Dječje zarazne bolesti

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Jan 2012, 16:42

Zanima me ima li tko isusktva s kozicama kod djece mlađe od godinu dana? gugl ništa ne izbacuje.
Obično malo stariji pokupe, a ispalo je da u mi piljuni došli u doticaj sa zaraženim djetetom.
hvala


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

09 Jan 2012, 19:34

Ovi maleni rjeđe dobiju jer još imaju nešto imuniteta od mame, ali malena od frendice je imala sa 3 mjeseca i nije ništa teže nego kod starije djece.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

24 Jan 2012, 17:24

Moj mlađi ih je imao s 4 mjeseca. Što su mlađi to ih lakše prebole.
Zarazni su dok ne puknu mjehurići.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

24 Jan 2012, 18:11

To je strašno kada tako malo dijete ima vodene kozice. :crying: Kozice je najbolje dobiti dok ideš u školu. Još se uvijek s ljubavlju sjećam svojih kozica. :cerek: Fino dva tjedna ne ideš u školu, ne moraš raditi ništa, jedino izgledaš kao krastača i moraš se mazat' onim nečim bijelim po tim mjehurićima. U tim godinama te baš briga što si krastača, a mjehuriće ionako mažu mama i tata.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

24 Jan 2012, 18:36

vrrrlet » wrote:... Kozice je najbolje dobiti dok ideš u školu. Još se uvijek s ljubavlju sjećam svojih kozica. :cerek: Fino dva tjedna ne ideš u školu, ne moraš raditi ništa, jedino izgledaš kao krastača i moraš se mazat' onim nečim bijelim po tim mjehurićima. ...
krasno, osim ako ti se ne posreći, kao mojoj sestri, da ti je ruka u gipsu :zubo:
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

24 Jan 2012, 19:47

Vrle, poše, pa zna se da se kozice imaju u vrtiću i onda se vrtić zatvori na mjesec dana. Uopće nije gušt imati ih u školi, pa hvatati zaostatke. I nitko ti ne dolazi i sve.

Danas sam čuvala curicu koja ima varičele i dosta joj je, a tek je 6 dana doma.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

24 Jan 2012, 21:06

Eno cijeli vrtić ima koze, moj nema. :mama:
A tako se veselim godišnjem.
Poše. Ni prvašić ih nije imao. Sa inkubacijom od dva tjedna mogao bi to biti dupli godišnji. Razmišljam da odemo na igranje kod nekog kozičavog.
Prije par godina gledala sam s gađenjem majke koje su tak govorile. :mama:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

25 Jan 2012, 14:05

je, moja frendica isto vodi djecu na igranje takvima :zubo:

ali bolje je kad su mali. meni je bratić dobio ospice sa skoro 30 godina i to je bilo strašno. bolovanje od mjesec dana, apsolutno nesposoban jesti i hodati :flop:
a klinci ih riješe lakše

inače, pričaju mi kako su uspjeli u Europi skoro istrijebiti ospice, cijepljenjem u zadnjih nekoliko desetljeća.
osim u UK i mislim Francuskoj, gdje dosta roditelja ne da cijepiti pa su se opet pojavile.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

25 Jan 2012, 14:31

Znam, i u Njemačkoj su prestali cijepit djecu, onda dođu ovdje na ferije i donesu ospice. Ok, lako za djecu, naša se cijepe, al stariji ljudi nisu svi imuni. :tuzni:
User avatar
mile
Posts: 58
Joined: 01 Feb 2012, 14:40
Location: Split

01 Feb 2012, 14:45

vrrrlet » wrote:To je strašno kada tako malo dijete ima vodene kozice. :crying: Kozice je najbolje dobiti dok ideš u školu. Još se uvijek s ljubavlju sjećam svojih kozica. :cerek: Fino dva tjedna ne ideš u školu, ne moraš raditi ništa, jedino izgledaš kao krastača i moraš se mazat' onim nečim bijelim po tim mjehurićima. U tim godinama te baš briga što si krastača, a mjehuriće ionako mažu mama i tata.
Čuo sam da se stvari kompliciraju s godinama, što si tiče kozica. :ne zna:
Ljubo dere kalopere, ne der, me der... sjedi vezir ode...
Ja usadim žutu krušku vaj kupina suvo drvo...
Livere, Travere
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 14:46

mile » wrote:
Čuo sam da se stvari kompliciraju s godinama, što si tiče kozica. :ne zna:
Pa da, navodno ih mlađa djeca znatno lakše i brže prebole od starije.

Dobrodošao. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
mile
Posts: 58
Joined: 01 Feb 2012, 14:40
Location: Split

01 Feb 2012, 14:48

Hvala, Morticia. :)

Može li i netko objasniti o kojim komplikacijama je riječ, pošto ih ja nisam bolovao kad sam bio mali?
Last edited by mile on 01 Feb 2012, 14:50, edited 1 time in total.
Ljubo dere kalopere, ne der, me der... sjedi vezir ode...
Ja usadim žutu krušku vaj kupina suvo drvo...
Livere, Travere
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 14:50

E to nažalost ne znam točno, a ne bih te htjela pčašiti rekla kazala pričama. :D
Al' mislim da se jednostavno teže preboljevaju, da sve skupa duže traje i dolazi u težem obliku, tj. izraženiji su svi simptomi.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
mile
Posts: 58
Joined: 01 Feb 2012, 14:40
Location: Split

01 Feb 2012, 15:04

Morticia » wrote:E to nažalost ne znam točno, a ne bih te htjela pčašiti rekla kazala pričama. :D
Al' mislim da se jednostavno teže preboljevaju, da sve skupa duže traje i dolazi u težem obliku, tj. izraženiji su svi simptomi.
Da li postoji mogućnost da ih dobijem u ovim godinama, iako dosadašnje zdravstveno stanje (mislim na imunitet) uopće ne upućuje na to. Možda su me kozice mimoišle? :ne zna:
Last edited by mile on 01 Feb 2012, 15:07, edited 2 times in total.
Ljubo dere kalopere, ne der, me der... sjedi vezir ode...
Ja usadim žutu krušku vaj kupina suvo drvo...
Livere, Travere
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 15:06

Postoji mogućnost.
Moj muž ih je dobio sa 25, samo zato što je na pola minute ušao na zarazni odjel u bolnici. :rofl:

A možda ih nikad i ne dobiješ. :ne zna: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
mile
Posts: 58
Joined: 01 Feb 2012, 14:40
Location: Split

01 Feb 2012, 15:10

Morticia » wrote:Postoji mogućnost.
Moj muž ih je dobio sa 25, samo zato što je na pola minute ušao na zarazni odjel u bolnici. :rofl:

Ccccc. I kako mu se odrazilo. :) Jesi li ga njegovala? :giggle:
Morticia » wrote:A možda ih nikad i ne dobiješ. :ne zna: :rofl:
E, vidiš, u tu kartu sudbine ja se uzdam, hihihi. :)

Usput, sviđa mi se tvoj avatar. :zubo: Ja još nisam odlučio koji odabrati.
Last edited by mile on 01 Feb 2012, 15:12, edited 2 times in total.
Ljubo dere kalopere, ne der, me der... sjedi vezir ode...
Ja usadim žutu krušku vaj kupina suvo drvo...
Livere, Travere
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 15:11

Po onome što sam čula odrazilo se tako da je mjesec dana bio u komi. Visoka temperatura, grlobolja, one bubuljice, svašta nešto. :eek:

Nisam ga ja tad njegovala, tad se još nismo ni poznavali. :giggle:
Na sreću. :unda: :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
mile
Posts: 58
Joined: 01 Feb 2012, 14:40
Location: Split

01 Feb 2012, 15:17

Morticia » wrote:Po onome što sam čula odrazilo se tako da je mjesec dana bio u komi. Visoka temperatura, grlobolja, one bubuljice, svašta nešto. :eek:
Ma, daj. :eek: Koma? Zekaš. :D
Morticia » wrote:Nisam ga ja tad njegovala, tad se još nismo ni poznavali. :giggle:
Na sreću. :unda: :zubo:
:rofl:
Last edited by mile on 01 Feb 2012, 15:18, edited 1 time in total.
Ljubo dere kalopere, ne der, me der... sjedi vezir ode...
Ja usadim žutu krušku vaj kupina suvo drvo...
Livere, Travere
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 15:18

Ne zekam, ozbiljno. :zubo:
Nije bio doslovno u komi, pobogu, al' mjesec dana je imao baš jake simptome. Temperaturu, onemoćalost i grlobolju.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
mile
Posts: 58
Joined: 01 Feb 2012, 14:40
Location: Split

01 Feb 2012, 15:21

Morticia » wrote:Ne zekam, ozbiljno. :zubo:
Nije bio doslovno u komi, pobogu,
:rofl:

Sad si me uplašila totalno. :rofl:
Ljubo dere kalopere, ne der, me der... sjedi vezir ode...
Ja usadim žutu krušku vaj kupina suvo drvo...
Livere, Travere
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Feb 2012, 15:23

Mile bok. Moja susjeda ih je dobila u sedamdesetima, i skoro je krepala od toga. Ako si mlad, odi ti fino u zaraznu i zarazi se. Malu djecu te kozice niš ne bole, samo kretenski izgledaju s tim mjehurićima.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
mile
Posts: 58
Joined: 01 Feb 2012, 14:40
Location: Split

01 Feb 2012, 15:30

vrrrlet » wrote:Mile bok. Moja susjeda ih je dobila u sedamdesetima, i skoro je krepala od toga. Ako si mlad, odi ti fino u zaraznu i zarazi se. Malu djecu te kozice niš ne bole, samo kretenski izgledaju s tim mjehurićima.
Bok, vrrrlet. Jesi li ti neki doktor ili dušmanin, kad mi savjetuješ da idem u bolnicu i zarazim se kozicama? :rofl: Pa imam preko tri banke. Ne bih želio prolaziti ovo što je prolazio Mortišin muž. :D Je, da je opcija u sedamdesetima još gora?
Ljubo dere kalopere, ne der, me der... sjedi vezir ode...
Ja usadim žutu krušku vaj kupina suvo drvo...
Livere, Travere
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 15:36

Sigurno da je još gora. :o

A planiraš li jednom imati djecu? :unda:
Što ćeš onda? :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Feb 2012, 15:39

mile » wrote:
Bok, vrrrlet. Jesi li ti neki doktor ili dušmanin, kad mi savjetuješ da idem u bolnicu i zarazim se kozicama? :rofl: Pa imam preko tri banke. Ne bih želio prolaziti ovo što je prolazio Mortišin muž. :D Je, da je opcija u sedamdesetima još gora?
Onda vjerojatno radiš, ak' si prek' trideset. Ne znam, ja bih rado otišao na bolovanje, a koliko god će ti biti grozno, bit će ti bolje nego što bi ti kasnije bilo. Doktor nisam, bit će da sam dušmanin onda.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

01 Feb 2012, 15:43

mile » wrote:
:rofl:

Sad si me uplašila totalno. :rofl:
Ae, 41+ temperatura. Doktor je pomislio da imam gnojnu anginu, pa mi dao antibiotike - to me skoro zaštihalo. :D
Zapravo se radilo o tome da su mi kozice prvo izbile iznutra.
Nakon dan-dva posustala temperatura i prištići posvuda, bilo mi je puno bolje, ali sve skupa je trajalo oko metar dana.
Post Reply