Moje dijete ima karakter!? :eek:

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

17 Feb 2012, 13:27

Pomoć mi svakako treba. Svaki čovjek želi svoje dijete usrećiti i odgojiti ga u kvalitetnu osobu. Trenutno mi se čini da kiksam na oba polja. Grozno se čovjek od toga osjeća.


User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

17 Feb 2012, 13:28

kukuriku » wrote:babama djeci
O ovim bićima ni ja nisam ništa čitala.

To su babina djeca ili što?
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 13:29

kukuriku » wrote:nikad nisam čitala nikake knjige o babama djeci i tako to.
ja sam nemajka. :mama:
Ne, vrlo vjerojatno si puno bolja majka od mene.
Jer je tvoj instinkt bio dovoljan da odgojiš dobru i normalnu djecu.
Ja se bojim da ne zajebem svoju.
Jer jednostavno nisam majčinski tip, nisam nikad bila.
Zbunjena sam, teško hvatam sve te promjene u njezinom sazrijevanju.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

17 Feb 2012, 13:34

Ze. » wrote:Pomoć mi svakako treba. Svaki čovjek želi svoje dijete usrećiti i odgojiti ga u kvalitetnu osobu. Trenutno mi se čini da kiksam na oba polja. Grozno se čovjek od toga osjeća.
Ne vjerujem da kiksate.
Jebiga, po onome što sam do sada vidjela kod klinaca je da se stalno mijenjaju i stalno prolaze kroz neke faze.
Mi, kojima su ovo prva djeca, stalno imamo taj jebeni osjećaj da negdje fulavamo jer se konstantno moramo prilagođavati tim njihovim fazama i taman kad jednu uhvatimo, ona se pretvori u nešto novo opet smo na početku i nemamo ni blagu predodžbu što nas čeka idući tjedan.

Važno je da smo toga svjesni, da radimo na sebi i da se zbilja trudimo biti najbolji što možemo.
I da si pošteno na kraju dana priznamo što bismo mogli bolje.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

17 Feb 2012, 13:39

Nitko od nas nije robot pa da sve radi savršeno, k tome i radimo i onda osjećam nekad da mi fali strpljenja. Nekad joj se ne posvetim dovoljno. Pa se bojim da nije sretna. Bojim se da ne ulažem dovoljno u to da je razmijem i da je odgajam. Nekako nisam tu s njom većinu dana (jerbo moram šljakat) i ne činim dovoljno.
Kad smo s njom za vikend, onda osjećam njezinu sreću (zapravo svih nas), ali preko tjedna mi se čini da se udalji od mene...

Čuj, bolje se uvijek može, meni je sad glavno pitanje - kako?
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

17 Feb 2012, 13:51

Tak je svima, najčešće im se ne možemo posvetiti dovoljno. Moram ići raditi, oni u vrtić, školu, tako i odrastu. Ali svaki trenutak koji im posvetimo oni pamte. Zato je potrebno dati im te trenutke. Savršeni ionak ne možemo biti. Samim time što nam je stalo i što tako razmišljamo korak smo do boljeg roditeljstva.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

17 Feb 2012, 13:55

Ze. » wrote:Nitko od nas nije robot pa da sve radi savršeno, k tome i radimo i onda osjećam nekad da mi fali strpljenja. Nekad joj se ne posvetim dovoljno. Pa se bojim da nije sretna. Bojim se da ne ulažem dovoljno u to da je razmijem i da je odgajam. Nekako nisam tu s njom većinu dana (jerbo moram šljakat) i ne činim dovoljno.
Razumijem o čemu pričaš.
Da, pojavi se nekakav umor i zasićenost ponekad. Ponekad smo rastreseni, umorni, čini nam se da se vrtimo u krug...
I naravno da nismo savršeni i da ne možemo uvijek postupiti kako bi trebalo.
No važno je da znamo prepoznati kad smo postupili loše/neadekvatno i ne racionalizirati taj postupak, već iz njega pokušati nešto naučiti.

Također, mislim da smo pretjerano strogi prema sebi. I mislim da je to dobro za klince, no loše za nas. Zbog te strogoće ćemo propustiti opušteno uživati u roditeljstvu, pretpostavljam.

Evo, ja sam sa šmizlom po cijele dane pa me uhvati grižnja savjesti kad je pustim da se sama zabavlja i kad skužim da sam sretna što se ona sama zabavlja pa ja imam vremena predahnuti i napraviti nešto za sebe. Onako, loše loše loše se zbog toga osjećam. A znam da njoj treba da se nauči sama zabavljati baš kao što i meni treba da odem na wc ili da trolam po forumu.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Feb 2012, 14:04

Morticia » wrote:
Ne, vrlo vjerojatno si puno bolja majka od mene.
Jer je tvoj instinkt bio dovoljan da odgojiš dobru i normalnu djecu.
Ja se bojim da ne zajebem svoju.
Jer jednostavno nisam majčinski tip, nisam nikad bila.
Zbunjena sam, teško hvatam sve te promjene u njezinom sazrijevanju.
Koješta. Oklen znaš da su dobri i normalni. Dobro, zasad se čine dobri i normalni, ali postoji 100 razloga zašto to može bit loše za njih. Već uviđam neke svoje i muževe komplekse kod njih. I uostalom, što znači majčinski tip?
Nek(v)arljiva.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

17 Feb 2012, 14:07

ElliQuinn » wrote: S tim laskavim naslovom nema roditelja koji je ne bi volio. Išla sam googlati, da se riješim predrasuda uzrokovanih naslovom, i Google kao drugi rezultat daje "Biblija Roda". Je li to dobro ili loše?
To je Jesper Juul i sve što je on ikad napisao je super. Vjerojatno i popisi za kupovinu.

A poanta laskavog naslova je "vaše dijete nije mali idiot nego mala osoba, poštujte to", otprilike.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 14:07

Ma šta ja znam šta to točno znači.
Jedino što znam jest to da sam je u prvih godinu dana, dok je ona bila manja i dok sam bila s njom 0-24 kužila u dušu, svaki pogled, svako njurganje, osmijeh, SVE.
A od kad sam počela raditi viđam je preko tjedna stvarno jako malo i još je ona sve odraslija i sve više "svoja" i jednostavno mi se malo izgubila s radara.
Više u nekim situacijama nisam sto posto sigurna što joj je i kako bi se bilo najbolje postaviti.

Kako to misliš- uviđaš neke vaše komplekse kod njih?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 14:08

kuki » wrote: To je Jesper Juul i sve što je on ikad napisao je super. Vjerojatno i popisi za kupovinu.

A poanta laskavog naslova je "vaše dijete nije mali idiot nego mala osoba, poštujte to", otprilike.
Zezaš se ili si ozbiljna?
Mislim, razumijem ovo za naslov, ali jel' tu knjigu vrijedi kupiti ili ne?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

17 Feb 2012, 14:16

Kuki je velik štovatelj Juula.
Meni je tu knjigu preporučila Glora.
I jako sam joj zahvalna na tome.
Imam još dvije njegove: Ovo sam ja. Tko si ti? i Hura, idemo jesti.
Planiram kupiti još i Znati reći "ne" mirne savjesti i Od poslušnosti do odgovornosti.


EDIT: upravo sam ih kupila. :o
Last edited by Tupelo on 17 Feb 2012, 14:22, edited 1 time in total.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Feb 2012, 14:17

Morticia » wrote:Ma šta ja znam šta to točno znači.
Jedino što znam jest to da sam je u prvih godinu dana, dok je ona bila manja i dok sam bila s njom 0-24 kužila u dušu, svaki pogled, svako njurganje, osmijeh, SVE.
A od kad sam počela raditi viđam je preko tjedna stvarno jako malo i još je ona sve odraslija i sve više "svoja" i jednostavno mi se malo izgubila s radara.
Više u nekim situacijama nisam sto posto sigurna što joj je i kako bi se bilo najbolje postaviti.

Kako to misliš- uviđaš neke vaše komplekse kod njih?
Pa ono, IAKO kužim neke svoje pogrešne brije i ZNAM koliko su bile loše za mene, i IAKO sam ih baš zato nastojala odgajati tako da bar od toga ne "obole", vidim da mi u nekim stvarima nije uspjelo. Nije dijete prazna ploča pa da na njemu samo ispišeš ono što ti se sviđa. Ponekad se moš naglavu postavit da nešto spriječiš, a ipak će ispast baš tako. Jebga. Ja se puno bolje osjećam otkad sam se pomirila s tim. K tome, mislim da djeca trebaju biti svjesna da njihovi roditelji nisu neka savršena robotska bića koja postoje samo da bi njima bili na usluzi. Dobro, možda ne baš s 2 godine, ali kasnije svakako.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

17 Feb 2012, 14:18

Morticia, ako hoćeš pmni mi adresu, pošaljem ti Vaše kompetentno dijete.
Meni Jasper ne paše :ne zna:
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

17 Feb 2012, 14:19

Morticia » wrote:
Zezaš se ili si ozbiljna?
Mislim, razumijem ovo za naslov, ali jel' tu knjigu vrijedi kupiti ili ne?
Vrijedi. Vrijedi si je istetovirat na čelo. Samo možda malo popravit prevoditeljev posao prije toga. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 14:19

IsusPok Tupelo, bankrotirat ću!!! :gaah: :gaah:

Kukuriku, znam, sve mi je jasno, al' evo, ne škodi se malo rapitati kod iskusnijih (ili načitanijih :o). :zubo:

Hvala vam svima, stvarno, lakše je kad izbaciš iz sebe što te mori. :grli:
Last edited by Morticia on 17 Feb 2012, 14:20, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 14:20

Tristana » wrote:Morticia, ako hoćeš pmni mi adresu, pošaljem ti Vaše kompetentno dijete.
Meni Jasper ne paše :ne zna:
Hvala ti puno, ali već mi je kuki ponudila poslati na mail. :)

Zašto tebi ne odgovara?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

17 Feb 2012, 14:47

ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Feb 2012, 15:27

Vodena » wrote:[quote="[
. Ovaj srednji je isto dobro ispao, a zadnji najbolje, jer sam mu najmanje vremena posvećivala. Četvrto bi bilo genijalno u svakom pogledu. :tuzni:
Sta nisu najmanji najrazmazeniji? :zubo:
Gdje ima za kupiti, idem odmah.
:zubo:
Dobro, idem nakon posla i po to
:rofl:

A kazete s tudjom djecom je lakse? Nije ako zive kod vas, odgovornost je jos veca.

I jos, uopce se ne bojim za roditelje koji se priispituju. Bojim se za one, tocnije za njihovu djecu koji se nikad ne zapitaju...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

17 Feb 2012, 15:47

Ze. wrote:Nitko od nas nije robot pa da sve radi savršeno, k tome i radimo i onda osjećam nekad da mi fali strpljenja. Nekad joj se ne posvetim dovoljno. Pa se bojim da nije sretna. Bojim se da ne ulažem dovoljno u to da je razmijem i da je odgajam. Nekako nisam tu s njom većinu dana (jerbo moram šljakat) i ne činim dovoljno.
Kad smo s njom za vikend, onda osjećam njezinu sreću (zapravo svih nas), ali preko tjedna mi se čini da se udalji od mene...

Čuj, bolje se uvijek može, meni je sad glavno pitanje - kako?

Tako i ja osjećam i mislim da je to neizbježno. Jer moja želja za sudjelovanje u njenom životu, u "izgubljenom" vremenu na poslu i bojazni kako je sad ne razumijem dovoljno i kako će vrijeme odmicati, a ona rasti, da ću je sve manje razumjeti...i na jedan način izgubiti.
I opet nema ljepšeg osjećaja od njenog malog zagrljaja...
ombia wrote:
Sta nisu najmanji najrazmazeniji? :zubo:



:zubo:



:rofl:

A kazete s tudjom djecom je lakse? Nije ako zive kod vas, odgovornost je jos veca.

I jos, uopce se ne bojim za roditelje koji se priispituju. Bojim se za one, tocnije za njihovu djecu koji se nikad ne zapitaju...

Bravo! :S :S :S
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

17 Feb 2012, 18:47

Morticia, krivo sam se izrazila.
Cijenim Jespera ali su mi u praksi od puno veće koristi bili Sears I P. Leach.
Last edited by Tristana on 17 Feb 2012, 18:51, edited 1 time in total.
User avatar
faktotum
Posts: 148
Joined: 22 Jan 2012, 23:20

17 Feb 2012, 18:49

Ko još danas ima dijete? Samo muškarci s manjkom testosterona i žene s viškom brkova.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

18 Feb 2012, 00:26

Tristana » wrote: Cijenim Jespera ali su mi u praksi od puno veće koristi bili Sears I P. Leach.
Meni se sviđaju te nepraktične knjige u kojima se radi o nekoj, hm, retardirana sam za izražavanje večeras, podzemnoj vodi vlastite filozofije o tome što odnos s drugim čovjekom zapravo jest i kakav odnos s drugim čovjekom želim. Sviđa mi se taj dio i u praktičnim knjigama.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

18 Feb 2012, 01:19

Tupelo » wrote: Hura, idemo jesti.
koji okrutan i licemjeran naslov :facepalm:

podsjetio me na recepte jedne anglosaksonske kuharice za djecu
kvartet od veselog poriluka, kelj i mango zaljubljeni par, ludi špinat

ko da su djeca glupa :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

18 Feb 2012, 04:11

Ja sam voljela poriluk ko dijete. I kelj. I špinat. Mango nisam nikad jela kao dijete.

Jesam li ja bila glupo dijete? :( (vrleče, cito.)

Zapravo, jedina hrana za koju je bila muka nagovorit me da probam je bila voćna salata. Ovo je istinita priča.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Post Reply