'Oće l' to? (posvećeno MadnessInMethod)

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

26 Dec 2011, 21:00

MadnessInMethod » wrote:nastavak:

dear santa, hvala ti. fiš je bio super, i pečena riba. i francuska danas. hvala što sam to sve mogla popapati s najmilijima, i što nisam bila na bljakastoj bolničkoj hrani.
a sada bih malo zanovijetala: lijepo te molim, ako boga znaš, sredi da se ovaj podstanar deložira do nove godine, jer ću u protivnom ubiti nekoga!!! ja ovo više NE MOGUUUUUUUUU! božić je bio lijep, ali daj, zaboga, nemoj da se u novu godinu ugegam ovakva ogromna, otečena, jadna i nadrndana.
hvala unaprijed!
prenašanje je trauma bez obzira na blagdane. svi zovu, kad ćeš više, kao da se moraš ispričavati što još nisi


danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

26 Dec 2011, 21:25

blaze » wrote: prenašanje je trauma bez obzira na blagdane. svi zovu, kad ćeš više, kao da se moraš ispričavati što još nisi
Pa i mora. Ta tko bi drugi bio kriv?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

26 Dec 2011, 21:26

blaze » wrote: prenašanje je trauma bez obzira na blagdane. svi zovu, kad ćeš više, kao da se moraš ispričavati što još nisi
ma, službeni termin mi je u siječnju, još do prenašanja nismo došli. ali doktor, ja, posteljica, vodurina koju vučem... svi se slažemo da bi bilo najbolje da junior izađe ove godine.
doktor je 100% siguran da do termina ne mogu donijeti, a ja se nadam da je u pravu, jer ako mi netko pritisne ruku, na uši će mi poteći mlaz vode.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

26 Dec 2011, 21:39

u siječnju? :rofl:
smiri se, ne ide to tako... kad je tebi dosta :)
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

26 Dec 2011, 21:41

Mali jarac :xlux:
Ja sam se rodila 3 tjedna ranije :xzubo:
Jarčevi su najbolja djeca, piše u horoskopu :xo: Možda te neće zajebavat kasnije zato.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

26 Dec 2011, 21:44

blaze » wrote:u siječnju? :rofl:
smiri se, ne ide to tako... kad je tebi dosta :)
ma, taj dio priče mi je jasan. ne bih ništa rekla da mi doktor već mjesec i po ne ponavlja da nema teorije da dođem do termina, da mi ne gine porod prije nove godine. čak me i na prvi ctg poslao 10 dana ranije nego druge trudnice.

a što se jarčeva tiče, obožavam jarčeve. :mig:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

26 Dec 2011, 22:33

Kaj ne da jesu? :cerek:

Dragi Djedice,

hvala. :) Znaš zakaj. ;)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

27 Dec 2011, 01:18

Madness, navodno brckanje u kadi moze izazvat trudove, ono, voda, valovi... :ne zna: Ako prenosim gluposti, rekla mi je trudna frendica kojoj je jos malo rano pa iz tog razloga preskace kupanje ( ne tusiranje :p ) Mozes probat pa javi, valjda je bezopasno :ne zna:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

27 Dec 2011, 01:19

blue » wrote:Madness, navodno brckanje u kadi moze izazvat trudove, ono, voda, valovi... :ne zna: Ako prenosim gluposti, rekla mi je trudna frendica kojoj je jos malo rano pa iz tog razloga preskace kupanje ( ne tusiranje :p ) Mozes probat pa javi, valjda je bezopasno :ne zna:
Voda se vodom izbija?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

27 Dec 2011, 01:37

Mozda :ne zna: prenosim trac, sta ja znam :D
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

27 Dec 2011, 09:46

blue » wrote:Madness, navodno brckanje u kadi moze izazvat trudove, ono, voda, valovi... :ne zna: Ako prenosim gluposti, rekla mi je trudna frendica kojoj je jos malo rano pa iz tog razloga preskace kupanje ( ne tusiranje :p ) Mozes probat pa javi, valjda je bezopasno :ne zna:
topla voda, znala sam i iz kojeg razloga (naravno da više ne znam)... ali isto tako, brčkanje u kadi stvara dodatni rizik od bakterija, a tako se lijepo pazim i čuvam... od početka godine ustvari (jesam se hvalila da sam ove godine trudna ukupno 11 mjeseci? not fun :bicedobro: ). danas jedem ananas za doručak, ručak und večeru. kažu da on ima egzorcistička svojstva.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Dec 2011, 09:55

MadnessInMethod » wrote:ma, taj dio priče mi je jasan. ne bih ništa rekla da mi doktor već mjesec i po ne ponavlja da nema teorije da dođem do termina, da mi ne gine porod prije nove godine. čak me i na prvi ctg poslao 10 dana ranije nego druge trudnice.

a što se jarčeva tiče, obožavam jarčeve. :mig:
Pokušaj mojom metodom.
Mjesec dana prije termina useljavali smo u stan. Trčala sam gore dolje na drugi kat k'o mahnita, hodala po trgovinama namještaja, nervirala se i sve ostalo što ide uz selidbu.
Rodila 11 dana prije termina. :S
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

27 Dec 2011, 10:10

a hebiga, mi smo uselili prije 2,5 godine. stepenica nemam nigdje, ni od korova. a hodanje po trgovinama je još prošli tjedan bilo izvedivo. zadnjih par dana umirem dok se dogegam do toaleta ko mala patkica. :facepalm:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

27 Dec 2011, 11:58

Vjerojatno je to zbog metle - ali, i u ovom slučaju ne mogu procijeniti u kojoj su mjeri svi savjeti zajebancija, a koliko su ozbiljni. Zbog toga je sasvim izvjesno da po tko zna koji put mogu najebati kao preozbiljan i preovakav i preonakav.

Ali, govori se o trudnoći i o porodu i o izazivanju prijevremenih trudova, a ne o načinu da se ubrza pečenje božićne svinjetine. Fakat vas nije strah predlagati "prirodne" načine da se izazovu prijevremeni trudovi? Baš ono strah, praznovjerni strah.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

27 Dec 2011, 12:06

Meni je ginekolog savjetovao sex kao metodu izazivanja trudova.
Malo sam prenijela trudnocu van termina.
Pa mi reko doktor da je najprirodnije da potomak izade manje- vise kako je i ušao. :xd:
Mislin da san bija jasan
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

27 Dec 2011, 12:09

Moment » wrote:Meni je ginekolog savjetovao sex kao metodu izazivanja trudova.
Nemam ja problema s ovom ili onom predloženom metodom (pogotovo nemam problema s tvojom predloženom metodom :zubo:). Nije to.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

27 Dec 2011, 12:09

Moment » wrote:Meni je ginekolog savjetovao sex kao metodu izazivanja trudova.
Malo sam prenijela trudnocu van termina.
Pa mi reko doktor da je najprirodnije da potomak izade manje- vise kako je i ušao. :xd:
Dan kad sam rodila ujutro sam išla na pregled plodne vode. Smijali smo se kako će doktor zbilja naći vrlo plodnu vodu ili nešto slično. Popodne sam se vratila u bolnicu na porod.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

27 Dec 2011, 12:13

Lord Byron » wrote:Nemam ja problema s ovom ili onom predloženom metodom (pogotovo nemam problema s tvojom predloženom metodom :zubo:). Nije to.
Ma zafrkavamo se, lorde. :D
Zasto praznovjerni strah? Taj dio bas ne razumijem.
Sumnjam da ce nasa forumska trudnjaca sad seliti susjede ili napasti muza iz prikrajka. :D

Margarita, e, to je to.
Samo predlazem penis prije nego hladne instrumente. :xzubo:
Mislin da san bija jasan
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

27 Dec 2011, 12:17

Moment » wrote:Margarita, e, to je to.
Samo predlazem penis prije nego hladne instrumente. :xzubo:
Ko je spominjao samo hladne instrumente? Oni ne bi proizveli vrlo plodnu vodu ili nešto slično.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

27 Dec 2011, 12:35

Lord Byron » wrote:Vjerojatno je to zbog metle - ali, i u ovom slučaju ne mogu procijeniti u kojoj su mjeri svi savjeti zajebancija, a koliko su ozbiljni. Zbog toga je sasvim izvjesno da po tko zna koji put mogu najebati kao preozbiljan i preovakav i preonakav.

Ali, govori se o trudnoći i o porodu i o izazivanju prijevremenih trudova, a ne o načinu da se ubrza pečenje božićne svinjetine. Fakat vas nije strah predlagati "prirodne" načine da se izazovu prijevremeni trudovi? Baš ono strah, praznovjerni strah.
dragi lorde, ne govori se o načinu da se izazovu prijevremeni trudovi, ja sam u terminu već nekih desetak dana.
evo par činjenica koje ljudi obično ne saznaju dok ne ostanu 2u1, ili im netko iznimno blizak završi u tom stanju: "termin" ti započinje na punih 37 tjedana trudnoće. "strogi termin" se uzima kao punih 40 tjedana, a "legalno" je prenijeti još 2 tjedna povrh toga. termin traje 5 tjedana, a postoje čak veći rizici za djecu koja su prenesena u 42. tjedan nego za onu koja su rođena u 39.
prijevremeni trudovi su oni prije 37 punih tjedana. a ja sam 38 punih tjedana trudna i puna vode i sve me boli i pati i ubit ću se ako još par tjedana budem morala provesti u ovom stanju (a svaki novi dan donosi nove radosti i dokazuje mi da može biti i gore), pa bih jako voljela upoznati svoje terminsko dijete što ranije
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

27 Dec 2011, 12:39

MadnessInMethod » wrote:dragi lorde, ne govori se o načinu da se izazovu prijevremeni trudovi, ja sam u terminu već nekih desetak dana...
Ja to iz rečenice "ne bih ništa rekla da mi doktor već mjesec i po ne ponavlja da nema teorije da dođem do termina" baš i nisam mogao znati :D.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

27 Dec 2011, 12:42

jebiga... to ti je ono, što izraz "termin" može označavati datum koji je određen šamanskom metodom dodavanja 40 tjedana datumu zadnje menstruacije/38 tjedana datumu ovulacije ako je isti poznat, ili "terminsko razdoblje", koje se odnosi na 3 tjedna prije i 2 tjedna poslije tog datuma.
ovo što sam napisala se odnosilo na the datum. u terminsko razdoblje sam lijepo zagazila.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Dec 2011, 12:46

:rofl:

Ja stvarno vjerujem, čitajući već neko vrijeme Madness da ona nakon mog posta neće ići trčati na 18. kat. :zubo:
Al' isto tako znam što je to kad ti je pun i prepun kurac trbušine, nesanice, pišanja, bolova i svih onih ostalih divota koje sa sobom nosi "blaženo" stanje. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

27 Dec 2011, 12:51

evo, časna riječ, ne bih ni da mogu (kontam si da bih se nakon 18 STEPENICA srušila, ili morala sjesti na dekicu i pojesti sendvič i popiti vode i odmoriti 15 mintua, a onda naručiti dizalicu đuro đaković da me digne da nastavim idućih 18 stepenica).
a mene najviše uništava otečenost. i UŠI su mi otečene! UŠI!!! kome još uši otiču?! nema centimetra kvadratnog mog tkiva koje nije ispunjeno tri puta većom količinom vode nego što je predviđeno! preklinjem dijete da izađe van, obećavam mu brda i doline, a ono me samo šutne :tuzni:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Dec 2011, 12:55

Srećom ja nisam bila otečena i puna vode, al' onaj zadnji mjesec je svejedno bio poprilično paklen.
A jbga, moraš se strpjeti, nema ti druge.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply