Oslovljavanje roditelja imenom

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

07 Dec 2011, 20:15

Tupelo » wrote:
Meni smeta.
Kao što mnogi od vas znaju, nisam baš na ti s roditeljskim svemirom :o pa sam ostala u nemalom šoku kad su me, čim sam se probudila iz opće, razne sestre i liječnici krenuli zvati "mama". Počela sam se brinuti kakve su mi sve droze dali. :o
Što se liječnika tiče, tih ginekološko porodničkih, skroz mi paše da me zovu mama. Tako se distanciram od njih. Oni su samo neki od onih koji čačakaju, ja sam samo neka od onih koje čačkaju. Mama mi je mama. Sa svekrvom sam međusobno na Vi.


"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

07 Dec 2011, 20:49

Meni to zvuči hladno i distancirano.

Sad ide naramak disclaimera na temu "ne tvrdim da to mora biti hladno i distancirano, znam da je moguće da mamu i tatu oslovljavaju i nehladna i nedistancirana djeca..." i tako to :D.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

07 Dec 2011, 21:52

A nije li inače indikator blizine kad nekoga zoveš imenom? A ne "sine" (spol djeteta, naravno, nebitan :D), "šefe", "gospodična", "druže", i takoto.

Samo s roditeljima i djedobakima i bakodjedovima to ne vrijedi. Kako to?

Ovisi li način koji se nekome obraćam dijelu njega koji želimo pozvati?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

07 Dec 2011, 22:32

kuki » wrote:A nije li inače indikator blizine kad nekoga zoveš imenom? A ne "sine" (spol djeteta, naravno, nebitan :D), "šefe", "gospodična", "druže", i takoto.
Ime je bliže od "šefe/gospodine" - ta blizina, zapravo, znači da u moru "šefova/gospode" imamo neke naše ljude koje oslovljavamo imenom.

Ali, tata/mama je rezervirano za jednu jedinu osobu. Najbližije najbliže blisko.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

08 Dec 2011, 12:59

Lord Byron » wrote:Meni to zvuči hladno i distancirano.

Sad ide naramak disclaimera na temu "ne tvrdim da to mora biti hladno i distancirano, znam da je moguće da mamu i tatu oslovljavaju i nehladna i nedistancirana djeca..." i tako to :D.
I meni zvuči hladno i distancirano. I bila bih jako tužna da me neko od djetetova počne zvati kukuriku.
Pa zašto sam se mučila rađajući, ako ne zato da se upišem u mame i u sve one lijepe pjesme o mamama, tim svetim bićima bez mane.
Nek(v)arljiva.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

08 Dec 2011, 13:03

kukuriku » wrote: Pa zašto sam se mučila rađajući, ako ne zato da se upišem u mame i u sve one lijepe pjesme o mamama, tim svetim bićima bez mane.
pretpostavljam da je muka primjenjiva i na one koje su se mučile usvajajući?
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

08 Dec 2011, 13:05

kukuriku » wrote: Pa zašto sam se mučila rađajući, ako ne zato da se upišem u mame i u sve one lijepe pjesme o mamama, tim svetim bićima bez mane.
Poučen iskustvom u kojem ljudi na ponovljeni upit napišu "ne trolam", a onda kasnije sve proglase bezazlenom zajebancijom, moram pitati: ovo je neki sarkazam ili što?
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

08 Dec 2011, 13:09

Lord Byron » wrote: Poučen iskustvom u kojem ljudi na ponovljeni upit napišu "ne trolam", a onda kasnije sve proglase bezazlenom zajebancijom, moram pitati: ovo je neki sarkazam ili što?
Naravno da se zezam. S ovom rečenicom.
Prve dvije su bile ozbiljne, osim imena, dakako.

Samo mi je pala na pamet sva sila dječjih pjesmica o mamama. Pa me ponijelo. Khm, ne mogu vjerovati da se opravdavam za nešto što je tako očito zajebancija. :misli:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

08 Dec 2011, 13:10

kukuriku » wrote:
Khm, ne mogu vjerovati da se opravdavam za nešto što je tako očito zajebancija. :misli:
Nije zvučalo kao zajebancija, nego kao sarkazam u smislu "koga još briga kako ga dijete oslovljava". :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Dec 2011, 13:12

Kukuriku se počela pretvarati u vrleta. :rofl: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

08 Dec 2011, 13:29

Lord Byron » wrote: Nije zvučalo kao zajebancija, nego kao sarkazam u smislu "koga još briga kako ga dijete oslovljava". :D
To ti mene ne poznaješ dovoljno.
Hmmmm, znala sam da sam trebala bubnut razmak između ozbiljnog i neozbiljnog dijela.
Ili bar neozbiljni ukrasiti nekim neozbiljnim smajlićem.
Ubuduće ću biti opreznija.
Nek(v)arljiva.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

08 Dec 2011, 13:36

Meni je isto čudnjikavo starce zvati imenom. Pa ima samo jedna mama. :ne zna:

Ali staroj sam često davao nadimke, još ih i sad par nosi, neki joj se nisu baš najsvidjeli, ali duboko u duši ona zna da je volim i da ću plakati kad umre, ali ne od sreće.
Tupelo » wrote:
Roditelje zovem tata i mala mama. Malu mamu tako zovem jer je patuljastija od mene, a manja je čak i od Klonke.
... a manja je čak i od Klonke. :rofl:
kukuriku » wrote:
I meni zvuči hladno i distancirano. I bila bih jako tužna da me neko od djetetova počne zvati kukuriku.
Pa zašto sam se mučila rađajući, ako ne zato da se upišem u mame i u sve one lijepe pjesme o mamama, tim svetim bićima bez mane.
Awwww! :cerek:
kukuriku » wrote:
Naravno da se zezam. S ovom rečenicom.
Prve dvije su bile ozbiljne, osim imena, dakako.

Samo mi je pala na pamet sva sila dječjih pjesmica o mamama. Pa me ponijelo. Khm, ne mogu vjerovati da se opravdavam za nešto što je tako očito zajebancija. :misli:
Morticia wrote:Kukuriku se počela pretvarati u vrleta. :rofl: :rofl:
Jebemti. :misli: Meni to 'opće nije zvučalo kao zajebancija. Zapravo, dobro mi je zvučalo. :ne zna:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Dec 2011, 13:37

Eto, rekla sam vam. :rofl: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

08 Dec 2011, 14:06

Lord Byron » wrote: Ali, tata/mama je rezervirano za jednu jedinu osobu. Najbližije najbliže blisko.
Ja mamu zovem nadimkom koji je rezerviran samo za jednu jedinu osobu. :D

Ali i dalje bi mi bilo abnormalno čudno zvati je imenom.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

08 Dec 2011, 14:56

kukuriku » wrote:
To ti mene ne poznaješ dovoljno.
Ne poznajem te uopće - ostaje mi samo čitati napisano. :D
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

08 Dec 2011, 15:04

Lord Byron » wrote: Ne poznajem te uopće - ostaje mi samo čitati napisano. :D
Oh, ah, uh, alaj smo doslovni.
Ni ja ovdje osobno ne poznajem nikoga osim baje, ali za mnoge smatram da ih poznajem dovoljno (da sam pročitala dovoljno onoga što i kako trkeljaju, jelte) da znam razaznati kad i oko čega se šale, a kad i oko čega su smrtno ozbiljni.
Nek(v)arljiva.
Glo
Posts: 528
Joined: 19 Oct 2011, 08:52

09 Dec 2011, 00:41

Mene moji ponekad zovnu imenom ili nadimkom kad čuju od nekih drugih da me tako zovu. Onda se ja rastopim. :xzubo: A još se više rastopim kad mi kažu dušo, ljubavi, srce... Uglavnom se topim, da.:xzubo:


Jedino ne bih voljela da me zovu "mamice", ne znam zašto, to mi je nekako odbojno, podsjeća me na neku manipulativnu, razmaženu djecu. :rofl:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Dec 2011, 00:46

Glo » wrote:Mene moji ponekad zovnu imenom ili nadimkom kad čuju od nekih drugih da me tako zovu. Onda se ja rastopim. :xzubo: A još se više rastopim kad mi kažu dušo, ljubavi, srce... Uglavnom se topim, da.:xzubo:


Jedino ne bih voljela da me zovu "mamice", ne znam zašto, to mi je nekako odbojno, podsjeća me na neku manipulativnu, razmaženu djecu. :rofl:
Glo! :lux:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Glo
Posts: 528
Joined: 19 Oct 2011, 08:52

09 Dec 2011, 01:19

vrrrlet » wrote:
Glo! :lux:
zdravo sine :xzubo:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Dec 2011, 01:50

Glo » wrote:
zdravo sine :xzubo:
Ajde malo poštovanja... kakav sin, mogao bih ti brat biti.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Glo
Posts: 528
Joined: 19 Oct 2011, 08:52

09 Dec 2011, 02:12

vrrrlet » wrote:
Ajde malo poštovanja... kakav sin, mogao bih ti brat biti.
:rofl: da, mogao bi
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

09 Dec 2011, 06:39

kukuriku » wrote:
Oh, ah, uh, alaj smo doslovni.
Ni ja ovdje osobno ne poznajem nikoga osim baje...
Uopće nismo doslovni. Ne "ugrađujem" svoje (ne)poznavanje autora u čitanje postova i replyanje - to bi značilo da bih istu rečenicu trebao pročitati različito ovisno o onome tko ju potpisuje.

Razmišljanja "uh, ovo je napisao Pero, on je zajebant pa je sigurno i ovo zajebancija", ili "ova Marina je uvijek tako ozbiljna, sigurno misli ozbiljno svaku od ovih riječi" su mi bezveze. Uostalom, nerijetko najebem potpuno bezveze upravo zbog takvog čitanja mojih postova - onak, "koga briga što si ovdje napisao, znamo mi već godinama što i kako pišeš i što i kako misliš".
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

09 Dec 2011, 13:26

Lord Byron » wrote: Uopće nismo doslovni. Ne "ugrađujem" svoje (ne)poznavanje autora u čitanje postova i replyanje - to bi značilo da bih istu rečenicu trebao pročitati različito ovisno o onome tko ju potpisuje.

Razmišljanja "uh, ovo je napisao Pero, on je zajebant pa je sigurno i ovo zajebancija", ili "ova Marina je uvijek tako ozbiljna, sigurno misli ozbiljno svaku od ovih riječi" su mi bezveze. Uostalom, nerijetko najebem potpuno bezveze upravo zbog takvog čitanja mojih postova - onak, "koga briga što si ovdje napisao, znamo mi već godinama što i kako pišeš i što i kako misliš".
Ja recimo mislim da si načelno i teoretski u pravu, ali da praktično trkeljaš. Jer sam uvjerena da vrletovu rečenicu čitaš sasvim drugačije od hekove rečenice.
Ako sam u krivu, reci mi kako da to da npr., ne reagiraš na vrletove redovne pozive na jebanje djece i silovanja po beogradu?
Nek(v)arljiva.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

09 Dec 2011, 13:30

kukuriku » wrote:Ako sam u krivu, reci mi kako da to da npr., ne reagiraš na vrletove redovne pozive na jebanje djece i silovanja po beogradu?
Kao i za mnogo toga na ovome svijetu, i za to postoji savršeno logično i jednostavno objašnjenje. :D
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

09 Dec 2011, 13:33

Lord Byron » wrote: Kao i za mnogo toga na ovome svijetu, i za to postoji savršeno logično i jednostavno objašnjenje. :D
Trala-la.
Što se mene tiče, možemo ostati na ovom.

:xlux:
Nek(v)arljiva.
Post Reply