Dječja prehrana

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 21:22

Davala sam joj s placa od pocetka dohrane.


MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

09 Jan 2012, 22:12

Isuse, zaklela sam se sebi da neću raditi drame oko toga tj. da ću nabavljati sve što mogu iz eko uzgoja, ali da ću joj neke stvari nabavljati i s placa. Jer sam ja, kao, normalna žena koja s prezirom gleda na druge histerične mlade matere.

I sad je došlo vrijeme za jebene banane i batat i nikako da se odvažim na kupovinu :facepalm:
Doslovce krenem to kupiti pa vratim na štand.
Pokte, k'o da uran kupujem :facepalm:

Čak sam joj uvela i marelicu preko reda (našla sam alnaturine bio kašice bez glutena i šećera. Inače, proces kupovine gotovih kašica je nešto najstrašnije/najbizarnije što sam ikada izvela. Brže kupim cipele nego kašicu.), samo da ne moram kupovati jebene banane i usrani batat.

Jebale me banane i batat. Da me jebale. Ludu i mahnitu. :crying:

I sutra je vrijeme za novu namirnicu, a ja joj nemam što za dati. :gaah:
Brokulu i karfiol još ne smije.
I jasno mi je da je ne mogu do ljeta hraniti s 5 namirnica i uoppće ne znam kakav sam odgovor očekivala od vas. Valjda sam mislila da će se javiti netko tko doma u vlastitom vrtu uzgaja banane koje zalijeva kišnicom i dobrim vibracijama. :facepalm:

Jebote.
Bajo, daj me briši. :mama:
I daj mi parcijalu na ovaj kutak.
Kriste, koja kokoš.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

09 Jan 2012, 22:19

Tupelo, znalo se naći Eko banana u jabuka u velikim Konzumima, osim toga Mercator zna imati Eko kutak. Sad, jel istina ili muljaju - ne znam, ali u slučaju Konzuma sam skeptična :zubo:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Jan 2012, 22:39

Tupelo,

znam da nije Zg, ali ovi imaju eko batate http://iep.com.hr/

a ovi nude da sama bereš voćkice ako želiš http://www.eko-gospodarstvo.com/OrlovPut/proizvodi


nadam se da sam pomogla.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

09 Jan 2012, 22:52

Tupelo, baš mi te zabavno čitat :D
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

09 Jan 2012, 23:30

Tupelo » wrote:Znači, banane mu nisi uopće davala?

Ja sam od domaćeg (bake) i eko uzgoja (Sever) uspjela nabaviti jabuke, šljive, hokkaido tikvu, muškatnu tikvu, korabu, mrkvu, brokulu, karfiol.
I to je sve.
Pa ne mogu dijete samo s time hraniti do idućeg ljeta. :mama: :ne zna:
O, pardon, skruseno priznajem, banane jesam.

I sa zitaricama sam imala malo frke, dok se nisam snašla. U provinciji tad nije bilo bio dućana.
Ali otprilike sve drugo je dolazilo iz kucne proizvodnje.
I jos uvijek dolazi.
Mlijeko uzimamo kozje, ovo kupovno je samo za kavu.
Mislim da mi je mali zakinut za neke stvari zato, tipa hokkaido tikve :D ali riba je friska a tele vidim di raste. :D
Last edited by Moment on 09 Jan 2012, 23:39, edited 1 time in total.
Mislin da san bija jasan
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

09 Jan 2012, 23:37

Tupelo » wrote:Isuse...

Jebale me banane i batat. Da me jebale. Ludu i mahnitu. :crying:


I jasno mi je da je ne mogu do ljeta hraniti s 5 namirnica i uoppće ne znam kakav sam odgovor očekivala od vas. Valjda sam mislila da će se javiti netko tko doma u vlastitom vrtu uzgaja banane koje zalijeva kišnicom i dobrim vibracijama. :facepalm:

Jebote.
Bajo, daj me briši. :mama:
I daj mi parcijalu na ovaj kutak.
Kriste, koja kokoš.
:facepalm:
Tek sam sad ovo procitala.

Dajte joj parcijalu. :facepalm:

Ili meni. :facepalm: :D

Mislim da ce mala prezivjeti čist fajn ako joj baš na taj dan ne daš novu namirnicu. :D :bicedobro:
Mislin da san bija jasan
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

10 Jan 2012, 09:56

Tupelo » wrote:...Pokte, k'o da uran kupujem :facepalm:
...
:rofl:

znam, znam :zubo:
niš', moraš se najprije dovesti do ludila da bi, pred slomom, počela dolaziti k sebi :o
i sama sam bila tako nabrijana, u početku, a onda skužiš da ne možeš imati sve pod kontrolom
sličan mi je doživljaj bio i sa steriliziranjem stvari koje je trpala u usta... ono, mogla bi cijeli dan prokuhavati

tako, uživaj ono što možeš nabaviti iz kontroliranog uzgoja, a ostalom se prilagodi
ili sadi banane :D
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

10 Jan 2012, 10:42

Evo, danas sam se probudila skroz odlučna (dosta je pomoglo što mi se muž jučer krvi napio :o ) da hrabro uđem u voćarnu i kupim batat.
Hoću, svega mi. :mirko:


Pješčana, daleko su mi ovi Istrijani, ne vjerujem da bih mogla svaki tjedan nabavljati povrće iz Istre. :ne zna:


Bajo, steriliziranje me hvata na mahove. Stan je uvijek čist (uvela sam dodatnu mjeru pranja octom svega ikad :o ), a ruke su mi zrele za posjet dermatologu. Kad ikad jednom svratiš na kavu možeš se diviti purpurnoj boji mojih dlanova. :facepalm:


Odoh sad. Neću više pisati ovdje.
Oprostite i hvala na pomoći.
Glupa sam. :o :facepalm:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

10 Jan 2012, 10:48

Tupelo, sjećaš se kad si se zaklinjala da nećeš svojom manijom :zubo: opterećivati Punki?

Kreni od batata i banane.
Danas.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

10 Jan 2012, 11:17

Koji penis je batat i zašto je tako bitan?
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

10 Jan 2012, 11:26

A.P. » wrote:Koji penis je batat i zašto je tako bitan?
Ma to ti je slatki krumpir, skroz neukusno. Mala to neće htjeti ni jesti ako je normalna u glavu.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

10 Jan 2012, 11:29

vrrrlet » wrote:
Mala to neće htjeti ni jesti ako je normalna u glavu.
da, poznato je da djeca ne vole slatko :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

10 Jan 2012, 12:15

Ja nikad u životu nisam ni vidjela batat, kamoli da smo ga ja ili potomčica jeli. :o :brukica:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

10 Jan 2012, 12:54

A.P. » wrote:Koji penis je batat i zašto je tako bitan?
To je ono sto ameri jedu pod sweet potatoe.
Mislim da je blizi mrkvi nego krumpiru.
Mislin da san bija jasan
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

10 Jan 2012, 13:02

To je yam, ono sranje koje jedu za thanksgiving, čini mi se :D
Jebote, Tupelo :D
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

10 Jan 2012, 13:51

vrrrlet » wrote: Mala to neće htjeti ni jesti ako je normalna u glavu.
to je vrlo vjerojatno istina

tupelo, dok se mala navikava na okuse i jede minijaturne količine, postupaj razumno. bit ćeš isfrustrirana ako svoju energiju istrošiš na strategiju nabavke eko hrane koju možda neće ni htjeti (hranu kao takvu, a ne eko :) ). probaj s batatom iz dućana ili tržnice, ako prihvati, onda traži eko

dobit će ti ionako jednog dana u vrtiću ili školi običan karfiol, možda uzgojen kraj ceste. treba priviknuti organizam malo i na to
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

10 Jan 2012, 13:54

Potpisujem blaze, ovom logikom se i ja povodim.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

10 Jan 2012, 14:53

blaze » wrote: dobit će ti ionako jednog dana u vrtiću ili školi običan karfiol, možda uzgojen kraj ceste. treba priviknuti organizam malo i na to
e, to
kad krenu u vrtić ionako većinu dana nisu pod našom kontrolom, a to što tamo jedu daleko je od eko standarda
zato smo mi uvijek doručkovali doma :o
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Jan 2012, 15:12

A nema banane u bio ducanima?
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

10 Jan 2012, 15:16

ombia » wrote:A nema banane u bio ducanima?
viđala sam ih ali nisam nikad kupila, preskupe su
a i morale su biti ubrane zelene da dođu do nas....
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Jan 2012, 15:27

baja » wrote: viđala sam ih ali nisam nikad kupila, preskupe su
a i morale su biti ubrane zelene da dođu do nas....
Meni su rekli da se banane uvijek beru zelene.
Da ni ne smiju na drvu pozutjeti. Cak i u zemljama gdje rasti i gdje se koriste na nacionalnu potrosnju. :ne zna:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

10 Jan 2012, 15:33

ombia » wrote:
Meni su rekli da se banane uvijek beru zelene.
ne znam
no, jednom mi je rekla meksikanka da ne bi ni za što pojela bananu u evropi... jer su, kao, totalno bezukusne pošto su ubrane prerano
kaže da su njihove slatke k'o med
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Jan 2012, 15:51

Meni su pricali ljudi koji to imaju u vrtu, onako za sebe, to i mango i sta sve ne, da i sami moraju pokupiti banane prije nego pozute jer bi pukle i rasprsle se na drvu.
E sad ove bio banane barem nisu spricane raznim kemikalijama kod uzgoja i transporta da duze izgledaju lijepo, no sve te za eksport idu hm u neke komore za dozrijevanje prvo.

I te bio su mi bile sladje i ukusnije, ove ostale su mi cesto bezukusne.

As you've probably noticed in the marketplace, bananas are picked and shipped green. They are the only fruit that actually develop better color, texture, aroma, and sweetness when ripened after harvest. They ripen quickly after being harvested and will also hasten ripening of other fruits in their vicinity. It's the tiny seeds within the fruit that release a ripening hormone, a mixture of ethylene gas and carbon dioxide.

http://homecooking.about.com/od/foodsto ... torage.htm

S druge strane kad ja dobijem domaci mango, da ukusniji je i i od bio manga iz ducana. :) To nekad prijatelji donesu u koferu.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

10 Jan 2012, 16:36

blaze » wrote:dobit će ti ionako jednog dana u vrtiću ili školi običan karfiol, možda uzgojen kraj ceste. treba priviknuti organizam malo i na to
Upravo je ovo logika kojom sam se vodila prije nego sam krenula s dohranom.
Odlučila sam nabavljati joj sve što mogu iz bio uzgoja, a ostatak kupovati na placu.
Jedino sam se zavjetovala sebi i svemiru da će meso jesti isključivo domaće dok god to budem mogla kontrolirati :bivši student veterine:
Jednostavno nisam htjela da joj organizam ostane ušokiran kad jednog dana prijeđe na vrtićku hranu.
Računala sam da nema štete od poneke nebio namirnice.

I sve sam si ja to fino isplanirala i organizirala i sad, kad je došao red na prvu nebio namirnicu, k'o da sam izgubila razum. Imam sulud osjećaj da ću je "zagaditi" :ne zna:
Majkemimile, sramota me u ogledalo se pogledati.

Nema veze.
Nisam danas kupila ni batat ni bananu. :o
Sutra ću.
Oću, svegami. :o


Bajo, preklinjem te, banaj me i briši. :facepalm:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
Post Reply