One more thing (RIP Steve Jobs)

Računala, IT, nove tehnologije, gadgeti...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Oct 2011, 18:32

Drugi su imali i mnogo manje love.


Potpisi su za budale.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

08 Oct 2011, 00:00

A šta ćeš, nekad lova ništa ne znači.
I ja sam po raznim forumima čitala kako ljudi razglabaju o njegovoj bolesti, pa AIDS, pa ovo-ono. Prvo što je bezveze, jer čovjeka već nema, pa ne vidim razloga za neka raskopavanja, a drugo, šta je tu teško povjerovati? Imao je jako agresivan oblik raka. Jadan.

Nemam ni ja niti jedan Apple proizvod, ali čovjek je radio neke lijepe stvari. Nek počiva u miru.
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Oct 2011, 10:03

Hekatonhir » wrote:Drugi su imali i mnogo manje love.
Jebiga, ni sve milijarde koje je imao nisu mu mogle kupiti još dan života.

Imao je on i dosta sreće – ali manje od onih daleko siromašnijih, ali u onom malom postotku koji se izliječi od takve bolesti.
Vrlo je to gadan tumor.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Oct 2011, 10:11

Pa kupile su mu tih nekoliko godina, na to sam mislio. Imao je na raspolaganju najbolje bolnice i lijekove.

Biti bolestan svuda je skupo, ali u Americi pogotovo.
Potpisi su za budale.
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

15 Oct 2011, 23:32

Ode istinska veličina, a ne napuhani biznismen:
http://www.firstpost.com/tech/dennis-ri ... 07322.html
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Oct 2011, 00:28

Hekatonhir » wrote:Pa kupile su mu tih nekoliko godina, na to sam mislio. Imao je na raspolaganju najbolje bolnice i lijekove.

Biti bolestan svuda je skupo, ali u Americi pogotovo.
Zapravo, Rado Dejanović piše da je poživio – unutar medijana za tu vrstu bolesti.
Ništa posebno dugo, najboljim bolnicama i lijekovima unatoč. Iako bi neki mogli reći (tj. pretpostaviti) da bi bio poživio dulje da nije prvo pola godine bio posvetio alternativnim terapijama, prvenstveno promjeni prehrane.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Oct 2011, 11:40

Što je promijenio? Koliko znam, od povratka iz Indije bio je vegetarijanac. Spominjalo se njegovo nepovjerenje u konvencionalnu medicinu, doduše. Ovdje, recimo.
Potpisi su za budale.
buka
Posts: 10
Joined: 23 Oct 2011, 20:43

25 Oct 2011, 00:52

schmokljan » wrote:
"Your work is going to fill a large part of your life, and the only way to be truly satisfied is to do what you believe is great work. And the only way to do great work is to love what you do. If you haven't found it yet, keep looking. Don't settle. As with all matters of the heart, you'll know when you find it. And, like any great relationship, it just gets better and better as the years roll on. So keep looking until you find it. Don't settle."
nisu li apple optuživali da u tvornicama korise dječju radnu snagu?
brkoslav
Posts: 48
Joined: 22 Oct 2011, 15:46

25 Oct 2011, 06:11

schmokljan » wrote:Pročitah nekoliko članaka o njemu, no možda su mi najbolji sami izvadci iz njegovih govora i intervjua objavljeni u Guardianu: http://www.guardian.co.uk/technology/20 ... obs-quotes

Posebno mi se sviđa dio govora koji je održao u Stanfordu 2005. godine:

"Your work is going to fill a large part of your life, and the only way to be truly satisfied is to do what you believe is great work. And the only way to do great work is to love what you do. If you haven't found it yet, keep looking. Don't settle. As with all matters of the heart, you'll know when you find it. And, like any great relationship, it just gets better and better as the years roll on. So keep looking until you find it. Don't settle."

Taj "Don't settle - keep looking" mi zvuči kao obrada Everybody's Free to Wear Sunscreen -
mrzim citirati citate i mrzim se složiti sa šmokljom, ali i mene se ovaj dio dojmio... da je samo ovo reko, dosta je reko
Post Reply