Dječje zarazne bolesti

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
mile
Posts: 58
Joined: 01 Feb 2012, 14:40
Location: Split

01 Feb 2012, 16:05

Morticia » wrote:Sigurno da je još gora.
A planiraš li jednom imati djecu? :unda:
Što ćeš onda? :rofl:
Hihihi, nemam pojma draga mortiša. Bacit' ću ih u potok. :giggle: Šala. :D
vrrrlet » wrote:Onda vjerojatno radiš, ak' si prek' trideset. Ne znam, ja bih rado otišao na bolovanje, a koliko god će ti biti grozno, bit će ti bolje nego što bi ti kasnije bilo. Doktor nisam, bit će da sam dušmanin onda.
Pa radim. Vidiš, kad malo bolje sumiram stvari, ispada da ova tvoja preporuka i nije tako loša. Naravno da nisi dušmanin. :D
Ze. » wrote:Ae, 41+ temperatura. Doktor je pomislio da imam gnojnu anginu, pa mi dao antibiotike - to me skoro zaštihalo.
Zapravo se radilo o tome da su mi kozice prvo izbile iznutra.
Nakon dan-dva posustala temperatura i prištići posvuda, bilo mi je puno bolje, ali sve skupa je trajalo oko metar dana.
Auuu, ne zvuči bajno. :eek: Bolovao sam gnojnu anginu dva puta, ako su kozice slične angini, onda sam u kurcu; a evo kako vidim, mogu jošm biti i gore. A kako to da su ti iznutra izbile? :misli: Da li znaš gdje si se zarazio?



P.S. Čovječe, sad ste mi zadali brigu, a ja taman živio godinama u uvjerenju da me bolest mimoišla. :facepalm: :serek:


Ljubo dere kalopere, ne der, me der... sjedi vezir ode...
Ja usadim žutu krušku vaj kupina suvo drvo...
Livere, Travere
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

01 Feb 2012, 16:09

mile » wrote:
Bok, vrrrlet. Jesi li ti neki doktor ili dušmanin, kad mi savjetuješ da idem u bolnicu i zarazim se kozicama? :rofl: Pa imam preko tri banke. Ne bih želio prolaziti ovo što je prolazio Mortišin muž. :D Je, da je opcija u sedamdesetima još gora?
Tatin stric je s 80+ umro od posljedica vodenih kozica. Pa ti misli jel bolje biti kozičav s tri banke ili osam. :zubo:
User avatar
mile
Posts: 58
Joined: 01 Feb 2012, 14:40
Location: Split

01 Feb 2012, 16:25

rh4ps0dy » wrote:
Tatin stric je s 80+ umro od posljedica vodenih kozica. Pa ti misli jel bolje biti kozičav s tri banke ili osam. :zubo:
Izgleda da ste u pravu. :misli: Najbolje da se javim svom doktoru za savjet.
Ljubo dere kalopere, ne der, me der... sjedi vezir ode...
Ja usadim žutu krušku vaj kupina suvo drvo...
Livere, Travere
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 17:23

Ja cu krepat od smijeha. :rofl:
Sta s' ti tako zabrinut oko tih kozica, a?:rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

01 Feb 2012, 17:28

Postoji cijepivo protiv vodenih kozica. Kupiš u ljekarni i zamoliš doktoricu da te pikne. Za odrasle su potrebne dvije doze. Ne znam kolika je danas cijena, ja sam se cijepila prije 6 godina i tada je koštalo cca 400 kn/doza.

Vodene kozice su zanimljiva stvar. Kada su naša djeca oboljela, doktorica je rekla da ne treba ništa mazati, samo što češće tuširati mlakom vodom. Zadnji put sam bila kod jedne žene koja je pazila unuku s kozicama i rekla je da je doktorica zabranila tuširanje i dala im onu bijelu mast za mazati. Pa budi ti pametan.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

01 Feb 2012, 18:26

s obzirom da je krenuo val, tko god nije imao a htio bi nek se podruži s vrtićkom generacijom :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

01 Feb 2012, 19:34

povodenokozičavila sam sa 14 godina. majko moja, traumatičnog li iskustva... dječju bolest koju normalni ljudi (uključujući i moju sestru koja me zarazila) prebole u 21 dan, ja sam vukla i ležala skoro 2 mjeseca. 21 dan su samo plikovi izbijali. ne znam što mi je bilo gore - to što sam dobila kozice za vrijeme zimskih praznika, ili zaostaci koje sam imala u školi kad sam se konačno vratila.
e, da, i mislim da tako smrdljiva i raščupana više nikada u životu neću biti! fuj!
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

02 Feb 2012, 14:48

Ma kako se moze pouzdano znati ko je u 80-toj odapeo od cega? :ne zna:
Mozda bi umro od starosti ovako i onako al' usput je imao kozice.

Mi se igramo sa kozicavom djecom i-nista. :ceka:
Tako daaaa , ako su vam djeca kozičava, javite se. Šifra: puzzle i kroki. ;)
Mislin da san bija jasan
Post Reply