Online shopping

Mreža svih mreža
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Mar 2014, 21:47

Ne mogu se sjetiti je li bila ova tema već.

Kupujete li što preko neta? Ja sam početnica u tome, i osim što sam pod dojmom koliko je povoljnije od hrvatskih dućana, ne mogu prestati misliti na marže u ljekarnama i drugim prodajnim mjestima. jebote. :crying:

uglavnom, stvarno sam nova, dva put sam valjda dosad kupila, kupovine na fejsu ne računam.

Kakav su vaša iskustva? na što treba pripaziti? Jel vam se kad desilo da nešto ne dođe? kome onda treba jebat majku? Jesu ok proizvodi koje kupite, rok trajanja, ambalaža, sastojci..? naručujete li sve izvana ili i iz RH?

koje stranice preporučate, a postoje li neke na crnoj listi?


hvala


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Mar 2014, 22:01

Ja sam počeo kupovati online prije par godina i nisam skupio loša iskustva. Uglavnom trgujem na ebay-u, amazonu i još nekim knjižnim stranicama npr. Waterstones... Dalje sam kupovao na i herb-u, alibabi i minitake kineskim sajtovima za sve i svašta, ali mene uglavnom tamo odvuče neka elektronika i tak... Osim iherba još sam nešto uzimao od amera, engleza i sve je dolazilo bez problema.
Plaćam pay pal-om jer mi je to najziher, a i ne moram svaki put vaditi karticu i naočale :zubo:
Većina nabrojanog ima i garancije ili povrat robe i love i sve do sada ja sam zadovoljniji nego što sam mislio da ću biti.
Od domaćih kupovao sam samo nešto na e kupi i to je ok.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Mar 2014, 22:13

Jako dugo kupujem preko interneta vezano za moju proizvodnju, i najcesce kupujem iz kine, i nikad do sad nisam imao problema, placam karticom ili pay-palom, a prvu kupovinu koju sam napravio na netu je bila uplata na online kladionicu (bwin ili ona druga, ne znam kako se zove) od 50€ , i izgubio, a da uplata nikad nije legla na moj racun te kladionice. To je bilo prije 6,7 godina :gaah:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Mar 2014, 22:16

ja sam dosad iherb od stranih, i sad malo škicam etsy i sports direct i deal extreem i feelunique. u biti, nebo je granica. čula sam da su poštari znali ne dostaviti robu, to me je malo frka.

kako vam carina reagira? jel carine izvan eu?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Mar 2014, 22:24

Pješčana » wrote:ja sam dosad iherb od stranih, i sad malo škicam etsy i sports direct i deal extreem i feelunique. u biti, nebo je granica. čula sam da su poštari znali ne dostaviti robu, to me je malo frka.

kako vam carina reagira? jel carine izvan eu?
Kad bi kupovao neki strojcic, platio bi carinu, dok su mi za repromaterijal od nekih bizuterjskih kamencica kojima je cijena stvarno mala, prolazilo onako, ili je carina placena u totalu :ne zna:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Mar 2014, 22:33

E da, zadnje sam kupovao na www.lightinthebox.com i čekam robu. Kaj se tiče carine nisam nikada platio ništa. Uglavnom su to kupovine do maksimalno 100 - 150 €, a i to često bude po nekoliko manjih stavki. Ove stvari iz Kine sve dođu deklarirane kao pokloni pa nitko još ništa nije pitao... :zubo:
Kaj se poštara tiče ja ovog svog poznam pa... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Mar 2014, 22:38

kako carina gleda na iznose? postoji li neki dogovoreni iznos dokud je besplatno?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Mar 2014, 22:43

Pješčana » wrote:kako carina gleda na iznose? postoji li neki dogovoreni iznos dokud je besplatno?
Unutar EU do nema ničega, mislim. Iz ostatka svijeta...evo tu piše...

http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

20 Mar 2014, 22:54

ja sam skeptična, ne naručujem preko neta.

narudžba preko službene stranice, ok. sve drugo mi smrdi na fejk kad je kozmetika u pitanju.

robu nema šanse da bi mogla kupiti bez probavanja. : jlo dupe:

obuću (za hodanje) mi je nepojmljivo da ljudi kupuju bez probavanja. ona za seks bi mogla proći bez isprobavanja. :rofl:

ne mora biti da je tako, ali radije platim više pa sam sigurna. u ljekarnama i parfumerijama ipak baš (valjda, paranojo šuti sad :mad: :zubo: :rofl: ) ne bi riskirali da prodaju kineske kopije.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Mar 2014, 23:12

moj cunning plan je da obuću isprobam u dućanu, pa zguglam povoljnije. :raspa:

deal extreme mi je super je je tehnika jeftina, tipa micro sd cartice, holderi za kartice, takve stvari, prije nego zamp naljepi porez

odjeća..tu sam dosta komotna, ne volim umjetne tkanine, i ne vjerujem svojim očima za kupnju odjeće. ali razmišljam o kupnji materijala :žarulja:

i kad dođe dan da kupim kindle, ići će tim putem. i kad dođe dan da kupim huawei mobitel, ići će s njihove stranice.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

20 Mar 2014, 23:27

Jedno vrijeme sam mahnito kupovala na ebayu. Sad sam to malo zapostavila, ali mogu reći da su mi iskustva samo pozitivna.
Nakon isprobavanja raznih ebaya, najbolji mi je bio UK. Em je UK u EU pa nema carine, em relativno brzo dođe, a daleko su jeftiniji od njemačkog ebaya.
Odjeću i obuću sam kupovala, isključivo novu, s etiketama. Tako zadaš kriterije pretraživanja pa ti onda izbaci samo te rezultate.
UK selleri ne lažu što se tiče opisa robe koju prodaju. Kinezi lažu kao da im život ovisi o tome tko će masniju laž napisati u item description. :rofl:
Da, trebalo bi izbjegavati kineske sellere.

Kupovala sam i kozmetiku neusporedivo jeftinije nego u našim trgovinama. Nije bila fejk.

Nakon nekog vremena sam počela izmišljati kakve gluposti bih mogla kupiti na ebayu i zajebavala se da ću i kruh tamo kupovati. Pa sam bila kupila neke kobasice iz Španjolske i Tic-Tac bombone iz UK. :rofl:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Mar 2014, 23:31

Tea Tree » wrote: UK selleri ne lažu što se tiče opisa robe koju prodaju. Kinezi lažu kao da im život ovisi o tome tko će masniju laž napisati u item description. :rofl:
Da, trebalo bi izbjegavati kineske sellere.

Kupovala sam i kozmetiku neusporedivo jeftinije nego u našim trgovinama. Nije bila fejk.

Nakon nekog vremena sam počela izmišljati kakve gluposti bih mogla kupiti na ebayu i zajebavala se da ću i kruh tamo kupovati. Pa sam bila kupila neke kobasice iz Španjolske i Tic-Tac bombone iz UK. :rofl:
:rofl: :rofl:

ima kozmetike, koje jednostavno nema u našim dućanima, a dosta žena ima samo dobra iskustva, pa ću, kad malo postanem iskusnija, i to probati.
odjeća eventualno ako probam pa znam kako mi stoji, pa naručim.
obuću također.

znači treba obratiti pažnju na komentare Kineza u opisima? ajme, hvala :cerek:

da, zaboravila sam, kupila sam obične i sunčane dioptrijske na zenni optical, jako dobro iskustvo.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

21 Mar 2014, 07:24

Sjetila sam se da je bolje kupovati na aukcijama nego koristiti buy it now opcije jer se češće dogodi da ljudi nemaju živaca čekati kraj aukcije, nadmudrivati se oko cijene itd. pa možeš bolje proći ako nema puno biddera da cijena ode previsoko.
Koristila sam i neke alate koji bidaju umjesto tebe ako ne možeš biti pred kompom kad aukcija završava. To je znalo biti dosta korisno.
Ako se odlučiš za ebay, reci pa ću ti detaljnije o tome.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Mar 2014, 01:03

kako da nagovorim sellere da mi shipping bude besplatan? na ebayu, jel.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

22 Mar 2014, 09:33

Nikako. :D Shipping je stvarni trošak, neće ti besplatno posati.
Zapravo, možda se nešto promijenilo po tom pitanju jer neko vrijeme već nisam kupovala pa moguće je da neki daju opciju free shipping i za Hrvatsku. Možda nakon ulaska Hrvatske u EU.
Inače su znali davati npr. US selleri free shipping za US. Ili UK za UK. Ali to je zato što imaju jeftinije poštanske tarife unutar njihove zemlje pa bi im se to isplatilo. I to samo za ono što bi išlo na buy it now pa bi u cijenu ugradili predviđeni trošak shippinga.
Ali ne vjerujem da bi netko dao free shipping worldwide.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Mar 2014, 09:53

ja stalno kupujem s e-baya uz free shipping :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

22 Mar 2014, 10:26

Ma da? Moguće je da se nešto promijenilo, rekoh već, dugo nisam kupovala.

Stvari na aukcijama kupuješ ili buy it now? Iz kojih dijelova svijeta ti daju free shipping? I na koju robu? Na tehničke stvari ili na bilo što?
Mogla bih sad ići istraživati ebayu, ali lakše je da ti napišeš kad si već u điru. :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Mar 2014, 12:28

Većinom iz Azije.
Kupujem razne điđe za paciklo, tehničke stvari, satove, ponekad i robu.
Većinom kupujem buy it now, na aukcije samo kad je neš što mi nije bitno.
Nisam nikad dobio aukciju :ne zna:

I uvijek gledam da je free shipping ako je moguće. Ili da ni je preko 2-3$.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

22 Mar 2014, 13:44

Ja sve iz Kine i okolice dobijem bez poštarine, ali se čeka 3-4 tjedna. Onda dobijem tu robu sa Švicarskom otpremom do mene...
S njemačkim ebay-om se prepirem sad kad nude free shipping u EU, a meni još hoće naplatiti pa ih je potrebno malčice educirati.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Mar 2014, 13:57

kako se prosvjetljuje e bay da smo mi u EU i da treba biti free? kome treba pičkarati?
tražila sam si mat za jogu, ima ih na super sniženjima, i onda shipping bude veći od cijene mata :rolleyes: pa ja iz principa neću.

i onda nađem mat za par eura, ali Kinezi isporučuju lot od 150 komada :rofl:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Mar 2014, 14:30

za takve gabaritne stvari uvijek imaš poštarinu

evo, danas sam naručio ovaj držač lampe za paciklo

košta 0,99$ a poštarine nema

kak se njima isplati slat preko pola svijeta za ukupno 1$ meni nije jasno ali se ne bunim
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 Mar 2014, 15:59

Pješčana » wrote:
tražila sam si mat za jogu, ima ih na super sniženjima, i onda shipping bude veći od cijene mata :rolleyes: pa ja iz principa neću.

i onda nađem mat za par eura, ali Kinezi isporučuju lot od 150 komada :rofl:
http://www.24sata.hr/fun/goli-pozdrav-s ... iju-358816
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Mar 2014, 17:09

pih

Image
Image

al žuljaju me koljena bez mata, zato mi treba
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

22 Mar 2014, 17:23

Bog'te sta si zgodna :top: :ckzubo:
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

22 Mar 2014, 18:03

znatiželjko jesi li to ti? :eek:
tamo ti nisu dozvolili da promoviraš anoreksiju pa ćeš ovdje pokušavati.
Post Reply