Trudnoća i ostala pitanja

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

23 Nov 2011, 10:46

Da, slažem se da bi svi prije trudnoće trebali napraviti bar briseve, TORCH (pogotovo ako imaju mačku) i pretrage na HIV, hepatitis i sifilis. Samo što većina liječnika štedi na uputnicama.

I trudnice koje imaju mačku ne bi smjele čistiti izmet, to bi trebao preuzeti netko drugi od ukućana.

Kako se pripremam za MPO, sad sam napravila i te pretrage na HIV, hepatitis i sifilis, jer to traže po zakonu.


Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

23 Nov 2011, 11:02

Sašenka » wrote:Madness, to je nažalost istina. Ja sam imala sreću sa svojom gin koja me bez problema poslala na briseve i TORCH kad sam joj rekla da planiram trudnoću.

Ja uvijek savjetujem curama da lažu ako ne ide drugačije, neka kažu da imaju doma mačku te da čiste njen izmet i da žele napraviti TORCH (inače mačke su česti prenosioci toksoplazmoze). A što se tiče briseva, to pogotovo treba inzistirati, neka kažu da ih je nazvao bivši i rekao da ima klamidiju ili ešerihiju i slično.
bok Sašenka :cerek:
ovo me podsjetilo na situaciju pred dosta godina, kad se moj liječnik dost ležerno razbacivao terminima, ali me nije poslao na briseve.
dapače, on je odbijao dati mi uputnicu.
i da, na fhru sam malo čitala i morala sam doć i reći za izmišljenu prevaru i svašta nešto, da bih dobila jbn briseve. a ja sam to radila jer sam htjela znati, nikakva trudnoća u planu nije bila.
od tri trudnoće koje su se događale nedavno oko mene, dvije su se čekale oko godinu dana, nije išlo. od te dvije, jednu je liječnica odmah poslala na briseve. ostale su išle na pretrage nakon začeća
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

23 Nov 2011, 11:13

ja se sjećam s fhr-a jedne forumašice koja je nakon drugog spontanog tražila uputnice za pretrage, da se utvrdi kako i zašto i kako to spriječiti, da bi ju ginekolog pitao što bi ona htjela, to su TEK DVA spontana (i kiretaže), a pretrage se rade nakon trećeg :snajper: :snajper: :snajper:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

23 Nov 2011, 11:13

Pješčana » wrote: bok Sašenka :cerek:
ovo me podsjetilo na situaciju pred dosta godina, kad se moj liječnik dost ležerno razbacivao terminima, ali me nije poslao na briseve.
dapače, on je odbijao dati mi uputnicu.
i da, na fhru sam malo čitala i morala sam doć i reći za izmišljenu prevaru i svašta nešto, da bih dobila jbn briseve. a ja sam to radila jer sam htjela znati, nikakva trudnoća u planu nije bila.
od tri trudnoće koje su se događale nedavno oko mene, dvije su se čekale oko godinu dana, nije išlo. od te dvije, jednu je liječnica odmah poslala na briseve. ostale su išle na pretrage nakon začeća
Pok Pješčana :cerek:

Slažem se da bi svaka žena trebala napraviti te briseve, nevezano za to planira li trudnoću, već radi svog zdravlja. Naime, ponekad osoba može imati neku beštiju, a da nema nikakve simptome.

Ako socijalni gin neda uputnicu, uvijek postoji opcija napraviti sve kod privatnika, ali to poprilično košta. Teško je naći dobrog socijalnog ginekologa, u manjim sredinama nemaš velikog izbora, a u velikim su obično dobri prenatrpani i ne primaju nove pacijente.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

23 Nov 2011, 11:21

Sašenka » wrote:
Pok Pješčana :cerek:

Slažem se da bi svaka žena trebala napraviti te briseve, nevezano za to planira li trudnoću, već radi svog zdravlja. Naime, ponekad osoba može imati neku beštiju, a da nema nikakve simptome.

Ako socijalni gin neda uputnicu, uvijek postoji opcija napraviti sve kod privatnika, ali to poprilično košta. Teško je naći dobrog socijalnog ginekologa, u manjim sredinama nemaš velikog izbora, a u velikim su obično dobri prenatrpani i ne primaju nove pacijente.
priiiiičaj mi o tome...
u mom gradiću ih imaš komada dva. jedna je histerična baba koja urla na pacijentice (sad nedavno je jednu poznanicu, ženskicu od 30 godina - ergo, ne balavicu od 15, iako i to nije u redu - izbacila iz ordinacije urlajući i zamahujući rukom kao da će ju udariti. ženskica je tu noć imala bubrežni napad, ali su joj na hitnoj rekli da ode i kod ginekologa da na uzv isključe izvanmateričnu trudnoću. i skoro dobila batina tamo.), a drugoj se jebe živo što mađarska more nema. pa ti biraj kod koje ćeš.
ja zato idem 40 km dalje, u prvi veći grad, a i tamo imam sreće što sam upala kod normalnog gina preko socijalnog.
još je jedna stvar genijalna: žene pošize, idu na preglede privatno, ali uputnice svejedno moraju od socijalaca skupljati. i onda ti privatnik preporuči određene pretrage, a socijalac za inat ne da uputnicu :mad:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

16 Dec 2011, 17:21

MadnessInMethod » wrote:ja se sjećam s fhr-a jedne forumašice koja je nakon drugog spontanog tražila uputnice za pretrage, da se utvrdi kako i zašto i kako to spriječiti, da bi ju ginekolog pitao što bi ona htjela, to su TEK DVA spontana (i kiretaže), a pretrage se rade nakon trećeg :snajper: :snajper: :snajper:
Zar žena ne može samostalno zatražiti pretrage, zar ginekolog ima pravo veta?
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

16 Dec 2011, 18:08

možeš ti tražiti pretrage do sutra, ako ti ginekolog neće napisati uputnice. :o :mad:
jedina alternativa je pljunuti lovu i obaviti ih u privatnom laboratoriju, a niti jedna od tih koje njoj trebaju nije jeftina.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

04 Jan 2012, 15:58

Što je sa vitaminom b12?

Što on donosi trudnici?


Znam da nije istina da se od njega djeca rađaju prelijepa, ali mora mi netko potvrditi. :o
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
Post Reply