'Oće l' to? (posvećeno MadnessInMethod)

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

05 Jan 2012, 14:53

Beta ženka » wrote:A ovo s probijanjem vodenjaka rukama mi je tako alienovski (OK, meni trudnoća općenito tako djeluje). :zubo:
i meni je alien pao na pamet. a njima je to cjatko. :rolleyes: :mama:


how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

05 Jan 2012, 14:56

Je li Otrovčić dobro? Sve je okej? Nema komplikacija?

Moram zubaru, javite mi detalje. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

05 Jan 2012, 14:56

Beta ženka » wrote:A ovo s probijanjem vodenjaka rukama mi je tako alienovski (OK, meni trudnoća općenito tako djeluje). :zubo:
Nisi jedina. Ja sam svoju dragu strašio alienom dok je beba lupala iznutra posljednja dva mjeseca trudnoće. Postojala je sličnost. :rofl:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

05 Jan 2012, 15:44

Ok, znatiželja je nadvladala zdrav razum :brukica:

Što je sa dlačicama i s repom koji otpadne (ma, baš ti hvala Beta :mama: ), s obzirom da očito ne izlaze van pri porodu?

Ja sa mislila da beba u trbuhu ne piša i ne sere, da se to razvije tek kad izađe van? (baš ti hvala Beta, opet :mama: nadam se da nisi u pravu :moli: :tuzni: )
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Jan 2012, 15:52

ma to otpadne ranije, ne pri porodu,
dakle, ovako nekako to izgleda:

17. tjedan:
Obrve i trepavice počinju rasti, a tijelo je prekriveno dlačicama. Razvija se osjetilo okusa. Sada je beba dugačka 18 cm, a teška 185g.


20. tjedan:
Na koži se počinje stvarati verniks kazeoza, bijeli premaz koji ju štiti od amnijske tekućine i ostaje tu sve do poroda. Fetus odgovara na dodire; blagi pritisak pri palpaciji maternice izaziva njegovo micanje.
Ukoliko nosite devojčicu, u ovom periodu će se formirati njena materica a vaginalni kanal će se postepeno razvijati.
Veličina fetusa je 25 i pol cm, a 340 g.

28. tjedan

Beba sada diše isto kao što će i nakon rođenja, samo što sada udiše i izdiše plodovu vodu. U određenim razmacima puni se mjehur i beba piški u plodovu vodu!
30. tjedan:

Raste količina masnoga tkiva ispod kože. Dijete otvara oči i gleda u maternicu :cerek: . Tako vježba mišiće kojima će kasnije moći fiksirati sliku.

Veličina: 39, T: 1100g
U posljednjim tjednima beba izluči oko pola litre urina u plodovu vodu i proguta nešto manje od toga svakoga dana. Možda vam ovo zvuči pomalo neukusno, ali bebina je mokraća savršeno sterilna! Višak plodove vode može biti indikator da beba ne guta dovoljno i da se mogu javiti ozbiljni problemi.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

05 Jan 2012, 16:00

Otkud bebi svjetlo u maternici? :confused:



Btw, gadi mi se i evolucija, i priroda i bog i sve to...
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

05 Jan 2012, 16:14

Beta ženka » wrote:Otkud bebi svjetlo u maternici? :confused:
Baš :ne zna:
Btw, gadi mi se i evolucija, i priroda i bog i sve to...
Meni po novome i rovke, fuj :rigo:


:gaah: :gaah:
OK, jasno mi je da dijelovi (dlake, rep) otpadaju, ali gdje završe? Nije da može birat put kojim će izać iz maternice, znači li to da ne izlazi? Nekako mi nije vjerojatno teorija da se razgradi, jer ako nešto razgrađuje organsku tvar ziher nije super okolina za bebu.
Tko bi rekao da je trudnoća ovako mističan proces :zvrko:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Jan 2012, 16:24

blue » wrote:Ok, znatiželja je nadvladala zdrav razum :brukica:

Što je sa dlačicama i s repom koji otpadne (ma, baš ti hvala Beta :mama: ), s obzirom da očito ne izlaze van pri porodu?

Ja sa mislila da beba u trbuhu ne piša i ne sere, da se to razvije tek kad izađe van? (baš ti hvala Beta, opet :mama: nadam se da nisi u pravu :moli: :tuzni: )
Pa naravno da pisa i sere pa i jede. :ne zna:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

05 Jan 2012, 16:35

blue » wrote: Baš :ne zna:


Meni po novome i rovke, fuj :rigo:


:gaah: : gaah:
OK, jasno mi je da dijelovi (dlake, rep) otpadaju, ali gdje završe? Nije da može birat put kojim će izać iz maternice, znači li to da ne izlazi? Nekako mi nije vjerojatno teorija da se razgradi, jer ako nešto razgrađuje organsku tvar ziher nije super okolina za bebu.
Tko bi rekao da je trudnoća ovako mističan proces :zvrko:
Koliko mi rekoše - s posteljicom sve to izađe.

ombia wrote:
Pa naravno da pisa i sere pa i jede. :ne zna:
Pa da, al jede preko krvotoka. :mama:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

05 Jan 2012, 16:57

ombia » wrote:
Pa naravno da pisa i sere pa i jede. :ne zna:
A vidim, znala sam da jede, o ostalom nisam nikad razmišljala :facepalm:
Beta ženka wrote:
Koliko mi rekoše - s posteljicom sve to izađe.



Ahaaa. E, hvala :s
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

05 Jan 2012, 17:22

Beta ženka » wrote:Otkud bebi svjetlo u maternici? :confused:
Pa upali si sama... :D
"Svjetlo" joj dođe kroz trbuh na isti način kao što nama svjetlo dođe kroz zatvorene kapke - nije isto žmiriš li dok je dan ili noć.
blue wrote:OK, jasno mi je da dijelovi (dlake, rep) otpadaju, ali gdje završe?
Koji crni "rep" :facepalm: ?

Ustvari se ne radi o dlakama nego o vrlo vrlo sitnim i nježnim, jedva vidljivim, paperjastim dlačicama. One uglavnom ostaju na tijelu bebe po rođenju, a ako nešto i otpadne (baš kao što se i odrasli "linjaju" :) ), onda izađe s plodovom vodom. No big deal, niti išta za gnušanje... Čak ni meni ultra gadljivoj.
ombia wrote: Pa naravno da pisa i sere pa i jede. :ne zna:
Piša, al ne sere. Ako se i pokenja, to je tek pred porod i znači da je nešto krenulo (ili bi moglo krenuti) naopako.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

05 Jan 2012, 20:16

tu sam, živa, zdrava i 2u1.
na zapadu ništa novo.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

05 Jan 2012, 20:18

MadnessInMethod » wrote:tu sam, živa, zdrava i 2u1.
na zapadu ništa novo.
Kako ćeš ga nazvati, Andrej Baltazar, Andrej Melkior ili Andrej Gašpar?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

05 Jan 2012, 20:46

može i sva tri: andrej baltazar melkior gašpar :xzubo:
još uvijek ne razgovaram s njim. da odmah na početku utvrdimo tko je tvrdoglaviji :mig:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

05 Jan 2012, 20:56

MadnessInMethod » wrote:može i sva tri: andrej baltazar melkior gašpar :xzubo:
još uvijek ne razgovaram s njim. da odmah na početku utvrdimo tko je tvrdoglaviji :mig:
Dva jarca na brvnu? :D
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Jan 2012, 21:29

andrej gašpar zvuči dobro. neće si moći izgovoriti ime do 2. osnovne, al kog briga. možeš mu svaki put spomenuti koliko dugo si čekala da izađe
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

05 Jan 2012, 21:34

MadnessInMethod » wrote:tu sam, živa, zdrava i 2u1.
na zapadu ništa novo.
of kors. imaš termin 12. 1., to tek danas pročitah. kužim da si nestrpljiva i da ti je svega dosta, ali stvarno nije panika
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

05 Jan 2012, 21:35

ElliQuinn » wrote: Dva jarca na brvnu? :D
ovaj jarac dobiva ovu rundu.
njega, htio-ne htio, na ovaj ili onaj način čupaju van prije kraja mjeseca. ja sam i dulje od toga ignorirala osobe. koje su mi se obraćale i razgovarale sa mnom i stanovale u istoj kući. dakle, čija je ova runda? :raspa:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

05 Jan 2012, 21:39

blaze » wrote: of kors. imaš termin 12. 1., to tek danas pročitah. kužim da si nestrpljiva i da ti je svega dosta, ali stvarno nije panika
radi se između ostalog i o tome da se svi doktori koji su me do sada pregledavali nakon pregleda ponašaju kao da mi je termin bar tjedan dana ranije. evo, u srijedu mi rekoše da je plodna voda mliječna i idući ctg pod obavezno u subotu.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

05 Jan 2012, 23:17

Blesava » wrote:


Koji crni "rep" :facepalm: ?
Atavizam, budući da embrij/fetus u svojem razvoju prođe sve etape evolucije, tako imamo i rep. :D
Eto, pogrešno sam se izrazila da "otpadne" - "ako su lagali mene, i ja lažem vas". :)

Image

U osmom tjednu rep iščezne:

http://www.bioscience.org/atlases/fert/ ... fetdev.htm


S tim da nekima i ostane (slika i komentar uz nju).
http://www.talkorigins.org/faqs/comdesc ... l#fig2.2.3


:ne zna:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

06 Jan 2012, 11:08

Beta ženka » wrote: Atavizam, budući da embrij/fetus u svojem razvoju prođe sve etape evolucije, tako imamo i rep. :D
Eto, pogrešno sam se izrazila da "otpadne" - "ako su lagali mene, i ja lažem vas". :)

U osmom tjednu rep iščezne:
Tako - da. Kad napišeš "rep otpadne", onda to ima sasvim drugo značenje. Rep iščezava, tj. postaje dio nečeg drugoga, tako da se pred porod više nitko ni ne sjeća da je ikad postojao, a o otpadanju nema ni riječi.
S tim da nekima i ostane (slika i komentar uz nju).
Ja mislila da je riječ o urednom razvoju. Nekima "ostane" ili se stvori i štošta drugo, ali to nema veze s normalnim.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Jan 2012, 12:15

Znaci rep bi bio dokaz teoriji evolucije. Kako to teolozi objasnjavaju?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Jan 2012, 12:48

ombia » wrote:Znaci rep bi bio dokaz teoriji evolucije. Kako to teolozi objasnjavaju?
Vatikan je priznao teoriju evolucije prije nešto godina, to znaš?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

06 Jan 2012, 12:51

Objašnjavaju to tako da je onih 6 dana stvaranja svijeta simbolika + da i u Bibliji ide redom kako je išlo i prema znanstvenim tumačenjima (od stvaranja svjetlila - zvijezda, planeta pa do čovjeka zadnjeg).
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Jan 2012, 13:07

Pješčana » wrote: Vatikan je priznao teoriju evolucije prije nešto godina, to znaš?
Nisam znala. Citala sam dosta Dawkinsa kako se svadja sa raznim poznatim teolozima na tu temu.

A kako onda vatikan objasnjava da nam je Bog dao rep, cemu? :ne zna:

Hvala cure.
Post Reply