Dječja prehrana

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

25 Mar 2012, 13:20

Tupelo » wrote:...

E, sad...ja bih sad izbacila jutarnje dojenje i nemam pojma što da joj dajem umjesto tog obroka.
Nisam sigurna koliko mliječnog treba tijekom dana i ne znam čime da taj obrok nadomjestim. Jogurti i sirevi ili formula? Glupo mi je skinuti je s cice da bih joj davala AD. :ne zna:

Pomagajte. :moli: :o
ne sjećam se više, najjasnije, svega pa ne znam mogu li ti pomoći :D

svakako, u prvim mjesecima nakon cice sam joj davala adaptirano, kasnije zobeno/rižino
za prvi jutarnji i zadnji večernji obrok je jela hipp-ov instant od 7 vrsta žitarica (i to odmah na žilcu, mi sasvim preskočili bočicu)
bezukusno kao hostija, što bi reko moj muž :D
sa cice sam je skinula jer to više nije imalo smisla kad spadne na jedno dojenje; ne stvori se dovoljno mlijeka, a mali svežderi imaju sve veće potrebe


User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

25 Mar 2012, 13:28

Meni je ova palenta najbolja Image, za drugo nemam savjet :ne zna: jer nismo ukidali dojenje
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

25 Mar 2012, 13:34

baja » wrote:svakako, u prvim mjesecima nakon cice sam joj davala adaptirano, kasnije zobeno/rižino
Pojma nemam što da radim s tim mliječnim obrocima. :ne zna:

Znači, trebala bih ova dva dojenja, zamijeniti s adaptiranim?
Ona uopće nije naviknula na flašicu i ove instant kašice s žitaricama jede na žlicu.
Postoje žitne instant kašice koje već sadrže adaptirano.
Mogu li one biti zamjena za jutarnje i večernje dojenje?
Takve dvije kašice + još jegurt ili sir kao međuobrok, to bi trebalo pokriti dnevne potrebe za mlijekom.
baja » wrote:sa cice sam je skinula jer to više nije imalo smisla kad spadne na jedno dojenje; ne stvori se dovoljno mlijeka, a mali svežderi imaju sve veće potrebe
Da, tako je sad kod nas. Količina mlijeka se skroz smanjila. Voljela bih zadržati još taj večernji podoj do prve godine, ali nemam pojma hoću li uspjeti.
Probala sam je prije par tjedana pustiti da vuče malo češće ne bi li navukla malo više mlijeka, no nije uspjelo. :ne zna:
Lijeva cica mi više gotovo ni nema mlijeka. S desnom pokrivam oba podoja. :ne zna:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

26 Mar 2012, 09:12

Tupelo » wrote: Takve dvije kašice + još jegurt ili sir kao međuobrok, to bi trebalo pokriti dnevne potrebe za mlijekom.
pa da
a i sezona ti ide na ruku; bit će sve više zelenja, novog voća....do ljeta ćete već moći imati razrađen meni
Lijeva cica mi više gotovo ni nema mlijeka. S desnom pokrivam oba podoja. :ne zna:
:zubo:
oprosti, smiješno mi bude koliko cice postanu zasebni entiteti, tehničke jedinice :D
bajici sam jedno jutro saopćila, pokazavši joj ovješene sise, da nema više mlijeka i da ih nećemo više papati
nikad me više nije potezala, zavirivala.... valjda je bila šokirana viđenim :D


a što se tiče adaptiranog, računala sam da je u svakom slučaju bolje od kravljeg iz tetrapaka
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Mar 2012, 09:18

Tupelo, pa ne moraš joj ni davati bočicu.
Pokušaj joj odmah dati da pije na šalicu.
U početku će ići malo grbavo, ali vrlo brzo bi trebalo biti ok. :top:

Ovaj tvoj plan mi se čini sasvim ok.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

26 Mar 2012, 12:15

Morticia » wrote:Tupelo, pa ne moraš joj ni davati bočicu.
Pokušaj joj odmah dati da pije na šalicu.
U početku će ići malo grbavo, ali vrlo brzo bi trebalo biti ok. :top:
Ma nisam ni mislila uvoditi flašicu.
Vodu pije iz kljunašice, a mlijeko sam i mislila davati iz šalice.

Ono što mene muči je što uopće ne znam koliko bi mliječnoga ona trebala pojesti dnevno?
Kod dojenja je zajebano jer ne znaš koliko dijete zapravo popije. I ne znam koliko bih joj trebala davati.


Majkemi, mene će prehrana u grob strpati. :facepalm:
Nisam pojma imala da je ovako teško hraniti dijete. :o
Uopće ne znam kako smo svi mi preživjeli dohranu. :o
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Mar 2012, 12:46

Pa, pokušaj joj dati za taj jutarnji, za početak 120 ml AD-a.
Toliko je cca u toj dobi buba pila na šalicu, na bocu bi popila i po 3 dcl. :o
Uz to joj daj npr. malo kruha i maslaca i/ili ABC namaza i/ili nekog drugog sira.

Također, od tolike količine, čak i više, npr. 250 ml AD-a joj možeš napraviti keksolino ili neku drugu, zdraviju, kašicu.

Kasnije će ti biti puno lakše, kad počne jesti džemove i med, onda joj i to možeš mazati na kruh i putar. :top:

Možeš joj, ponekad, umjesto mlijeka dati i jogurt da pije uz kruh i namaz/sir.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

26 Mar 2012, 12:52

Morticia » wrote:Pa, pokušaj joj dati za taj jutarnji, za početak 120 ml AD-a.
Toliko je cca u toj dobi buba pila na šalicu, na bocu bi popila i po 3 dcl. :o
Uz to joj daj npr. malo kruha i maslaca i/ili ABC namaza i/ili nekog drugog sira.

Također, od tolike količine, čak i više, npr. 250 ml AD-a joj možeš napraviti keksolino ili neku drugu, zdraviju, kašicu.

Kasnije će ti biti puno lakše, kad počne jesti džemove i med, onda joj i to možeš mazati na kruh i putar. :top:

Možeš joj, ponekad, umjesto mlijeka dati i jogurt da pije uz kruh i namaz/sir.

Mogu li joj umjesto AD, davati jogurt u jednom obroku? Jel joj to dobra zamjena?
Npr. da ujutro dobije jogurt/sir, a navečer žitnu kašicu na formuli ili onu koja već ima formulu u sebi.
Jesu li joj dva mliječna obroka dovoljna?
Mislim, i sada ima dva mliječna. :ne zna:

Sireve i kruh još nisam uvela. Sir uvodim idući mjesec, a kruh neću do godine dana.


Isuse :gaah: :gaah: :gaah:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

26 Mar 2012, 12:54

Tupelo, zar mora dohrana ići kao po špagi?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Mar 2012, 12:54

Zašto nećeš uvoditi kruh do godine dana, po kalendaru prehrane koji sam ja imala bio je uveden već sa 7 mjeseci, ako se ne varam?
Ne mogu se točno sjetiti kad ga je buba počela klopati, ali mislim negdje sa 10 mjeseci, tako nešto.

Da, ovo sve što si napisala je skroz ok. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Mar 2012, 12:56

ElliQuinn » wrote:Tupelo, zar mora dohrana ići kao po špagi?
Ustvari, ne mora.
I da sad ponovno imam dijete na dohrani bila bih puno opuštenija.
Međutim, kad prvi put imaš dijete sve ti se čini tako i po pitanju svega si u grču, jer ne želiš nešto sjebati.
A od dohrane su napravili novu znanost, po meni totalno neosnovano, no, to je neka druga tema.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Malo Pljase
Posts: 41
Joined: 18 Mar 2012, 00:39

28 Mar 2012, 13:08

Moji su na dva mliječna obroka dnevno od 8. mj. života, a sad imaju godinu.
To su jutarnja i večernja boca, sve između je kruta hrana.
Dojila sam 3 mj. pa nisam imala ovu dvojbu šta sa cicama, al mislim da bih sa ovom pameću svejedno pokušala održati bocu kao obrok dok su ovako mali, jer su i jedno i drugo sad kad su se razoblili odbili sve osim te boce (jutarnja je sa keksima, večernja je solo mlijeko).
Meni je boca bila safety net u ovoj virozi, to im je ritualni obrok sa kojim su dobili neke nutrijente, nešto tekućine i nešto kalorijske vrijednosti za taj dan.

Inače, cijela dohrana ide po sluhu, kako im se hoće, ispipavam stalno nove terene, pa šta prihvate od prve, uzimam za pravilo, a šta odbiju- ponudim za par dana.

Pretpostavljam da bih bila manje ležerna da su zahtjevni i da odbijaju išta.

Njihov ritam sa tih 8 mj. (a ni sad nije puno drugačjii) je bio:
jutro boca
doručak voće
ručak povrće/meso/riba
užina (ako je bude zbog ritma spavanja) žitarice na žlicu
večera boca

Kruh su upoznali sa 7 mj. kad su žvakali koricu sa guštom zbog zubića, bolje od bilo koje gume.
Danas ga jednu rijetko, ne paše im, samo ako je popdnevna užina tipa sirko ili ABC ili neki sličan namaz i komadići pancete i kapule.

Sa Zvirima je dohrana pjesmica, a di je tema za noći i spavanja??? :D
Post Reply