Natalitetna politika i logički nedostatak

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

03 Feb 2012, 10:06

Morticia » wrote:Ne razumijem.
Otac je dužan ostati na roditeljskom?
Čak i za majku mislim da je samo 45 dana obavezno, nakon toga se može vratiti na posao. :ne zna:

I nema tu ravnopravnosti, točnije, to ne bi ni trebalo biti pitanje ravnopravnosti.
Barem dok očevi ne počnu proizvoditi mlijeko. :zubo:
A sperma kao nije dovoljno hranjiva? :o
Glo » wrote:
u rh je za majku obvezno 28 dana prije termina i 70 dana nakon poroda (novi zakon).

kod očeva se pokušava pridobiti ih raznim poticajima da odu na roditeljski dopust, rijetko se ide na prisilu :D

npr, kod nas, ako otac u kontinuitetu ode na 3 mjeseca roditeljskog, dobije još dva gratis (što majka ne dobije). razne države koriste različite strategije kako bi pridobili očeve da odu na roditeljski. čemu to sve koristi lako možete izguglati, ali mislim da se svodi na to da se izjednače prava i šanse žena na tržištu rada jer više zaposlenih žena jest manje siromaštva.
Moraju ih pridobivati? :eek: Pa za ove cifre koje nude meni dođe da nađem tražilicu donora sperme, fiktivno ju oženim, i eto pet mjeseci dopusta.


Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Glo
Posts: 528
Joined: 19 Oct 2011, 08:52

03 Feb 2012, 10:15

vrrrlet » wrote:
A sperma kao nije dovoljno hranjiva? :o



Moraju ih pridobivati? :eek: Pa za ove cifre koje nude meni dođe da nađem tražilicu donora sperme, fiktivno ju oženim, i eto pet mjeseci dopusta.
:zubo: ne moraš je ženiti, dijete je dovoljno. i majka mora biti u radnom odnosu (isto kao i ti) da bi dobio pravo na roditeljski dopust. a maksimalna naknada za roditeljski dopust iznosi 2660 kn, a za ova dva mjeseca još po 1660 kn. :cerek:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

03 Feb 2012, 13:44

Glo » wrote:
u rh je za majku obvezno 28 dana prije termina i 70 dana nakon poroda (novi zakon).
a.
A ako sama zeli ostati do termina na poslu? Poslodavac je cu izbaciti? :zubo:
Recimo zeli zavrsiti neki projekt prije dugog izbivanja, a isti zavrsava bas dan pred termin. :zubo:
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

05 Feb 2012, 17:46

ombia » wrote:
A ako sama zeli ostati do termina na poslu? Poslodavac je cu izbaciti? :zubo:
Recimo zeli zavrsiti neki projekt prije dugog izbivanja, a isti zavrsava bas dan pred termin. :zubo:
Pa, to bi bilo nehumano... poput većine poslodavaca.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Feb 2012, 18:48

Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

06 Feb 2012, 21:01

Link ne radi. Može li mi netko objasniti?
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
Glo
Posts: 528
Joined: 19 Oct 2011, 08:52

07 Feb 2012, 16:06

ombia » wrote:
A ako sama zeli ostati do termina na poslu? Poslodavac je cu izbaciti? :zubo:
Recimo zeli zavrsiti neki projekt prije dugog izbivanja, a isti zavrsava bas dan pred termin. :zubo:
pa liječnica opće prakse je dužna otvoriti porodiljni najkasnije 28 dana prije termina. znači trudnica može jedino na crno doći na posao.

ne znam, uglavnom se žene odluče nekoliko mjeseci ranije hoće li raditi ili roditi. :D
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

07 Feb 2012, 16:46

Glo » wrote: pa liječnica opće prakse je dužna otvoriti porodiljni najkasnije 28 dana prije termina. znači trudnica može jedino na crno doći na posao.
A ned'o Bog da joj se tamo nešto dogodi dok je službeno na bolovanju... Će da najebe i poslodavac i ona... skupa s njima :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Feb 2012, 22:34

Aurora » wrote:
Link ne radi. Može li mi netko objasniti?
ah, ne radi :(
uglavnom, Pfizer je greškom pomiješao pilule s nekim tabletama, pa postoji šansa da mnogi ljudi zatrudne
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

07 Feb 2012, 22:41

Glo » wrote:
pa liječnica opće prakse je dužna otvoriti porodiljni najkasnije 28 dana prije termina. znači trudnica može jedino na crno doći na posao.

ne znam, uglavnom se žene odluče nekoliko mjeseci ranije hoće li raditi ili roditi. :D
Tih 28 dana to za sve drzave vrijedi isto?
Onde su ove bile na crno. I ne vidim da su ugrozile zdravlje. Lagan posao, nije stresan a zeljele su gotov projekt predati dalje, kad su vec na istome radile preko 2 godine. Nisu imale fiksno radno vrijeme, u jednom uredu je cak i lezaljka za odspavati ako treba :zubo: .
Druga je stvar bi li ja tako.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Feb 2012, 22:43

ombia » wrote:
Tih 28 dana to za sve drzave vrijedi isto?
mislim da glo govori o RH, ne znam na koje druge države misliš?
e sad, vjerujem da neka arhitektica ostane duže raditi ako ju se traži
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

07 Feb 2012, 23:21

Pješčana » wrote: mislim da glo govori o RH, ne znam na koje druge države misliš?
e sad, vjerujem da neka arhitektica ostane duže raditi ako ju se traži
A ako ju se i ne trazi, ak je puno ambiciozna. :zubo: Kazem ja ne bih, ali ove mi nisu izgledale kao da pate.
Nisam mislila ni na koju specificnu zemlju, nego jel to neko univerzalno - bioloski uvjetovano :zubo: - pravilo.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Feb 2012, 23:46

ombia » wrote: Nisam mislila ni na koju specificnu zemlju, nego jel to neko univerzalno - bioloski uvjetovano :zubo: - pravilo.
a tako nešto postoji? :rofl:
kao, 28 dana prije poroda tijelo odbija raditi za novce? :zubo:

ne, tako se odlučio Sabor.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

08 Feb 2012, 00:28

Pješčana » wrote: a tako nešto postoji? :rofl:
kao, 28 dana prije poroda tijelo odbija raditi za novce? :zubo:

ne, tako se odlučio Sabor.
Pa...ljepse bi bilo da tijelo svaki petak odbija raditi za nofce. :zubo:
Glo
Posts: 528
Joined: 19 Oct 2011, 08:52

08 Feb 2012, 00:59

pa napisala sam u rh (republici hrvatskoj :zubo: ) i još spominjala zakon :ne zna:

šta trolate džaba :zubo:
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

08 Feb 2012, 14:57

Pješčana » wrote: ah, ne radi :(
uglavnom, Pfizer je greškom pomiješao pilule s nekim tabletama, pa postoji šansa da mnogi ljudi zatrudne
AaaaH


To sam i ja čitala, čak sam i isto pomislila, da jest politika, ali sumljam da bi riskirali tužbe.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
Post Reply