'Oće l' to? (posvećeno MadnessInMethod)

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

04 Jan 2012, 17:03

ma, znam ih koje su i skoro 2 tjedna od termina prenijele, pa su onda tek uz puuuno gela i dripa porođene, ili su bebači izvađeni na carski.
ali patim se već 2 tjedna skoro... a sad me već lagano brine ta nesretna posteljica (da, paranoik sam, hipohondar i sklona opsesivno-kompulzivnim... glupostima), jer ju nitko nije pogledao zadnjih mjesec dana, a prije mjesec dana je opisana kao "zrela".
osim toga, kao što sam već rekla, idem sama sebi na živce kao otečeni invalid i htjela bih ponovno vratiti bar dio pokretljivosti, makar me to koštalo spavanja.


"Madness in method, that's genius." F. Herbert
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

04 Jan 2012, 18:18

Andrej, sinko, dođider da ti teta Rosey objasni: ne smiješ mater tako sekirat i zajebavat, nije lijepo, bogamu :tuctuc:
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

04 Jan 2012, 19:27

Ja sam prenijela 26 dana. Kako, još uvijek ne znam. :ne zna:
Imala sam inducirani od pocetka do kraja.
Nisam se namucila.
Nisam se napatila.
Nisam urlala ni molila boga da me ubije.
Trajalo je kratko.
3 šava.
Koji vražji gel? :misli:
Eto, da cujes i stogod pozitivne boje.
Mislin da san bija jasan
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

04 Jan 2012, 19:55

khm, ja sam pripremljena na to da ću se patiti bar 16 sati, i pokušavati ubiti cijenjenog gospodina muža. (koji je, inače, izjavio da misli da "više nećemo biti trudni nakon ovoga" :zubo: ), da će boljeti ko sam vrag, da ću mrziti cijeli svijet - i sve manje od toga bi bilo iznenađujuće, a sve manje od desetak šavova će me razočarati.
nemoj zaboga o prenošenju od 26 dana, pa ubit ću se ko siroče... inače, to je medicinski moguće samo ako si imala neredovite cikluse pa ovulirala jaaaaako kasno, dvadeset-i-neki dan ciklusa, pa ti je trudnoća ustvari bila desetak dana (možda koji više) mlađa od datuma zadnje menstruacije.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

04 Jan 2012, 20:09

MadnessInMethod » wrote:
u tome je najveći problem: službeni termin je 12.1., _facepalm: ali sve je nekih tjedan dana ispred roka (evo, danas imam mliječnu plodnu vodu), i na zadnjem ultrazvuku (prije mjesec dana, ljubim ih sposobne) je posteljica opisana kao "zrela". kakva je sada, to samo nebo zna!
beba je ogromna, nema mjesta, gnječi me. ja sam otečena od božića i progresivno sve nepokretnija, i ubit ću se ako ispadne da ću još prenijeti. :bicedobro:
Znam da je to nemoguće izvesti :zubo: , ali ne brini za posteljicu. Meni su nekih mjesec dana prije termina rekli da je zrela i moj ginekolog me uvjeravao kako je siguran da ću roditi ranije. Rodila sam na 39+4. :zubo:
Ako ti nisu radili protoke, to znači da je posteljica, unatoč zrelosti, u dobrom stanju.
Ako si zabrinuta, otiđi kod nekog privatnika da ti napravi protoke. Ja sam ih radila u Hilarusu.

Mliječna plodna voda znači da će to za dan-dva. :lux:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

04 Jan 2012, 20:14

pitala bih te jesmo kod istog gina išli, ali ti si u zagrebu a ja u osijeku, pa onda valjda nismo. jer i meni je moj - najviše na osnovu posteljice, zrele prije mjesec dana - prognozirao da ću roditi i do 2 tjedna ranije. još ništa.
čekamo subotu, ako ranije ne pukne vodenjak. ili ne dobijem trudove. (na ovo zadnje je doktorica danas napravila sažaljivu "samo se ti nadaj" facu :bicedobro: , dok u pucanje vodenjaka još uvijek vjeruje.)
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

04 Jan 2012, 21:19

Almost Rosey » wrote:Andrej, sinko, dođider da ti teta Rosey objasni: ne smiješ mater tako sekirat i zajebavat, nije lijepo, bogamu :tuctuc:
Djecu tučeš :horor:


:D


Što je mliječna plodna voda ili to isto nije nešto što se priča onima koje nisu rodile :eek:
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

04 Jan 2012, 21:37

plodna voda je inače bistra. a beba je prekrivena sitnim bijelim dlačicama koje se zovu vernix. pred porod vernix počne opadati, i od njega plodna voda postane mliječne boje.
dakle, mliječna plodna voda znači da je frajer spreman za izlazak.
problem nastaje kad se plodna voda ponovno razbistri (to još nisam skužila zašto :misli: ) ili nedajbože postane zelena.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

04 Jan 2012, 21:44

Znači na porodu uz dijete, posteljicu, plodnu vodu izlaze i buseni dlačica :mama: Ok, hvala, neću ništa više pitati, nikad :zubo:

Madness držim palčeve da mali što prije odluči izać :)
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

04 Jan 2012, 21:46

ma neeee, nema busena dlačica :rofl: :lol: vriiiiišt!
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

04 Jan 2012, 22:14

Rekla sam da neću, ali ovo je zanimljivo, i strašno :zubo:
Khm, dakle ako buseni dlačica ne izađu van, nije valjda da ostanu unutra :o

Vjerojatno pitam gluposti, ali nemam veze s medicinom, nisam nikad rodila nit me trudnoća ikad baš zanimala, toliko da bi proučavala detalje :brukica:
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

04 Jan 2012, 22:18

MadnessInMethod » wrote:plodna voda je inače bistra. a beba je prekrivena sitnim bijelim dlačicama koje se zovu vernix. pred porod vernix počne opadati, i od njega plodna voda postane mliječne boje.
Dlačice su lanugo. Vernix je onaj bjelkasti sloj koji prekriva bebinu kožu i štiti ju.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

04 Jan 2012, 22:29

'ebiga, dva mozga, u istom tijelu, onaj gore ne funkcionira baš najbolje.
isto tako sam uspjela pobrkati oksitocin i prostaglandin :facepalm:

i još imam disleksiju. :facepalm: nadam se da će se povući nakon poroda.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

05 Jan 2012, 09:17

Odlučila sam da neću niš čitati ko trudnica, a najmanje forume. :D Idem bit ignorantna. :D
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

05 Jan 2012, 09:26

Ja za pola stvari ovdje nisam nikada čuo?! Dobro je živjeti u neznanju. *briše znoj*
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

05 Jan 2012, 13:00

blue » wrote:Znači na porodu uz dijete, posteljicu, plodnu vodu izlaze i buseni dlačica :mama: Ok, hvala, neću ništa više pitati, nikad :zubo:
:rofl: :rofl: :rofl:
:cerek:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
harpy
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 09:24

05 Jan 2012, 13:27

rh4ps0dy » wrote:Odlučila sam da neću niš čitati ko trudnica, a najmanje forume. :D Idem bit ignorantna. :D
I bolje ti je.
Kaj je ušlo, mora i izać, čitala ti , ne čitala :zubo:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

05 Jan 2012, 13:30

Blesava » wrote:
Dlačice su lanugo. Vernix je onaj bjelkasti sloj koji prekriva bebinu kožu i štiti ju.
mi smo pročitali sve što se dalo pročitati o trudnoći tako da mi je muž znao što je vernix
svjedeno mi je ozaren javio, kad su mu pokazali bebu, da su je premazali nekim sirom :zubo:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

05 Jan 2012, 13:34

blue » wrote:Znači na porodu uz dijete, posteljicu, plodnu vodu izlaze i buseni dlačica :mama: Ok, hvala, neću ništa više pitati, nikad :zubo:

Madness držim palčeve da mali što prije odluči izać :)
I rodilji zna od pritiska prsnuti vodoskok plodne vode i zašpricati medicinsko osoblje - obično kad je glava bebe na pol puta da izađe. :mama:

I otpadne nam rep pred rađanje.
Nekima rijetkima ne otpadne.

Ali meni to s repom i dlakama nije bilo toliko strašno kao spoznaja da smo u tu plodnu vodu i pišali i srali. Zalud su me prijateljice s medicine uvjeravale da to nije klasično govno kakvo poznajemo - izašlo je iz crijeva, i ušlo mi u usta. Svima nama. Bljuv. :mama:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Jan 2012, 14:04

meni taj dio nije gadan, ali fora mi je kako se na uzv vidi da dečkići navlače pimpek.
već tada.

ili, ako pojedeš curry, rade onu facu :iju:

i također, da se zna desiti da bebe probiju vodenjak ručicama. to mi je u biti fora :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

05 Jan 2012, 14:25

Pješčana » wrote:meni taj dio nije gadan, ali fora mi je kako se na uzv vidi da dečkići navlače pimpek.
već tada.

ili, ako pojedeš curry, rade onu facu :iju:

i također, da se zna desiti da bebe probiju vodenjak ručicama. to mi je u biti fora :D
Ma da? :rofl:

Zbilja?

Bebe mogu probiti vodenjak? :eek:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

05 Jan 2012, 14:27

A kad smo kod gadosti i dlaka, znate da postoje ciste na jajnicima koje proizvode dlake, pa čak i nešto nalik zubima u sebi? :D
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

05 Jan 2012, 14:34

rh4ps0dy » wrote:A kad smo kod gadosti i dlaka, znate da postoje ciste na jajnicima koje proizvode dlake, pa čak i nešto nalik zubima u sebi? :D
evo vam jedna :D:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ratoma.jpg

(http://en.wikipedia.org/wiki/Dermoid_cyst)

ako uguglate ''dermoid cyst'', ima i gorih! :mama:
Last edited by *jezebel* on 05 Jan 2012, 14:36, edited 1 time in total.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

05 Jan 2012, 14:35

Smijala bih se, al postoji šansa da uzgajam jednu, pa neću. :D
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

05 Jan 2012, 14:50

rh4ps0dy » wrote:A kad smo kod gadosti i dlaka, znate da postoje ciste na jajnicima koje proizvode dlake, pa čak i nešto nalik zubima u sebi? :D
Da, a čula sam od medicinara i za tumore s očima. Ono, naravno da nije pravo, ispravno oko, ali se formira nekakav primitivan oblik. :mama: Zašto mi sad o tumorima?

A ovo s probijanjem vodenjaka rukama mi je tako alienovski (OK, meni trudnoća općenito tako djeluje). :zubo:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Post Reply