Zlostavljanje djece (brigo moja, prijeđi na baju)

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

23 Nov 2011, 11:22

Lord Byron » wrote: Nisam boldao "glasno", nego "oštro". To nema veze s glasnoćom - može se djetetu krv slediti u žilama i vrlovrlo tihim glasom.
Kužim te. :) Možda bi bilo najbolje da sam upotrijebila ''glasno i odlučno'', na to sam mislila, na onu sigurnost u glasu, da dijete shvati da misliš ozbiljno, ne ono mlako ''ne'' koje dijete uopće ne doživljava kao zabranu nečega. I naravno, slažem se s tim (mislim da je netko spomenuo) da treba čučnuti, tj. ne obraćati se djetetu s visoka dok mu nešto branimo i objašnjavamo zašto mu to branimo, nego se spustiti na njegovu razinu.


Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

23 Nov 2011, 12:46

Ja valjda ne znam oštro ni odlučno pa moram glasno.
Skupljam orahe. Mali uzeo štapinu i mlati po ružama. – Micica, nemoj mlatit te ružice, vidiš kako su lijepe. –Mlat, mlat. –Pikiću, zat ti ih nije žao? –Mlat, mlat. –Čuješ ti mene? Pusti ruže na miru. –Mlat, mlat. – PA, DOBRO, HOĆEŠ LI PRESTATI!!! -A zašto si ti živčana? Ti si uvijek živčana. –Nisam uvijek. Jesam sad ali nisam bila dok me nisi naljutio. –Pa zašto se dereš? Mogla si mi reći da ne smijem. –I rekla sam ti stoput da ne smiješ. –Nisi mi rekla stoput. –Daj dođi pa mi pomozi skupljati orahe. –Zmazani su. –A nisu ti zmazani kolači? – Dosadno je. –Hajde onda uzmi škare i naberi te ruže za doma. – A gdje su škare? –U ladici u kuhinji, ko da ne znaš. –A daj mi donesi. – Zakeljene su mi ruke od oraha. – Jesam ti rekao da su zmazani. :gaah:
I kako onda da se ne derem?
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

23 Nov 2011, 13:24

Evo baš čitam o zlostavljanju djeteta: http://www.24sata.hr/svijet/nasilnog-su ... sti-243540

Sudac je mlatio svoju kćer s remenom i onda izjavi da ''snimka izgleda gore nego što zapravo jest; ... iz moje perspektive nisam učinio ništa pogrešno već sam disciplinirao svoje dijete koje je kralo na internetu''. Znači disciplinirati dijete = mlatiti ga kao luđak s remenom :crying:

A k tome je i sam kao sudac radio na slučajevima zlostavljanja djece. :(
Life is short. Smile while you still have teeth.
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

23 Nov 2011, 13:45

Isuse, koje dno od čovjeka :( I mater je gupača. Užasni roditelji.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

23 Nov 2011, 15:43

Katastrofa.

Sad razmišljam o tome kako je uopće kao sudac presuđivao u svim tim slučajevima zlostavljanja djece, kad on smatra da je mlaćenje remenom ''discipliniranje'' :(
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

23 Nov 2011, 16:26

Sašenka » wrote: A k tome je i sam kao sudac radio na slučajevima zlostavljanja djece. :(
uvijek mi je zanimljivo, u ovakvim slučajevima, kako nitko nije kužio njegovu grdu narav prije incidenta
pri tom ne mislim samo na obitelj nego na kolege, suradnike... pretpostavljam da je ovakav kocept discipliniranja našao mjesta i u profesionalnom djelovanju
Margarita wrote:I kako onda da se ne derem?
broji do 357390245 :D

kad mi uspije, zauzdam ga crnim humorom
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

23 Nov 2011, 21:48

Sašenka » wrote:Evo baš čitam o zlostavljanju djeteta: http://www.24sata.hr/svijet/nasilnog-su ... sti-243540

Sudac je mlatio svoju kćer s remenom i onda izjavi da ''snimka izgleda gore nego što zapravo jest; ... iz moje perspektive nisam učinio ništa pogrešno već sam disciplinirao svoje dijete koje je kralo na internetu''. Znači disciplinirati dijete = mlatiti ga kao luđak s remenom :crying:

A k tome je i sam kao sudac radio na slučajevima zlostavljanja djece. :(
Nije mi jasno zašto se na ovakvoj temi kao primjer bilo čega navodi članak iz žutih polunovina.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

23 Nov 2011, 23:01

ElliQuinn » wrote: Nije mi jasno zašto se na ovakvoj temi kao primjer bilo čega navodi članak iz žutih polunovina.
Zašto ne bih kao primjer zlostavljanja djeteta dala članak iz takvih novina? :misli: Čak i da je članak ofrlje napisan s polutočnim informacijama, video govori sam za sebe.

Ali, ako ti je draže, evo link koji nije iz 24sata http://www.nytimes.com/2011/11/13/us/ru ... .html?_r=1

Meni nije jasno kako roditelj može svome djetetu nanijeti takvu fizičku bol. Odnosno, jasno mi je, zato što je psihički poremećen.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

23 Nov 2011, 23:10

Sašenka » wrote:
Meni nije jasno kako roditelj može svome djetetu nanijeti takvu fizičku bol. Odnosno, jasno mi je, zato što je psihički poremećen.
Tisućama godina se tako odgajalo, ne mogu svi ljudi u desetak godina odjednom postati psihićki neporemećeni. Daj im malo vremena.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

23 Nov 2011, 23:42

baja » wrote: uvijek mi je zanimljivo, u ovakvim slučajevima, kako nitko nije kužio njegovu grdu narav prije incidenta
pri tom ne mislim samo na obitelj nego na kolege, suradnike... pretpostavljam da je ovakav kocept discipliniranja našao mjesta i u profesionalnom djelovanju


broji do 357390245 :D

kad mi uspije, zauzdam ga crnim humorom
onaj liječnik s rebra što je sustavno zlostavljao ženu i djecu bio je psihijatar. tko da njemu piše procjenu?
kolege?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Post Reply