagani, i moze u kuhinju za kuhanje :zubo: . I ima ga i po 200 eurica. dakle to je prije tabletomanije.
Netbook sam nosila na sva putovanja, stane i u omanju rucnu torbicu i ima sve programe. I tipkovnicu. Tabletic je naravno laksi, manji i zgodniji.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

28 Jan 2012, 19:40

Blackberry je grozno smeće.
1) Sedam inča nije ni tablet na kojem se može normalno čitati pdf ili gledati video, a nije ni mobitel jer je preveliko.
2) Blackberry OS je opskuran OS za kojeg nema aplikacija.

Danas sam u lokalnom dućanu od tableta pipao Samsunga (10" verziju), iPada, Asus Transformera, Motorolu, Sonya i HTC-a.
Zahvalan sam Sonyu što su napravili tako grozan, oduran i nezgrapan komad hardvera da mi je došlo da ga bacim na pod i zgazim kao žohara, inače imaju običaj napraviti hardverski savršen proizvod kojeg onda okljaštre nekakvim proprietary priključkom ili softverski, a to me dovodi na muku i živcira.
Samsung i Asus su hardverski skroz isti, osim što je prvi više seksi, a drugi ima priključak za tipkovnicu s kojom dolazi dodatna baterija, USB i SDHC port. Mislim da ću na kraju kupiti Asusa, i to prvu verziju, pošto su novu potpuno sjebali.
Ili iPad, ako izgubim razum.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
esmerallda
Posts: 81
Joined: 18 Sep 2011, 15:55

28 Jan 2012, 20:03

Nisam nikada cula da neko tehnicko pomagalo moze biti seksi. Fromm bi se krizao kad bi cuo koliko je uznapredovala ljubav prema nezivome.
Tablet nemam ni ne trebam ga. Pored racunala na poslu i doma ne treba mi jos takvo cudo. Kad putujem ili cekam u redu u ducanu surfam sa mobitela i to mi je dovoljno.
Last edited by esmerallda on 28 Jan 2012, 20:28, edited 1 time in total.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Jan 2012, 21:39

esqella » wrote: Sto je vibrator?
:rofl: :rofl:

Jutros sam isla do grada, tih 3 tramvajske stanice sam ono citala novine. Volim papir. Sa tabletom ce mi se dogoditi kao i sa ipod-om. Tek kad vidim druge da ga nose sjetim se da i to negdje doma imam. :zubo:
User avatar
Jade
Posts: 223
Joined: 03 Jan 2012, 05:32
Location: Ne, hvala.

28 Jan 2012, 22:05

ombia » wrote:
Prije tableta ja sam koristila netbook, majusni je, lagani, i moze u kuhinju za kuhanje :zubo: . I ima ga i po 200 eurica. dakle to je prije tabletomanije.
Netbook sam nosila na sva putovanja, stane i u omanju rucnu torbicu i ima sve programe. I tipkovnicu. Tabletic je naravno laksi, manji i zgodniji.
Netbookić koristim i nadalje, nije mi tablet to što trebam.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Jan 2012, 22:13

Jade » wrote: Netbookić koristim i nadalje, nije mi tablet to što trebam.
I ja. :)
Ako mi treba nesto za rad, onda mi treba da radim neku prezentaciju po putu, a ne znam jel to tablet moze?
Protiv sam iManije. Da osim ovog za glazbu, taj je praktican. :zubo: Tu sam poklekla jer kad sam trazila, jedino je on imao kapacitet koji sam zeljela.
No nedavno sam kupovala laptop i cak smo i popust imali jer na poslu imamo samo njih i opet sam uzela ne i-proizvod. Ak cu tabletic uzeti biti ce Asus.
User avatar
Jade
Posts: 223
Joined: 03 Jan 2012, 05:32
Location: Ne, hvala.

28 Jan 2012, 22:22

ombia » wrote:
I ja. :)
Ako mi treba nesto za rad, onda mi treba da radim neku prezentaciju po putu, a ne znam jel to tablet moze?
Protiv sam iManije. Da osim ovog za glazbu, taj je praktican. :zubo: Tu sam poklekla jer kad sam trazila, jedino je on imao kapacitet koji sam zeljela.
No nedavno sam kupovala laptop i cak smo i popust imali jer na poslu imamo samo njih i opet sam uzela ne i-proizvod. Ak cu tabletic uzeti biti ce Asus.
Može tablet puno toga, ali mi je ugodnije na netbooku.

Probala sam 7 dana neki od samsunga, nije mi se svidio, ni ja njemu.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Jan 2012, 22:28

Jade » wrote: Može tablet puno toga, ali mi je ugodnije na netbooku.

Probala sam 7 dana neki od samsunga, nije mi se svidio, ni ja njemu.
Znaci ima sve klasicne programe? Prednost mu je sto je manji?
I sta jos?
User avatar
Jade
Posts: 223
Joined: 03 Jan 2012, 05:32
Location: Ne, hvala.

28 Jan 2012, 23:07

ombia » wrote:
Znaci ima sve klasicne programe? Prednost mu je sto je manji?
I sta jos?
Manji je, zgodan je, ali i osjetljiv na oštećenja, grebanja i sl. Najsretnija sam kad ga mogu poklopit.
Ovaj moj relativno jeftin model nije imao USB, ni SD karticu, a dok to sve dokupiš, bolje u startu uzeti skuplji.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

23 Feb 2012, 20:52

Ah, s obzirom da sam otvorio temu valja reportirati da samo od danas ponosni vlasnik Samsung Galaxy Tab 10.1 tableta. Iskreno rečeno, toliko posla imam danas da još čeka zapakiran da službeno otvaranje. I ne pitajte zašto baš taj - poklonjenom konju se ne gleda u zube. :cerek:
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

23 Feb 2012, 22:41

Imam netbook, imam reader, tablet mi stvarno ne treba. :)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

23 Feb 2012, 22:59

Meni se cini da bi me lijepo zabavio. Recimo na nekim putovanjima, gdje ne trebam netbook da radim ista, nego samo muzika, slikice itd.
No kako trenutno stvari stoje, te novce cu radije dati za neko putovanje. Potjese cekamo recenziju. :)
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

26 Feb 2012, 18:57

Odlična stvar. Još uvijek muku mučim sa pisanjem teksta na njemu. Mislio sam napisati post na tabletu ali ne mogu pisati bez kvacica jednostavno ne mogu a još ne znam kako to konfigurirati.

Lagan je u ruci, baterija dugo traje, ne zagrijava se a ekran je fantastičan.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Feb 2012, 19:25

Nema opcija kao u wordu, prebaciti tipkovnicu na englesku?
Inace ja sa kvacicama ne znam vise pisati. :crying: Nisam pisala tako godinama.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

26 Feb 2012, 21:35

Potjeh » wrote:Odlična stvar. Još uvijek muku mučim sa pisanjem teksta na njemu. Mislio sam napisati post na tabletu ali ne mogu pisati bez kvacica jednostavno ne mogu a još ne znam kako to konfigurirati.

Lagan je u ruci, baterija dugo traje, ne zagrijava se a ekran je fantastičan.
na tipkovnici drži prst malo duže na c, z, s ili d, iskočit će ti prozorčić s dijakritikama
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Post Reply