Priče za laku noć

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

13 Jan 2012, 11:45

Dakle, u pojam me ubijaju priče za klince.
Potomku pricam price prije spavanja. Star je 4 godine.
Niti jednu pricu mu dosad nisam ispricala u cjelosti. Svaki put je moram modificirati jerbo nisam sklona ovakvim recenicama pred spavanje:
...zapovjedila je lovcu da je ubije i donese njeno srce kao dokaz da je mrtva.
...i tako su djeca nasla diva kako mrtav lezi ispod drveta.
...usula joj je otrov i sa smjeskom promatrala kako pada ko pokosena na pod.


Kad je vrijeme da se djetetu pojasni smrt?
Jel 4 godine prerano da bih takove price pricala? Rijec je o klasicima, snjeguljica,mala sirena...
Bambi mi je strahota samo takva. Ubilo mu mater i ćaću...



Jel ja dramatiziram? :brukica:


Mislin da san bija jasan
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jan 2012, 11:50

:rofl:
Mislim da klinci ne doživljavaju to na isti način kao mi stariji. Njima je to jednostavno borba dobra i zla. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

13 Jan 2012, 12:01

Moment » wrote: Jel ja dramatiziram? :brukica:
Ne bih rekao.

Vjerujem da se može pronaći i priča koju ne treba cenzurirati. Ja ću ih potražiti kada dođe vrijeme. Hoće li priča izgubiti na čari ako bude čitana sa tableta?! :ne zna:
Last edited by Potjeh on 13 Jan 2012, 12:02, edited 1 time in total.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jan 2012, 12:02

Ili se jednostavno ovu malo prilagodi i bok. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jan 2012, 12:07

Moment » wrote:Dakle, u pojam me ubijaju priče za klince.
Potomku pricam price prije spavanja. Star je 4 godine.
Niti jednu pricu mu dosad nisam ispricala u cjelosti. Svaki put je moram modificirati jerbo nisam sklona ovakvim recenicama pred spavanje:
...zapovjedila je lovcu da je ubije i donese njeno srce kao dokaz da je mrtva.
...i tako su djeca nasla diva kako mrtav lezi ispod drveta.
...usula joj je otrov i sa smjeskom promatrala kako pada ko pokosena na pod.


Kad je vrijeme da se djetetu pojasni smrt?
Jel 4 godine prerano da bih takove price pricala? Rijec je o klasicima, snjeguljica,mala sirena...
Bambi mi je strahota samo takva. Ubilo mu mater i ćaću...



Jel ja dramatiziram? :brukica:
A nemate neku baku koja bi mogla skoro umrijeti? Ak' nemate, kupi joj hrčka, on će krepati za najkasnije dvije godine.

Dramatiziraš.

Postoje jasni koncepti. Vuk pojede baku i Crvenkapicu (smrt), ali lovac Luka ubije vuka (smrt, ali vuk je zao pa tko ga jebe) i izvadi iz utrobe ove dvije (uskrsnuće). Nadalje, možeš joj lagati da smrt nije konačna, i da dobri ljudi idu u raj gdje je super.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

13 Jan 2012, 12:17

Vrle, imamo baku koja je najozbiljniji kandidat za odapeti ali je 500 km sjeverno od nas. Tako da od nje nema neke koristi kako za zivota tako i posthumno. :ne zna:
Mislin da san bija jasan
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jan 2012, 12:24

Moment » wrote:Vrle, imamo baku koja je najozbiljniji kandidat za odapeti ali je 500 km sjeverno od nas. Tako da od nje nema neke koristi kako za zivota tako i posthumno. :ne zna:
Kaj, nema niti jedan dobar organ za prodati? Onda napravite od nje sapun i dajte ga maloj da se pere reinkarniranom bakom.

Uvedi smrt u njen mali život. Ako to ne učiniš, jednog dana će pogledati Dnevnik i ubiti se od tuge, a ti ćeš ispasti lažljivica.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

13 Jan 2012, 12:25

Moment » wrote:....
Kad je vrijeme da se djetetu pojasni smrt?
ne znam
ja sam se našla u situaciji da sam to bajici objasnila kad joj je bilo cca 3
nakon prvotnog šoka, obećala je izumiti nešto što će mamu i tatu spasiti od umrijeda :D
Jel 4 godine prerano da bih takove price pricala? Rijec je o klasicima, snjeguljica,mala sirena...
Bambi mi je strahota samo takva. Ubilo mu mater i ćaću...
što nije bambi izgubio samo mater :misli:
svakako, mislim da se oni 'uhvate' samo na dobar završetak
mi, odnosno najčešće tata, smo čitali i čitamo svašta (ponekad se malo prilagodi terminologija) i nije da je bilo drama ako je zločinac propisno kažnjen :D
savjet; kad želite da odmah otplove u snove, čitajte im što kompliciranije priče, mitologije npr., jer im mozak odmah kapitulira :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jan 2012, 12:29

O, Bajo, Bog će ti platit' za ovaj savjet! :s
A ja ovoj svojoj udarala po Ježevoj kućici do sad. :facepalm:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jan 2012, 12:31

baja » wrote:
što nije bambi izgubio samo mater :misli:
A dal' se uopće zna tko mu je ćaća?
baja » wrote:
savjet; kad želite da odmah otplove u snove, čitajte im što kompliciranije priče, mitologije npr., jer im mozak odmah kapitulira :D
Tak' je, nek' joj čita Undine postove. :cerek:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

13 Jan 2012, 12:38

Morticia » wrote:O, Bajo, Bog će ti platit' za ovaj savjet! :s
:rofl:

mogla bi i ti, barem pifo :o
vrrrlet wrote:A dal' se uopće zna tko mu je ćaća?
u crtiću ćaća dođe po njega nakon što je mater upucana... jel' to samo u crtiću? :misli:
Tak' je, nek' joj čita Undine postove.
:rofl:
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

13 Jan 2012, 12:40

Potjeh » wrote: Hoće li priča izgubiti na čari ako bude čitana sa tableta?! :ne zna:
Hoće.
Knjiga je knjiga. :zatucana: :ne zna:


Koliko se sjećam što sam čitala o dječjem poimanju priča, djeca te strašne stvari ne doživljavaju tako tragično kao mi odrasli. Nešto ide u smislu da si oni baš ne mogu predočit razrezivanje utrobe i takve stvari, samo znaju da su to riječi koje se odraslima ne sviđaju pa osjećaju da je to nešto loše.
Postane malo problem kad pitaju što se događa poslije smrti, nemoj govorit da će ih jest crvi i tak to.

Khm. :brukica:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

13 Jan 2012, 13:03

Ma jasno mu je da su npr. ribice iz akvarija krepate. To jest nema ih vise.
Al govno malo :cerek: znatizeljno ispituje.
Kako mu je izrezao drobu? Jel nozem? Jel mu išla krv? A zasto kraljica oće srce?
Vise me brine detaljiziranje oko načina smrti.


Pri kraju price i bambijev ćaća odapne, a bambi postane kralj šume.

Neke price zavrsavaju sa ...vjencali su se i zivjeli dugo i sretno.
Sto je bullshit. :zubo:
Ne namjeravam uvoditi pouke o raju, paklu i dragom bogu ni sad ni ikad.
Vjencanje spada u istu kategoriju: popadijska indoktrinacija.

Jeste li se dokopali ikakve knjige za klince a da se klinjo pri tom ne informira o 10-15 nacina asasinacije ljudi i živina?
Mislin da san bija jasan
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jan 2012, 13:06

Moment » wrote: Jeste li se dokopali ikakve knjige za klince a da se klinjo pri tom ne informira o 10-15 nacina asasinacije ljudi i živina?
Mislim da bi mu se mogla svidjeti "Lolita".
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

13 Jan 2012, 13:08

Bambi :mama: :mama: :mama:


Isuse, dan danas pamtim koliko sam plakala za njegovom mamom. :o
Pamte i moji roditelji. :brukica:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

13 Jan 2012, 13:09

Moment » wrote:Pri kraju price i bambijev ćaća odapne, a bambi postane kralj šume.
:mama: :mama:

A u Bambijevoj djeci, onaj bogec, ne sjećam se više kako se zvao, ostane invalid i onda strada.
Isuse :mama:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

13 Jan 2012, 13:11

Meni i burazu su ko klincima znali puštati priče s kazetofona koje je recitirao Zijah Sokolović :o :cerek:
Još uvijek su negdje u kutiji za cipele.
Uglavnom, on baš lijepo pripovijeda, smiruje i uspavljuje i većinom bih zaspala prije nego je priča bila gotova.

Krasno :lux:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jan 2012, 13:14

Košuta tužno leleče, mrtvo je njeno jelenče! :o

Jel' se sjeća itko toga? :mama:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
nevjerna
Posts: 78
Joined: 05 Jan 2012, 00:38

13 Jan 2012, 13:17

Još nemam djecu i ne znam kako ću riješit ovaj problem, no evo iskustva moje matere s djetetom (menom). Ne sjećam se ni riječi od ovog, ali ona kaže da je tako bilo.

Imala sam kazete s dječjim pjesmicama i pričama (klasika - vuk, lija, medo, zeko, ježeva kućica) i mama je, držeći da u pjesmuljcima o vjernoj ljubavi, tuzi za voljenom, golubima koji slijećju pod prozore nema ničeg zazornog, tu ubacila kazetu od Hari Mata Harija.
Zajedno smo pjevuckale dok nije došla pjesma u kojoj Hari decidirano kaže "Za hiljadu sto godina, kad ne budeš ti i ne budem ja". Tu sam se ja, blago rečeno, uzjebala, te zahtijevala da mi se kaže koliko je hiljadu sto godina, te ako ne bude ni tebe ni mene koga će tad uopće biti, kao i ono najvažnije - gdje ćemo tad biti mi.
Naravno da mi nije znala odgovorit, kazetu je bacila i izvukla se na mehaničko oštećenje (popiškila ju maca, sad je kakana).

Za smrt mace (ovog se dobro sjećam) rečeno mi je da je maca zaspala i da će dugo, dugo spavati.

Prava smrt pokazana mi je na najneugodniji način: dok sam se s mamom vraćala iz vrtića (oko 5 godina) bus je udario ženu i bacio ju pravo na nas, pa sam na svijetlu dana vidjela i neke organe koje baš i nisam morala. Tad sam skužila da smrt dođe ako ne paziš kad ideš preko ceste, a malo kasnije i da smrt dođe u svakom slučaju, pa i ako samo sjediš doma.

Nasilne sadržaje na televiziji nisam vidjela nikad jer nismo imali televizor (ni danas ga nemam).
Ajme majko, sveti Ante, Duje, Šime, Frane, divico Marijo i svi sveci !!!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jan 2012, 13:25

Sad sam se sjetila jedne koja me uvijek izbezumljivala kad sam bila mama (osim ove košute, jel' :o)- Djevojčica sa šibicama. :eek: :trk: :mama: :mama: :mama:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jan 2012, 13:26

Eto Moment, fino uzmeš bus, pogodiš ženu, i mala će sve shvatiti. Nema više mučenja s preoblikovanjem rečenica.
Morticia » wrote:Sad sam se sjetila jedne koja me uvijek izbezumljivala kad sam bila mama (osim ove košute, jel' :o)- Djevojčica sa šibicama. :eek: :trk: :mama: :mama: :mama:
A sada si baka? :D Napredna Bumbarčica, nema što.

Ali si je ipak mogla prvo meni ponuditi. :o
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

13 Jan 2012, 13:28

Moment » wrote: Jeste li se dokopali ikakve knjige za klince a da se klinjo pri tom ne informira o 10-15 nacina asasinacije ljudi i živina?
čarobne svjetiljke

btw, jeste li primjetili da su majke, u klasicima, uglavnom mrtve :crying: :D
User avatar
nevjerna
Posts: 78
Joined: 05 Jan 2012, 00:38

13 Jan 2012, 13:31

baja » wrote: čarobne svjetiljke

btw, jeste li primjetili da su majke, u klasicima, uglavnom mrtve :crying: :D
Starci su mrtvi i kod Stephena Kinga, ili umiru na najstrašnije načine (zato jer su njega njegovi svojedobno ostavili/napustili). :gaah:
Ajme majko, sveti Ante, Duje, Šime, Frane, divico Marijo i svi sveci !!!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jan 2012, 13:39

Vrlete, htjela sam napisati- mala. :brukica:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jan 2012, 13:42

Morticia » wrote:Vrlete, htjela sam napisati- mala. :brukica:
Ma jasno, ali nisam mogao odoliti tako jeftinoj prilici za kvot. :D
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Post Reply